• Kol.ista

    Chci koupit predni kotoucovku ale nivem, jestli mam koupit hydraulickou Deorev M 525 od Shimana nebo mechanickou Ball Bearing 5 od Avidu. Jakej je rozdil mezi hydrou a mechanikou a v cem je hydra lepsi nebo horsi?

    0 0
    • Kol.ista  

      Poradite?

      0 0
    • mikin  

      Avid je fakt dobrej ale taky si necha zaplatit mam LX 585 hydru a plna spokojenost uz jsem to tu psal a je fakt za dobry prachy

      0 0
    • hydrant  

      teď koupíš mechaniku a za chvíli budeš přemýšlet, zda by hydra nebyla lepší a za rok si ji koupíš. Kup ji rovnou a máš vystaráno.

      0 0
    • enjoy  

      u mechaniky nedosahnes tak lehkyho chodu paky jako u hydry. me treba na tom docela zalezi.

      0 0
    • Creckx  

      BB5, má ji kámoš, brzdí stejně jako moje sedmička a za 1500 je to bezkonkurenční.

      0 0
      • Kol.ista  

        Není hydra moc náročná na servis a údržbu?

        0 0
        • cabbage  

          jak by mohla? zadnej bovden co by se zanasel, zadny lanko co se trepi a povoluje se… http://www.koloshop.cz/index.php?…

          0 0
          • Kol.ista  

            Co zavzdusneni? A brzdna kapalina? Muze se stat ze by prestala brzdit a ja hodil tygra v 60 km/h?

            0 0
            • Kol.ista  

              Jeste prosim, kdybych dal na Manitou Axel Comp RC Lock Out hydru Deore M525, udela se tam vakl?

              0 0
              • kamtcho  

                kamos ju ma na biku, ci sa mu spravi vakel, no ma ju tam kratko , asi tak 2 mesiace a zatial sa mu vakel nespravil. Ja mam tu brzdu na MX com a ked som a previezol na jeho biku tak som si vtedy povedal ze som stou mojou vidlou spokojny. Ta jeho sa krutila. Ja by om na vidle typu axel, splice a skereb dal jedine vecka.

                0 0
                • architekt  

                  na splice mam BB5 a jsem spokojeny :-)

                  0 0
                • Orbis  

                  Na Splicku jedine V? to se mi nezda, kamos ji ma a ma tam Hone hydry a v pohode vidle nema zadnej vakli:-)

                  ale jinak k tématu:o)) na Axelu taky bude držet, ale mozna se tam za cas udela vakl, no takze bych pak vymenil vidli.)

                  a 525 a avidy, ja osobne bych vzal hydry – lehkkost brždění, chod páky, bezúdržbovost, výkn:o)))

                  0 0
                  • kamtcho  

                    ta splice asi kotucovku znesie najskor ale aj tak mi pride dost subtilna. To len moj osobny nazor.

                    0 0
      • Lister  

        kdes ji viděl za 15 stovek ??

        0 0
        • Kol.ista  

          1750 na koloshop.cz

          0 0
        • gobike  

          BB7

          0 0
          • gobike  

            BB7 za 1500kč?? kde to viděl?

            0 0
            • Kol.ista  

              Kdyby se mi udelal vakl do 2 let. Tak mi to uznaj na zaruce ne?

              0 0
              • hanz  

                ne protože to je opotřebování

                0 0
                • Kol.ista  

                  Takze vidla ma zivotnost treba necelej rok jo?

                  0 0
                  • cabbage  

                    klidne 5 minut…

                    0 0
                  • vlk  

                    ne vidla, ale pouzdra.Ty se dají normálně vyměnit.Pneumatiky taky nereklamuješ, že se sjeli.To si snad myslíš, že ty pouzdra vydrží třeba 4 roky když máš kotoučovku?

                    0 0
        • Creckx  

          shop.dolekop.com 1490,–

          0 0
          • Lister  

            Sem se tam dočetl tohle:

            Avid Ball Bearing Five – mechanická kotoučová brzda, pevná třmen, jedna pevná a jedna pohyblivá brzdová destička, bez adaptéru na IS mount a kotouče

            No to vypadá, že ti prodají jenom prasátko jinak si tu větu nedokážu vysvětlit :-?

            0 0
            • Creckx  

              Já to moc nepročítal jen mě zaujala cena. Pokud máš manitou a kotouč tak neni co řešit ne? :)

              0 0
              • Kol.ista  

                A nezalezi taky na tom, jakej ma vidle zdvih.Myslim si, ze kdyz mam 80 mm zdvih, tak mi to urcite udela mensi vakl nez kdybych mel 100mm ne? Mozna by to na 80mm ani neudelalo vakl.

