• Gumicuk

    Mozna vam to bude pripadat jako blbej dotaz, ale obcas kdyz jdu do nejakyho kramu s kolama a je tam nejakej mladej kluk tak mi je blby mu vykat. Samozrejme ze mluvim o takovejch tech „pohodovejsich“ obchodech. Kdyz jde clovek do nejakyho skate shopu, tak je jasny ze se tam tyka, tak mi zajima jestli je tohle i v nejakejch bikeshopech…

    0 0
    • jakub  

      ahoj

      0 0
    • vtt  

      ja vsude vykam

      0 0
      • gomolka  

        vlezu dovnitř, pozdravím „dobrý den“ a poté se už věnuji tomu, proč jsem přišel … vždy vykám :o))

        0 0
    • kOmE  

      jak kde ,ale spis ahoj a tykani

      0 0
    • rodriguez  

      do bikeshopu nechodím 8-)) vše přes inet…takže maximálně tak email 8-)

      0 0
    • Pacholek  

      Závisí to na obchodu… Třeba v Praze v Cyklosportu 69 si snad tyká i 50-ti letý zákazník s 20-ti letým prodavačem. Já ale až na malé vyjímky všude vykám.

      0 0
      • Gumicuk  

        Dik, tak treba o tehle kramek mi slo, parkrat jsem tam byl a se svim vykanim jsem si pripadal celkem divne. Tak priste…

        0 0
    • Martin  

      Dýden:-)

      0 0
      • Martin  

        já taky, dýden… akorát u kamoše, když ho tam potkám, tak čáááu.

        0 0
    • fousac  

      do 50.000,– vykam, nad uz je mozno prejit do tykani a duverneho tonu.. :)))

      0 0
    • enjoy  

      zkuste nekdy prijit do bikeranche s vykanim.nebo mozna radsi na authoru:-),to se dozvite veci:-))

      0 0
      • ravo  

        Ještě že jsem tam nikdy nevlez…

        0 0
        • enjoy  

          jednou sem tam s kamaradem prijel a zeptal sem se jestli by mi pujcili zamek(maji pred kramem stojan),tak ze prej jo,jeden vysel ven a ze prej jestli na tohle chci zamek?:-) pak se zeptal kolik to jako stalo,tak sem rekl ze skoro 40,tak udivene koukal jak je to mozny:-) no nakonec rekl ze jako v pohode:-) pak mi bylo sdeleno jednim znamim co tam delal,ze je stve ze je neprodavaj a nic na nich tudiz nemaj nebo tak nejak:-)

          0 0
          • pepino  

            No tak když se divil, že např. Author může stát 40, tak to asi budou odborníci s velkým rozhledem.

            0 0
      • fousac  

        no bikeranch je vyjimka.. tam se tem zobakum proste tyka… :)))

        0 0
    • Staenly  

      No jak kde, vetsinou pozdravim normalne dobry den a vykam, jenom jednomu borcovi tykam, protoze neni zas az o tolik starsi jako ja a je uplne pohodovej…

      0 0
    • Radek Broz  

      Vsem tykam (mimo jednoho shopu v K. Varech), ale taky je skoro vsechny znam.

      0 0
      • Lucka  

        Ja kdyz prijdu do jednoho bikeshopu, tak vsem reknu ahoj, neb je vsechny znam:)), ale kdyz se nahodou octnu jinde, tak by me ani nenapadlo tykat…

        0 0
        • enjoy  

          ale napadlo:-),takovej bikeranch nebo 69?

          0 0
          • Lucka  

            Bikeranchy jsem uz taky byla…

            0 0
            • Radek Broz  

              A jak se na tebe ty tipci koukali, kdyz jsi jim vykala?;-)

              0 0
            • enjoy  

              tem se neda vykat:-),leda ze by tam byl zrovna pan sef.

              0 0
              • Lucka  

                No jo bikeri, ja vim, ja tam taky nelezu moc casto, vlastne skoro vubec, ale kdyz ty kluky vubec neznam…

                0 0
                • enjoy  

                  ja jsem teda poprve poznal ze to jsou prodavaci jenom podle tymovejch trycek.kdyz tam clovek prijde a oni si tam hazej o dvere nejakejma gelovejma plackama co se pres strkaj do rukavic:-) ale dole se chvaj vcelku profesionalne.jinak nepochybuju ze svy praci rozumi.

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Tak zrovna tam ja vykam. Ja tykam jenom v kramech, kde se citim dobre. Jako Dookie nebo 69.

                    0 0
            • vtt  

              ja do bikerancha zajdu docela casto, i tam neco koupim a vsem vykam a oni mne taky a neprijde jim to divny. Asi proto ze tam nejezdim na kole, ale po praci v monterkach (tedy v obleku). nasrali mne jenom jednou kdyz jsem pedaly ve sleve platil kartou a posilali mne do serecashe, ze zbozi ve sleve pouze hotove. Pote co jsem je ujistil ze si to koupim radsi jinde, ale kartou, tak to najednou slo, a ted se na mne ten prodavac vzdycky usmiva.

              0 0
              • pepino  

                No to se dělá dost často, páč jim ještě strhne banka za placení kartou

                0 0
          • Radek Broz  

            nebo dookie, 901 bikes, mistni shop myho kamose, karlovarskej shop, kde znam mechaniky… ale je fakt, ze prijit do nejakyho seriozniho shopu s postarsim prodavacem nabizejicim, posledni vykriky Authoru a novou Campu, tak jim radsi taky vykam.

            0 0
    • vinca  

      Normalne, vejdu do kramu, sundam helmu, pokleknu, a trikrat uderim helmou o podlahu smerem k North Shore. Dalsi konvezace pak probiha jiz zcela v pratelskem duchu.

      0 0
    • P.B.  

      Ja teda vykam v kazdym obchode, samozrejme pokud prodavace neznam a netykame si. Pred 14 dny jsem s uspechem vykal i v 69. Ja jsem takova netykavka, ani v praci necitim potrebu si se vsemi tykat, nebo na prijde, az po poradnym seznameni. Samozrejme kdyz se potkam s cyklistu na kole, tak tykam bez omezeni vekem.

      0 0
    • Daf  

      Ja skoro vzdy vykam. Obcas se mi stane ze prijdu do kramu reknu bry den a prodavac na me „cau“ treba v 69 :)

      0 0
      • Vymi  

        Pokud jdu za kamosem tak klasika nazdar chlape… pokud ale jdu nekam jinam vetsinou vykam.. :-) Prerov

        0 0
        • Honzusko  

          Ja teda vykam jenom v bikeshopech, kde nejsem moc castej zakaznik.Jinak tady u nas v elkolu tykam jednomu prodavacovi.Jsme uz kamosi 5 roku, a je uplne v pohode…Proste prijdu, pokecame, reknu, ze chci to a to a at mi to da a jdu pryc.....

