• Dread

    Spis jen takovej muj osobni nazor.

    Nedavno se mi vytahla napinaci pruzina v prehazovacce shimano deore. Nak sem to moc neresil, pocital sem se skodou tak maximalne 100 Kc – kolik muze stat takova ocelova pruzina, urcite ne vic… Docela me pak rozladilo, kdyz sem obesel asi pet servisu a ve vsech mi rekly, ze se prakticky neda sehnat, a i tak malej defekt podle vyrobce [neposkytuje nahradni dily] znamena koupi nove prehazovacky. Nevim tedy, jak je to s ostatnimi komponenty od Shimana, ale zda se mi to jako docela neferovej pristup: neco se posralo, kup si novy cely…

    Nakonec sem pruzinu zkratil o vytazenej zavit a udelal sem z nej novy ocko, snad to bude fungovat. Jinak bych koupil [nebo nechal vytocit] jakoukoliv zhruba stejnou pruzinu a narval ji tam, ale znam par lidi, kterym by s jejich sikovnosti nezbyvalo nez koupit novou prehazku…

    0 0
    • McBlacky  

      tp samé se u deore stalo mě… je to na výměnu. dej vědět jak funguje ta o otáčku kratší pružina… ještě se mi to válí doma, bych to zkusil resuscitovat :)

      0 0
    • adco  

      Niekedy za to nemoze len Shimano, ale aj ich zastupenie. Ja som pri cisteni stredu poskodil prachovu krytku loziska (XTR hollowtech II). V technickej dokumentacii z web-u som vyhladal prislusnu suciastku (o-ring holder, kod Y-1E5 61000), a isiel do Shimano Service Centra, snad na xtr to budu mat, alebo sa to bude dat aspon objednat. Zial Slovensko nic, tak som skusil Cesko (este by malo byt spravne asi CR), tiez nic, nedovaza sa. Samozrejme komplet stred za niekolko tisic sa mi kupovat nechce, tak som hladal na web-e, na americkom www.speedgoat.com to aj maju, cena 3$, pohoda, ale postovne na Slovensko minimum 20$ s DHL az 60$. Takze zatial jazdim s poskodenou krytkou, rozoberam a cistim castejsie, aspon, ze ten kluc na stred mali a nemusim to nosit do servisu… Keby ste vedeli o nejakom kvalitnom i-shope s nahradnymi suciastkami v EU dajte vediet, postovne by mohlo byt lacnejsie a bez problemov s colnicou, v nemcine nie som velmi doma. Dik.

      0 0
      • MARIN  

        Ja bych zkusil jeste obchody s lozisky a poohlidnul se po rozmerem podobnem lozisku a tu krytku zkusil nahradit

        0 0
        • adco  

          Diky za napad, skusim to.

          0 0
        • Lada1  

          ono se nejedna o pouzdro kryteho loziska ! ,ale o prachovou krytku loziska, ktera zaroven slouzi i jako vymezovac vule/vlozka stredove osy klik.

          Ja jsem si to nechal normalne vysoustruzit ze silikonove trubky.

          0 0
    • vlk  

      takové pružinky sháním v klasickém železářství-již 2× úspech, ale to bylo na stx.

      0 0
    • goofy  

      No ja sem ohnul osku u Deore naboje, tak sem zvedavy, z jakou pochodim, ale moc tomu neverim, ze ji sezenu… :o/

      0 0
      • Zdyn  

        No osy a konusy na shimano jdou sehnat pomerne v pohode.

        0 0
      • Zdyn  

        Osy a konusy na Shimano jdou sehnat pomerne snadno.

        0 0
        • goofy  

          O konusech sem to vedel, ale osy nemel Paul – Lange ani v nabidce nahradnich dilu, ale uz mi odepsali, ze jsou… Celkem jsem cekal, ze by mely byt, ale zarazilo mne, ze je nemel mezi ND…

          0 0
    • jihra  

      Teoreticky by se mělo dát přes Paul-Lange objednat na Shimano cokoliv, ale musí to udělat servisák nebo majitel obchodu s koly atd. – prostě ten, kdo má do velkoobchodu přístup. Já už jsem kdysi nějaké běžně nedostupné věci objednával, ovšem problém je v tom, že než to dojde, tak uplyne i pár měsíců a ten jeden speciálně objednaný náhradní díl vyjde možna dráž, než kdyby člověk koupil kompletně celou věc (náboj, pedál atd.). Druhá věc je asi neochota servisáků a majitelů obchodu si komplikovat život.

      0 0
      • biker007  

        a kdyz te to poslou tak je casto postovne a balne vetsi nez cena dilu..

        0 0
    •  

      Džez nade vše!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.