• davidak

    Tak jsme ve 22 45 jeli s kamarádem domů na kole a předtim si dali na jedný zahrádce pivo. Jeli jsme jednou libereckou ulicí a zastavili nás policajti. Že nemáme světla a že jsme určitě pili.. A že to máme za 300. Kdyby radši chytali řidiče a né dva kluky na kole. Řikali jsme si, že jsme radši měli v tý tmě ujet!

    0 0
    • Jogador  

      Tak to vám dal hodně levně, za tmy bez světel bych pokutoval mnohem víc a za jízdu v opilosti, Fousáči se nezlob, ale bych klidně zabíral kola:)

      0 0
      • mastihuba  

        seš ňákej drsnej :) ale jinak souhlas.

        0 0
      • Vymi  

        jo jo sohlas… no ty kola bych ale nezabavoval! :-) jen tu pokutu… sam prece jezdim na kole i za tmy ale se svetlem… a opravdu nemam rad ty sebevrahy co jedou za tmy na kole bez svetla a jeste k tomu cely v cernym…

        0 0
      • Radek Broz  

        Sorry, ale nedotknutelnost soukromyho vlastnictvi je podle me dulezitejsi nez jestli si da nekdo na kole pivo. Zabirani kol fakt ne.

        0 0
      • fousac  

        neber jmeno bozi nadarmo… ;)

        svetla vozim i na zavody pres den a na kolech mam asi hektar reflexni folie..

        a opilej sem nebyl ani nepamatuju.. ;)))

        0 0
        • Luka  

          jojo, reflexni folie :D.......hmmmmmm, jaka vymozenost ;)

          0 0
        • Raydowe  

          Nevies kde by som zohnal tie reflexne nalepky? nejake krejsie najlepsie v bielej, max oranzovej farbe, u nas pomaly nevedia co to je, a ak v nejakom krame aj maju, su to take hrozne modre, s takym tvarom ako na okraslenie detskej skolky. Dobre ze nemaju tvar kvetinky, vcelicky alebo prasiatka… brrr

          0 0
          • fousac  

            ti neporadim.. pro me byla sehnana kamoskou Lukou cerna folie.. ;)

            0 0
          • Mirek1  

            Ja jsem je pred lety kopoval od EXU (nyni myslim je to ShamanRacing), bylo jich nekolik v pytlicku a meli ruzny barvy… Zkus se mrknount na jejich web.

            0 0
            • wroum  

              EXU je EXU a SHAMAN je SHAMAN, ty firmy fungujou obe a obe nabizej reflexni samolepky a to hned asi v peti barvach.

              0 0
              • CZiko  

                jo to je pravda… Vyrábí se v stříbrné, žluté, modré, červené, a černé barvě.

                0 0
          • davidak  

            ja je videl v jednom cyklo obchodu v Lbc, byl to prave ten pytlicek EXU, ruzny tvary a velikosti, cca 60Kč.

            0 0
          • kámen úrazu1  

            Zkus najít nějakou firmu, která vyrábí polepy na různé reklamní desky, dopravní značky a tak. Vyjde to mnohem levněji a mívají na výběr z hodně barev reflexních nálepek.

            0 0
        • cabbage  

          nemas tam chybu? nemelo to byt: „a strizlivej sem nebyl ani nepamatuju.. ;)));“ :-))

          0 0
    • Pavlis  

      To, ze je opily ridic v aute nebezpecnejsi nez vy jeste neznamena, ze jste se neprovinili:) A za ty svetla bych vas nakopal. Rozhodne bych nechtel jit do kriminalu, protoze jsem autem srazil dva neosvetlene cyklisty…

      0 0
    • davidak  

      ja vim, ze je to hovadina, jinak svetlo v noci vozim, ale z ty hospody to bylo jen 100m domu a voni nas chytli 30m bred brankou.. docela pech. ja bych jinak v noci na kole nejel. cyklisti jsou obcas blbe videt i ve dne, natoz v noci.. nepisu to pro litost, ale spis z prekvapeni, ze se tyhle veci stavaj- aspon mne teda poprve.. je fakt, ze vychovnej ucinnek to ale ma.

      0 0
      • enjoy  

        jestli poznali ze jste opily tak to muselo byt..:-)). jinak teda ja v praze bez predniho svetla uplne bezne a vlastne vzdycky:-).mimo prahu nikdy.ridim se tim,ze zezadu mam blikacku-jsem videt.a zepredu me to nezajima,ze me nekdo nevidi,to si ohlidam sam.

        0 0
        • pavelr  

          Až ti někdo na křižovatce nedá přednost, tak si to taky ohlídáš sám? V noci, bez předního světla/blikačky, čí to bude vina?

          0 0
          • enjoy  

            tak nejak nesmyslny reakce.myslel jsem ze jsem to rekl dost jasne.blikacku vzadu mam a za tmy me hlavni nebo vedlejsi nezajima,vzdycky chranim sebe a nehraju si na dopravni predpisy,radsi si pockam a kazdou krizovatku poradne ohlidam. problem s protijedoucim predjizdejicim autem taky nemam,protoze tohle mi po praze moc nehrozi(nebo beru chodnik a nestydim se za to) a jak jsem rekl,mimo mesto bez svetla nikdy.byly doby kdy nas jelo treba 5 a ja byl jedinej co mel blikacku a svetlo.jezdil jsem odzadu dopredu jak trotl a pripadal jsem si jak nejaka mama:-)

            0 0
          • enjoy  

            jeste bych dodal,ze v mym svetle mi vydrzi baterky neco malo pres hodinu a to uz me vazne nebavi.blikacku si dopredu patrne nikdy nedam.

            0 0
            • default  

              Zkus treba tohle: http://www.bikestore.cz/…_obrazek.asp?… Za petikilo to sviti to jako cert, a vydrzi to nakejch 20 hodin +/-

              0 0
              • mastihuba  

                eště mu nezapomeň poradit koupi lepicí pásky, aby to měl čím přidělat až mu to upadne. :)))

                0 0
                • default  

                  Mam to asi rok a drzi to v pohode. Tobe to nejak upadlo?

                  0 0
                  • mastihuba  

                    mě ne, protože ho nemám, ale upadlo už asi 10lidem co znám. Stačí aby kolo spadlo a světlo se vlastní vahou ulomí z toho plastovýho držáku. Je vidět že se svým kolem zacházíš velmi slušně. :)) Jinak si nedokážu vysvětlit že ještě drží.

                    0 0
                    • wroum  

                      mam na kole dve, pritelkyn jedno a kamos vozi taky 2 ale tohle slysim poprve, obcas se podela vypinac nekomu, ale ze by se to ulomilo sem este nevidel a ani nevim o tom ze by to nekdo prisel reklamovat s timhle.

                      0 0
                    • default  

                      Cece tak to taky slysim prvne… Kamos s nim taky jezdi a nic. Ja jsem s nim dal uz par schodu i ostrejsich sjezdu a furt to drzi – nejakej ten crash byl teda taky sazmorejme. Mam ten drzak trochu povolenej, abych ho mohl stelovat za jizdy. Je teda fakt, ze v noci nejedu tak ostre jako ve dne… Hele a to se jako ulomi v ty kolejnici toho svetla?

                      0 0
                      • mastihuba  

                        Kdybych ty upadený světla neviděl tak to sem nepišu. to o vikendu vyfotim, udělam součet lidi komu to upadlo a hodim to sem. http://www.bike-eshop.cz/…VE/ULTRALED/?…

                        já jezdím s tímdle tím. Ten author, ale určitě svítí líp.

                        0 0
                        • default  

                          Ale joooo diky, kdybys mohl bylo by to super… …aspon budu vedet co me pripadne ceka!

                          0 0
                          • mastihuba  

                            http://www.author.cz/…dukt_id=1839

                            tak fotku bohužel nemám, ale 9 lidem(jestli jsem na někoho zapoměl pardon) se ulomila 1/2 kolejnice. U Hanáka v Brně ty držáky prodávají a vzhledem k tomu že je jednu dobu neměli skladem tak bych typoval že šly dost na odbyt. :)))

                            0 0
          • AussigBiker  

            Proto se za tmy bez predniho svetla jezdi na chodniku :)

            0 0
        • Tesi  

          Valim si to rano za tmy po hlavni do práce a z vedlejšky neosvětlený kolo přímo na mě. Hamstli jsme na to oba a vlít mě i s kolem ve smyku po zemi mezi přední a zadní kola sunul se po asfaltu tak, že se mu nic nestalo (já už stih zastavit) a ještě se mi omluvil. Měl jsem totiž chu? ho zabít.

          0 0
        • vojta  

          Preju prijemne skakani do skarpy az proti tobe vyrazi auto predjizdejici jine. Vzdy, kdyz potkam v aute nejakeho „kolistu“, ktery jede za tmy bez svetel, mam sto chuti zastavit a necim ho pretahnout. Od chvile, kdy jsem kdysi predjizdel najaky traktor a tak tak nesejmul nejakeho imb… na kole bez jakehokoliv osvetleni, jsem na tyto jedince silne alergicky.

          0 0
          • zirecek  

            No, to mas pravdu, ale tohle se deje i za svetla. To je vec, kterou nesnasim nejvice, predjizdeni v protismeru jako by tam cyklista nebyl!! Uz snesu to, ze mi nekdo neda prednost… .

            0 0
        • davidak  

          nepoznali, ten chlapek jen rek: „A naky to pivko taky padlo, co?“ My rekli ze jo, by nam dal dejchnout a vysledek by byl stejnej..:)

          0 0
        • Meesha  

          …a bez helmy…

          0 0
      • Pavlis  

        Jo, jenze jak ti polisi, kdyz vas staveli, mohli vedet, ze to mate 100m domu:))

        0 0
      •  

        vidis kdybys byl chytrej tak to kolo vedes a napitymu chodci nemuze rict nic

        0 0
    • orca  

      Na cyklisty bez světel jsem pes. Jelikož při nehodě je cyklista minimálně zralej na chirurgii. tak bych se přikláněl k super tvrdým postihům. Sám když jedu na kole a potkám neosvětleného tak ho brutálně seřvu bez ohledu na věk. Tady jde fakt o život…žel mnohým je to šuma fuk…

      0 0
    • Krutohlav  

      Dúfam, že vám vypustil duše a zahodil ventilky :) Za socíku to tak policajti robili.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Jsem byl vcera na jedny zahradce a pod nohama se mi valel ventilek od kola a ja jsem marne premyslel, jak se tam dostal. Ted uz to vim. Policajti delali preventivni akci primo v hospe.