          0 0
      •  

        krom jednoho, ktery provozujou příbuzní, tak všude vykám… dokonce i v té 69… A prodavač mi taky říká dobrý den… Asi kvůli tý kravatě:-)))

        0 0
        • Staenly  

          Dave Lister s kravatou? Dam kure na kari, za to, ze tomu neverim…:)

          0 0
          •  

            no to víš, červenýho trpaslíka rimmer zničil, tak mi nezbývá než se živit hlavou… (teda kravatou;-)))

            0 0
      • pepino  

        Dneska mě dostal prodavač v trafice, kde jsem chtěl 1 lístek an tramvaj "A zpátky pojedeš na černo, jo?"v mejch takořka 40 :-)

        0 0
    • Luka  

      No, jak jsem zjistila, u bajkera neni nikdy problem kdyz pozdravi dobrej den v obchode, ze mu zacnou tykat, nekolikrat jsem to zazila, ale zase naopak kdyz tam prijdu ja, reknu sve Bryyydeeen, tak se sice sebehnou prodavaci, ale jeshte se mi nestalo, ze by mi tykali, asi se stydi, ze je treba kousnu.

      0 0
      • scret  

        A kousnes?:-)

        0 0
        • Luka  

          no, kdyz budou hodne chtit, tak je klidne i kousnu, hlavne ze budou na me hodni a nebudou mi davat najevo jako se mi stava celkem casto „Nojo, zenska, ta vi houby“.....a daji mi dobrou radu :)))

          0 0
    •  

      No, ja zdravim vsude, krome zminenych sk8shopu, dobry den. Neznam zadny bike obchod, kde by byl nekdo alespon zhruba stejne stary jako ja (17):). Jinak spis sem se chtel zeptat, jestli se zdravi dva protijedouci cyklisti (silnicni), popr. jak. Protoze nejezdim prilis dlouho, ale kdyz nejakeho potkam, tak se citim skoro az trapne, ze jsem nepozdravil.

      0 0
      • Jogador  

        V obchodech zásadně vykám, jen někdy když se sprodavačem dám do odborné konverzaci o kole a sme naladěný na stejné frekvenci tak přecházím na tykání. Když jedu na kole tak každýho cyklistu zdravým AHOJ, jsem vodák, tam je to uplně normální, klidně 15 řekne 50 ahoj, tak proč ne na kole, je pravda, že když mi je 19, tak se namě občas někdo špatně podívá, ale Ti co by mi to vyčítaly nejsou sportovní cyklisti a určitě by mě nedohnali…

        0 0
        • enjoy  

          no me rict ahoj tak se urcite otocim a rozbiju ti za to drzku:-))

          0 0
          • Jogador  

            No tak teď mi jen pošlete přesný popis Vás a Vašeho kola, a já až pojedu, tak si budu dávat pozor, a až Vás uvidim, tak slezu z kola a hluboce se ukloním se slovy: Pane Enjoy, pěkné poledne, jak se Vám šlape? :))

            0 0
            • enjoy  

              jezdim rychle,to bys netihl:-) ale jinak jsem jenom o dva roky starsi:-)

              0 0
              • enjoy  

                ale koukam ze jsme oba z prahy,takze kdybys to treba chtel zkusit tak vypadam celkem nenapadne,vetsinou tmavy obleceni,cerny bryle,zluty skla,kolo author vision-cerveny,to neprehlidnes:-),poznavaci znameni-kdyz to jde tak jezdim sem a tam a na vsem skacu a nebo se vcelku rychle valim vpred:-)

                0 0
                • fousac  

                  tak dneska v nedeli ve tri na tocny a muzem si vesele Vykat… :)))

                  0 0
                  • enjoy  

                    neskacu,spis poskakuju:-)

                    0 0
                    • fousac  

                      ja uz taky rok skacu maximalne z z 20cm obrubniku… ale tam nahoru se tak jako tak chystam… jen tak podivat…

                      0 0
                      • Jogador  

                        Jo, Točná, to je dobrý, tam ani neni moc lidí, v hostivaři je často plno, ale za točnou to je fakt dobrý, obzvláš? pak je dobrý sjet k vltavě podél toho potoka.

                        0 0
                        • fousac  

                          no ja tam byl vlastne jenom jednou… :)) v hostivari nikdy… moje trasy vedou na brdy a podel berounky… a snazim se mit stale obe kola v kontaktu se zemi… skoky nejsou pro me… :)))

                          0 0
                        • enjoy  

                          jo tak po tobe sou tam ty cary v hline od brzdeni:-) ja ty lavky jezdim jenom nahoru,dobrej trenink. nekde v pulce nebo tak nejak je padlej strom(kratkej),zplos­telej aby se po nem dalo jet,nakonci prkynka.dals ho nekdy?vzdycky kdyz ho vidim jak jedu nahoru tak si rikam jestli bych se na tom rozsekal.

                          0 0
                  • enjoy  

                    tak co,byls tam?:-) ja tam byl pred pul ctvrtou,ale byla tam hromada deti a vubec prelidneno(ne ze by ty deti nediktovali:-))

                    0 0
                    • fousac  

                      nebyl :((( sem dneska nemel tak nejak vubec cas.. :(((

                      0 0
                      • enjoy  

                        o nic si neprisel.pro poskakovace to tam dneska nebylo:-)

                        0 0
                        • Meesha  

                          Ale jedno z tech deti davalo na nejakym Rockmachinu docela slusny polety na tech skockach… Jaxe udela hezky, tak cela Praha je na Tocny. Vcera ta hospoda ani nebyla videt za tema hromadama kol…

                          0 0
                          • Nego  

                            Hmm, zvlastni dite s eslusnejma poletama. Videl sem ho tam skocit dvakrat. Poprvy to nemel pod kontrolou a skocil tak do boku, ze mi malem pristal ve vypletu … a podruhy kdyz skakal, tak se tam pekne zrakvil. Ale co uz … Bylo to o nicem a tak jsme radeji jeli na hocimina a tam bylo prazdno ;)

                            0 0
                • Jogador  

                  Jo tak artura poznám, né každej pořádnej cyklista má toto kolo. Teď si jen musím dát pozor, abych tě když si tak nenápadnej někde nesrazil až tě budu předjíždět. To já zase chodim sem a tam, ale pouze když jdu z hospody po pár kusech, jinak přivopilej sem byl na kole jednou a už nikdy, to slibuju, je to o život.Stejně se asi neuvidíme, jezdim mimo Prahu nejradši na jih za Průhonice, a dělám rád dlouhy štreky, na ňejaký skákání mi nezbývá čas.

                  0 0
                  • enjoy  

                    je mozny ze me predjedes,ale jeste se mi to nestalo,alespon ne na asfaltu,s bikerama nezavodim,nekdy jenom kdyz drzej moji rychlost,tak se trhnu:-),v terenu jezdim casto na techniku ne na rychlost.nenapadnej znamena nenapadne oblecenej:-) jo taky jezdim na jih na pruhonice pres hostivar a po cerveny na jih.nebo je to skoro na jih,nevim. a taky neskacu po vsem co okolo je,jenom po tom co mam pred sebou nebo co me zaujme.

