• vlk

    Mám dotaz jaká je rozdíl mezi řetězy od shimana HG a IG.

    0 0
    • Floydie  

      Ve tvaru clanku, IG se uz snad nepouziva. Nedoporucuje se kombinovat s neodpovidajici kazetou.

      0 0
      • vlk  

        takže na HG kazety a nové lx2005 kliky se nedoporučuje používat.Já jen že řetěz IG myslím 51 v posledním velu dopadly snad nejlépe co se týká životnosti řetězu.

        0 0
        • Floydie  

          Can I use an IG chain with a HG cassette?

          All current HG cassette cogs are specially profiled to be HG or IG chain compatible.

          Any Shimano IG chain will work with any HG cassette. If you use a HG chain with a 7-speed IG cassette (CS-IG50 and CS-IG60) the rear derailleur adjustment becomes more critical.

          One significant compatibility issue is always to avoid using a HG chain with an IG-only crank set. Why? The chain will release from the large (outer) chain rings too easily while in the larger rear cog. It may be possible that the chain drops off the outer ring without shifting the lever, when under full power.

          IG retez na HG kazetu jde ale opacne ne, aspon tak to tady pisou.

          0 0
        • kovar  

          to bylo v Cykloservisu, ne? Ten IG 51 vyzkouším, doufám, že to nebude taková blamáž jako s vysoká životnost ČZ podle testu v kterémsi Velu

          0 0
          • vlk  

            jo máš pravdu byl to cykloservis.

            0 0
          • Pá-dlista1  

            Ja pouzivam IG51 pro prijemny pomer cena/vykon (je skoro nejlevnejsi a kdyz slapu, tak se toci zadni kolo, ale jen kdyz slapu dopredu…, ale ta ty prachy :)

            0 0
            • vlk  

              pravě sem si ho dones-stál mě 260 kč.-vypadá solidně, už jsem zvědav.Ještě měli IG70 za 470-ta měla komplet tu stříbrnou povrchovou úpravu.T

              0 0
              • Jenda  

                no za ty prachy uz zadna slava, jsem ho posledne kupoval za 210:-)

                0 0
          • Geralt  

            ČZ řetěz hahaha, 800 km na biku a 4. zub na měrce…cvičně jsem ho změřil a ejhle.......ne­ver more

            0 0
        • jecnak  

          IG51 neni spatny, ale ke konci zivotnosti je uz tak rozcvachtany do stran, ze se da snadno pretrhnout. Doporucuju spis PC58, ktery vydruzi stejne nebo vice a pritom jsem ho jeste nepretrhnul ani pri ruznych zasukovanich, coz u IG51 nebyl zadny problem. No a navic ma rychlospojku…

          0 0
          • Floydie  

            ja doporucuji HG73 .. za 374Kc je to dobra volba

            0 0
            • JFB  

              ty ceny jdou docela dolu: cervenec 03 – HG 73 na Bikestore 530,–. a minuly mesic ten samy jen 389,– hura:-)

              0 0
          • Daf  

            Ty stary HGcka a IGcka jeste nemely zadulcikovany cepy jako maji shimana ted. Takze se trhaly velmi casto.

            0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce