• Seadat

    Ja mam vyzkousenej Castrol a s tim max spokojenost, ten ale dosel a koupil sem si Wet Lube od Motorex a ten je na pytel sice tam vydrzi, ale hned jsou retez a pastorky cely cerny, zatimco Castrol byl celej tejden v poho taky vydrzel ale tolik nelepil necistoty!

    A tak mimo: Co pouzivate za retez a kolik vam bajvocko vydrzi? Ja pouzivam jen ConneX a max spokojenost az ne cenu. Shimano je levnej ale zkusenosti nemam. Povezte!

    0 0
    • Alex  

      Akym Castrolom si mazal?

      0 0
    • pos3k  

      ve starsich prispevcich te cist nebavi? Ne ze by jich bylo malo…

      (tf2)

      0 0
    • Daf  

      GT85 na sucho do mokra mam nejakej Finishline.

      0 0
    • mosquito  

      WD40 .. ale je to na casty mazani a jen na suchy dny

      0 0
    • R.1  

      Mazu ve valne vetsine vetsinou mazadlem

      0 0
    • mastihuba  

      http://www.motipdupli.cz/…ex_kata.html

      to takhle vidím u našeho údržbáře sprej tak říkám a? mi ho půjčí. :))) DARUJI HO.

      0 0
    • Alex  

      Na mazanie retaze som vyskusal vselico drahe, no momentalne som skoncil pri motorovom oleji M6AD SAE 30. Nalejem ho do olejnicky a postupne naolejujem kazdy cap retaze, prebytocny olej utrem handrou a je to. Este mam v plane vyskusat nejaky husty prevodovy olej.

      1 0
      • Volf  

        Já zase vyzkoušel všechno laciný a skončil u toho Red Oil malá lahvička cca 120 ,–. Kupuju ho v Giga sportu a když je sucho tak bez domazávání vydrží kolem 120 km a hlavně se na něj nelepí bordel a nezasírá kazetu.

        0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        No a jeste lepe naredit ho technickym benzinem, aby lepe zatekl dovnitr. Benzin se pak odpari, hustej olej zvostane.

        0 0
    • wbiker  

      Mažu taky výrobkem od Motorexu, ale Dry Lube a docela mi vyhovuje. je sice potřeba častěji domazávat, ale zase nešpiní tolik řetěz a nechytá bordel.

      0 0
      • Bulda  

        presne tak motorex dry lube, nelepi, vydrzi on i retez (campa c9, na biku!!) krasne zateka do clanku, temer neni treba otirat

        0 0
      • MARIN  

        nespini??? tak to mam asi v ty lahvicce neco jineho. Jinak s castym domazavanim souhlasim a taky vim ze uz to nikdy nekoupim. Nejlepsi co jsem kdy na retez mel a ted nemuzu nikde sehnat je Yarow RacingChain nebo tak nejak – naneslo se na retez nechalo nejlepe pres noc otrelo a tyden kazdodenniho jezdeni = cca500km bez problemu vydrzel Jinak to co jini pouzivaji na mazani retezu WD ja pouzivam jen na cisteni.

        0 0
      • Toams  

        suhlas s MARINOM, dal som to na PC59 a odvtedy kazdy den utieram retaz handrou jak puk … podotykam, ze handru menim, kazdy druhy den a retaz sa teda moc neblyska:-)

        0 0
    • MartinXC  

      Motorkářské mazání na řetězy do terénu (Motorex apod.). Jedno namazání vydrží tak 250–300km (podle vlhka a špíny) než začne šustit. Po jízdě stačí zlehka otřít špínu. Celý sprej za 350,– mi vystačí na cca 5.000 km.

      1 0
    • lubos  

      Voda pripadne voda/blato – jeden typ (takove huste maziva, obvykle to dost lepi prach) Sucho/prach – druhy typ (neco co nelepi)

      0 0
    • -b-n-x-  

      diky, ze jsi tady tento thread zalozil. Aspon jsem si po ctvrt roce vzpomel, ze si uz musim namazat retez.

