Větší převodníky na horské kolo.

33 nepřečtených
  • Sinuhet

    V současné době jezdím se sadou převodníků 44/32/22. Do budoucna bych rád zrychlil svůj stroj. Máte zkušenosti s přechodem na větší převodníky? Jakou kombinaci doporučujete?

    0 0
    • Lance  

      koupit silnicku?:)

      0 0
      • Sinuhet  

        Silničku mám. Chci jen zvětšit rozsah řazení na horském kole směrem k těžším převodům.

        0 0
    • Daf  

      Ja bych spis doporucil poridit silnicni kazetu. Ty zuby na prevodnicich nejsou znat tolik jako na kazete. Ale jinak je dobre se drzet klasickeho odstupnovani kvuli presmyku. Tj. 46/34/24, nebo 48/36/26.

      0 0
      • Sinuhet  

        Mám představu, že bych vyměnil velký a prostřední převodník. Malý a kazetu bych nechal do těžkého terénu. Jde mi spíš o to s jakými rozdíly převodníků se srovná přesmykač.

        0 0
        • Daf  

          Jak jsem jiz napsal dulezite jsou ty odstupy jinak to nebude fungovat uplne perfektne. Jinak kdyz pritvrdis na kazete o 1z, tak to odpovida 4z na prevodniku.

          0 0
          • jecnak  

            Zalezi na aktualnim prevodovem pomeru – proste jak kde a kdy.

            0 0
        • jizby  

          Záleží jak kterej, ale rozsah by neměl být probl. Já jsem tohle řešil před 10 lety na STX-se kde bylo 24–34–42/vzadu sedmička od 11 Dal jsem od Gepharda pilu 48 prostou výměnou, ale nebylo to ono -víc vadil velký skok. Dneska s devítkou je to o něčem jiným, než co jsem vyváděl tenkrát, takže měň bez obav, samo že ten střední je dobrý zvednout taky.

          čistě jako zajímavost: Jak jsem došel ke kombinaci 34–44–48 a nepoužíval kašpárka jsem dopsal v threadu „přestavba bika na 2*9“(někoho jinýho)

          0 0
      • Volf  

        se silniční kazetou si moc nepomůžeš, protože bude od 11 zubů stejně jako biková.

        0 0
    • Honza z H  

      Trénovat a trénovat. Až zjistíš, že 22-ku nepotřebuješ, tak má smysl měnit kliky, ten rozdíl mezi 44 a 48 zuby na převodníku poznáš jenom na silnici a možná v táhlém stoupání.

      0 0
      • JFB  

        trenovat a trenovat – tohle spousta lidi nerado slysi:-) holt je lepsi menit material…

        0 0
    • jecnak  

      Chce to spis zapracovat na stylu a technice slapani – kadenci. Ja bych spsi ocenil 42z na velkym, jezdi se mi tak lip, je to lepe odstupnovane.

      0 0
      • Jenda  

        moje slova, nejak si nedovedu predstavit ze nekdo utoci na rovine na biku 48/11 pri kadenci kolem 100. Vzdyt uz 44/11 pri tyhle kadenci je rychlost 50 km/h (a to jedinej kdo je schopnej udrzet je Enjoy na velociraptorech za deste do mirnyho kopce:-) A ve sjezdech zase – kolik je v terenu sjezdu kdy se to da valit pres 50? Me osobne taky prijde lepsi velka pila 42 a myslim ze prave valna vetsina hobiku b s ni byla spokojena – vzdyt kolik lidi toci na rovine velkou placku? takhle vetsina jezdi na stredni a ta akorat jde rychle do kopru.

        0 0
      • vlk  

        42 je málo.jsem to doteď jezdil a musím uznat že i v terénu to na rovině či z kopce nestačilo.

        44 je akorát-teď ho jezdím, v terénu plně spokojen, na silnice sjezd by mohlo být více-ale vždy? mám horáka aten na silnice nepatří.