                    0 0
                    • Jogador  

                      Jo, tak poté jezdím nejradši, poté červené jak vede až na Jílové, podním se trhnu, udělám si posázavskou stezku, tedy teď, dokud tam nechodí lidi, a pak přes pikovice podél vody až do modřan, nebo to vemu už dřív ze Štěchovic nahoru do Jílového, odkud opět po červené. Myslim že tato cesta se jim opravsu povedla…

                      0 0
                      • fousac  

                        z davle jde ject dal podel vody??? to sem teda netusil…

                        0 0
                        • Jogador  

                          No, vlevo od vltavy, musí se přejet most, ale tam poté hlavní to jde do Zbraslavi, kde se zase přejede most. Je to cesta nepěkná asi 10Km, ale zase rychle uteče, ale myslím že i po druhé straně to jde.

                          0 0
                          • fousac  

                            tu hlavni znam jak svy boty… sem se tam delsi dobu dopravoval za praci po trase netvorice-stechovice-zbraslav… ja mysle ze to de nekudy podel koleji po pravy strane, a dost sem se zdesil, ze bych takovou zasadni vec nevedel..

                            0 0
                            • fousac  

                              dodatek: co vim po druhy strane vedou jenom koleje a mozna nejaka nesjizdna rybari vyslapana pesinka..

                              0 0
                              • enjoy  

                                to sem zrovna chtel napsat,ze tam je cosi,co by se mozna dalo jet:-)

                                0 0
                              • Jogador  

                                Tomu nemůžu odporovat, nikdy sem touto stranou nejel, no možná by to šlo, muselo byse ale vyjet nahoru do Oleška a pak zase někde sjet. Nevim, doprej tip na příští švih, pak napíšu jak sem dopad.

                                0 0
                                • fousac  

                                  to jezdis na kamzikovi nebo si fakt takovej cvok??? nekudy tam sem jel kdysi dolu a mel sem teda co delat.. to radsi zahoransky udoli, ty nove udelany brody sou zajimavy… zvlast s 40kph na tachaci…

                                  0 0
                                • blue  

                                  je to tak, cervena z Davle nevede uplne podel vody, ale da se po ni dojet do Jarova… z Davle od mostu kousek podel vody, pak krizuje koleje a vede do nejaky chatovy osady, pak na rozcesti s modrou do Zahoranskyho udoli uhyba vlevo do takovyho hodne kamenityho kopce no a horem se projede pres nejaky vesnice kousek po silnici do Ohrobce (nepamatuju si nazvy) a z nej se projede lesni pesinkou zpatky dolu do Jarova, v Ohrobci se uhyba doleva na navsi u rybnika

                                  0 0
                                  • blue  

                                    tak mala oprava… ted koukam do mapy a ta moje trasa se na chvilicku vzdaluje od cerveny v useku Oleško-Březová-Zvole-Ohrobec… tenhle úsek je po asfaltu a v ohrobci se lesem sjede zas dolu do toho Jarova…

                                    jinak ta cervena v mape vede z Davle nahoru do toho kamenityho vyjezdu a pak pokracuje do Vranyho

                                    0 0
                      • enjoy  

                        dost si me navnadil,ale bohuzel mam mapu malo na jih:-(

                        0 0
                    • Jogador  

                      Jo už to mám, ty si ten co dokáže za jízdy si nastavit přehazovačku. No ty si fakt šikovné dítě. PS: mě taky nikdo nepředjíždí

                      0 0
                      • enjoy  

                        :-) hele zkus nekdy to kolecko u razeni,neni tam pro srandu a funguje to:-) a hlavne!jde to i za jizdy:-)

                        0 0
              • pepino  

                Sakra, 19 + 2 = 24, tady něco neštymuje :-)

                0 0
    • cirrus  

      Já zdravím dobrý den a všem vykám. Tykání jsem si užil za komoušů dost. A přijít někam, kde nikoho neznám, a začít tykat, to mi osobně připadá jako projev buranství.

      0 0
      • enjoy  

        me zase kolikrat pripada vykani jako hrani si kdovi na co.

        0 0
    • Peslezedirou  

      *

      0 0
    • scret  

      kde znam personal,zdravim ahoj a tykam,kde to neznam,tak slusne Dobry den,kdyz zacnou tykat (napr.Bikeranch) tykam taky:)

      0 0
    • los_tomanos  

      Chodim uz jen do trech (jinam radci nelezu) v 901 tykani, 69 taky a v smichofbike tak na pul. S mechanikem Ty a s prodavcem Vy :-D

      0 0
    • enjoy  

      teda ze tohle tahate na svetlo..:-/ to jsem se zase dozvedel,co jsem tu driv napsal:-/ ps:jo a zdravim furt stejne.

      0 0
    • Toams  

      Jak kde … v Dookie s Tomasom „ty“, v Smichoffbajku s Honzom „ty“, v Atome s Martinom „ty“, inam ani moc nelozim a ked, tak „vy“ …

      0 0
    • CZiko  

      no tak já chodím do Opavského Zamo… jakože jsem nejdřív vykal, i když tam je mladý v klidu týpek, ale mi to prostě nedá, jsem tak naučený i ze školy:-D ale vždy mě zdravil „čau“, tak jsem už začal tykat a trochu jsem si na to zvykl:-) Dlouho jsem tam už nebyl, ovšem nezapletené zadní kolo a bike visící na stěně v garáži s novou kotoučovkou mě přímo prosí abych našetřil nějaký cash a zase se tam stavil:-D

      0 0
    • Vobluda  

      salam alejkum

      0 0
    • Tomcat  

      Většinou vykam

      0 0
    • Manas  

      Vetsinou zdravim „Ahoj“ nebo „Cau“. Ale tuhle v progressu mi na pozdrav „Dobry den“ odpovedel Mara: „Co tady delas ty stara pi$o“ :-P

      Jinak vetsinou kam chodim, tam ty lidi uz znam :) Prinasi to vetsinou pohodu ;-)

      0 0
    • miťo  

      Moje nejčastější věta na uvítanou je: „Čau/dobrý den, můžu s kolem dovnitř?“ Ano- není co řešit Ne- jdu o dům dál :)

      0 0
      • excite  

        Kde je bikeshop, do kterého nesmí kolo?

        0 0
        • miťo  

          V Týništi na Orlicí. Byl jsem na tréninku a klovl jsem. Nezbylo než použít rezervu. S divným pocitem, že nemám ani lepení na případný další defekt jsem zajel to toho kšeftu a na výše zmíněnou otázku na mě majitel vykulil oči, jestli mi jako připadá normální, tahat kolo do krámu, jestli jsem to už někde viděl a ať si ho tady venku zamknu. Bohužel zámek s sebou na trénink nevozím, majitele to nezajímalo, tak jsem jel dál. A pak se kamenný kšefty divěj, že zákazníci kupujou věci v e-shopech!

