down-swing kontra top-swing presmyk

11 nepřečtených
  • harryson

    jaky je technicky rozdil mezi down-swing a top-swing a ktery je lepsi ? delaji se jeste down-swingy ?

    0 0
    • Darkson  

      Prosím než zadáte dotaz zkuste použít vyhledávání ;), děkuji.

      0 0
    • R.1  

      downswingy sa nevyrabaju uz sa ani nebudu, europska komisia ich zakazala kvoli tomu,ze sa z nich uvolnuju nebezpecne ftalaty :))

      Downswing – ramienka presmykaca smeruju smerom dolu (akokeby vyseli), topswing naopak nahor. Teoreticky topswing presnejsie vedenie pri preradovani a mensie rozmery (napr. nevadi kosiku na flasu) prakticky je to hnoj, hned sa rozvakla, blbo sa cisti.

      0 0
    • Lister  

      Většina lidí ti řekne, že top swing je nahovno. Já mám Top-swing Deore už 6 sezonu a musím říct, že je to jediný komponent na kole na který jsem za celou dobu vůbec nešáhl – jen ho občas umyju. Mám dokonce pocit, že jsem ho snad ani nemazal, rozhodně jsem ho nikdy neštěloval nebo něco podbného. Vakl možná má, ale řadí pořád dobře.

      0 0
      • R.1  

        tak skus ten downswing a uvidis :)

        0 0
      • vlk  

        pžehazovačky a přesmyky -nikdy nemažu, pouze ložiska u koleček a vnitřek kloubů u přehazovačky.Vždy když jsem namazal bylo to po 1 měsíci na vyhožení.

        0 0
      • duk  

        Tos za těch 6 let ani jednou nevyměnil lanko? To je docela divný že ti to ještě chodí

        0 0
        • Lister  

          Ne. Jak říkám, ani jsem na něj nešáh. Nidky jsem ho neštěloval, dokonce jsem snad ani netočil těma distančníma šroubkama u řazení abych si doladil chod. Teď po mě asi někdo skočí, že riskuju, že tak starý lanko někde urvu, ale to se mi ještě na žádném kole nepovedlo a navíc na malý převodník se dá dojed domů :-)

          0 0
      • zirecek  

        Mám už druhý Shimano TopSwing a hodlám v tom pokračovat. Zkoušel jsem DownSwing XTR, ale nezaujalo mě to. TopSwing řadí z menší silou, jsem na něj zvyklý. Když nejsi prase, tak vakl minimální. Možná to bahno problém. Možná ideální volba je SRAM, se tolik nezanáší, .o).

        0 0
        • Orbis  

          shimano je tužsí (teda aspon XT) naž sram, a řekl bych že menší sílu potřebuju na downswing než na TS:o) mam na kolech oba na závoďákovi XT DS a radi lip nez XT TS na druhym kole:-)

          0 0
      • Smazaný účet  

        Mám Deorko topswing najeto 1800 (silnice se vyhýbám) a vůle žádná… Uvidíme jak dál

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.