• rb

    Mám Giant Nrs cca 2 měsíce a teď jsem zjistil,že když zlehka přizvednu kolo za sedlo,nebo vzadu za rám,tak jde pár mm. volně (naprázdno).Tzn.že tam je asi vakl v čepech(si myslím) je to normální po cca 1300km , nebo to mám reklamovat?Dík za Vaše názory.

    0 0
    • Peslezedirou  

      Jen jestli nám třeba maličko nerosí tlumič a malinko neubylo oleje! To samé mi dělal tlumič ale ne na NRS…Bylo to poznat jen v nezatíženém stavu. Když jsem vzal za sedlo nebo za zadní stavbu jak jsi psal ty. Jakoby mrtvý chod prvních pár mm chodu tlumiče.

      0 0
      • lubos  

        Mne tlumic rosi a olej taky postupne ubyva. Ale jinak funguje. (german-a na Meride :o)))

        0 0
        • Peslezedirou  

          Chi chi, tak to je legrace zvláš? když o tom člověk ví :o) Mě takle začal rosit 5th dement až do stavu kdy přestal na začátku zdvihu tlumit. Chjo, v pátek snad bude bajk OK :o/

          0 0
          • lubos  

            Mne asi taky prestal na zacatku tlumit. Nastesti uz to mam nacvicene, doliti oleje a uvedeni do funkcneho stavu je prace tak na 30–45minut. Ale asi pujde na repas. Longlive german-a :)

            0 0
            • kovar  

              kama leješ ten olej? Skrz pístnici?

              0 0
              • lubos  

                Ano. Dolu odsroubuju hlavu. Tak jak je to v dokumentaci co ma Tink na webu. Akorat jsem si musel udelat spunt na tesneni kdyz strikackou tlacim olej. Taky to neni buhvico a do tlumice se mi dostal kousek gumy :)

                Ale on celej ten tlumic je divnej. Myslim, ze je ohlej pist. Prechazi mi vzduch z pozitivni do negativni komory (o krouzek jsem vymenil), a ted prosakuje olej dolu v zavitu olejove komory (asi staci rozdelat a zatesnit) a myslim ze tez pres gufero dolu (ale asi jenom zanedbatelne). No a cele je to asi zavdusnene, nebo co … ale uz to neresim, jenom jezdim :) Akorat jsem ted znovu zacal premyslet, co priste az to bude aktualni vypada to tak, ze nejspis znovu Meridu :)

                0 0
                • kovar  

                  O.K. dik. Taky jsem o tom uvažoval , že tamtudy doplním olej, až se tlumič zavdušní – už jsem si nechal udělat držák pístnice z nějakého tvrdého plastu

                  0 0
                  • lubos  

                    Ani neni treba rozebirat nic navic, jenom vytlacit vzduch z pozitivni komory sa postupneho zatlacovani (aby neco zustalo v negativce :) a pak doplnit. Jinak ja jsem koupil hlinikovou trubku o cca rovnakeho rozmeru, prepilil na pulku oblozim tim pist a dam do sveraku. Ale ted to rozebiram rukou, staci to (imho) dotahnout jenom zlehka ( tu hlavu).

                    0 0
                    • lubos  

                      a pro rb: promin, ze se tady bavime o necem jinem , nez NRS. To tak dopadne porad :( :)

                      0 0
    • Matts.  

      tak tomuto nerozumiem ani ?uk. čo ti vlastne ide voľne????­?????????????

      0 0
    • Peslezedirou  

      Vůle v čepech by se spíš projevila menší boční tuhostí rám by se kroutil a možná by i vrznul :), zkontroluj tlumič a i jeho uchycení do rámu.....

      0 0
      • rb  

        Tlumič je suchý,dotažený a tlak drží.Tož nevim…

        0 0
      • Pá-dlista1  

        Vule v cepech se pozna presne tak jak pise. Takze je asi jeji stastny nalezce :)

        0 0
    • igor  

      asi puzdra z tlmica..

      0 0
    • rb  

      no,nakecali ste toho dost,ale rada,nebo podělení se o zkušenosti nikde.....

      0 0
      • cabbage  

        nejsem ke-calista abych sedel celej den na foru (ani za to nejsem honorovan:), pres den sem radsi na biku:-))

        0 0
    • cabbage  

      jo to sem mel(a mam) taky-je to v uchyceni tlumice, ne v cepech. objevilo se to tak po 2–3 mesicich. reklamaci klidne zkus(ale velkou sanci ti nedavam) ja sem si nechal udelat pruzdra s gumovou vlozkou a vakl zmizel. nejveci vakl je ve spodnim uchyceni, u vahadel neni az zas takovej.

      0 0
      • rb  

        No,ono reklamovat kolo začátkem července mě vůbec neláká,taky bych do srpna moh být be něho a výsledek žádný.Jezdil jsi s tím dlouho,nebude se to nějak moc zvětšovat?Ne,že bych to při jízdě poznal,ale když to vím,dost mě to sere.

        0 0
        • cabbage  

          zvetsuje se, a docela dost. nejak se tam vymackaj takovy ocelovy vlozky v cepech, takze jestli mas moznost, nech si je nekde vyrobit. jezdil sem s tim docela dlouho- 1500?, a ted s tim jezdim zas......

          0 0
          • rb  

            A nezkoušels to reklamovat?Pře­cejenom 1300 km je hovno a to nemám třeba 100 kilo,kolik by to vydrželo potom?

            0 0
    • fousac  

      normalni vakl na cepech u tlumice.. vitej v klubu.. ;-P

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.