        0 0
    • wroum  

      cyklisti porad chtej „zrovnopravneni“ s autama a ridicema. akorat nechapu proc se pak vztekaj. me kdyby chytili opityho v aute bez svetel, tak to urcite za 300 nebude :-/

      0 0
      • Radek Broz  

        Pravo bere ohled i na nebezpecnost cinu a myslim, ze opily cyklista/ridic osobaku/ridic autobusu jsou rozhodne ostatnim nebezpecni kazdy jinak (i kdyz opilej cyklista samozrejme zavinit nehodu, pri ktery se neco stane i nekomu jinemu, samozrejme muze).

        0 0
        • wroum  

          ano, ale nikde neni psano kolikrat mene nebezpecnej ten cyklista je a stejne tak nikde neni psano ze opilej cyklista nemuze zavinit horsi nehodu nez stejne opilej ridic tatry. proste by mely platit vsichni stejne. ridic busu taky nebude za prekroceni rychlosti platit 8× vic nez ridic osobaku za totez, i presto ze ten osobak ma radove 8× mene kineticke energie, takze by mel byt 8× min nebezpecnej…

          0 0
          • MaPa  

            Souhlas. Přeneseno: Opilý cyklista může zavinit havárii autobusu.

            0 0
            • -b-n-x-  

              preneseno dale: opily (i neopily) neosvetleny chodec muze taky zpusobit havarii autobusu/kami­onu/atd… Timto nechci v zadnem pripade hajit opile neosvetlene cyklisty.

              0 0
              • MaPa  

                Ano, pokud bude opilý chodec na komunikaci tak to platí i pro něj… Včetně osvětlení.

                0 0
                • -b-n-x-  

                  teda ja nevim, ale jeste jsem nikde neslysel, ze bych mel mit jakozto chodec nejake osvetleni. Myslim, ze pokud by mne na nejake okresce bez chodniku srazilo auto, tak i kdybych byl neosvetleny, vzdy bude mit vinu ridic. Mimochodem by taky mel predvidat, ze mu treba skoci nejake zvire do cesty, nebo neco podobneho. Takovymto srazkam sice obcas zabranit nijak nelze, ale pocitat s touto eventualitou by rozumny ridic mel.

                  0 0
                  • MaPa  

                    Pokud půjdeš vlevo a po krajnici tak tě řidič předvídá. Osvštlení nemáš předepsáno, ale každý rozumně uvažující chodec na okresce v noci radši zaleze do pangejtu nebo svítí – ač je „právo“ na jeho straně. Srážka se zvířetem se rozlišuje dle velikosti zvířete – např. kočku nebo malého psa „musíš“ přejet – pokud se ti něco při pokusu o vyhnutí stane je to tvoje chyba. Pokud je zvíře větší – např. srna, tak se to ve větině případů nebere jako řičičova chyba, pokud neporušil nějaké další předpisy (rychlost apod.). Jak je to ale v úseku označeném značkou nevím…

                    0 0
                    • pos3k  

                      to je pravda s tema zviratkama?

                      0 0
                      • MaPa  

                        Nevím na jakém základě je to odvozený, ale známý naboural ve snaze vyhnout se kočce a pojiš?ovna mu tohle napsala.

                        0 0
                  • Mirek1  

                    Celkem se obavam, ze pokud jako ridic srazis neosvetleneho cyklistu, tak taky budes mit slusnej problem. Mozna o fous mensi, nez kdyby svitil, ale beztrestne se ani cyklisti bez svetel odstranovat z vozovky nesmeji. :-)

                    0 0
                    • wroum  

                      osobne si myslim ze kdyz na silnici sejmu neosvetlenyho cyklistu, tak me za to nikdonemuze stihat ani pokutovat a ani mi davat zadnou vinu pokud jsem se ja nedopustil nejakeho pochybeni.

                      0 0
                      • Mirek1  

                        Neprizpusobeni rychlosti, nedostatek predvidavosti,… Oni si uz neco najdou… Asi by Ti to proslo, jen kdyby byl ten cyklista vozralej a motak se po silnici, nebo by si prokazal, ze nahle zmenil smer. Pokud pojede rovne byt bez svetel, musis se mu vyhnout. Me z toho taky jima hruza, bydlim na venkove a kdyz se vracim autem pozde domu, tak na silnici je dycky rada borcu, co jedou z hospody a maj monterky, holinky a vatak… Lepsi maskac na silnici jsem jeste nevidel. A samozrejmne na tech pleckach nemaj ani odrazku, natoz blikacku… Treba kolega mel bouracku na krizovatce. Stretnul se s nakladakem, kterej blikal, ze odbocuje, ale neodbocil a vina zustala cela na kolegovy, protoze neni dulezity jestli nekdo blika nebo ne, bulezity je jen to, kam jede. Blinkry maj proste jen okrasnou fukci a muzes si je asi zapojit i do barevny hudby k autoradiu…

                        0 0
                        • wroum  

                          to s tema blinkrama je jinak. nesmis spolehat na to ze kdyz auto blika, ze i odboci, pripadne ze odboci na tu stranu jna jakou blika. tzn pokud ma blikajici auto prednost a ty jedes tak ze by ste se za predpokladu jeho odboceni nemohli stretnout, tak mas stejne povinnost pockat az on dokonci odbocovani a pak teprve bys mel jet.

                          Cyklista bez svetel nema co delat na silnici a neverim tomu ze by mi nekdo mohl davat za vinu ze nabouram „neosvetlenou prekazku“ na silnici. tomu proste neverim a hlava mi to nebere. on ma povinnost byt osvetlen a ja jakozto ridic mam taky svoje prava a povinnosti. kdyz je ja dodrzim a on ne, tak nemuze byt vina na me strane.

                          0 0
                          • kolombo  

                            V zákoně je jasně napsáno, že máš jet tak rychle, aby jsi dokázal bezpečně zastavit vozidlo … A pak už máš předvídat … Asi by Ti prošlo přejetí neosvetleného cyklisty na dálnici, ale na normální silnici o tom dost pochybuju. Koneckonců, opilec spící na silnici Ti taky přijde draho, když ho přejedeš …

                            0 0
                            • wroum  

                              to je jasny, ale to bych se taky vubec nemusel rozjet. navic je stejne tak v zakone napsano, ze ten cyklista ma byt osvetlen, a kdyz ho prejedu protoze neni osvetlen (tzn pricina problemu), tak kdo udelal chybu? Ja protoze sem nepredvidal a nevidel sem neosvetlenou prekazku, kterou sem srazil nebo cyklista kterej ma ze zakona povinost svitit a nesvitil (taky nepredvidal)? Opilec spici na silnici si myslim ze by prosel. Jak je v tom alkohol a navic nema co delat na silnici a uz vubec tam nema co spat.

                              0 0
    • Eila  

      sorac, ale za ty svetla bych vam dala i vic, nekdo vas srazi a budou ho vlacit po vsech certech…

      0 0
    • Vrci  

      Za tohle mi přijde 300,–- hodně málo. Já bych policajtovi „líbal“ ruce i za 1000,–- a zahozený ventilky.

      0 0
    • black.horse  

      Ale hovno pokuty… člověka s bajkem za xx tisíc či desítek tisíc pokuta nebolí… Kopnout to hovadu do koulí, to by ho panečku bolelo a hlavně by si to pamatoval a už by na kole jezdil s odrazkama, světýlkama a střízlivej:-D Jen bacha, aby nekopnul až moc a on si pak nekoupil rovnou růžový kolo:-D

      0 0
    • zwwak  

      Celkem mě překvapuje jednoznačnost názorů, čekal jsem větší souboj pro a proti.

      0 0
      • davidak  

        ja na to mam taky jednoznacnej nazor- jezdit neoznacenej potme je hovadina. ale prekvapuje me, ze clovek tady napise, jak jel 100m potme a vsichni by te hned nakopali do kouli a vzali kolo a protoze mas bajka, kterej neni uplne levnej, tak jeste musis zaplatit pokutu nekolik tisic.

        0 0
        • Vašur  

          I kdybys jel 10km, tak to pojedeš 100×100m a na každý tý stovce metrů se ti může něco přihodit, tak kde je psáno,že to nemůže být zrovna těch 100m, který jsi jel ty. To je totéž, jako si říkat 100 před domem, že se už nemůže nic stát. Mám taky praktickej příklad. Dcera si nevzala na 100m okolo domu helmu a byla z toho šitá hlava a 10 dnů pozorování v nemocnici. A přitom jdu příkladem, helmu si nasazuju už doma než popadnu kolo a sundavám doma, když ho odložím, koneckonců všude jinde ta helma překáží.

          0 0
          • Radek Broz  

            To si ji nandavas a sundavas uz/az doma z tohoto duvodu? Ja si vzdycky myslel, ze sundat ji doma je jednodussi, nez 10m pred barakem;-)

            0 0
            • Vašur  

              no dy? řikám, je to jednodušší a bezpečnější a vůbec. Jenom z výchovnejch důvodů to nedělám, protože mám stejný postup i když jedu sám…

              0 0
              • Mirek1  

                Presne tak, je to zvyk. Uz i moje mladsi dcerka (3 roky) to ma tak v krvy, ze vcera poprve „sedela“ na malym kolecku (odmontovany slapky aby dosahla na zem a naucila se drzet balanc) a okamzite se dozadovala prilby, ze na kole se predce jezdi v prilbe. Je to radost, jaky osobni priklad nese vysledky! :-)))

                0 0
    • mosquito  

      tak pokud byla tma tak za svetlo bych vam dal ten flastr taky … a jinak za chlast me napadla stara dobra rada z ceskeho filmu, vypustit a zahodit ventilky :))) to by stacilo myslim

      0 0
      • gumid  

        Schýza řidič-biker je, myslím, zbytečná. Jedou-li oba po silnici, měla by pro ně platit stejná pravidla. Řeči, že je to jenom kolo a jenom 100m, no nevím – jako výmluva od dítěte do 10let možná, jako argument dospělého člověka NE. Skoro většina z nás jezdí jak na kole, tak autem. Proč dělat to, co mě samotnému v opačném gardu vadí?