      0 0
      • banditos  

        Mažu Pedrosem myslím, že se jmenuje Extra dry a jsem hodne spokojený Vydrží tak 150 km za sucha.

        0 0
    • sann  

      Ja osobne mazu voskem od Yrolinu. Stoji 80,– a je to zatim to nejlepsi, co jsem nasel na trhu. Naneses na kazdy clanek kapku, nechas 3 hodiny zaschnout a pak setres hadrem a pohoda

      0 0
      • Alex  

        Yarroline som tiez skusal, naniesol som ho na kazdy clanok, ale jaksi sa mu nechcelo zaschnut ani za celu noc, nie to za 3 hodiny. Tak neviem.

        0 0
      • lubos  

        V prasnem/suchem prostredi uplne nanic. Ne zeby nemazalo, ale tak zasvini retez, ze to hezky neni. Ale to kazde mazadlo tehle konzistence. Do vody, blata, pripadne snehu docela ok.

        0 0
      • wbiker  

        CHtěl bych se zeptat, po jak dlouhé době stíráte ten přebytečný olej? Mažu stylem jedna kapka na jeden článek a setřu to až druhý den (většinou). Potom, když vyjedu, tak mám hned řetěz zasranej. Vysvětluju si to tím, že asi olej, který zůstává uvnitř článků nestačí „vyschnout“ a vytvořit ten slibovaný jemný film. Anebo dávám moc oleje? Jak jsem psal výš, používám Motorex Dry Lube.

        0 0
        • MARIN  

          „ale zase nešpiní tolik řetěz a nechytá bordel“

          „Potom, když vyjedu, tak mám hned řetěz zasranej“

          :)

          0 0
          • wbiker  

            Řekněme, že schizofrenie.:-) Ne, doteď nešpinil, ale dával jsem nový řetěz a na to původní mazivo jsem dal počase ten Motorex a nejsem si jistej, co jsem udělal špatně oproti dřívějšku. Tak mě napadlo, jak je to s tím útíráním. No a s tím, že nechytá bordel, tak to nechytá ani teď, ale jakoby „je ho tam moc i po setření.“

            0 0
    • Jenda  

      Ja teda nevim ale me to prijde na biku uplne jedno – mazu nemazu cistim necistim retez vydrzi porad stejne. Jestli spotrebuju mazadlo za 100kc abych prodlouzil o 15% zivotnost retezu za 300 tak to mi prijde kontraproduktivni nehlede na cas. Radsi bikuju nez lestim:-)

      0 0
      • lubos  

        No ja tedy reteze necistim ani nemazu kvuli zivotnosti ale kvuli necemu jinymu.

        0 0
        • Jenda  

          samozrejme ze kvuli fci ale na to postaci v podstate jakykoli olej (ted momentale pouzivam vyjetej z vidlice:-) ale neni potreba (aspon teda pro me) vrazet sileny penize do nejakejch supermazadel ktery fungujou stejne diskutabilne. A ze je retez cernej misto stribrnej – neni to jedno?:-)

          0 0
          • lubos  

            Ne tak docela. Nektere oleje docela dobre konzervuji retez a odolava tak lepe treba sajrajtu typu sneh/voda/mraz. No a pak obycejny olej na prasny povrch je skvele jak si zaneradit koplet prevody plus olej se smicha s prachem a je to jeste horsi. Ale jinak si myslim v podstate totez. Po dvou letech zkouseni … :)

            0 0
    • cabbage  

      co sem dneska koukal tak McBlaky maze kolomazi/nebo ropou, ale aspon mu jde barva retezu a kazety k jmenu:)

      0 0
    • vlk  

      Zrovna včera jsem zkusil mazací na motorky.MOTUL CHAIN LUBE OFF ROAD-a zatím musím říct, že je skvělý a i vodě odolný-ale jeto jen jednou prašné cesty, les 1 x brod.-ještě jsem ho nezkusil v bahně.

      1 0
      • eisman  

        pouzivam to same jiz cca 3roky a naprosta spokojenost. Vydrzi a pred namazanim staci otrit hadrem a namazat znova.

