• Romain

Ahoj, minulý týden mě na kole srazilo auto. Já jsem z toho vyvázl jenom s pohmožděnými žebry a pár oděrkami. Přilba praskla, ale zachránila mě asi život A KOLO ?!? Ohnutá sedlovka, přední a zadní kolo do šrotu. Rám jsem prohlížel a vizuálně se mi nezdá že by mu něco bylo. Máte někdo zkušenosti, kde bych si mohl nechat rám odborně prohlédnou, aby se mě náhodou nestalo že sjedu z patníku rozlomí se mě rám? Díky

• MARIN  

Pokud neni nikde viditelna prasklina hlavne v okoli svaru tak bych jeste mrknul na geometrii- jestli z toho nemas stafle nebo treba podkopnutou vidlici.

• mmaarr  

Ahoj to je teda síla.No nevím stím zkušenost nemám.Ale jsou firmy které umějí dělat detekci prasklin v materialu.Tak se unich zeptat jestli by to nezkontrolova­li.Určitě to budou dělat firmy které dělají tlakové nadoby.

• JFB  

to by ti meli udelat v kazdym lepsim servisu…

• Romain  

Teď jsem volal do Aspire, mám rám GT, poradil mě buď CYKLO ADAM, kde svařují rámy, ale prosvícení celého kola by mohlo byt dražší než celý rám. A nebo do nejakého zkušebny, kde pracují s hliníkem.

• MARIN  

Zkousky svaru na praskliny na trubkach se vetsinou delaji rentgenem a pocitam, ze takova zkouska te (pokud nemas spravneho znameho) vyjde opravdu draz jak novy ram. Pokud nejsou zadne praskliny viditelne nechto a zkontroluj uz jen tu geometrii

• zdenek  

Oživím téma:

Je možné nějak zkontrolovat karbonový rám, jestli je po nehodě bezpečný?

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.