          0 0
          • excite  

            Asi majitel nevěděl, že vlastní bikeshop

            0 0
          • enjoy  

            v e-shopech se parkujou kola dobre rikas?:-) bral bych jakejkoliv jinej argument:-)

            0 0
            • miťo  

              V e-shopech si objednáš věci z tepla pokoje a nemáš kolem toho spoustu keců, že si zbytečně vymrzuješ sedlovku 400mm, když na krámě mají jen 350mm. PS: Měřím 193cm a mám rám 22", nohy celkem k poměru k trupu dlouhý.

              Stačí jako argument? Mám se zmínit ještě o reklamacích?

              0 0
    • TinkTink  

      Ani po letech se nic nezmenilo – nejsem buran, vykam = Dobry den.

      0 0
      • hydrant  

        taky tak

        0 0
        • miťo  

          To záleží jak prodavače znáš. Přece nebudu někomu s kým jezdím na tréninky vykat :) Těm ostatním, co je neznám, vykám.

          0 0
    • Darkson  

      standartně vykám, tykám velmi vyjímečně

      0 0
    • Peslezedirou  

      Ve dveřích udělám pár tanečních kroků, abych upoutal jejich pozornost…

      0 0
    • pepino  

      Tykáme si a oslovujeme se soudruhu:-)

      0 0
    • dancing dog  

      „Dobrý den“.. každej ví, že sem vysoce originální…

      0 0
    • rock  

      On existuje obchod, kde postavička za pultem sebere odvahu cizímu zákazníkovi tykat ??? To bych snad považoval za nějakou formu vtipu, kterému bych se zasmál a šel nakoupit někam jinam. No a samozřejmě ani mne by nenapadlo tykat prodavači, byť výrazně mladšímu …

      0 0
      • enjoy  

        tak to pane zijete s klapkama na usich..:-)

        0 0
        • rock  

          Asi. Nebo nelezu do takových obchodů, kde by k tomu mohlo dojít. Alespoň se mi to (v Brně) ještě nestalo, a to už jsem tady těch bikeshopů prolezl dost …

          0 0
      • SoLaX  

        A treba u takoveho zdraveni na biku ti nepride divny, ze ti cizi clovek rekne „Ahoj“ a ne „Dobry den“?

        0 0
        • rock  

          To je dost odlišná situace; když někoho potkám na kole, jsme na společensky stejné úrovni -s vyjímkou případného věkového rozdílu- při věnování se stejnému koníčku. A pokud je ten druhý výrazně starší, tak mu ve většině situací stejně vykám, dokud mi nedá najevo, že to není dobrý nápad.

          Pokud přijdu jako cizí člověk do obchodu, očekávám chování prodavač x zákazník. Pokud by se tak nestalo, šel bych prostě jinam, konkurence je veliká. Copak je proboha něco divného na tom, že se snažím chovat slušně a očekávám totéž ?

          0 0
          • SoLaX  

            Jasne ze je to jine, ale kdyby byl treba pripad, ze jdes do toho obchodu v cyklo-obleceni (treba z vyjizdky) tak by mi to tykani prislo podobne jako zdraveni na kole – proste kdyz ty lidi spojuje stejna vasen, tak proc ty sympatie trochu neprojevit :-). A kdyz se to zvrhne v debatu o bikeingu, tak z toho mam pak docela radost, ze si tykame a ze to nevypada jako nejaky urednicky jednani. Jinak je pravda, ze slusne vychovani co sem dostal od rodicu je ve mne silne zakoreneno a ze se cizim lidem (a v obchode zvlast) vyka. U nas na sidlisti v kramku prodava kluk o trochu starsi nez ja a pokazdy kdyz tam du, tak si rikam, ze bych mu moh tykat a porad nic :-)

            0 0
            • dieegoo  

              No ono u prodavačů to s tou vášní zas tak žhavý bejt nemusí… stejně asi jako kdybys měl rád pivo a v hospodě číšníkoj tykal jen proto, že ho přece musí mít rád taky, když tam pracuje :)

              0 0
              • SoLaX  

                Tak z takovyho obchodu bych se teda klidil hned a sel nekam, kde je videt (slyset) ze ten clovek na kole jezdi, bavi ho to a muze mi neco doporucit i z vlastni zkusenosti a ne jen neco co nastuduje v katalogu.. Ale to s tim cisnikem je dobry :-)

                0 0
          • Chlebovnik  

            Dobrý, ale představ si následující situaci: Přijdeš do bikeshopu a zavykáte si s prodavačem. Pak ho mineš někde venku na švihu, kde si logicky potykáte. Ale co teď dál?

            a) Přijdeš znovu do obchodu a budeš mu zase vykat?

            To se mi jeví jako dost blbá varianta střídat takhle vykání a tykání.

            b) Přijdeš znovu do obchodu a začneš mu tykat?

            To už je lepší, ale podle mě existuje předpoklad, že mezi prodavači/mechaniky výrazně převažují aktivní cyklisté, takže vyvstává otázka proč tedy nezačít v bikeshopu tykat už od začátku?

            c) Už se v tom krámě nikdy neukážeš, protože nevíš, jak jinak se vymanit z této prekérní situace.

            =D

            (Ano, vyhrabal jsem toto vlákno, páč mě problematika tykání a vykání zajímala.)

            0 0
          • Spider_29  

            To mi přijde jako hrozně zkostnatělej zbytečně formalistickej přístup.

            Není lepší namísto vmanipulování se do polohy prodavač x kupující zůstat v poloze člověk x člověk?

            0 0
            • Lanzinho  

              a přesně takovej přístup funguje v shopu kam sem se naučil chodit a rád tam chodím.. a vůbec nesejde na tom jestli si s obsluhou tykám nebo vykám

              0 0
            • Mr.Duck  

              +vsechno

              0 0
            • obda  

              A v poloze člověk x člověk se nedá vykat?

              0 0
              • Lanzinho  

                Kdyz se dva lidi bavej slusne a na urovni tak je jedno jestli Ty nebo Vy ne?

                0 0
    • Meesha  

      jak kde… Tam kde delaj kamaradi nebo se proste zname, tak tykam. Jinak vykam jako slusnej clovek – jestli neco nesnasim, tak model ala skejtovy kramy, kde rve nejakej drsnej hiphop, pritahne se smrad s kalhotama u kolen, usere si neco jako „čus“ nebo jeste lepe „pís woe“… To bych vrazdil :-)

      0 0
    • dieegoo  

      Když prodavače neznám, tak i kdyby byl mladší než já, tak řeknu dobrý den… je to podle mě slušnost.

