• Phoebe

    Zdravím všechny nadšence a bajkery,

    dost přemýšlím o novém bajku, ale je toho tolik, že už se v tom vůbec neorientuji. Pokukuji po nějakém celopéru. Jak ale pročítám bike-forum, tak v tom mám trochu guláš. Nejsem sice žádný lajk, ale super znalec také ne. Líbí se mi Merida (Mision Speed) nebo Trek (Fuel 70). Dost často tu píšete že Merida rámy praskají, že to není ono… Trek je zase příliš těžký… Fakt nevím? Ani nevím, jak je to např. s žehlením nerovností, kdo je na tom hůře, kdo lépe; kdo se houpe a kdo ne. Hodně nějakou tu radu do placu.

    Díky moc za Vaše názory, beru všechny

    0 0
    • zirecek  

      Bych bral Meridu, praskani bylo, ale ted uz je to vychytane, navic reklamace je rychla, coz zni divne, ale je to velike plus… .

      0 0
    • Meesha  

      Meridy praskaly, ale Trek taky nebyl zadnej extra drzak – ted se to ale u obojiho velmi zlepsilo (alespon u Treku). K tomu Fuelu – zalezi jakej tam budes mit tlumic a jak jezdis. Jestli svihove, tak ho na asfaltu rozhoupes, ale neni to tak tragicky, ze by te to nejak rusilo. Kdyz se nepodivas na tlumic, tak to nebudes vnimat. Zehleni nerovnosti je zase otazkou nastaveni tlumice. Ja ho vozim dost natvrdo, ale kdyz das nizsi tlak, tak bere velmi slusne. Byt tebou, tak bych si ho pucil k otestovani – viz. http://www.trek-bikes.cz/

      0 0
    • Phoebe  

      Jak tak čtu Vaše odpovědi, tak Merida i Trek už jsou na tom lépe než před několika lety – což mě těší. Co se týče jízdy – nejlepší je to v lese na značkách, nebo na chatě – okolí Ještědu. Pro mě je nejlepší rychlá jízda lesem bez zbytečného těžkého terénu. Nejlépe se cítím ve středním až lehkém. Nyní mám Meridu Matts Speed 2002 – je to držák. V neděli jsem byl kousek za Prahou, dal jsem si takový fajn sjezd, a tacháč mi ukázal 64,1 KM/hod. (trochu jsem odbočil). I když je Merida celkem pěkná, tak má zvláštní systém odpružení zadní stavby, zatímco Trek má „standartní“ systém – v čem je rozdíl, je vůbec nějaký?

      0 0
    • BB  

      zkusil bych se zamyslet nad Giantem Trance, nebo GT ID XC. Z hlediska konstrukce zadni stavby me tyto kola pripadaji mnohem lepsi nez uvedeny Fuel, nebo Merida. Trance je novy system s virtualnim bodem okolo ktereho se toci zadni stavba a vsechny recenze, ktere jsem cetl, tak byly vynikajici (bohuzel vlastni zkusenost nemam). GT je takovy vylepseny plovouci stred, nehoupe se to od slapani, velmi pohodlne. Jezdim na podobnem systemu (Klein Palomino) a muzu jen doporucit.

      0 0
    • Nodar  

      neuvádíš cenu, ale podle toho Fuelu 70 cca kolem 40k ? Tyhle fully byly testovány ve Velu č. 6 (http://ivelo.cz/archiv) Nejlíp tam vyšlo GT , taky dobře Jamis a Merida. Řeším stejnou otázku, ale nevím jestli ti jde více o pohodlí nebo o akceleraci? Mně spíše o to první, ale nakonec to asi vyhraje z důvodu váhy (mám jen 70kg) spíše sportovnější Jamis – dneska si ho jdu prohlídnout. Jinak moje pořadí : Canyon XC 4 – není skladem :-( Jamis XC Comp Canyon XC 3 – rezerva Kona Davgmatic – už tochu těžší (14kg)

      0 0
      • sk  

        canyon Xc 4 je na prodejně a cca za 10 dní přijde další objednávka 13kol.

        0 0
        • Nodar  

          no když já potřebuji velikost rámu 18 :-)

          0 0
          • sk  

            canyon dělá jenom 18,5 a Xc 4 v téhle velikosti bude v příští dodávce.

            0 0
    • Banjo  

      http://www.akcebike.cz/index.php?…

      Tohle je podle me za tu cenu bomba!

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Taky jsem na to koukal a rikal jsem si „ze, bych si poridil neco na cesty do prace?“ :)

        0 0
        • wroum  

          taky sem na to uz koukal, ale co bych delal s dalsim kolem na kterym bych nejezdil…

          0 0
      • pegal  

        Ty kravo a s Foxem :), ale stejnej pripad jako Wroun :)

        0 0
        • bishi  

          vy jste malý velký klucí? Vám stačí 17´?

