• náčelník

    Ve včerejší MFdnes je celá jedna strana věnována tématu „cyklista na české silnici“. Toto je v tomto článku publikovaný citát pana Zdeňka Bambase, šéfa dopravní služby Dopravní policie ČR: „Sportovní cyklista na běžnou komunikaci nepatří.“ Za co je tento člověk placen z našich daní? Pak to má na silnici nějak vypadat, když má dopravní šéfpolicajt takovéto názory. Sakra …

    0 0
    • M@rtin  

      Já když jsem to včera četl tak jsem opravdu sotva lapal po dechu. Místo toho aby „šéfpolicajt“ a jak říkáš placený z našich daní řekl: „já sd nima zatočím“ apod. tak si jen tak plácne, že ve své podstatě i podle něj je na silnici cyklista obtížný hmyz. Ostatně chování policajtů poté co mne srazilo auto, které mi na stopce nedalo přednost, protože se panáček neobtěžoval a ni zastavit (ani na stopce a ani aby alespoň zjistil co mi je) a ujel, tomu odpovídá.

      0 0
    • Tomcat  

      No tak tohle vypustit ze zobáku od člověka jeho postavení bylo trochu společensky nevhodné.

      0 0
    • Gart  

      Tenhle svůj názor by měl Bambas vysvětlit detailně. Teď by se hodila nějaká IMBA, která by na něj mohla podat stížnost policejnímu řediteli.

      0 0
      • J.A.V.  

        No ja myslím, že to by mohl klidně i svaz cyklistiky. Konec konců se to silničářů týká víc než třeba problém zákazů na lesních cestách. Jenže bafíkům je to určitě fuk :(

        0 0
    • J.A.V.  

      Jo taky jsem to četl, zase tam byly typické bludy o poviném světle atd. To je pak těžký – když bych psal článek o cyklistech tak si aspoň předtím přečtu aktuální vyhlášku (když už se na ní v tom článku odvolávám).

      Jinak z toho mám takovej pocit, že poselství toho článku mělo být asi – je to strašný co se děje ale bohužel pro vás cyklisty nás to nikoho kompetentího nesere, tak se raději stáhněte než vás všechny pozabíjíme.

      Asi napíšu nějaký letter „svému“ poslanci. A čím víc nás to udělá tím lépe.

      0 0
      • náčelník  

        Ještě se mi líbí , ža Bambas k povinnému osvětlení dodává: „Chceme přispět ke starosti o vlastní bezpečnost lidí, kteří … se vracejí za tmy z hospody.“ Volně přeloženo – nevadí že jedeš ožralej, hlavně když máš světlo.

        0 0
      • jecnak  

        No kdyz uz letter, tak nejaky otevreny a poslat ho i vsemoznym mediim a extra ty MFDnes jako reakci na clanek.

        0 0
        • J.A.V.  

          No já bych se nerad stavěl do nějaké role mluvčího za cyklisty – na druhou stranu, vzhledem k blížícím se volbám do evropského parlamentu budou teď politici koukat kde vytřískat jaký hlas…

          0 0
    • lubos  

      Hmm, zato ruznych sportovne vytunenych raroh (aut) si nevsima .. Radeji kdyby rekl, ze je potreba konecne se probudit a zacit stavet cyklostezky jako v normalnich statech EU … :( Nebo mohl rict, at si cykliste vstoupi do svedomi a ti co nemaji prilby, nebo blikacky kdyz je spatne svetlo/tma at to napravi … No jo :(

      0 0
      • error  

        cyklostezky jsou ve fázi projektu který se zpracovává a to 4 roky pracují na tom ministerstvo dopravy, ochrany ŽP a místní rozvoj, mělo by se jednat o stezky podél silnic po celém území ČR atd., tak snad se toho taky dožiju, celý článek je na netu na Idnes, ale nic přesného tam stejně nepíšou jenom, že by to chtěli vybudovat

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.