                0 0
    • croscountry  

      BB5 je asi najlepšia mechanika. Podľa mňa bude brzdi? rovnako ako Sh. hydraulika. S hydrou ale nemáš starosti. Jedine ak ti bude škrta? o kotúč ďaleko horšie sa to vyladí ako s mechanikou. Najľahšie sa nastavuje kotúčový Avid. A ešte pozor Creckx tam píše, že použiješ hocijaký kotúč. Moja osobná skúsenos? s Hayesom. Keď som zničil kotúč originál stál 1600Sk, Shimano 500Sk. Jasne,že som kúpil Shimano, ale brzdný účinok se nedal porovna? a o 14 dní som kúpil hayesa.

      0 0
      • Creckx  

        Známýmu to zase špatně brzdí s hayesem. Ono to chce ty originály. Psal jsem, že jsem to nepročítal..

        0 0
    • vinca  

      Na jare jsem resil to samy, vyhrala to 525 z koloshop.cz , sem spokojenej, jen mne stve ze je ted zas o par stovek levnejsi,

      0 0
      • Kol.ista  

        Ale co ten vakl?Udela se i na 80mm?Doufam ze ne.Prosim poradte.

        0 0
        • croscountry  

          Ja som s tým nemal problémy pri mojich 93–95kg

          0 0
        • hanz  

          zdvih na vakl nemá až tak velkej vliv, to by na dh vidlích musel bejt asi největší…a nevím čeho se furt bojíš…až tam bude vakl tak tam bude, když tě bude srat tak si koupíš novou vidlu.

          0 0
          • Kol.ista  

            Sere me to, ze fakt nemam zadny prijmy, proste co dostanu za svatek, narozky a tak. Proste stredni skola. Tak proste chci vedet, jestli mam koupit hydru na Axela aby se neposral, protoze novou vidlu kupovat dlouho nebudu.

            0 0
            • jonti  

              to ci kupis hydru ci mechaniku neovplyvni velmi ako dobre tak brzda bude brzdit. Jednoducho brzia porovnatelne, a velmi dobre obidve. Tu vidlu napr. viac usetris tym ze dat dopredu tenky plast, a budes musiet pomalsie jazdit, teda aj brzdit mensou silou. Ak das dopredu nejaku 2,3 gumu, tak to odide skor.

              0 0
            • zac  

              tak se mozna vykasli na kotoucovku a kup nejaky lepsi vecko a nebo setri na vidli… Jinak sem taky stredoskolak a to co mam v useru za kolo takna to sem nasetril taky uplne sam… vsechno de…

              0 0
            • Creckx  

              Kámoš má axela z minulýho roku, zvednul ho na 115,má tam 2.35" kolo a BB5. Vidle po roce drží v poho a určitě ještě bude. Pokud má vidle měkký pouzdra tak tam ten vakl bude tak jako tak, s koutoučem třeba o něco dřív. Pokud jezdíš něaký XC tak se toho neboj a dej si tam co chceš. Ty pouzdra myslim jdou vyndat, ale už nevim jak to je se sháněním novejch. Vakl na fci vidle nemá vliv, ale je to dost nepříjemný na kostkách a podobnejch cestách. Na mý suntource sem ho měl docela velkej, když jsem to hodil na přední tak to bylo cejtit v řidítkcáh a měl jsme pocit, že se rozpadne…takže tak :)

              0 0
    • Martinson  

      Váhal jsem nad BB5 pak jsem jí viděl živě na kámošově kole a pomáhal seřídit. Nízkej kotouč, štelování nic moc jako u všech mechanik i když lepší než u Hayesu. Tak jsem přestal váhat a šel do 525. Jinak jsem jezdil asi rok a půl hayes MX2 na předku a to jsem se něco našteloval. Hlavně u mechanik se mi nelíbí že pohyblivá destička ohýbá kotouč k pevný a jsou kvůli tomu dost citlivý na seřízení. vyndáš a zandáš kolo a můžeš znova.

      0 0
    • kovar  

      mechaniku nebrat

      0 0
    • vlk  

      Vem si hydru, ale být tebou počkám si na hydry deore 2006.Vypadají dost podobně jako LX, a ty jsou bezvadné.A pokud bude cena ještě nižší než ty LX(Ty jsou teď asi za 3 tis komplet s klas pákama)tak to bude supr kauf.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.