      0 0
    • Martula  

      Ze začátku jsem vykala, postupem času tady u nás to přešlo rychle k tykání, v některých bikeshopech.. ale jinak Dobrý den a úsměv ;)

      0 0
    • kolobrnda  

      DOBRÝ DEN :)

      0 0
    • Chlebovnik  

      Tak šup, jak zdravíte v bikeshopech s odstupem 10 let? Změnilo se něco? :-)

      0 0
      • Kubiczech  

        S odstupem deseti let už ani nezavírám vedlejší záložku s pornem.

        0 0
      • Pedro404  

        Zduř pičo.

        0 0
      • Smazaný účet  

        normálně slušně pronesu: „čus hajzlíci! tak jak jdou levárny?“

        no a tím je pozornost obsluhy zajištěna :-)

        0 0
        • -b-n-x-  

          :-)

          Na tomhle pozdravu je hezke, ze se zajimas o jejich praci a hned je ten kontakt takovy osobnejsi.

          0 0
      • jIrI___  

        Bych řekl, že situace stále stejná. Pokud člověk prodavače nezná a nechce působit tak nějak jednodušeji, tak je vykání samozřejmostí, na věk prodavače nehledě.

        0 0
      • Breakpain  

        Normálka, vždy stejně, jako když jsem občas zašel do sk8shopu :)

        .

        .

        .

        tedy „Dobrý den / Zdravím“.

        Tykat mi přijde nezdvořilé… Tykám tomu, koho dobře znám nebo kdo/komu mi/jsem to nabídl. Takže ať si říká kdo chce co chce i cyklisty takhle zdravím… Uznávám, že u sportu mi to krapet pije krev. Nepochopil jsem, proč se zdravit na kole, na moto … V plechovce se taky neproblikáváme. Ze slušnosti zdravím, ale myslím si o tom své.

        To bude flame :) …

        0 0
        • nzg  

          V plechovce se take problikava, alespon u Subaru to plati.

          0 0
          • Bubaaak  

            Toyota (sportovnější modely), Honda (všechny) a Citroen (stejný model) taky bliknou/mávnou.. Takže v plechovce se zdravíme

            Na kole jen kývnu hlavou, když vypadá jako cyklista, a ne že jen vyhodil 50k kč v prvním nákupáku.

            V obchodě zdravím zásadně dobrý den a to jsme na tykačku, jen mu prostě přeji aby měl ten den dobrý :)

            0 0
            • Rubi  

              citroen? :D vazne? to jako ze je stesti, ze se potkali 2 pacienti s frantikem

              v plechovce zdravim takhle a casto i plechovkare kdyz jedu na kole a on se mi snazi ukazat, ze s kolem na silnici nemam co delat

              0 0
              • Smazaný účet  

                Tak ono ty frantíci už na tom nejsou zas tak s kvalitou zle, šli dost nahoru. A jinak v předchozím zaměstnání měl Renault o dost přísnější standardy na díly než třeba Škodovka či Toyota.

                0 0
                • Petr L2  

                  Tak pravidelně dostávám na odzkoušení nějaký skvost z dílen francouzské stání automobilky a mohu konstatovat, že s kvalitou možná jdou nahoru, ovšem jezdit s tím a dívat se na to nedá. Poslední dva skvosty Espace a Talisman jsem ani nebral na dálnici, objel jsem blok a to stačilo.

                  0 0
                • Čipera  

                  Jo to máš pravdu šli kvalitou honě nahoru známej má peugeota a po 5000 najeto už 2 reklamace :-D

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    No vidíš a známé měl Fabku a za 8 let bylo 20 v servise vždy s nějakou blbostí. Další měl Passata, napřed odešla těsnění asi po roce, pak turbo. Další zase měl Mondeo, po 4000km odešel motor. Další měl Huyndai IX30, odešla mu převodovka asi po roce. Ano taky bych raději volil nemcoura ci Japonce, ale i ten francouz něco vydrží.

                    0 0
                    • Bubaaak  

                      připiš si tam ještě Octavku 1,6TDI 2016 16 000 najeto a už to samo ubírá a odstavuje plyn (prý to nedělá :D ), dvakrát měněn brzdový spínač, měněna lambda… Zlatej citroen C3 :D

                      Jinak souhlasím s citronem se nedá jezdit, houby zpětná vazba, dost nedotáčivý… ale na přibližování to stačí a alespoň se nebojím o papíry… jo a za volant se v citronu c3 poskládám líp jak v ochtě :D,

                      Když se chci projet vezmu Toyotu :)

                      PS: Do c3 se vlezou dvě 26" :)

                      0 0
            • mr.ricardo  

              tak podle stareho prislovi se nezdravi jedine alfisti … pac uz se videli rano v servisu :)

              0 0
          • Breakpain  

            No dopr… kam jsem se to narodil … :)

            0 0
          • mr.ricardo  

            uz davno ne, dneska uz ma subi kazdej ocas, a ta stara solidarita, kdy byl svatek potkat dvojce, je davno pryc

            0 0
          • Breakpain  

            Netřeba pane kolego, vím to a ignorantsky si to píšu po svém ;) …

            0 0
            • sharkeeCZ  

              Tak to jsi těžký frajer. Ty musíš mít bab.

              0 0
              • jIrI___  

                Houby frajer, rebel to je!

                0 0
              • Breakpain  

                Co nato říct, vizuálně se mi to takhle libí více … stejně jako mezera před otazníkem. Zákon nato snad není, ne.

                To, že působím jako negramota, je holt můj problém ;).

                Pěkný den i Tobě.

                0 0
          • Smazaný účet  

            A jéje zase další, nesouvisející hovadina s tématem.

            0 0
      • Marskatin  

        .

        0 0
      • Marskatin  

        To už je pomalu na zlatý odznak mladého archeologa.

        0 0
      • goofy  

        Čus ****** bando líná.

        0 0
      • vanderpoel  

        Zasadne zdravim, az kdyz obsluha pozdravi me. Pokud me pozdravi uctive, odpovim nemene uctive. Pokud me pozdravi znudene/prehli­zive/povysenec­ky, tak neodpovidam. Pokud mi zacne tykat, tak odchazim (pokud nemam naladicku), nebo s nim zacnu resit, odkdy ze my si to vlastne tykame (pokud mam naladicku). Ano, taky me davno ucili, ze kdyz nekam prijdu, musim pozdravit. Ale je to prodejce/proda­vac/restaurater/ho­telier, kdo chce moje penize, tak se podle toho musi chovat. To ze oba jezdime na kole neznamena ze jsme kamosi. Znamena to jen to ze oba jezdime na kole.

        0 0
        • goofy  

          Ty taky musíš mít docela těžký život, co…

          0 0
        • jIrI___  

          Mám to tak nějak podobně. Z obchodů, kde prodavači zapomněli na slušné vychování a hned jedou tykačku, okamžitě odcházím. Ale zdá se mi, že poslední dobou to už tak moc není v módě. Naposledy jsem se s tím setkal v celkem vyhlášeném skateshopu a (překvapivě) v obchodě se zdravou výživou.