        46 -taky jsem kdysi dávno jezdil 26,36,46/11–32 -a do terénu je to fakt brutus-nejtěžší převod se v podstatě mimo sjezdů skoro nepoužíval, dnes už bych to na těchto převodech neutáh, na rovinu na silnici možná,se pak dá i držet horšícch silničářů, ale musí být dost namakané nohy

        0 0
        • Jenda  

          je fakt ze rozdil na prevodniku 2zuby je malej. me vyhovuje 42 i proto ze nejcasteji jezdim prevod 42/16 no a v podstate stejnej prevodovej pomer mi nabizi i kombinace 32/12 a tim vyrazne prodlouzim zivotnost kazety :-) Jeste me tak napada – kdyz spousta lidi rika ze jezdi spis svihove – jakou kadenci si pod tim tak predstavit? (osobne zjistuju ze jezdim kolem 85–90 je to frekvencne nebo silove?:-)

          0 0
        • Radek Broz  

          Docela rad bych te videl v „terenu“, kdyz ti tam nestaci 42;-)

          0 0
          • vlk  

            momentálně nic moc.Ale když já rád šlapu i z kopce a když jsou takové ty kamenité cesty, tak je lepší to trochu víc rozjet.

            0 0
        • zirecek  

          taky mi pripada lepsi 42 nez 44… .

          0 0
    • Smazaný účet  

      To moc nechápu. To dupeš tak mocně že ti 44/11 nestačí a tak chceš přitvrdit???

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Mi to taky nejde do hlavy. Ja si vystacim i na sjezd s 36 zubama a ze by mi nekde nestacil prevod jsem si nevsim. Je teda fakt, ze jsem extra linej slapat a casto se rozjizdim po padu :))) No tezsi bych vyuzil jen na rovny silnici z prudkyho kopce, ale rec byla o horskym kole.

        0 0
        • Smazaný účet  

          No já na takovej převod jedu asi tak 1% času na kole… když jedu z prudkýho kopce, pospíchám a fouká třeba protivítr tak musim šlapat… tak mam pocit že o horskym kole snad ani řeč není…

          0 0
        • Radek Broz  

          Asi tak – ja mam sice 38, ale na hardtailu jsem se ani v netechnickejch rychlejch usecich v DH nikdy nedostal do situace, ze by mi to nestacilo.

          0 0
        • wroum  

          36?

          ja jezdim 40 a prijde mi to akurvat. 38 je este OK. ale 36 uz je na uphill, ne?

          0 0
          • Radek Broz  

            Na fullu se da jet rychleji a vic dupat.

            0 0
          • Pá-dlista1  

            Me to staci :) Imho tvejch 40 uz je moc i na to co jezdis ty (si myslim), ale proti gustu. Jsem driv taky jezdil spis tezsi, ted zase mam radsi akceleraci a lip vyjdou pedaly atd.

            0 0
        • pelt  

          Sice byla rec o horskym kole, ale na druhou stranu nikdo z nas nevi, jak dlouho se do terenu musi dopravovat po silnici – takze treba docela dobre vyuzije.

          0 0
    • MMX  

      No ja mam momentalne taky starsi Madison, neviem presne ake ma prevody (ale vpredu viac ako 44, je to crossovy prevodnik, vzadu je 5 stupnova kazeta) a skoro stale jazdim najtazsi prevod (dole kopcom, po rovine, na ceste aj hore velmi miernym kopcom). Nemam naslapne pedaly a na najrychlejsom prevode sa aj rozbieham. Vacsina ludi si mysli ze niesom normalny ale mne to vyhovuje.

      0 0
      • Jenda  

        ale spocitej si jaky mas nejmensi kolecko vzadu:-) rekl bych ze mensi nez 13 tam nebude takze i prevod 42/11 je tezsi nez 48/13 :-)

        0 0
        • MMX  

          Mne sa zda ze najmensi ma 12. Ale nie som si isty.

          0 0
          • Jenda  

            no pokud tam je 5 kolo tak bych spis rekl ze 13 nebo mozna dokonce 14, kazdopadne jestli je tam 12 tam musis mit ukrutnou silu:-)

            0 0
    • chorvat  

      co takhle rychleji slapat? :-)

      0 0
    • RomanH  

      Uprimne nechapu. Bud mas v nohach dynamit, nebo jsi si mel koupit treka ci silnicku.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.