        0 0
        • davidak  

          já se na to nevymlouvám. máš pravdu.

          0 0
        • mosquito  

          ja tam rozdil vidim … kdyz jedu autem ktery ma tunu, je siroky 1.5 metru, a jezdi i 200kmh tak je to neco jinyho nez 80kg s realnou maximalkou nekde kolem 50–60kmh, ale pri alko vetsinou jedes 20–30kmh, takze bych cyklistu soudil spis jako ozralyho chodce, poac pravdepodobnost ze nekoho srazi a ten to nerozdycha je minimalni a ze te nekdo srazi je uplne stejna situace jako bys sel pesky

          0 0
          • mosquito  

            tim samo neomlouvam ty s prominutim hnupy mezi dedinama (vetsinou stari tatici) na cernych arabech jedouci v noci bez osvetleni i treba 3 vedle sebe … to sou kokoti, ale tady je spis problem ten ze nejsou videt nez ze sou nazrani

            0 0
          • wroum  

            porad to vidis jen z jedne strany a to tak ze biker je obet. uvedom si ale ze i biker, ac lehky a pomaly muze zpusobit nehodu autobusu (napriklad), kde zarve treba 30 lidi. myslim si ze ani rychlost a ani hmotnost nejsou v tomhle smerodatny.

            0 0
            • mosquito  

              ale to muze i opilej chodec ne ?

              0 0
              • wroum  

                jako muze ale sou tam zasadni rozdily. chodec by nemel jit po silnici, ale po chodniku. kdezto cyklista by mel jet po silnici a ne po chodniku. za predpokladu absence chodniku (okreska) bude kazdej na jiny strane silnice a tedy se bude mijet s projizdejicim autem jinak.

                0 0
                • -b-n-x-  

                  hele, ja se dost nachodil v noci po okreskach bez chodniku a mam zkusenost, ze pokud bych obcas nevlezl do prikopy, tak me uz mozna nejake auto srazilo. Ten argument s tim protismerem je sice spravny, ale obcas taky nekdo predjizdi a to jsem pak jako chodec uplne v prdeli, protoze predjizdejici, rychle jedouci auto, ke mne prijizdi zezadu. Pokud jeste v teto situaci vedu kolo, tak to uz je docela maras.

                  0 0
                  • wroum  

                    mas recht, ale to s tim predjizdenim uz je o pristupu ridice, ja bych v takovyhle situaci nepredjizdel.

                    0 0
                • Shotek  

                  ano, taky sme vcera ,kdyz sem slapali do kopce ( vinohradskej v brne) a jeli sme mistnim lesoparcikem , dozvedeli, ze se po chodniku nesmi jezdit . Vysvetill nam to přislušník a dal nam kazdymu kilo pokuty zajizdu po chodniku. p.s: pro neznale mistopisu:druha moznost jak tenhle kopec jet je ctyrproudová silnice s pomerne castym uhynem ridicu.

                  0 0
                  • davidak  

                    Tak to ale byl parchant. Asi ani nemelo cenu se hadat, co?

                    0 0
                  • gumid  

                    V kolik hodin to bylo? Zcela určitě to nebylo večer, protože to odjíždí ze Sherwoodu / hospoda / spousta „nahnilých“. Veřejní i místní „inteligenti“ jezdí autem jen po té nejširší, příště to vemte bočními chodníky, jsou bez asfaltu a dobře se na nich jezdí.

                    0 0
                    • Shotek  

                      rano asi tak v deset. by me zajimalo kudma by jel on kdyby mel jet na kole vinohradskej kopec. treba si da sam sobe pokutu pokazde kdyz najede na kole na chodnik:-))

                      0 0
                      • gumid  

                        To je ta PREVENCE! Tam jsou chodníky dopoledne liduprázdné, je to jen o přirozené inteligenci kontra plnění předpisů za každou cenu.

                        0 0
            • Mirek1  

              Tak tak, byl jsem u jedny takovy jako svedek… Jeden mrtvej, jeden tezce ranenej…

              0 0
              • cabbage  

                mrtvej byl ten biker? jestli ne, tak verim ze „jim“ to muzem i vratit:-)

                0 0
                • Mirek1  

                  Nebyl to biker, ale strejc na kole, mrtvej i ranenej byli v aute… Nedal jim prednost, vyhybali se mu a skoncili ve sloupu…

                  0 0
    • davidak  

      Chtel jsem se zeptat ne jednu vec- kamarád mi řikal, že jeho známejm se stalo něco podobnýho, takže za alkohol na kole přišli na nějakej čas i o řidičák.. To už je docela drsný, co? Že prej jsou taky řidiči a taky účastníci sil. provozu.. Tak nevim. Máte někdo podobnou zkušenost?

      0 0
      • Vrci  

        to už se tu řešilo a nedošlo se k jednoznačnýmu názoru. Záleží na výkladu fráze ze zákona „nebo s ní související“, pokud jízda na kole souvisí (podle mne ano, protože je upravena stejným zákonem) s řízením auta, mají na to právo pokud ne (není k ní potřeba ŘP) tak nemají.

        0 0
        • davidak  

          Aha. Dík za vysvětlení.

          0 0
        • kolombo  

          Na tom není nic nejednoznačného!!! Na kole jsi taky řidič a tak máš dodržovat ustanovení platná pro řidiče. Nebo snad někdo předpokládá, že třeba ten osmi promilovej borec ze semilska přijde jen o papíry na náklaďáka a s osobákem a motorkou bude moci jezdit? Pokud dojde k tomu, že na kole nafoukáš, tak je to stejné, jako nafoukat v autě.

          0 0
          • blue  

            a co ti seberou, kdyz ridicak nemas? podle me ridicak nema s kolem co delat… je to opravneni k rizeni motoroveho vozidla, pokud se nepletu… kdyz jdes jako chodec na cervenou, tak dostanes pokutu, ale ridicak ti tezko seberou

            0 0
            • RomanH  

              Presne tak

              0 0
            • kolombo  

              Když řidičák nemáš, tak ti ho, přirozeně, nemůžou sebrat :-) Pokud ho ale máš a neplníš si dúležité povinnosti řidiče, tak Ti ho seberou, a? jsi řídil cokoliv. Řekl bych, že jízda pod vlivem bude asi ten případ, viz odkaz nížeji … Za jízdu na červenou Ti, bohužel, neseberou ani řidičák ani v autě :-(

              0 0
    • Mox  

      V jaké ulici? Abych si mohl dát pozor :) Jinak po Liberci se proháním většinou stejně po chodníkách neosvětlen a v pozdní dobu i pod vlivem :)

      0 0
      • davidak  

        Hele, jel jsem z Formanky v liďákách po kolejích dolů k ZOO..

        0 0
      • kolombo  

        Checht :-))))) Jo, když se potkají dva neosvětlení cyklisti … To je modelový případ toho, jak se to nemá dělat …

        0 0
        • Vrci  

          a když je aspoň jeden z nich bez helmy a jezdí opatrně a neriskuje.

          0 0
    • Elwar  

      Kamarád se živí jako řidič. Jednou se mu v noci připletl pod kola avie ožralý neosvětlený cyklista v protisměru. Nedalo se to ubrzdit. Ožrala to nerozchodil. Do rána bylo po něm. Kamarád byl půl roku vláčen po soudech v nejistotě jestli nepřijde o řidičák, který pro něj znamená obživu. Naštěstí byl zproštěn viny, ale určitě ho ten otřesný zážitek dost poznamenal. Takže bez světla ani z hospody! A taky se hodí nějaká škeble na hlavu.

      0 0
    • jihra  

      Pokud jede cyklista za tmy bez světel tak je to hovado, které by se mělo samo zabít někde ve škarpě, a? nepřivede do maléru nějakého motoristu, který ho sejme (známe, jak to u naší justice chodí). No a jelikož jsem nejen řidič, ale i cyklista, tak mám svůj názor i na piráty silnic a opilce za volantem – naperte to někde do stromu a zabijte se sami, a? náhodou nezabijete nebo nezmrzačíte někoho jiného. Howg.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Dva policajty ke kazde hospode (jeden cte, druhy pise) a hned bude na svete bezpecneji:DD

        0 0
        • wanderer  

          Tak ta bezpečnost je dost hloupá zástěrka ;)). Cílem akce bude spíš lehko vytřískat z lidí nějaký prachy na dotace imigrantů, sociální dávky různobarevným menšinám a další perspektivní projekty. Při potírání závažných zločinů a kriminálních existencí mají policajti úspěšnost dost mizernou taxe zahojí na kolařích co si dají cestou na výletě 2 3 piva. Zločin jako zločin, cyklisto třes se !!

          0 0
          • Smazaný účet  

            :))))..neeee, vaaazne?:)))

            0 0
          • Erknold  

            A Vy jenž máte fully, tam koukejte dát blatníky, obrázky, zvonek a ideálně i stojanek :-) V budejkach chytali jeden čas na stezce, tak to lidí začali objíždět po čtyřproudovce, naštěstí pak raději přestali.

            0 0
          • Vilém  

            Tak ten je dobrej.

            0 0
          • Tomahomo  

            Tak ty máš v lebce kýbl exkrementů…

            0 0
            • Lister  

              To máš pravdu, každému, kdo ví, je jasné, že to je na „vánoční prémie“.

              0 0
          • Martin  

            notykoky

            0 0
        • Martin  

          +1

          jak psal Mastihuba – na prostej lid muší bejt přísnost, bez té dsciplíny to nejde

          0 0
      • mastihuba  

        Správně na chudej lid patří přísnost. :)

        0 0
        • Tina  

          Chudej lid na S-worksoch :D

          0 0
          • MirosPikos  

            Chudek lid vozí lefty, protože na celou vidlici nemá.