          0 0
          • vanderpoel  

            Tykacku jsem nastesti uz hodne dlouho nezazil a vyslovene protivnou obsluhu taky uz docela ridce. Zrovna dnes jsem byl po sichte v jedne male asijske restauraci. Meli ram ceskou obsluhu, ale prikladne vycepovanou tak, ze jsem oproti planu zustal i na dezert. Radost posedet. Btw s tou zdravou vyzivou to je sila.

            0 0
            • Espen  

              Vykání je takový trapný, zvláště když jsou si lidi věkově blízcí. Tykat se dá velmi slušnou formou. Když někam přijdu a slušně mi řeknou Ahoj, jsem daleko radši a spíš se rozpovídám.

              0 0
              • vanderpoel  

                tak pokud ti to vyhovuje, tak nic proti tomu. kazdemu co jeho jest. jen proste nesouhlasim ze vykani je trapny.

                kazdopadne tu jenom ted nikdo nevytahujte ten stolety evergreen ze „v anglictine si vsichni tykaji“. netykaji. sice neznaji vykani, ale ruzne urovne zdvorilosti vyjadruji jinak. napriklad oslovenim (od her royal majesty pres sir, mate, buddy po dude, bitch, nigga)

                0 0
                • Espen  

                  Čím jsem starší a mladší mě víc a víc zdraví dobrý den, tím mě to i víc vadí :-D. Na baru řekneš buchťe „Ahoj“ a ona „dobrý den“, by mě trefilo :-).

                  0 0
                  • TeryPV  

                    Souhlas, čím jsem starší, tím víc mi to vykání vadí :) Jako vztah prodavač – zákazník budiž, ale když jsem naposled pomáhal dvěma cyklistům lepit duši, tak mě zastavovali se slovy „dobrý den“ a to mě teda naštvalo, protože jsem si připadal jako nějaký protivný starý páprda :D Mě se vykání prostě nelíbí.

                    0 0
                    • mr.ricardo  

                      Jo, to mi pripomnelo, letim si z kopecka ke Stribrny Skalici a proti do kopce kluk vede kolo. Zastavim, cely kolo zasrany od nejakyho zelenyho humusu, prej mu v prodejne rekli, ze tyhle duse nejde pichnout, uz jsou plneny spesl tmelem, tak nevozi pumpu ani flastry :) nejak se k tomu neumel postavit, tak jsem mu to pomoh i zalepit a zprovoznit. Celou dobu mi vykal, ke konci uz mi to bylo tak blby, ze jsem mu to vysvetlil, ze si slapky mezi sebou tykaji, bez ohledu na vek, zvlast, kdyz se potkaj nekde na silnici.

                      0 0
          • Rubi  

            co si delal u fetaku ve shopu? asi poznal ze tam maximalne koupis barevne tkanicky tak ti rekl cau a ty ses podle svych zasad hnedka otocil a sel pryc…

            0 0
            • -b-n-x-  

              Podle me ti prodavaci-fetaci toho Jiru nejakym sestym smyslem vyciti co je to zac a mozna intuitivne ho takhle vlastne radi vyzenou :-)

              0 0
            • jIrI___  

              Šel jsem tam pro triko vyhlédnuté na eshopu a díky chování prodavačů přišel obchod o jistého zákazníka. Holt každý svého štěstí strůjcem :)

              0 0
              • Kouba_2005  

                Ale sere tě to, že jo? :-)

                0 0
                • jIrI___  

                  Ano, tykání od absolutně neznámého člověka by nasralo 90% lidí.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    To si jen myslíš.

                    0 0
                    • jIrI___  

                      Vzhledem k tomu, že jsem v jednom z obchodů relativně velkého sportovního řetězce nějaký ten pátek pracoval, jsem si tím jist.

                      0 0
                      • Frostty  

                        No právě, dělal si v marketu..

                        0 0
                        • jIrI___  

                          ok, takže lidé očekávají v malých obchodech od prodavačů kamarádské nezdvořilé tykání, zatím co ve velkých obchodech se očekává jednání na úrovni… :D. K tomu lze říct snad jen to, že jsi mě totálně vyargumentoval.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Ne v marketu máš předepsané jak se máš chovat, v malých obchodech se to zas tak nehrotí.

                            0 0
                          • Chlebovnik  

                            Člověku můžeš tykat a přesto se stále chovat zdvořile, kdežto vykání není samo o sobě ani zdaleka zárukou zdvořilosti či jednání na úrovni.

                            0 0
                          • Frostty  

                            Tak aspoň uznáš že si na lopatkách. :D

                            0 0
                          • Spider_29  

                            Ano, v malých obchodech zaměřených na „free“ věci (bike, snb, sk8…) naštěstí panuje mnohem uvolněnější atmosféra než ve sportovním supermarketu. Výzdobou, hudbou, oblečením personálu, ale i komunikací, která není tak strojená a je vřelejší.

                            0 0
              • Rubi  

                se divim ze si chtel u fetaku nakupovat … :D

                0 0
                • jIrI___  

                  Bohužel dnes obsluhují fetky už třeba i v restauracích, si holt člověk nevybere :(

                  0 0
              • Frostty  

                :D furt jedeš stejný bomby..sorry za tykačku..:D

                0 0
        • Lenka.05  

          Tak to nechoď do Kola Radotín, byla jsem tam asi 4× a 4× vypadala obsluha, že má dobře nahuleno. Bez pozdravu, bez reakce, nepřítomný pohled kamsi…možná jsem měla jen 100% smůlu, i to se může stát :)

          0 0
          • vanderpoel  

            no, byl jsem tam presne trikrat a presne trikrat jsem udelal uplne stejnou zkusenost. ale tak co uz no. uz tam nepujdu a neuvidej ode me ani korunu.

            0 0
            • Majan  

              Koukám, že postupně přicházejí o zákazníky… Také už mě tam neuvidí a ze stejných důvodů… Už tam nechodím ani na servis lyží.

              0 0
          • kotew CZE JIHLAVA  

            tak si je oslnila svojí krásou a hoši nevypadali jako přítomní:) a jestli jsi tam šla vždy ve formě tak se nediv Lenko:)

            0 0
            • Lenka.05  

              Tak to oněměli hrůzou…v tom případě se jim omlouvám :) Už je tam fakt nebudu nikdy děsit.

              0 0
        • Prazak0  

          V malých obchodech spíš zdravím. Jsem tak zvyklý z doby totality. Vlastně na vesnici bych si nedovolil při vstupu do krámku prodavačku – majitelku nepozdravit. Jako kluk jsem zdravil i při vstupu do hospody. Nejen hostinského, ale i chlapy u stolů.

          V supermarketech u pokladny někdy pozdravím první. Svůj nárok na zdravení zas tak nehrotím. Nakonec přicházím já k ní a nemám potřebu jí dávat „podřízené“ postavení. Při vstupu do hotelu bych zdravil tuplem, teda pokud se chci s recepčním bavit.