          0 0
          • wroum  

            172 cm. a mam 3 full ramy (15"-FR, cca 16"-byvaly Fr a budouci enduro, a 17"-soucasny XC). maly ramy sou prijemnejsi a hezci :-)

            0 0
            • Lance  

              a to je to,co se mi na tech kolech nelibi,neni to proste kolo jak ma byt

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Jestli tvoje kolo nevypada nejak takhle, tak ses jen s vyvojem zadrhnul v puli cesty.

                0 0
              • wroum  

                a spravny kolo je velky jak svine, dlouhy, s dlouhym predstavcem, proste tak aby to byly poradny muka jako na skripci, k tomu by byly idealni tak 48cm riditka a dva bidony do ramu…

                mame zcela odlisnou predstavu o tom, jak ma vypadat kolo. Hodne kol, co je tady na foru je pro me pouzitelna maximalne jako prolejzacka. nic ve zlym, jenom mam rad hravy a ovladatelny kola.

                0 0
                • vlk  

                  na to XC-17 na 172 cm je podle mě málo.Budeš se divit já jezdil na XC na 19 pak jsem přesedlal na 20,5 a je to mnohem pohodlnější-to větší.Naopak na tom malém rámu byla disciplína XC docela mučení.Měřím 185.Na xc mít malé kolo je nesmysl.

                  0 0
                  • blue  

                    ja mam 17,5 na 170 a budes se divit, ale vubec to neni malo

                    0 0
                  • wroum  

                    koukam ze vis lip nez ja co mi lip vyhovuje:-)

                    v dobe kdy sem este jezdil HT, tak sem mel 18", 16,5", a 17". 17" byla nejlepsi. Jinak predstavec vzdy max 7 cm – s delsim si pripadam jako kdyz ridim autobus. Navic pro me je prioritni ovladatelnost kola a moznost se na tom kole hejbat, jezdim vicemene v terenu a nehodlam slejzat kvuli kazdymu obrubniku, padlymu strom(k)u a nedejboze abych nevyskocil na lavky po ceste na tocnou. to by me snad i prestalo jezdeni bavit. a sem si jiset, ze na 19" ramu bych nepredved nic.

                    0 0
                    • JMT  

                      mam ram 19 a predstavec 12 cm, lavky na tocnou no probelma… :-)

                      0 0
                      • wroum  

                        tak na tom bych je mozna vyjel, ale asi bych na tom na lavky nevyskocil.

                        0 0
                        • enjoy  

                          ono se na ne i kolikrat docela blbe rozjizdi,takze..:-).

                          0 0
                      • enjoy  

                        jinak teda:-).lavky na tocnou nesmi byt problema:-)

                        0 0
                  • Novak27  

                    :o) Zdar. No ja mam zase 175 cm na výšku, 17 palcovej rám a rovnou sedlovku pod dupou (ne hokejku) a 12 cm představec byl pro mě moc dlouhej. :o)

                    0 0
                    • ota  

                      takže já měl Rock Machine 18",výška 180 a akorát.samozřej­mě,zkoušel jsem větší a nic moc.tudíž univ.rada není :-).Co má jaký kámoš neřeším,ale už to tu bylo stokrát,je to silně individualní

                      0 0
                • kamtcho  

                  ja mam 185cm, a ram kona 19". Da sa na tom aj skakat, samozrejme nie trial ale lavka alebo obrubnik sa vyhopsnem uplne v pohode, jednoducho taky univerzalny bike. Aby som vedel vyst a nasledne si uzit aj zjazd. Ale moj dalsi bike bude full 17"alebo18"

                  0 0
          • Pá-dlista1  

            Bohate. Spis tak na vylety… ovladat se to uz moc neda.

            0 0
      • slayer  

        Škoda jenom tý jediný velikosti M.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Vzdyt to ted rozebirame. Ta je idealni :) Ale jestli si to nekdo chcete rozebrat a nechat mi ram… ;)

          0 0
          • slayer  

            Jó taky jsem si toho všim … teď. A je ideální i na 190 cm?

            0 0
            • Nodar  

              moc jsi vyrostl :-) Jinak pokud bys nepotřeboval těch 13cm zdvihu, tak za 39k je Jamis XC Comp. A je o 1,5kg lehčí. Já jsem si ho v 19" objednal a jsem moc zvědavý, jaké to bude kolo :-)

              0 0
            • well  

              Na 190cm určitě musíš vzít 19". Někde byla akce na XLT 1 v 19" za 45t. Já měřím 185cm a mám XLT v 17" (400mm sedlovka vytažená skoro na max)

              0 0
    • tutite  

      GIANT TRANCE, jsi celkem pomalej, moc toho k dostání už není..

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.