            0 0
            • Erknold  

              To je důsledek krize. Jíme plesnivé sýry, stejky si děláme ze starého masa, máme kola jen s jednou nohou a jezdíme v autech bez střechy. Krize je sviňa. :-)

              0 0
              • Martin  

                a ty největší socky chlastají staré víno nebo starou skotskou

                0 0
                • Pavel  

                  Tak přece to nevylejou. Vždyť je to jen staré, tomu nic nemůže být, případná plíseň se okrájí…

                  0 0
      • blaza84  

        Je samozřejmě špatně, když se ožralej cyklista motá po silnici, ale aby policajti „preventivně“ zastavovali cyklisty, kteří jedou v pohodě a dávali jim dýchnout, to je dobrá buzerace. A jak vysoké za to hrozí flastry, mi hlava nebere už vůbec. Přitom mnohem závažnější přestupky, než jsou dvě, tři piva po cestě ze švihu, jsou trestány pokutami daleko nižšími.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Myslis? Co kdyz pojede opily cyklista kolem zastavky MHD, trochu zavravora, lehne a ridic za nim, aby ho neprejel, to napere do vedle stojiciho auta. To auto poskoci, drcne do tehotne matky s kocarkem, ktera zavravora, spadne na zem a prasti se hlavou o patnik tak nesikovne, ze na miste umre. Pri padu jeste strhne kocar, z nej vyleti decko, ktere v letu zasahne kolemjdouciho nevidomeho. Ten taky zavravora, spadne do vylohy, kde si o rozbite sklo prorizne tepnu a umre na miste. Ba co vic, o rozbite sklo si porani nohu budouci elita naroda, genialni Demeter Zifcak, ktery ziskal doktorat v oboru teoreticka fyzika uz v 19 letech.Do rany se mu dostane infekce a prijde o nohu, bude odkazan na kriplkaru, nacez propadne alkoholismu a o dva roky pozdeji se upije k smrti.

          A JA SE PTAM? STOJI TO ZA TO??!!

          0 0
          • pepek  

            Chybí ti tam ta školka aji s učitelkou, na kterou se řítí ten neovladatelný autobus.

            0 0
            • Martin  

              co školka ty vole…JESLE… JESLE

              né, já jsem jako všema deseti pro, i kdyby to mělo zachránit jeden jediný život.

              a vůbec, viděl bych to tak, že na kolo by se povinně namontoval speciální čurament, který by třeba zablokoval obě brzdy. ten by byl spojený s detektorem alkoholu. zastavíš, automaticky ti to zamkne brzdy a musíš dýchnout, aby ti to ty brzdy zas odemklo… samozřejmě by to bylo onlajn spojené s nejbližší bengárnou a kdybys nadýchal, automaticky by to poslalo bonz opicajtům a strhlo by ti to patřičnou pokutu podle promilí přímo z účtu…

              tak na vás, hajzlové ožralí

              0 0
              • iron.hide  

                ty vole, vymenil by som si brzdy za ine

                0 0
                • Martin  

                  to by samozřejmě systém poznal a ohlásil by to na bengárnu…

                  a kdyby sis myslel, že to ojebeš skládačkou ze starých dílů, tak na to by policisté přišli při bezpečnostní namátkové kontrolní kontrole a šel bys na deset let do dolů za rozvracení evropské unie

                  0 0
              • Esi  

                jojo a ještě minimální hmotnost kola 40kg protože jinak jezdíme děsně rychle a ohrožujeme okolí, na to jsi zapoměl

                0 0
          • Pentaroth  

            :-D

            0 0
          • johny731  

            Scénka jak z nezvratného osudu. :D

            0 0
          • Esi  

            myslím že blaza84 píše o 2–3 pivech při jízdě ze švihu, byl bych pro povolení 0,5 promile pro řidiče nemotorových vozidel, při této hladině na kole neohrožuješ naprosto nikoho nad tuto hladinu bych naopak dával pořádný flastr. Strejcové na vsi co sedí celé odpoledne v hospodě lámou do sebe pivo a panáky a potom se motají domů ideálně po silnici první třídy bych za to trestal. Podle současných předpisů mu hrozí stejná sankce až 25 000kč jako když nadýcháš 0,3 a to je sakra hodně špatně. Mám zkušenost s nějakým vypatlaným měšťákem kdy jsem nadýchal na kole asi 400m od garáže 0,24 a hodlal to nějak řešit to jsem se teda neudržel a poslal ho napřímo do pr.ele. To už na mě bylo moc nikdy si na kole nedávám v hospodě více než 1 pivo při 190cm a necelých 100kg se dost těžko dostanu nad 0,3 tak že vzhledem k tomu že v Rakousku, Chorvatsku Británii a spoustě dalších civilizovaných zemích při této hladině je možno řídit auto tak to asi tak nebezpečné nebude :-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Pokud jsi pri mene nez 0.3 zkousel neco ukecavat tak jsi na to sel spatne…v okolnoch statech asi vi proc maji toleranci 0.3…a ty by sis to mel taky nastudovat…

              0 0
              • Esi  

                já sem nic neukecával mě naprosto vytočilo to že potom to ta fujara ukázala 0.24 tak on začal otázkou jak to budeme řešit, to jsem se neudržel poslal ho tam kam slunce nesvítí nasedl na kolo a odjel, asi tam stál s otevřenou hubou dost dlouho. Vím že to není nic ke chlubení ale člověk by čekal že mají trochu rozum a tuto hladinu nechají bez povšimnutí.

                Prostě po švihu si klidně sednu do hospody kterou mám asi 1200m od garáže dám si to jedno pivo a potom to dorazím dělal jsem to vždycky a měnit to nebudu ať se třeba postaví na hlavu je to na kraji města silnice kde je 40 provoz tak 30 aut za hodinu nic co by mohlo kohokoliv ohrozit

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Jsi fakt frajer.

                  0 0
                  • Esi  

                    to je vážně taková tragedie 1 pivo na kole ? třeba v autě bych si ho nikdy nedal

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Neni,taky si ho dam.

                      0 0
                      • Esi  

                        No jestli jsi narážel na odeslání příslušníka kamsi tak to bylo jen prto že mě neskutečně vytočila ta stupidní buzerace, byl jsem úplně prošitej po 110km na biku a fakt na takové pako neměl náladu, pokud dělají něco smysluplného tak mají můj respekt, ale tohle bylo trochu přes čáru, kdybych nadýchal 0,7 tak ani neceknu a zaplatím pokutu

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          jako že když máš 110 km na biku tak na tebe platí jiné zákony, než na ostatní?

                          0 0
                          • Esi  

                            Ne, měly by? prostě prudit někoho na kole za to že nadýchal 0,24 je čistá buzerace a nemá s bezpečností silničního provozu nic společného, mimo to oslovení „jak to budeme řešit“ asi podle předpisů nebude že ? takové to kolik dáš aby se to smázlo :-)

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Zákon je prostě zákon s nulová tolerance je v spoustě, jak píšeš civilizovaných ze­mí,

                              0 0
                            • Smazaný účet  

                              není tvoje starost posuzovat, jestli je postup policisty OK, nebo ne

                              máš sklapnout paty, policistu poslechnout a když se ti to nelíbí, můžeš pak využít oficiální zákonné prostředky ;-)

                              0 0
                              • MirosPikos  

                                To je samozřejmě hovadina. Vzhledem k tomu, jací policajti se po světě motají, je naopak mou povinností zkoumat, jestli je jejich postup v pořádku. Pokud se například otáčí policajtský auto přes 2 čáry bez majáku, pak jednak porušuje zákon a druhak je v tu chvíli pravděpodobně nebezpečnější než auto, za kterým se vydávají. A to je denní praxe policajtů v Českých Budějovicích a v jiných městech to nebude jiné.

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  a co jsi proti tomu udělal (kromě naprosto zbytečného pláče na internetu)?

                                  0 0
                                  • MirosPikos  

                                    Soudíš podle sebe? Já nepláču, pouze jsem napsal názor. Ale chápu, že to nějakému etatistovi může vadit.

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      takže jsi neudělal nic, ale protože jsem se dotkl tvého ega, tak je hned oheň na střeše, co?

                                      btw očekávám reakci „ale ty ses nedokl mého ega…“ :-D

                                      0 0
                  • iron.hide  

                    frajer len preto ze si da jedno pivo? ale vsak to je nic, frajer by bol, keby ich dal 12

                    0 0
                    • Esi  

                      to bych mohl jet tak maximalně na hand biku kdyby mě do něj někdo posadil a přikurtoval :-)

                      0 0
        • kyl  

          Tak to budou zdejší vinařské cyklostezky asi liduprázdné.Už jsem o tom tu s policajty mluvil a je jim jasné jak by to vypadalo ale pokud není nějaká oficiální akce,zavíraj obě oči.

          0 0
        • MirosPikos  

          Takovýmu kryplovi pak stačí nezastavit, obyčejně než se rozkouká, přijede další cyklistika, který už to štěstí aby ujel nemá. Tyhle policejní póvly se nedají respektovat. Až začnou dělat něco smysluplného, resp. až začnou dělat co, od čeho existují, rád jim zastavím (pokud zrovna nebudu chvátat :).

          0 0
          • Zdyn  

            Taky by to chtělo vzít do úvahy fakt, že ty příslušníky tam někdo poslal (nadřízený) a oni dělají zadanou práci.

            0 0
            • blaza84  

              Pokud mají vyloženě akci na cyklisty, tak jim nic jiného nezbývá, ale někteří jsou přehnaně uvědomělí sami od sebe. Třeba pardubický zaklekávač.

              0 0
              • Smazaný účet  

                bylo shledáno, že ten jednal naprosto v mezích zákona.

                zakleknutí nebylo za přecházení,ale za to, že se dotyčný odmítl legitimovat a neuposlechl výzvu policisty, což ze zákona musí

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Bez ohledu na adekvátnost zákroku, proč nečtu o dalších takovýh, co zabránili mnohem závažnejším trestným činům.. Mám spíš pocit, že si tady někdo pohonil triko a navíc mu to náhodou prošlo.