          Ovšem prodavač apod. je pro mě cizí osoba. Vykal jsem i ve třiceti, když prodavač byl kluk přes 20. On byl sebevědomý, syn majitele obchodu, já zas zákazník, co tam nedělal velký kšeft. I u Bareše jsem zdravil staršího prodavače asi já první. Ani by mě nenapadlo tykat první doktorovi, který byl starší jak já o pár let, za totality, když mi bylo třeba 28. Na kole venku bych mu klidně tykal.

          Pokud by mi tykal prodavač, tak bych asi šel pryč. Nemám rád tykání. Teda píšu to spíš zpětně, kdyby mi tykal, když mi bylo 30. V mých 25 tu byla totalita, takže to nešlo srovnávat, ale prodavači netykali. Leda na venkově, to mi bylo přes 30, řezník min. o 15 let starší mi tykal. Nějak jsem to přešel, ale příště jsem tam nešel. Tykání jsem rád neměl, tehdy byla jiná doba, bylo dosti jednostranného tykání starší mladším. Dnes se zas bere, že si někdo v 50 musí tykat s dvacetiletými kolegy. Nevidím důvod si tykat se všemi ve firmě, buď generačně blízcí, nebo nejbližší spolupracovníci. Krátce po pádu totality jsme si ve firmě tykali, ale byl tam pán přes 50, tomu se netykalo. Čtyřicátníkům ano, ale bylo to vždy o nabídnutí tykání, ne automatické tykání. To šlo mezi dvacetiletými navzájem.

          Na kole si budu klidně tykat nebo začnu tykat první. Ale jako zákazník chci odstup.Je mi 55, takže při tykání v obchodě bych se sbalil a šel pryč. Lidi mi běžně netykají, pominu teda některé bezdomovce.

          0 0
          • vanderpoel  

            Ale jo, na dedine v kramku zdravim samozrejme taky prvni. Psal jsem spis obecne a jako mestsky clovek, zas uplne do detailu jsem nezachazel.

            0 0
      • antt  

        ahoj ahoj ahoj ahoooj, čau nazdar

        0 0
    • Kuba78  

      po vstupu do kvelbu pritomneho hokynare oslovim „pomahej panbuh“ a zacnu onikat. je to takovy kompromis mezi familiernim tykanim a odtazitym vykanim..

      0 0
      • ˘Ö˘ Krab  

        Hustokrutopřísní bajkeři zdraví zásadně „Tě celo-péro“.

        0 0
        • TeryPV  

          u těch nejhustokrutop­řísnějších bikerů se používá „Tě s-works“ případně „Tě socialized“ a u nás chudších je povoleno i „Tě HáTé“ :)

          0 0
          • Medunka  

            Nejkrutější hned u vchodu položí dotaz, zda dostane slevu. Aby věděli, zda se mají obtěžovat vůbec jít dovnitř :-)

            0 0
            • Bubaaak  

              a pozdravit :)

              0 0
              • Delkim  

                a pak si koupí náhradní ventilek a zaplatí to kartou :)

                0 0
                • Pavel  

                  Proč bych nemohl zaplatit jeden náhradní ventilek kartou? Takový NoTubes Tubeless ventilek stojí dvě kila… :)

                  0 0
                  • Delkim  

                    já myslel ten o něco málo levnější :)

                    http://naradi.heureka.cz/…ek-velo-1ks/

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    Já bych třeba nemohl. U nás na vesnici ani v jednom ze tří cyklo obchodů takový věci nemají. A pak pičují, že nakupuju z eshopů. Ventilek za 200,– + 130,– poštovný je ok, přece k tomu nic nepřihodím.

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    Já bych třeba nemohl. U nás na vesnici ani v jednom ze tří cyklo obchodů takový věci nemají. A pak pičují, že nakupuju z eshopů. Ventilek za 200,– + 130,– poštovný je ok, přece k tomu nic nepřihodím.

                    0 0
                    • Kouba_2005  

                      Tři cykloobchody? To je luxus! Tady jsem se jednou zeptal na nějaký TLR pláště a odpověď byla „Co to? To neberu, to by mi tu leželo.“ … za „lepším“ zbožím musím 30km nebo eshopy.

                      A zásadně vykám. Na tykačku odpovím taky tykáním a to se obsluha zarazí, asi jí to dojde.

                      0 0
                      • Pedro404  

                        „Na tykačku odpovím taky tykáním a to se obsluha zarazí“

                        Proč? To jako že ti tykaj, ale zároveň chtěj, abys jim ty vykal? Když tykám, tak očekávám, že to bude vzájemný… Nechápeš je jenom blbě?:)

                        0 0
                        • Kouba_2005  

                          No byl to pán tak ve věku mýho táty a hned na mě s tykáním. Tak jsem mu ve stejným duchu odpověděl a čuměl jak puk.

                          Nebo třeba každý ráno potkávám pána s čoklem a na dobrý den mi odpovídal nazdar. Tak mu taky už jako první říkám nazdar, ale na to neřekne nic :-) Tak je asi blbě chápu :-)

                          0 0
                          • Pedro404  

                            Tak jestli to je ňákej stařec, co tyká mladším, protože má pocit, že to sou cucáci, ale očekává vykání, tak to je trapný.

                            0 0
                            • Breakpain  

                              Dřív to takhle fungovalo běžně ;) … budeš vykat špuntovi co chodí na základku? A zároveň budeš čekat, že on Ti bude tykat?

                              0 0
                              • Pedro404  

                                Ale Koubovi je podle profilu 41, tomu tykat na základě věku je podle mě úplně mimo, i když to je od osmdesátníka.

                                0 0
                                • Kouba_2005  

                                  To víš, jinocha v sobě jen těžko skrývám :-) a všichni strejdové mi přijdou pořád jako důchodci.

                                  0 0
                                • Breakpain  

                                  Něco jako že pro svoje rodiče budeš „špunt“ i když Ti bude 50? :-) …

                                  0 0
                                  • Kouba_2005  

                                    To zas díkybohu ne. Můžu si chodit za barák kdy chci a v hospodě si můžu dát i pívo a ne jen limo :-)

                                    0 0
                                • Prazak0  

                                  Dřív to tak bývalo, mým strýcovi soused tykal. Počítám, o kolik byl starší. Ženu měl mladší o 10 nebo 11 let, ta byla o 5 let starší jak strýc. Takže byl starší o 15 let a tykal mu, i když strýcovi bylo kolem 60. Tyká mi i sousedka, co jsem s její holkou chodil do školky, i její manžel. V podstatě by si nechala i tykat, ale já nemám tu potřebu. Jinak mi zas vykala učitelka ze školy, zš, nebo jestli družinářka, nevím. Kdysi jsem učil, rok na gymnplu, tehdy jsem tykal, jak bylo zvykem. Dnes po hodně letech bych jim asi vykal, takyt by mi přišlo divný, byl jsem tam jen rok.

