• Tino

    Kúpil som kostru s tlmičom giant nrs air shock avšak nemám k nemu žiaden návod – neviem aký tlak mám používa? pri mojej hmotnosti. Neviete mi poradi? kde by som našiel tabuľku hmotnos?/psi? Prehľadal a pregoogloval som všetko vrátane www stránok giantu a nič som nenašiel. dik

    0 0
    • cabbage  

      tabulku nehledej a nafoukej tam tak 140psi, sedni na to a sleduj jak ti zajede tlumic, na nrs by mel zajet je minimalne(2–3mm) nebo o trochu vic kdyz chces pohodlnejsi pruzeni.

      0 0
    • Charles  

      no hodne zalezi co je to za ram, jestli NRSko tak je tu zminek na foru dost, staci hledat… a pokud nechces, tak neco z historie od Palo – http://www.giant-community.de/thread.php?…

      a jestli je to jinej ram… musis zkouset, nebo hledat(raci oboje)

      0 0
    • Bohus  

      Aj ja plánujem tento týždeň kúpit NRS4, s tým že všetko okrem rámu (a možno sedlovky a prešmykača) predám. Akú veľkos? si kúpil? Podľa rozmerov na mojich 170–171 cm bude najlepšie S-ko (16,5"). Som zvedavý na ten dodávaný tlmič. Na každom modeli je iný, ale na samotne predávnom ráme je ten, čo je na najnižšom modeli (NRS4), takže snáď nebude najhorší. Aké sú Tvoje prvé dojmy z toho rámu?

      0 0
      • Tino  

        To isté som urobil ja, ale cez bikový obchod velo plzeň. Oni mi predali nrs4 ale dali dole a odkúpili všetky komponenty a ja som zaplatil za kostru nejakých 16990 českých.

        Ešte som ho nejazdil lebo ho nemám dokončený takže k jazdým vlastnostiam sa nemožem vyjadri?, ale toho je na roznych fórach dos? (napr. forums.mtbr.com alebo aj tu). Na tlmič som zvedavý aj ja. Spolieham sa, že sa jedná tlmič zvláš? vyvinutý pre špecifiká systému nrs a hádam bude ok.

        S veľkos? ti je akurát.

        0 0
        • raceface  

          Až na to, že mě ten tlumič tak trochu teče, tak teď šetřim na novej a přemejšlim jakej to bude. DT Swiss 225 nebo Swinger Air 3 Way nebo Float R…?!

          0 0
          • Tino  

            NRS je no sag systém ktorý je „uzamknutý“ oproti silám sposobeným ?ahom re?aze resp. šlapaním jazdca vďaka geometrii zadného pruženia. Z toho dovodu nie je vhodné / potrebné na NRS kostru používa? tlmiče s interným systémom uzamykania (napr SPV).

            Pokiaľ viem OEM tlmiče ktoré používa Giant (napr. FOX AVA) sú výrobcom upravené pre použitie na NRS systém a teda nie sú identické z aftermarket produktami.

            Na forums.mtbr.com (giant fórum) sa tejto téme venuje viacero príspevkov. Zvačša doporučujú Cane Creek produkty (Cloud Nine alebo AD-5) ale vraj sa treba pohra? s nájdením správnych tlakov.

            Nájde sa tu nejaký užívateľ NRS so skúsenos?ami s výmenou tlmiča?

            0 0
            • fousac  

              cabbage uz jich mel asi pet a at dela co dela, dycinky se mu kazdej dalsi taky vyse*e… asi nekde bude zasadni chyba..

              //NRS je no sag systém ktorý je „uzamknutý“ oproti silám sposobeným ?ahom re?aze //

              tohle podle me znamena, ze kdyz slapu, tak se zadni stavba nehejbe a no-sag logicky znaci, ze tenhle system nebere negativni nerovnosti (tzn. diry).. to je fakt vyhra.. ;))

              0 0
              • raceface  

                Hele, a? si formuluje kdo chce jak chce, mě NRS prostě funguje suprově. Není sice tak aktivní jako některý jiný fuly, ale na druhou stranu má odš?uch, je to raketa…

                0 0
                • lubos  

                  A co teprve hardtail. Ten bude jezdit :)

                  0 0
                  • cabbage  

                    tuhle moznost sem uz vyloucil.....