                  0 0
                • Zdyn  

                  To byl ukázkový příklad, jak to vypadá, když se potkají dva blbci. Ale hlavní vinu za celou situaci bych přikládal policistovi, který v první fázi reagoval naprosto přehnaně a neprofesionálně. (jsou-li informace z médií pravdivé)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    nejsou

                    to je podobný, jak s tím policistou (mimo službu) jak v sebeobraně zastřelil toho synáčka kameramana z Primy = nejdřív mediální poprava a jak se ukázalo,že to celé bylo jinak, najednou je ticho…a omluva od médií žádná

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      A vylitej učitel z policejní Sorbonny, který stále učí, si jistě před jízdou vzal jen 2 kapky proti kašli…

                      0 0
                    • oberleutnant Weiss  

                      A jak to vlastně bylo – nějak jsem zaregistroval, že se to stalo, ale po detailech jsem se nepídil. Akorát si matně vzpomínám – pokud si to s něčím nepletu – že to nebyl policista, ale obecní strážník…

                      0 0
                    • Zdyn  

                      A jak to tedy bylo a z čeho info čerpáš?

                      Údajně týpek vkročil do silnice, když ještě svítila červená pro chodce, ale auta už nejezdila. Načež orgán reagoval slovy: jste slepej, nemáte mozek? (nebo tak nějak). Dál to už bylo na videu.

                      0 0
                • blaza84  

                  O tom, že jednal v mezích zákona, se nepřu. Jen neměl řešit hloupý přestupek, kterým nedošlo k žádnému ohrožení bezpečnosti nebo plynulosti dopravy. Takových formálních přestupků se dějí denně spousty a nikomu a ničemu to nevadí. A ten policat kvůli tomu chtěl zdržovat do příjezdu hlídky člověka spěchajícího do práce. Čemu tím prospěl? Zlepšil bezpečnost? Mimochodem možná že zas tak v mezích zákona nepostupoval. Pokud vím, tak služební úkon se nezahajuje slovy „jste slepý, nebo nemáte mozek?“ Takovýho frajera pak totiž pošle do ****** každej.

                  0 0
                  • gerrard  

                    Ano policajt se zachoval presne tak, jak se zachovat aby vznikl konflikt. Kdyz uz mel potrebu to resit, tak rozhodne ne takto.

                    0 0
                    • Lister  

                      Lidi jsou přirozeně konfliktní, některým asi chybí adrenalin ze stresu, tak si ho uměle vyvolávají. Taky jsme se dostal do situace, kdy jsem považoval reakci policie ze neadekvátní a v podstatě způsobili svým chováním mnohem víc škody než já a ještě se chovali agresivně a arogantně.

                      0 0
                      • mirabike  

                        na tom něco bude :) co jsem si pořídil DH, tak se doma míň hádáme – přesto, že se jí to vůbec nelíbí a má spoustu řečí, tak mě to nevytáčí a jsem hodnej :D

                        0 0
                    • Venda  

                      Jak měl reagovat? Případ znám jen letmo, tak nechci úplně soudit. Co vím, tak to vznilo kvůli malichernosti (přecházení na červenou), ta není podstatná, ale hlavní bod se rozhořel kvůli prokázání totožnosti. Kdyby se mu přechodce prokázal, tak to třeba! skončilo nějakou domluvou a oba by šli po svým. Přechodce mu ale občanku ukázat nechtěl a začal odcházet. V tuhle chvíli si ale myslím, že už ten policajt neměl jinou možnost než tak jak to dopadlo. Výzvy, donucovací prostředky a zajištění přechodce na místě. Na začátku to vzniklo kvůli kravině a asi se to dalo ze začátku řešit jinak, klidněji, ale ve chvíli, kdy mu policajt řekl o občanku, tak mu měl občanku přechodce ukázat a ne se bránit a odcházet i přes fyzický odpor. Myslím si, že policajt prostě v týhle situaci musí! vyhrát a ne se nechat odbít a sklapnout hubu. Policajt je přece nějaká autorita a musí se dodržovat a musí si tu autoritu asi zjednat, nemyslíte? I když kvůli kravině, jsou i nějaký hranice za který lidi prostě nemůžou a to se protivit represivní složce. Nebo si myslíte, že se měl policajt nechat poslat do p*dele? Máme se policajtům snad akorát vysmívat? Tohle bylo kvůli blbosti, ale chceme aby policajti neměli koule na to dořešit problém???

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Proti policistovi hovoří nevhodný postup: Tedy oslovení pachatele a možná jeho civilní vzhled.

                        U pachatele je to jasné: Přestupek, odmítnutí se prokázat a pokus o útěk.

                        O adekvátnosti zákroku lze jasně pochybovat, to že někdo přejde na červenou neznamená že ho musím složit na zem. Ano policista tu možnost má ale normálně myslící člověk jí použije jen nutném případě, kdy mu hrozí třeba nebezpečí atd. Mě kdyby taky oslovil někdo v civilu a ještě na mě mluvil takhle, tak bych taky měl nutkání odejít.

                        0 0
                        • Venda  

                          Na civilní vzhled měl nárok, kriminalisti ani uniformu nemaj a nejsou snad policajti?

                          Oslovení co píšete asi ano, já nevím jak ho oslovil.

                          Přecházení na červenou určitě neznamená složit na zem, ale neprokázání totožni a následný aktivní odpor si myslím, že jo. Jak jinak měl pachatele donutit k prokázání totožnosti??? V tuhle chvíli ho už nemohl nechat jít a dlouho s ním vyjednával, vyzýval a podobně. Vždyť mu nic jinýho nakonec nezbylo.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Beru to tak že v uniformě by měl větší respekt a příkaz by byl možná uposlechnut, hlavně dle svědků vypadal dost omšele. Oslovil ho: Vy nemáte mozek, nebo jste slepí. Nejsem si jist ale většinou se používá jménem zákona nebo tak nějak, s policií jsem konflikt ještě neměl.. Dále policista nebyl ve službě. Mě spíš přijde že zazmatkoval a už nevěděl jak z toho jen, tak se ho snažil zadržet. Prostě zákrok mi přijde trošku přes čáru i když na něj měl právo a GIBS rozhodlo že byl v právu.

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Tak kdy se u nas vysetril nejaky postup policie jako neopravneny…a kdyz vysetrilo, tak se to ututlalo jakoze nic…

                              Mit na to figuru, tak na vyzvu „Vy nemate mozek nebo jste slepy“ reaguju „neotrapuj ty p*co“ a jdu si dal…

                              0 0
                            • Venda  

                              Oslovení špatný o tom žádná. Že nebyl ve službě, to na věci nic nemění. Maj v zákoně, že musej zakročit i mimo službu mimo výjimek. Nezačal dobře (chyba policajta), ale když už začal, tak podle mýho názoru to prostě musel dokončit. Bohužel pachatel se nechtěl dát, tak to takhle dopadlo (takže chyba pachatele). Jak to měl jinak ukončit než jak to dopadlo???? Pachatel mu neumožnil jiné řešení!! Policajt není kašpárek. Nebo si myslíte, že ano?

                              0 0
                              • Lister  

                                Normální člověk by se na to vykašlal – myslím už dopředu. Podle typu oslovení bych řekl, že nešlo o nějaké řešení, ale již primárně o to vyvolat spor. Dělám s lidma každý den a když nejsem ve službě, tak bych se na ty problémy, které řeším v práci, mohl tak akorát vyprdnout.

                                0 0
                            • blaza84  

                              Dobrý den pane, policie (ukáže průkaz). Dopustil jste se přestupku … bla bla … vyčkejte prosím příjezdu hlídky. Pokud by polda začal takhle a chodec nereagoval, tak už bylo na videu ze strany policajta vše podle zákona (i když to vše pořád kvůli banálnímu přestupku). Jenže policajt začal pokřikovat a když ho chodec poslal někam, tak si začal honit ego průkazkou. Chodec mu dlouho ani nevěřil, že je to policista.

                              Kdyby počkal, tak by hlídka přijela a věc vyřešila nejspíš domluvou a o kolegovi mimo službu by si pomyslela svoje. Případně kdyby chodec trval na správním řízení, tak by mu stejně nic nedokázali.

                              Taky mi přijde nebezpečné, aby policisté bez uniformy využívali pravomocí u méně závažných přečinů. Tvrdit vám, že je policista a mávnout vám před obličejem věrnostní kartou z Tesca, může v podstatě každý.

                              0 0
                              • Venda  

                                Takhle by to bylo nejlepší. Jak jsem psal, policista začal špatně.

                                Taky jak jsem psal, nakonec!!!! to jinak vyřešit asi nemoh.

                                0 0
                        • Venda  

                          Na videu není vidět začátek. Bohužel, protože jen na tom začátku možná pochybil. To představení atd. To video je jednoznačně ve prospěch policisti, to jsem ani nečekak jak moc. Sám to tam i říká proč pachatele zajišťuje, jedná celkem v klidu. Pachatel si myslí, že policajt je pro něj póvl a nic mu nemůže a podle toho se k němu chová. A podle toho dopadl. A že nezná legitimaci policie je jeho boj.

                          0 0
                          • Venda  

                            KDYBY ten chlap byl kapsář, krad v čekání na červenou a pak odmítl se legitimovat, tak to video bude vypadat stejně. Kdyby v něm poznal hledanou osobu a odmítl se legitimovat, tak to video bude vypadat stejně. Tady jde jen o to, že to byl za prvé namyšlenej kravaťák se spoustou práv a žádnej povinností a za druhé mizivá nebezpečnost přestupku, přecházení na červenou, která se vyvinula v závažnější neuposlechnutí význy úřední osoby.

                            0 0
                            • gerrard  

                              Hele netahej tu kdyby, proste presel na cervenou hotovo. Poznani hledane osoby??? Dokud toto budou pouzivat, tak si na nich Dfens guys budou honit trika, jak s nima vyjebali. Tak se proste slusni sebevedomi policajti nemaji duvod chovat. Tak se chovaji jen zamindrakovani chudaci co mu tu kravatu zavidi a potrebuji si na nem pohonit ego. (Kravatu nenosim).

                              0 0
                              • Venda  

                                Netahám a nevěřím, žes to nepochopil. Teď ale nechápu já, cos chtěl říct. Je možný že si honil ego nad kravaťákem, každopádně o svý ego nechtěl přijít kravaťák (z neznámýho důvodu) a kvůli tomu se poprali a kravaťák prohrál. A prohrál i stížnost na GIPS, který dává za pravdu i mně.

