• rhuman

    ahoj, zajima me vidlice JAKOS DH MACH 1 zajimalo by me k cemu by jste ji prirovnali, jak/jako co chodi, co se u ni da nastavovat a jaka je jeji cenova relace dikas za info

    0 0
    • Dumbo  

      nic… len chcem dostat tento prispevok na zaciatok…

      0 0
    • black.horse  

      aha, OK, tak se teda vyjádřím… Vidlici Jakos mám už cca 2roky a spokojenost… Takže od začátku, firma Jakos se zabývá výrobou dopravníků a kotlů, ale jelikož je šéf nadšenec do bajků, tak vyrábí vidlice a dokonce maj i vlastní DH rámy. Pokud vím, tak vyrábějí pouze pro potřeby vlastního týmu a občas pár kousků navíc, ale už se toho dost dostalo do oběhu. Osobně bych tu vidlici přirovnal jako českou verzi Monstera… má macatý nohy… někdo říká 40mm, já a moje šupléra říká 38mm, konstrukce je jednoduchá a praktická, do se v pohodě rozebrat a vyměnit každej díl. Jinak ta verze co mám já, má v jedné noze pružinu a v druhé tlumení… s tím, že se dala ještě dofoukat vzduchem pro přesné vyladění… předpětí pružiny se jako u většiny DH vidlic nedá nastavit a řeší se to výměnou pružiny. Tlumení se dá nastavit ve velmi velkém rozsahu od kopající děvky až po nevracející ho se slimejše, takže si každej přijde na svý a vyladí dle potřeby. Jinak zdvih se dělá kolem 200mm dá se upravit negativkou, hmotnost nevím, ale bude to asi kolem 5kg. Jinak největší výhodou této vidle je servis. Šéf Jakosu p. Hána je dle mě velmi vstřícný a ochotný člověk a jakou koliv závadu se snaží co nejdříve řešit, stačí mu zavolat, domluvit se s ním, poslat mu vidlici poštou do firmy a za pár dní ji máte opravenou doma za velmi rozumné ceny. Jinak já osobně sem si nechal svoji vidli hnedka na začátku vytunit.. koupil jsem ji z druhé ruky, nicmoc stavu, nechal sem v ní vyměnit těsnění a olej a dát nejtvrdší pružinu, ale vzhledem k mojí hmotnosti, sem si nechal do druhé „tlumící“ nohy namontovat ještě jednu pružinu, která zabere po 8cm zdvihu a chrání vidlici před dorazem na velkých dropech nebo nedoskočených skocích… tak to je asi všechno, co mě k této vidlici napadlo, klidně se ptejte dál… pokud jsem se v něčem mýlil, tak ať mě někdo opraví, ať nešířím fámy…

      0 0
      • Dumbo  

        vycerpavajuce…

        uz som medzi tym stihol poslat maila do jakosu tak dufam ze sa este ktomu nieco dozviem…

        tiez uvazujem o kupe ojazdenej jakosi, kedze sa nebojim domaceho servisu… takze ak nebude uplne tip top viem ze nebude problem to doma poladit a coto pomenit…

        co si zanu platil ty kedze bola pomerne v zlom stave?…tiez aby som vedel s akou cenou pri jazdenej pocitat

        predpokladam ze tesnenia su standardne… a dostupne vo vacsine specializovanych obchodov po europe…

        zauima ma ci sa hupe ta vidlica s rovnakou intenzitou aj v zime…

        ako je zabezpecena proti bordelu zvonka ? je kvalitne utesnena ? netreba to casto otvarat a cistit ? staci otierat vnutorne nohy, a raz za sezonu precistit kompletne ? aj ked myslim ze nieje problem i castejsie v mojom pripade…

        som velky fanda garazovych ramov, vidlic, ale i inych komponentov… i to je fakt koli ktoremu vidlicu JAKOS zvazujem..

        zcoho je to vlastne vyrobene ? predpokladam ze to je komplet dural… ma to aj ocelove prvky ?

        aka je skutocna vyska?: osa kolesa/spodna korunka?

        a co korunky, tie su lisovane na vnutorne nohy alebo len zatiahnute inbusmi ?

        a co model up-side down ? je to fakt len jeden kus pre Gasperotyho ?

        uz asi vsetko… ked ma nieco ohladom tej vidlice napadne tak napisem…

        vopred vdaka

        0 0
        • sir_mike1  

          Cau, nejsou na netu nekdo obrazky tehlech vidlic? Docela rad bych to pro zajimavost zkouknul…

          0 0
        • black.horse  

          no, bohužel v tom mizerným stavu sem za ni dal tehdy 8tisíc, ale chtěl sem ji a nic jiného jinde nebylo:-( jestli v zimě šlape rozhoduje olej, jakej tam naleješ, takový to bude… bordel se mi tam nedostal, jen sem ji otíral hadrem a většinou sem ji po sezoně poslal na kontrolu do Jakosu. No je z duralu, ale třeba pružiny a těsnění z duralu nejsou:-D vejšku nevím, sem teď línej to jít měřit…:-P možná zejtra… korunky jsou na šrouby, sloupek taky… vidle se dá komplet rozebrat a každej díl vyměnit. Jo a Upside je snad jen pár kousků, mynimálně 2… pro Gaspiho a pro šéfa firmi, dál nevím, ale moc jich určitě není…

          0 0
          • Hanz_Zlin_CB  

            myslis ze je nejaka sance zakoupit tu vidli novou ???

            0 0
            • black.horse  

              napiš email do Jakosu a zeptej se… vím, že nějak sem jednou před rokem a půl mluvil s Hánou a říkal, že měl jednu nebo dvě navíc, takže asi občas něco bude, prostě to zkus… ale cenu nevím, tipoval bych rozpětí 20–25 teda tak to mi někdo říkal před 2lety…

              0 0
    • black.horse  

      Jen tak mě napadlo, velmi často koketuju s myšlenkou prodat Mrazíka a postavit něco lehčího na ježdění… neměl by ste někdo případně zájem o tu moji Jakosku?:-)

      0 0
      • Dumbo  

        cena ? :)

        0 0
        • black.horse  

          zatím je to jen orientační a sou to jenom moje myšlenky:-) hmm, nevím, snad něco kolem desítky:-)

          0 0
          • Hanz_Zlin_CB  

            ses dobrej busines mann koupis za 8000 prodas za deset a jeste na tom pojezdis :D

            0 0
            • black.horse  

              tojo, jenže sem ji koupil v dost blbým stavu… a dát ji do kupy taky něco stálo…:-P

              0 0
              • Dumbo  

                10 000kc nasobyt 1.3 = 13 papierov slovenskych… ehm ach och :D mi zabehlo… necham si to prejst hlavov heh a radsej budem dalej sledovat inzercie na webe :)

                0 0
                • black.horse  

                  jasný, to chápu, je to celkem dost, přeci jen mám k tý vidli „citovej vztah“ :-D

                  0 0
                • fousek  

                  No vzhledem k tomu ze Tink ma 888 za 15 v bazosi tak bych o ten Jakos moc neresil, leda ze by si byl zahaklej do Jakose

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.