        1 0
        • pepek  

          Kde ho kupuješ a co to stojí? Používal jsem motorkový Castrol (280 Kč v Globusu), ten je dobrý, má v sobě grafit pro nouzové podmínky (když už to mastný je pryč). Teď si to vyrábím z grafitové vazelíny, rozpuštěné v benzínu a rozmíchané v oleji a taky dobrý. Akorát musím na každý článek kápnout 2×: tj: asi 230 kápnutí :-)

          0 0
    • rock  

      Motorex Dry (Wet) Lube.

      0 0
      • Toams  

        tiez tak … a ked to dominam, tak vyskusam zase nieco ine:-)

        0 0
    • evilzone  

      Jsem v tomdle novej, ale ne že bych neměl technický základy, tak sem to namazal WD-40 (teda nejdřív sem to umyl arvou). Kdybych na to měl pračku, tak bych to tak za 3 dny až tejden (podle provozu) po tom nastříkání wd-40 vypral v tom vašem cyklostaru (já mám arvu) protože za ty 3 dny z toho ta wd-40 dostane upně všechen sajrajt co by tam neměl bejt (mikroskopická rez apod.) a pořádně namazal nějakym mazátkem(který nemám). Ale já osobně mám cross a jezdim vesměs za sucha po silnici, takže bych dal přednost něčemu co nejsuššímu a nejmíň lepivýmu aby se mi do toho nechytal pokudmožno prach. A pak předpokládám, že by to mohlo vydžet namazaný tak 300km minimálně páč na to nebude pršet, bahnit atd..

      No každopádně mě nekřižujte, je to postup kterej sem vymyslel po pročtení všech přízpěvků o řetězu a několik rad sem zkombinoval. Rád bych to zrealizoval až si koupim pračku a vosk a uviděl, jestli se nemýlim.

      0 0
      • MartinXC  

        Zkus Pedro's vosk do sucha. Nelepí, dobře se čistí. Pokud ho nenamočíš, tak těch 200km může vydržet, pak stačí dobře otřít a domazat

        0 0
        • MartinXC  

          Sakra, ne Pedros ale Yarrowline vosk.

          0 0
          • evilzone  

            No něco určitě zkusim, ale jak se znám koupim to nejlevnější co budou zrovna mít:-) Někdo mi radil Chain Star. Je to dobrý do sucha? Nelepí to?

            0 0
            • djano  

              Je dobry,ale dost lepi. Do snehu pouzivam verziu pre motorky.

              0 0
      • Milenius  

        Chcete znát 2000 možných použití WD40?

        http://www.twbc.org/wd40.htm

        0 0
        • MartinXC  

          :-)

          0 0
        • náčelník  

          To mi připomělo tu scénu, jak Listerovi propašuje robík do cely jídlo a on ho za odměnu postříká právě WD40. Robík se při tom slastně protahuje :) Epizoda Pete 1.

          1 0
    • gobike  

      Mažu voskem KRYTECH od Finish line a super, sice se musí častějc domazávat, ale řetěz a kazeta sou pořád čistý, je to bomba! Je určeno do suchého prostředí… Doporučuju!

      0 0
    • scret  

      Mazu sprejem Denicol,zatim nejlepsi co jsem vyzkousel!

      1 0
    • SELMIRA  

      zázvorovou marmeládou fakt

      0 0
      • Toams  

        po smere alebo proti smeru chodu retaze?:-)

        0 0
        • SELMIRA  

          mě zkoušíš, co? Všemi směry. Přece. :o)) A někdy to eště pokapu citrónem. To psali v maďarskym Velu. Totiž.

          0 0
    • Glum  

      V zimě motorkářský Motorex (špiní, ale funguje), jinak Pedros Syn Lube, Ice Wax (skvělý do písku a prachu)

      0 0
    • goofy  

      Nejaky Mogul 10W-40, co deda dava do skodovky. Mam ho este pul litru. takze mam este rok cim mazat…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.