                                0 0
                                • blaza84  

                                  Kravaťák spíš nechápal a řídil se heslem od blba pryč. V tu chvíli mu nejspíš nedocházelo, co po něm ten člověk chce, proč ho otravuje a že něco takového vůbec může myslet vážně.

                                  Fakt je, že mu ten chodec zbytečně nahrál, protože policistovi určitě nešlo o bezpečnost silničního provozu, ale o to zabuzerovat si. Líp by mu to chodec nandal, kdyby počkali na tu uniformovanou hlídku, ta by mu stejně nic nedokázala, a on by ještě mohl podat stížnost na poldu, jak ho oslovil.

                                  A pokud nebylo ze strany policajta shledáno porušení zákona, tak by to mělo vést k zamyšlení o tom, jak má policie, kterou si platíme pro naši ochranu, fungovat. Takhle teda určitě ne.

                                  0 0
                          • gerrard  

                            No tak to pak vnimame veci diametralne rozdilne. Ja porad vidim akci ktera neni adekvatni tomu, kvuli cemu to cele zacalo. Uz jen to, ze mu ten prukaz ukazuje az pote co ho po nem chce ne ze tim zacne je uplne spatne. Proste to fizl dotahl az do situace kdo z koho a podle toho to tak vypadalo a muze si gratulovat zase tim vylepsil vnimani prace policie verejnosti. Jen by me zajimalo, jak moc by byl angazovany, kdyby se tam strilelo a slo o zivot nebo bylo potreba resit nejakou divocejsi komunitu. Nechcu mu krivdit, ale na to by se asi vysral a byl rad ze neni ve sluzbe.

                            0 0
                            • RomanH  

                              Vidim to stejne.

                              To Venda : Fakt by jsi pokazde cekal na prijezd PCR, kdyz by Ti nekdo, kdo se chova jako hulvat, zamaval pred oblicejem prukazkou ?

                              0 0
                              • Venda  

                                Já bych se legitimoval napoprvé. Nejspíš bych pak nemusel na nikoho čekat. Na videu se policajt jako hulvát nechová, kde to furt berete?

                                0 0
                            • Venda  

                              Rozdíl je v tom, že já to vnímám jako dva rozdílný skutky. Přecházení na červenou a neuposlechnutí výzvy. A zákrok je kvůli tomu druhýmu.

                              Z videa jsem pochopil, že mu průkaz ukazuje už podruhý, nicméně tuším, že se stačí podle zákona prokázat ústně a až to půjde i průkazem.

                              Pak ještě diametrálně vnímáme to, kdo to kam dotáh. Já si myslím, že kdo z koho to dotáh kravaťák a hru kdo z koho musí vyhrát přece policajt, ne? Proto je máme a chceme od nich, aby si s nima nevytírali lidi p*del.

                              Vnímání práce policie veřejností dělají media, ne práce samotná. Ono i kdyby tenhle případ podaly jako, podívejte jak máme zásadové policisty, kteří mají koule dotáhnout i nepříznivou situaci do konce, kéžby jich bylo víc… tak by se možná tolik nediskutovalo.

                              To poslední… Můžem doufat a věřit.

                              0 0
                              • gerrard  

                                Ted nevim jestli si policajt nebo jen delas trola, ale dobra budeme pokracovat :). Ten policajt vubec nemuze nechat dojit takovou banalitu do situace kdo z koho. Uz jen to ze na nej chce volat hlidku a chce ho legitimovat je uplne mimo. Mel se mu predstavit, vysvetlit mu, ze to je prestupek, ktery je postihovany, muze mit takove a takove nasledky a resi takovou a takovou pokutou a pozadat ho at to vickrat nedela a nechat ho byt a byl by klid. Obzvlast pokud je v civilu. Podle toho jak se chova, tak se hraje na spasitele sveta, ktery nas zachrani pred temnotou tim, ze bude pokutovat lidi za prechazeni na prechodu na cervenou i kdyz neni ve sluzbe. Nezachrani jen nasere lidi a udela policii medvedi sluzbu. Ja sem zatim narazil na policajty debily jen 2× v zivote a muzu te ujistit pokazde to bylo akcni.

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Ne mimo je ten chodec, který si myslí že je takovej frajer, že pro něj zákony ČR neplatí. Vyzván byl několikrát, neuposlechl a byl za to postrestán. A přístup domluvou platí tak max. na děti.

                                  0 0
                                • Venda  

                                  Nemůže nemůže… A co měl dělat když druhá strana aktivně nespolupracovala? Já vůbec nechápu jak se kravaťáka může někdo zastávat. Spáchal? Spáchal. Je jedno co, on to nemá právo soudit jestli je to p*čovina nebo ne, policajt nemá právo soudit jestli je to p*čovina nebo ne. Máme zákony a zákonné postupy. A jestli s nimi nesouhlasíme nebo si je chceme ohýbat podle svého, tak máme smůlu. Mimochodem stejně jako kravaťák, ikdyž mnohem extrémněji, se chovají arabáči v Evropě, když si myslej, že naše zákony a zvyklosti jsou na hovno, tak se budou řídit podle toho, co je jim blýzký, co jim dá rozum a naco jsou zvyklí. Policajt zajistril pána, protože se mu po spáchání přestupku neprokázal, ba navíc se snažil aktivně bojovat proti. Nevím kde je chyba…

                                  0 0
                        • Malej  

                          Dělá machra a pak kvičí na zemi jak malá dě*ka. Jak typické.

                          0 0
                • gerrard  

                  Zas neblni, cele to vystoupeni toho policisty v civilu byla jedna velka ubohost. Kdyby se choval normalne a nehonil si triko, tak do tak daleko vubec nedoslo.

                  0 0
                  • Venda  

                    Tak daleko to zašlo kvůli tomu přechodci, ten si honil triko. Ano, tak daleko to zajít nemělo, ale policajt si myslím, že neměl nakonec!! jinou možnost.

                    0 0
                    • gerrard  

                      Slo o prd, kdyby nebyl nouma tak mu to vysvetlil behem 15s, ze udelal blbost a delat by to nemel a oba pokracuji v klidu dal. Ze se k tomu postavil, jak se postavil a hral si na drsneho policajta, tak kvuli takove blbosti usporadal takovou verejnou show. Za me evidentni debil.

                      0 0
                    • Honzink  

                      Promiň Vendo, ale Tobě přijde normální, kvůli chůzi na červenou, která nikoho neomezila ani neohrozila, notabene v čase kdy, dle svědků, auta již měla červenou, pachatele legitimovat, zadržet a zavolat na něj hlídku?

                      Ať už by pachatel uposlechl, či ne, jako v tomhle případě, je to reakce ze strany policisty, mírně řečeno, přehnaná.

                      Tohle by pravděpodobně řešila domluvou i uniformovaná hlídka.

                      Alespoň já, když sem šel na červenou a byl sem lapen, tak jsem nebyl ani vyzván k prokázání totožnosi a jen jsem si vyslechl obligátní „Ať se to neopakuje.“ a bylo.

                      Kdyby tohle udělal ten policajt na videu, tak se hovno stalo.

                      Ale on chtěl pachatele omezit na osobní svobodě a zadržet, což je, vůči zlořádu jenž ten pán spáchal, minimálně neadekvátní.

                      Nadto nechápu, jaký přínos bude mít zjištění totožnosti toho skorovraha z přechodu pro policajta mimo službu, kterej to tím pádem řešit nebude. To už je čiročirá buzerace.

                      Já doufal, že doby, kdy sem prokazoval totožnost několikrát týdně, na základě společenské nebezpečnosti, plynoucí z mého nesocialistického zjevu, už jsou pryč.

                      Známý policajti, chování kolegy v tomhle případě odsuzují, ale to bude tím, že jeden je to hnusnej kravaťák a plukovník neuniformované složky a druhej se živí právě tím zaklekáváním lidí, ale za horší zločiny, než je chůze na červenou.

                      Á propos, seš bengo a nesnášíš kravaťáky?

                      Tvoje formulace: „Tady jde jen o to, že to byl za prvé namyšlenej kravaťák se spoustou práv a žádnej povinností a za druhé mizivá nebezpečnost přestupku, přecházení na červenou, která se vyvinula v závažnější neuposlechnutí význy úřední osoby.“ svědčí nejspíš o tom, že máš komplex ze slušně oblečenejch lidí a touhu po tom, aby právě tací museli poslouchat Tvé výzvy.

                      0 0
                      • Malej  

                        Takže tobě přijde normální netrestat přestupky? Co ti přijde ještě jako normální? Krast? Vraždit?

                        0 0
                        • Honzink  

                          Nepřeháněj.

                          Trestat, ale adekvátně.

                          Příslušník Policie ČR má právo nezávažné přestupky potrestat domluvou.

                          A chůze na červenou, pokud neskočíš někomu pod auto, nebo nevedeš školku, mi jako přestupek hodný tohoto řešení přijde.

                          A pardon, člověk co mimo službu považuje a adekvátní člověka, který se dopustí takového hříchu, zadržet a přivolat na něj kvůli tomu hlídku, je, podle mě, typickým příkladem aktivního blba.

                          Ostatně jak tento zákrok naplňuje ono okřídlené „Pomáhat a chránit“?

                          Koho, pro Boha, ochránil a komu pomohl?

