Špatná účinnost V-brake.....

33 nepřečtených
  • bikerGT

    Mám na kole vpředu V-brake LX a vzadu Deore, botky BBB černý (výměnný). Brzdný účinek je mizernej. Na jinym kole je sestava stejná a brzdění je nesrovnatelně lepší. Zkoušel jsem vyměnit za trojbarevný BBB VeeStop a nastal stejnej problém. Je problém v ráfku (Syncross BigBoss), v rámu (GT) – že by uhýbal, nebo v něčem jiným? Vyřešil by to booster?

    0 0
    • Daf  

      Mas na tech kolech take stejne brzdove paky?

      0 0
    • kovar  

      no ono na pocitu pri brzdeni se podili hodne pruznost – ramu nebo cepu vidlice- atd. GT myslim pruzi vzadu docela dost, ale to jsem zkousel uz pred 3 lety......to druhe kolo je jake (znacka)?

      0 0
      • bikerGT  

        Superior Hurricane z roku 2001

        0 0
      • TinkTink  

        GT Avalanche 0.0 a moc to teda nepruzi… :)…ti dam vyzkouset :-D

        0 0
    • MartinXC  

      Takové záhady nemůžou existovat:-) Podívej se ještě na:

      • úhel nastavení botek a obržděnost botek ve svislé i vodorovné rovině (pohled zepředu a shory). Brzdí po celé ploše ?
      • výšku, ve které botky brzdí na ráfku (pohled zepředu). Nejde některá pod ráfek v zabržděném stavu ?
      • úhel co svírají čelisti v zabržděném stavu. Nejsou některé příliš sevřené ?
      • čistotu ráfku, vezmi ho líhem, stejně i botky.

      Pokud nic nepomůže, vítej mezi Akta X :-)

      0 0
      • bikerGT  

        Welcome AktaX!! Potykam se s tím už rok. Vse co jsi radil je uz vyzkousene. :((

        Zkousel jsem i prehodit LX dozadu a pri silnem stlaceni pák, se viditelne roztáhla zadni stavba, brzdilo to mozna trochu lip. U Deorecek roztazeni neni videt. Tak nevim.

        0 0
        • MartinXC  

          Občas se záhady mezi přední a zadní nábou vyskytují :-) Snad ještě přehodit čelisti z brzdící ho bika na nebrzdícího (přední by měly jít bez větší práce komplet i s bowdeny) a otestovat…

          0 0
        • Honzin  

          zkoušel jsi prohodit kola? jestli je to problém v ráfku, tak to takhle poznáš

          0 0
    • Psychlon  

      já jsem měl kolo jednou v servise na výměnu vidlice a ti kreténi mi překroutili řidítka o 360 st., na první pohled jsem si toho vůbec nevšiml, jenom mě zarazilo, proč mi brzdy brzdí o 50 % hůř. Pak jsem to překroutil zpátky a všechno bylo O.K.

      0 0
    • K2  

      Délka bovdenu, přílišné eska a záhyby na bovdenech

      0 0
      • K2  

        Příliš horlivý mechanik mi nechal na kole zbytečně dlouhé bovdeny, které tvořily hlavně vzadu S-ka a oblouky a nestačil jsem se divit. Konečně to začalo zase brzdit. Bovdeny a lanka se také vyrábějí v různých kvalitách. Levnější moho propružovat.

        0 0
    • vlk  

      Ja bych to viděl spíše na špatné bovdeny a nebo moc pružící rám či čepy.

      0 0
      • bikerGT  

        Celou kabelaz jsem vymenil a bylo to spis k horsimu. Tak jsem tam vratil puvodni, promazal, dal novy lanka…

        0 0
        • Air  

          Prosels bowdeny, vymenil lanka, promazal, vsechno vycistil, odmastil rafky i spaliky… jestlis tohle vsechno udelal, tak uz me nenapada nic jineho nez ze to je tema rafkama. A nebo uchyceni Vcek v cepech… Jinak to jsou uz fakt Akta X.