                    0 0
                    • wroum  

                      takze tvoje pristi kolo uz bude konecne full? :-)

                      nic ve zlym, ja proste musim…

                      0 0
                      • cabbage  

                        uz delsi dobu se ponejakym rozhlizim,neco co pruzi ale nepropruzuje se blbe hleda…:((

                        0 0
                        • wroum  

                          je spousta krasnejch kol, jen si vybrat. a s tim propruzovanim to neni tak horky. kdyz se naucis na tom jezdit, bude propruzovat minimalne, ale hlavne ti to vubec neprijde. treba moje pritelka ma konu Dawg a pri velky kadenci v sede do kopce je pohyb tak 3mm na tlumici (takze tak 1,5cm na zadnim kole), coz vubec neni znat.

                          0 0
                          • cabbage  

                            jo, je tu spousta krasnejch kol, teda aspon do doby nez si clovek zacne vybirat pak se pocet moznosti(a to nemluvim o financni strance) zacne limitne blizit nule.

                            0 0
                        • lubos  

                          Mozna to moc resis. Taky jsem to resil a nakonec neni problem jet kadenci i 150 aniz bys poskakoval. Na druhe strane jsem videl chlapka na canondale (vidlice s pruzenim v krku) , ten jel kadenci asi tak 60, ale temer jsem chytnul morskou nemoc, a to jsem se na nej dival (projizdel zprava doleva) asi tak 10sekund. Vlnil se primo ukazkove (ten bajk) :o))

                          0 0
                          • lubos  

                            doplnek .. nez tu kadenci jeden natrenuje, tak taky protece par metru vody potokem …

                            0 0
                            • cabbage  

                              mozna si mel napsat camelem mito potokem.:)) jinak jezdim vetsinou frekvencne- v tomhle rezimu se nrs houpe nejvic.

                              0 0
                              • lubos  

                                Jo, pravda, camelem … :o))

                                0 0
                              • Peslezedirou  

                                Teď jezdím klasickej jednočep, který má čep skoro na úrovni velkého převodníku malinko předsazenej a zjistil jsem, že mi tlumič propružuje spíš při frekvěnční jízdě naž když jedu víc silově.........

                                0 0
              • Tino  

                …geometria pruženia zabezpečí, že ?ah re?aze tlmič otvára a ten sa nachádza v topped-out pozícii – plne otvorený a pripravený rieši? impulzy prichádzajúce od terénu…

                0 0
            • raceface  

              Osobně ale vim o několika lidech, který to vyměnili za Swingera a funguje jim to dobře, tak proč né… Navíc DT Swiss nemá žádný inteligentní tlumení, takže by to taky nemusela bejt špatná volba… A ohledně nastavení přímo na NRS systém – třeba v tom problém nebude a chce to jen zkusit. V čem se nastavení tlumiče pro NRS může lišit od běžně prodávaného?

              0 0
              • Tino  

                Napr. na stránke Giantu je pár zmienok o FOX Float AVA upravenej pre NRS:…

                …2004 bikes also feature Fox Float R AVA shocks specifically engineered to meet the requirements of the NRS system… …uses pre-set hydraulic top out so it does not need a separately filled negative air chamber. It also uses custom-tuned compression valving to allow full range of travel…

                0 0
    • Spawncz  

      No jsem hrdym majitelem ramu GIANT NRS a na me jezdeni (XC marathony) je to naprosto super stroj.

      Priznam se ze me ale zejima jak by ten ram fungoval s jinym tlumicem nez je original NRS Air, proto jestli nekdo mate moznost vyzkousejte na NRSku jinej tlumic a podelte se s dojmy.

      Ja se chystam otestovat tlumic od kamarada (nevzpomenu si na nazev) tak az ten test probehne urcite sem dam svoje pocity z jizdy s jinym nez originalnim tlumicem.

      Tak zatim se mejte

      0 0
      • Bohus  

        Mohol by si prosím ?a zváži? ten tlmič Giant NRS Air, keď už ho budeš ma? zdemontovaný? Prípadne nevážili ste ho už niekto? Ďakujem.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.