                          A když jsi tak akurátní, doufám, že máš:

                          volné konce trubky řidítek spolehlivě zaslepeny (zátkami, rukojeťmi apod.),

                          zakončení ovládacích páček brzd a volné konce řídítek obaleny materiálem pohlcujícím energii, nebo (jsou-li použity tuhé materiály)máš hrany o poloměru zakřivení nejméně 3,2 mm; páčky měničů převodů, křídlové matice, rychloupínače nábojů kol, držáky a konce blatníků mají hrany buď obaleny materiálem pohlcujícím energii, nebo (jsou-li použity tuhé materiály)mají hrany o poloměru nejméně 3,2 mm v jedné rovině a v druhé rovině na ni kolmé nejméně 2 mm,

                          matice nábojů kol, pokud nejsou křídlové, rychloupínací nebo v kombinaci s krytkou konce náboje, máš uzavřené,

                          máš zadní odrazku červené barvy; plocha odrazky nesmí být menší než 2000 mm2, přičemž vepsaný čtyřúhelník musí mít jednu stranu dlouhou nejméně 40 mm, odrazka musí být pevně umístěna v podélné střední rovině jízdního kola nebo po levé straně co nejblíže k ní ve výšce 250–900 mm nad rovinou vozovky; činná plocha odrazky musí být kolmá k rovině vozovky v toleranci ± 15° a kolmá k podélné střední rovině jízdního kola s tolerancí ± 5°;

                          přední odrazku bílé barvy; odrazka musí být umístěna v podélné střední rovině nad povrchem pneumatiky předního kola u stojícího kola; plocha odrazky nesmí být menší než 2000 mm2, přičemž vepsaný čtyřúhelník musí mít jednu stranu dlouhou nejméně 40 mm, činná plocha odrazky musí být kolmá k rovině vozovky s tolerancí ± 15° a kolmá k podélné střední rovině jízdního kola s tolerancí ±

                          odrazky oranžové barvy (autožluť) na obou stranách šlapátek (pedálů)

                          máš na paprscích předního nebo zadního kola nebo obou kol nejméně jednou boční odrazkou oranžové barvy (autožluť) na každé straně kola; plocha odrazky nesmí být menší než 2000 mm2, přičemž vepsaný čtyřúhelník musí mít jednu stranu dlouhou nejméně 20 mm,

                          :-)

                          0 0
                          • Malej  

                            Třeba ochránil toho blba, příště si rozmyslí jestli jít na červenou nebo ne. A co že se nic nestalo, přestupek to nijak nesnižuje. Taky se můžu nadrat a jezdit po městě. Když mě chytnout říct, vy toho naděláte nic se přece nestalo. Nikoho jsem přeci nesrazil. Ale je fajn že se zastáváš člověka, který porušil zákon a ne toho, který podle něj jednal :)

                            0 0
                            • Honzink  

                              Nevšiml jsem si, že bych se někoho zastával.

                              0 0
                              • Malej  

                                Tady ospravedlňuješ jeho přestupek: Promiň Vendo, ale Tobě přijde normální, kvůli chůzi na červenou, která nikoho neomezila ani neohrozila, notabene v čase kdy, dle svědků, auta již měla červenou, pachatele legitimovat, zadržet a zavolat na něj hlídku?

                                0 0
                                • Honzink  

                                  A co takhle zkusit tu citaci trošku natáhnout:

                                  "Tohle by pravděpodobně řešila domluvou i uniformovaná hlídka.

                                  Alespoň já, když sem šel na červenou a byl sem lapen, tak jsem nebyl ani vyzván k prokázání totožnosi a jen jsem si vyslechl obligátní „Ať se to neopakuje.“ a bylo.

                                  Kdyby tohle udělal ten policajt na videu, tak se hovno stalo."

                                  Popř. dál:

                                  "Trestat, ale adekvátně.

                                  Příslušník Policie ČR má právo nezávažné přestupky potrestat domluvou.

                                  A chůze na červenou, pokud neskočíš někomu pod auto, nebo nevedeš školku, mi jako přestupek hodný tohoto řešení přijde."

                                  Takže buď od té laskavosti a nevytrhuj věty z kontextu a nepřekrucuj má slova do podoby, která se Ti hodí do krámu.

                                  Navíc i Tvá citace nikoho neospravedlňuje, pouze upozorňuje na neadekvátnost policistovy reakce.

                                  A ta je prvotním impulsem k celému konfliktu.

                                  Ale to někteří lidé slyšet nechtějí, že?

                                  Pro ně začíná konflikt v půlce a příčinou je neuposlechnutí výz­vy.

                                  Prvopočátkem sporu a hlavní příčinou ale je, použití zadržení, lustrace a přivolání hlídky, notabene policajtem mimo službu, tam, kde to měla řešit prostá domluva.

                                  Von vlastně i Karel Čurda jen uposlechl výzvu policie :-)

                                  Howgh!

                                  0 0
                          • kubad  

                            takže dle tebe je normální nerespektovat výzvu policisty?

                            můžeme se bavit o tom proč to vzniklo, ale to jak to dopadlo je naprosto v pořádku a je úplně nepodstatné proč k tomu došlo.

                            0 0
                      • Venda  

                        Jak jsem psal výše, znovu to psát. nebudu. Nechápeš o co v tom sporu šlo.

                        0 0
                      • mirabike  

                        hele, že se do toho ten policaj pouštěl a ještě takhle asi nebylo nutný a potřebný, ale na druhou stranu na to právo má – může kdykoliv legitimovat při podezřelém chování.. může jít o hledanou osobu, která pospíchá a následně se vyhýbá zjištění totožnosti atd.. (třeba v americe by si chodec za takový chování vysloužil pár pendrekem navíc). V tomhle případě to vypadá, že si ten policat chtěl trochu zabuzerovat, na někom si zahojit svůj momentální psychický stav… ale udělal to v mezích zákona a ten chodec to zbytečně vyhrotil tím, že ho chtěl odstrčit a odejít – v ten moment byla policajtova reakce správná a adekvátní – nic jinýho už dělat nemohl.

                        0 0
                        • Venda  

                          Souhlas s každým slovem!!

                          0 0
                        • Smazaný účet  

                          budu věřit tomu, že tento pán brání řád a pořádek i u mnohem závažnějších přestupků/trestných činů a nehojil si tu jen to, že mu měsíc stará nedala… Protože, kdyby to tak nebylo a ač byl i právu, bylo by to dost smutné.

                          0 0
                        • blaza84  

                          Honil ho interpol a proto šel na červenou, aby mu utekl. Bylo by zajímavý sledovat jednu cestu do práce, nebo jednu vyjíždku na kole každýho z vás, kdo se zastáváte policajta. Schválně, kolika takových přestupků proti liteře zákona, ale jinak bezvýznamných, se dopustíte.

                          Zde je ukázka stejně závažného přestupku, při kterém byl načapán jiný pardubický policista v reakci na zmíněný incident: http://www.lidovky.cz/…y-domov.aspx?…

                          0 0
                          • Malej  

                            :D

                            0 0
                          • mirabike  

                            hele ten polda byl podle všeho tak trochu rapl zamindrákovanej.. ale taky třeba táta od rodiny… i když u nás ještě zatím snad takový divoký západ není, tak nemůže vědět, jestli třeba nasranej a vytočenej taky nějak zamindrákovanej kravaťák nevytáhne z kapsy nůž, nebo legální kvér…

                            0 0
                        • -b-n-x-  

                          Porad argumentace amerikou. Mate pravdu v tom, ze kdyz uz te policajt vyzve, tak by ses nemel branit. Nicmene pri pozorovani zivota tady v Baltimore vidim, ze na cervenou chodi uplne vsichni a okolo stojici policajti to absolutne neresi. A dalsi vec, ktera je tu taky bezna, ze dost lidi policajty posila doprdele i po spachani mnohem tezsich prestupku. Tam uz pak ale ta reakce policajta je ponekud jina (i kdyz ted po kvetnovych udalostech maji policajti tendenci nektere veci neresit).

                          0 0
          • Smazaný účet  

            Takže dodržovat zákony nemá smysl, OK.

            0 0
            • blaza84  

              Zákony mají být hlavně pro lidi a nemají soužit k buzeraci. Ne všechny zákony jsou bohužel dobré a slepě je dodržovat bez použití mozku nebude to pravé. I když někteří by si to tak určitě přáli. Koneckonců za totáče taky platily určité zákony …

              0 0
              • Smazaný účet  

                Tak zákony se dají měnit.

                0 0
                • MirosPikos  

                  Zákony se především chrlí jako na běžícím pásu a moc se u toho nepřemýšlí. Nebo naopak přemýšlí až moc dobře. Je jen otázka času, kdy se na každého dostane. Že mu nějaký zákon bude vyloženě škodit a omezovat ho ve spokojeném žití. Teď nemluvím o chlastání za volantem. Jsou daleko horší zákony. Ať už jsou to různé diskriminační pseudozákony nebo NEburešovo chystaná elektronická evidence držeb. To jsou taky zákony a dopředu víme, k čemu mají sloužit (k udavačství a práskačství) a jaký budou mít dopad (viz. Chorvatsko). Sice už se hodně vzdaluji od téma piva na kole, ale to je taky jen zákon resp. předpis.

                  0 0
              • Smazaný účet  

                „slepě je dodržovat bez použití mozku nebude to pravé“

                a kdo rozhodne, který ten zákon se právě nebude dodržovat? ty?

                0 0
              • petrun  

                Jestli se ti české zákony nelíbí, odstěhuj se do Iráku. O lidi kteří zákony nerespektují tu nikdo nestojí. Jen počítej s tím že za porušení zákona přijdeš rovnou o svojí vzpurnou palici :-)

                0 0
                • blaza84  

                  Já jsem se v ČR (přesněji v ČSSR) narodil, žiju tady, nikam se stěhovat nebudu a k tomu, jaké jsou tady zákony a poměry se rozhodně budu vyjadřovat.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Tak je to také správně, ještě lepší je zasadit se o to aby se ty zákony změnily.

                    0 0
                    • petrun  

                      Jediná možnost jak toho dosáhnout je ale bohužel vstoupit do politiky :-(

                      0 0
      • alinceb  

        To by mě zajímalo, na kterých CYKLOSTEZKÁCH v okolí Bedřichova ten chlast hodlají kontrolovat. Co vím, tak kolem Bedřichova prakticky žádné cyklostezky nejsou. Jsou tam buď silnice (tam ať si klidně kontrolují, co chtějí) a pak účelové komunikace (lesní cesty) popř. jen pěšiny, na kterých, pokud se nepletu, pravidla silničního provozu neplatí.

        PS: Pokud se pletu, tak prosím znalé o upřesnění. Po jednom pivu, které, jak známo, zjemňuje pilotáž, rozhodně nehodlám někde v lese platit pokutu…

        0 0
        • Smazaný účet  

          predpokladam, ze jsi letos uz radne rozpity, takze po jendom pivu nedychnes vice nez 0.3 a to je pod hranici rozpoznatelnosti dragera (typ 7410)…kdyby precejenom prudili, tak muzes chtit videt kalibracni protokol (kalibrace platna pul roku).....moznosti je moc, ale nechci se tu poustet do valky s uvedomelymi, kteri umi spravnacky uznat svou chybu…

          0 0
          • alinceb  

            A tak něco odpito už mám, no… uvidíme, jestli tam nějaké švestky potkám.