          0 0
          • kovar  

            nejsou to zadne akta, je to diky pruznosti odlisnych ramu. A co odpr vidlice, ty jsou taky jine? jake?

            0 0
            • Air  

              jo vidlice.. to me taky napadlo, ale to muze mit jenom pocitovy efekt, ale ne prece realny (zastavis stejne rychle, protoze Vcka budou pusobit na rafek at mas zdvih jaky chces). A co se tyce te pruznosti ramu… tak pokud neni jeden titanovy a druhy hlinikovy, tak to prece nemuze udelat takovy rozdil…

              Hele a zkousel na tom kole jezdit i nekdo jinej, kdo ti potvrdi, ze to brzdi fakt hodne odlisne?

              0 0
              • bikerGT  

                Zkousel. Pujcil jsem to borcovi, co vazi tak o 15 kg mín a bzdilo to taky blbe.

                0 0
            • bikerGT  

              Vidlice jsou jine. Na tom druhym kole je Suntour – nejaka pruziza-elastomer (2002) a na tom mym byl puvodne RS JudyC a ted SR AXON.
              Na ten ram nebo rafky bych to videl taky. Jak Jsem psal pri silnem stlaceni pák je videt jak se zadni vidle (v miste cepu) roztahuje.

              0 0
    • Pá-dlista1  

      Jsem to cely precet, tak jen rekapitulace: Naprosto stejna sestava? Takze rafky, plaste, gumicky v botkach i vidlice a bovdeny jsou stejne? Co hmotnost kola? Jakou mas vidlici? Neni to nahodou reverse arch? Nemas tezsi plaste nebo s lepsim vzorkem? Snad jedine odmastit a seridit. Urcite bych zkusil prohodit tu predni brzdu, pripadne predni kolo a kombinace. Pak uz me napada jen, ze vyrobce zmenil smes gumicek.

      0 0
      • bikerGT  

        Sestava naprosto stejna, krom tech rafku a ramu. Navic ja tam mam jeste tu LX brzdu. Koupil jsem to v domneni, ze se to tim zlepsi. (plaste Speedmax). No nic, v nejblizsi dobe zkusim prohodit kola a uvidi se. Dik vsem za pripominky.

        0 0
      • rock  

        Ty trojbarevný BBB mám, v tom to není, jsou dobrý …

        0 0
    • bikerGT  

      Jo, jeste zkousel namazat rafky kouskem asfaltu (jak se tady kdysi rozebiralo), účinek se rapidně zlepšil, stačilo brnknout do pak a uz jsem stal. Akorat to strasne hvizdalo.....

      0 0
      • rock  

        Takže je to asi v ráfku … zkoušel jsi od kamarádu půjčit komplet zadní kolo ?

        0 0
        • bikerGT  

          Rekl bych, ze je to vyreseno. Dal jsem cas na zajeti trojbarevnych BBB a je to v pohode. Brzdi to perfektne. Ty puvodni cerny byly asi moc tvrdy.

          0 0
    • la-da  

      Jeste by to treba mohlo byt tim,ze ty ramy maj ruzne vysoko navareny cepy pro brzdy – tim padem mas na jednom spalky vejs a na druhym niz,cimz se zmeni pomer pak a i ucinnost.Je to teda jen takova teorie,kdyz uz jsi zkusil vsechno…

      0 0
    • mosquito  

      to je asi tema cernyma botkama BBB .. dneska jsem je nahodou videl, kdyz jsem kupoval 3barevny BBB. Ty cerny byly zatracene tvrdy, tak ze urcite to je tim.

      0 0
      • Karaya  

        No trojbarevny BBB jsou zas moc mekky.. Nejlepsi jsou trojbarevny Barradine…

        0 0
        • mosquito  

          no mekky jsou to je fakt … ale oproti tem noname co jsem omylem koupil predtim to je nebe a dudy … kolo zablokuji i v maximalnim tahu uplne v klidu :)

          0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce