• Pavlis

    Ahoj lidi, chtel bych si ke svemu silnicaku koupit naslapy. Moc se v nich ale neorientuji. Projel jsem par vyrobcu a forum a zjistil, ze pro MTB je vetsinou SPD (proc?), u Shimana pak na silnici SPD-SL. Pak taky Look (stejny system jako SPD-SL?).Jsou jeste nejake systemy? Proc se na silnici pouzivaji jine nez do terenu? Meli byste nejake doporuceni na pedaly na bezne sportovni/kondicni jezdeni?

    0 0
    • Meesha  

      Na silnici je lepsi vetsi stycna plocha pro prenos sily. tak je to snad pohodlnejsi. Ale sou i bikeri, ktery maj na silnicce klasiccky SPD – vetsinou pouzivaj jedny tretry na oboje.

      0 0
    • BH  

      jeste existuji napr. TIME… a td.Na silnicce se pouzivaji jednostrane a na MTB obousrane.rozdil je pak v provedeni pedalu . Hlavni rozdily:

      • MTB potrebujes se nacvaknout a vycvaknou pomerne vcsto a rychle,u silnice jen obcas (jednostranny a oboustranná pedal)
      • poradavek na vytlaceni blata z pedalu MTB(zpusob konstrukce pedalu a kufru)
      • zakryti kufru k vuli poskozeni ( u MTB je mensi a je zakryty dezenem podrazky- poradavek na beh a chuzi v MTB obuvi)silnicni kufr je nachylnejsi na poskozeni- plast, neni nutno jej tolik chranit, nepouziva se pro chuzi
      • bodovy tlak na slapku nohy ( u silnice je vhodnejsi ten tlak rozlozit na vetsi plochu -delsi doba jizdy
      • prenos sily(noha- pedal) je u silnicniho pedalu-kufru efektivnejsi (mensi vule v systemu)

      doporuceni, nejde ani tak o cetnost ale o penezenku.Za vice penez vice muziky- obecne (hmotnost pedalu, kvalita a pod.)

      0 0
      • Pavlis  

        A co se tyce bot, jdou pridelat zarazky jak pro Look, TIME ci SPD-SL na jakekoliv boty na silnicku? Respektive jsou-li boty v tomto smeru univerzalni?

        0 0
        • BH  

          Vicemene vetsina silnicnich bot ma otvory pro system Look, SPD, SPD SL i TIME,takze jsou universalni.Vy­jimkou jsou zarazky na system Shimano SPD-R, vetsina bot otvory pro tento system nema. Existuje ale adapter.

          0 0
          • Pavlis  

            A napriklad pedaly Shimano PD-R 540 patri do kategorie SPD-SL nebo SPD-R? Na webu jsou oznaceny jako SPD-SL, ale podle typoveho oznaceni…jestli se treba nespletli. Do jake kategorie tedy patri?

            0 0
            • BH  

              tak to bych mesel nekde najit,ale pedaly typu SL maji kufry jako LOOK.tak tak bych kategorizoval, pokud ten zminovany typ pedalu ma kufr jako SPD-je o mensi a se zvlastnimi podlozkami, tak je to typ R.

              0 0
    • juli  

      Systemu je povicero, ale SPD je nejpouzivanejsí na MTB. Bikove pedály se daji naslapnout z obou stran – rychle naslapnuti, byvaji zanesene bordelem. Na silnici je v tomto ohledu docela pohoda, proto silnicni pedaly byvaji jednostranne. Pokud je vazne chces na bezne sportovni/kondicni jezdeni a vlastnis taky bika (ziletkari me ted ukamenuji) jdi do SPD a bikovych bot. Potom postaci jedny bota na obe kola a vlastne i jedny pedaly, pokud je chces prehazovat z kola na kolo.

      0 0
      • juli  

        BH byl rychlejsi :)

        0 0
      • SID  

        fujtajbl no ale pokud je mas jen na silnicku tak jedine silnicni jednostrane uplne se mi zjezili chlupy kdyz slysim MTB botky na silnicku…ale da se v nich aspon chodit

        0 0
        • enjoy  

          jaktoze je nemas oholeny???:-))

          0 0
        • fousac  

          jak se ti muzou jezit chlupy, kdyz je mas oholeny??? ;))

          ale to je tvuj problem.. na silnicce mam http://www.author.cz/…&obj_id=1990 a taky to jezdi..

          ale pravej pedal uz je jednostranej, ponevadz sem ten plech zarazkovaci urval… to uz se pocita, ne?? :DD

          P.S. brzo na silnicku dam nejspis 520ky… :-P ale to ti radsi nebudu rikat, by ti jeste mohly naskakat pupinky… ;))))

          0 0
          • Pebe  

            Tak dej A520, jsou moc hezký :-)

            0 0
            • fousac  

              hmmmm.. zajimavy… to se mi libi.. nejaky zkusenosti??

              0 0
              • Pebe  

                Zkušenosti veskrze kladné, ale s A515. Loni jsem silničku rozštípnul a už se na to vyprdnul. Ale tyhle se mi líběj a když bude správná podrážka na tretrách, mohla by se opřít noha i o tu ohrádku. To by byla styčná plocha :-))

                0 0
          • wroum  

            mam na silnicce 520 a at se z toho silnicari treba udusej.

            0 0
            • hydrant  

              jsem silničář, ale jako biker bych si na silnici dal to samé, je to levné a stačí jedny tretry

              0 0
            • Martinson  

              Mám je taky na silnici, na biku jsem z nich urazil kus plechu co je v něm štelování předpětí a tak šly do bezpečí na silničku. Sou hezký ale nic nevydržej.

              0 0
    • Pavlis  

      Takze kdyz to shrnu (a nemam bike),tak je v podstate jedno,jestli si koupim SPD-SL, Look nebo TIME. Jinak diky vsem za spoustu podnetu.

      0 0
      • Siddha  

        urcite, a jeste jestli resis vahu, tak se mrkni jak jsou na tom tyhle systemy vahove, napr. levnejsi LOOKy, ac jsou vecny, tak jsou tezsi, zase novy Time RXE co si je planuju namisto starejch looku jen asi 270g a maji nejmensi vzdalenost osy slapani od pedalu, coz muze delat taky velkej rozdil, sam zkusenosti nemam, jen zprostrwedkovani vsichni rikaji ze sou super, takze za ty prachy (od 1700) bych je asi doporucil…

        0 0
    •  

      Jen počkej, Zající!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.