            0 0
        • vinca  

          Odkud máš tuto informaci ?

          Jedná se o akci státní , nebo městské ( v tomto případě vesnické – Janov) policie ?

          Děkuji za odpověď.

          0 0
    • wego1991  

      Měli jste chlastat až do ráno

      0 0
    • Venda  

      Jestli jsem to pochopil, tak jsi to dostal za světlo. Pívo ti odpustil, za řízení pod vlivem by to bylo asi horší. Buď mu vděčnej…

      0 0
    • saddik  

      Fakt nechápu, na co si stěžuješ. Přečinu ses dopustil a měls to sakra levný. Jako chlap bys měl spíš uznat chybu a ne si tady stěžovat. Já takový blbosti (pivo) taky občas udělám, ale počítám, že když budu přistiženej, tak nějakej flastr přijde a já to holt přijmu jako riziko podnikání.

      0 0
    • Jirra  

      Většina lidí občas neco poruší, ale také jsou si toho vědomi a když je někdo chytí, tak to berou, tedy aspoň ty slušný. Fakt nechápu, že se tím, ale někdo veřejně chlubí a ještě se cítí dotčenej.

      0 0
    • mart910  

      Nevim co tu resite a ani to nechci vedet. Kvuli takove kravina takovy spam :D muzes byt rad ze to bylo jen 300

      0 0
    • Erknold  

      Kdo káže a zároveň poučuje, že se na kole nemá pít ani jedno pivo, ať se podívá na své ruce, jelikož se nemají dělat i jiné věci, ze kterých ty ruce chlupatí :-)

      0 0
    • MirosPikos  

      Už to tu padlo. Sice píšeš něco s alkoholem ale větší problém byl asi ten, že si jel neosvětlenej. Pak rozhodl orgán správně. Dostal si menší flastr a třeba si příště tu pitomou blikačku za stovku pořídíš ;) Buzeraci za jedno pivo, které jde po půl nebo celé hodině vůbec těžko naměřit u většiny populace a nekomentuji.

      0 0
      • marviq  

        Jedno pivo, nebo tři, to je fuk z hlediska porušení zákona. Když máš v krvi, zaplať. Nelíbí se ti to? Choď pěšky a chlastej, jak chceš, nebo nechlastej a jezdi. Nebo chlastej, jezdi a plať, když ti to zákon umožňuje. Nelíbí se ti zákon? Můžeš se odstěhovat.

        0 0
        • MirosPikos  

          Tyhle kecy o stěhování můžu. Zákon se mi nelíbí, ale tu radost abych se odstěhoval nikomu neudělám. Alespoň prozatím. Jsou dobré a špatné zákony a tenhle z mého úhlu pohledu patři mezi ty špatné. Raději bych liberálnější přístup a toleranci určité hladiny. Třeba zmiňovaných 0,5. Na druhou stranu výraznější postih při nehodě způsobené po požití alkoholu. Klidně doživotní zákaz řízení. Podotýkám, že za volantem nechlastám.

          http://vorisek.blog.idnes.cz/…ezpecna.html

          0 0
    • petrun  

      To je málo. Správně vás totiž měli oba odfoukat a poslat do správka!

      0 0
      • Martin  

        a vykastrovat

        0 0
        • petrun  

          To není potřeba ale z pohledu zákona tito policisté jednoznačně pochybili. Mají totiž povinnost řešit přestupek který je závažnější a to z hlediska postihu je jednoznačně alkohol. Samozřejmně pokud mají důvodné podezření že požili. To by ale u cyklistů po setmění a v tomto počasí neměl jen naprostý analfabet a negramot.

          0 0
          • vasek80  

            Myslím, že v roce 2005 nepochybili.

            0 0
          • kubad  

            „Že nemáme světla a že jsme určitě pili.“

            bych typl že flastr byl za světla, i proto je zastavili a alkohol byl spíš bububu

            0 0
            • petrun  

              Lidsky ano :-)

              0 0
            • mastihuba  

              Ja bych za jizdu bez svetla klidně přitvrdil. Kdyz me mohli zkasnout za jizdu po prazdnym dva metry sirokym chodniku vo petibabu, tak jizdu bez svetla bych honoroval klidně litrem. :)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Asi tak, jízda bez světel (kor v obci/mimo obec bez VO) mi přijde x krát nebezpečnější než někdo kdo si dá 2 piva..

                0 0
                • mastihuba  

                  Tak nejak.

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  nojo, ale tvůj názor aktuálně nikoho nezajímá

                  pokud to chceš změnit, musíš si sehnat dost stoupenců, nechat se zvolit a pak změnit zákon ;-)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    tak ono by stačilo, kdyby policie dělala svoji práci a tohle postihovala, na to se chytráku nemusí zákony měnit, tam uz to dávno je…

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      můžeš mi prosím dát odkaz na paragraf, který tvrdí, že „jízda bez světel (kor v obci/mimo obec bez VO) je x krát nebezpečnější než někdo kdo si dá 2 piva“

                      díky

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        chápu, že lidi z vedra blbnou, neboj zase se dáš do pořádku.. Zákon o silničním provozu pochopitelně neřeší co je a není nebezpečnější, je v něm ale mimo jiné třeba to, jak vypadá povinná výbava kola. To co jsi jsi citival (navíc chybně, nauč se číst) je pouze moje spekulace, zakládající se na osobním názoru. Nikoliv výklad zákona :DD

                        0 0
                      • blaza84  

                        Koukám, že ty jsi na paragrafy hodně zatíženej. Co je podle paragrafu, to je správně. Ideální poskok …

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          a jen počkej, až nás budou miliony! pak s tebou zatočíme!

                          0 0
                          • Esi  

                            Jo po bolševicku, posledně to točení trvalo 40 let, ne díky nechci

                            0 0
                            • petrun  

                              Ti co přišli potom zkurvili za 20 let víc než komouši za 40 :-(

                              0 0
                              • mirabike  

                                tak to prrr!!! asisi nevidíš do huby, teda na prsty!!!

                                0 0
                              • Esi  

                                no pořád je to lepší než za totálu a k tomu se mě nikdo nesnaží zavřít jen proto že nejsem dost dobrým soudruhem, můžu cestovat, studovat… jen proto doufám že to co bylo přes 89 se už nikdy nevrátí

                                0 0
                      • petrun  

                        Jako vodítko může posloužit výše sankce za porušení konkrétních paragrafů.

                        0 0
                • petrun  

                  Hlavně je to sviňárna vůči ostatním účastníkům silničního provozu. Chudák řidič který takového krypla srazí :-(

                  0 0
                  • Martin  

                    +1

                    0 0
                  • Lister  

                    To máš pravdu, taky by mne ta roztřískaná kapota mrzela.

                    0 0
                  • blaza84  

                    Potmě by cyklisté i chodci měli být osvětleni, o tom žádná. Ale přesto … jako řidič bys měl jet tak, abys je včas zpozoroval, i kdyby osvětlení nebyli. Na silnici může být i jiná překážka (sražené zvíře, ztracený náklad, apod.) Prostě jedu tak, abych viděl, kam jedu a jestli přede mnou něco není. Bohužel jezdíme tak, že do nečekané překážky vletí každej druhej a pak se ještě budou soudit se správcem komunikace.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Jako ridic mas predvidat predvidatelne…pred­vidas, ze potkas cylkistu, ktery na sebe dostatecne upozorni povinnymi reflexnimi prvky..

                      Jestli jsi nikdy nejel v noci mezi vesnicema a zniceho nic jsi par metru pres sebou nahodou nezahledl pulku ulomene odrazky na slapatku, tak si pockej, to prijde…

                      0 0
                      • mirabike  

                        ale jet jen takovou rychlostí, abys byl schopen zastavit na vzdálenost, na kterou máš rozhled…

                        0 0
                      • blaza84  

                        Nemít světlo je na pár facek i na zaslouženou pokutu. Ale je to „překážka“ jako každá jiná a pokud ti takový náhle nevběhne/nevjede před auto, tak ho máš jako řidič vidět. I za cenu, že v méně přehledných místech, nebo při oslnění protijedoucím autem, zpomalíš na 70Km/h (strašná představa).

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Ja nemam problem s pomalou jizdou v noci…ale i tak jsem jednoho neviditelneho picuse malem srazil bo ten **** byl v nejakem sedem/maskacovem a videt proste nebyl…co s takovym, zabit malo…

                          0 0
                          • alinceb  

                            Podobná zkušenost. Taky jezdím v noci pomaleji kvůli zvěři, ale té aspoň svítí oči. Málem jsem před pár roky vzal asi tři pěšáky u Velké Bíteše – šli neosvětlení a komplet v černém někam na zábavu. V kombinaci s celkem temnou nocí nebyli vůbec vidět.

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Přitom nemusí mít zrovna světla, stačí jen blbé reflexní pásky za 40KČ. Já mam na kole reflex polepy a pokud jedu pouze za šera, tak ani světlo nerozsvicuju.

                              0 0
                        • Lister  

                          Představa, že zabrzdíš nebo se vyhneš překážce ve vzdálenosti pár metrů po oslnění protijedoucím autem v rychlosti 70km je docela úsměvná. Reakční doba průměrného řidiče bude 1 sekunda (pro vyhnutí, pro brždění mnohem víc) pokud jedeš 70 a vzdálenost překážky bude do 20–30 metrů, tak neuděláš nic.

                          0 0
                          • petrun  

                            1 sekunda + prodleva brzd. U autobusu se vzduchovými brzdami je podleva od sešlápnutí pedálu do dosažení maximálního brzdného účinku těž cca. 1 sekunda. Pak je tu ještě brzdná dráha. Například stará Karosa by musela jezdit třicítkou aby to bylo bezpečné pro neosvětlené magory. To je naprostý nesmysl. Spíš bych zavedl striktní pravidlo, „nesvítil jsi – jsi vinen“!

                            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.