                                  Jsem blbá generace. Když jsem byl mladý, tak se nám tykalo, myslím v dospělosti, bolševický nešvar. Teď je nová doba, zas oprsklost tykání v práci i starším, různě to je vynucované. Společensky nejníž, dřív proto, že jsem mladý, pak zas proto, že jsem moc starý. Tohle mohlo být opačně, v mládí kult mládí, pak zas úcta k vyššímu věku. O lidí, co jim je cca 80 si nechám tykal spíš jen když mě znají z dětství. Nebo jsou už tak senilní, že nemá smysl něco řešit.

                                  0 0
                          • Prazak0  

                            Nebo mu vykej, ale říkej strejdo, dědo ap. Mně je 55 a nevím, jestli bych někomu hodně starýmu tykal. Ale dědo bych mu říkal.

                            0 0
          • myscho  

            Stredná trieda zdraví: Reba pyčo!

            0 0
    • Pavel  

      Hajhitla. Ale už jsem v obchodě nebyl nějaký ten pátek, tak nevím, jestli se něco v mezidobí nezměnilo.

      0 0
    • MartinM  

      Nezdravím.

      0 0
    • Petr L2  

      Zdravím, vykám.

      0 0
    • Mr.Duck  

      Me prijde vykani jak takove umele povysovani se nad druheho, v bikeshopu nikdy. Spis kdyz me tam nekdo vyka, tak znervoznim a skoro bych sel jinam, nenavodi to uplne takovou tu atmosferu, ze se muzem pobavit o matryjalu a ze ten clovek je taky biker a neco o tom vi.

      V Can je to celkem jedno, jak nekdo psal vyse, ze se mluvi jinde jinak, tak to rozhodne neni nejak horky. At jsem v bance nebo potkam dobryho kamose, klasicky „Hey, how's it going“ je dost univerzalni. Maximalne kdyz prijdu do bike shopu kde sem dlouho nebyl, tak z toho mas „Hey man, how's shit been“, coz by v nekterych institucich mohlo byt lehce zvlastni, ale to uz je jak kdyby diskuze nebyla o vykani/tykani ale o tom, ze prijdes do shopu a misto „Ahoj“ prohlasis „Co delas ty pico“, zejo.

      0 0
      • sharkeeCZ  

        Hele kachno a nenapadlo tě, že to někteří mohou mít naopak?

        To, že mi někdo tyká/vyká, není žádná garance toho, že dané jednání/obchod bude veden profesionálně, nebo neprofesionálně. Netuším, proč bych si měl tykat s každým, kdo nosí stejné tričko jako já, má stejnou značku auta, má stejný mobil, nebo jej baví cyklistika jako mne. Vykání není o nadřazenosti, ale o úctě a slušnosti, takže mne osobně nedělá problém ani puberťáky oslovovat „dobrý den“, když mne takto pozdraví.

        0 0
        • Mr.Duck  

          Napadlo, ale takový lidi v životě nepotřebuju :)

          0 0
        • TeryPV  

          To že někomu tykám je neúcta? Dělal jsem ve Vodafone, kde si tykají naprosto všichni a že by tam panovala nějaká neúcta tak to nevím teda… naopak je to mnohem příjemnější a uvolněnější atmosféra. Vykání je dle mě přežitek a je pro ty, kteří se chtějí povyšovat.

          0 0
          • jIrI___  

            Opravdu se ve Vodafone tyká zákazníkům? :O

            0 0
          • Kuba78  

            tykani mezi zamestnanci uvnitr firmy je bezne u daleko prestiznejsich zamestnavatelu nez je vodafone, mnohdy je to i oficialne doporucene v guidelines. Ale tykani mezi zamestnani a tykani zakaznikum jsou dve naprosto odlisne veci. Nikdy a nikde sem nevidel ze by se zakaznikovi tykalo, to by byl vrchol buranstvi. ale asi pracuju holt v jinych kruzich.

            0 0
            • sharkeeCZ  

              Teď to zavádí Kauf a Lidl, neboť CEO vadilo, že na golfu si tyká se všemi a v práci musí lidem vykat.

              0 0
          • sharkeeCZ  

            Nepíši nic o tom, že je tykání je projev neúcty, spíše nevychovanosti a pocitu nadřazenosti. V prodejně Vodafone jsem sice již nějaký ten pátek nebyl, ale nikdy mi tam nikdo netykal.

            0 0
          • Breakpain  

            V podstatě to tak je, ale také to znamená, že na Tebe snáze delegují práci / pojeb … :-). Máme to v práci stejně.

            Ale OK, jsem v tomhle výjimka, protože většina zaměstnanců firmy je mi u zadku ⇒ raději bych si vykal. Je to individuální …

            Takže já ve vykání vidím hlavně „soukromí“. Jen tak za Tebou někdo nepřijde, nebude se chtít vykecávt a „opruzovat“ …

            Tykání ve mně evokuje „přátelství“, že k sobě máme nějaký vztah atd … to asi u náhodného bikera/prodejce nehrozí ;) …

            Jsem spíš „introvert“, kancl bych měl nejraději pro sebe a s šéfem se viděl klidně jen jednou za měsíc ;-) … tedy je to asi i částečně tímhle.

            0 0
            • sharkeeCZ  

              To je nečitelné!!!!

              Proboha, nauč se používat trojtečky jak se má!

              Tohle je projev arogance a barbarství!

              0 0
              • Breakpain  

                když Ti to odsouhlasím, budeš spokojený? (dokonce jsem kvůli Tobě nedal mezeru mezi otazník, jak mám ve zvyku)

                0 0
              • Člověk a jeho svět  

                Není zrovna obvyklé používat 4 vykřičníky, resp. je stejný prohřešek proti úzu jako tebou tepané tři tečky s mezerou.

                0 0
                • Breakpain  

                  Nechal bych ho žít ;-)

                  O tom, že jsem sebestředné arogantní hovado se nepřu, takže mě jeho názory na moji osobu nijak nezmění ;-)

                  0 0
                • sharkeeCZ  

                  Jelikož je to opakovaně, přidal jsem vykřičníky. Nemám rád ignoraci.

                  0 0
                  • Spider_29  

                    A nepřijdeš si směšný, když jiné káráš za nesprávné psaní, zatímco sám děláš to samé (chybějící interpunkce)?

                    0 0
                  • Breakpain  

                    Pokud se Tě to dotklo, hluboce se omlouvám, ale zaděláváš si na rupnutí žilky … dělám to záměrně ;-)

                    0 0
                  • mr.ricardo  

                    ignoraci nebo spis ignoranci? ;)

                    0 0
                      • mr.ricardo  

                        :) ja vyznam tech slov znam, jen v ty tvoji vete nedava smysl, asi jsem to jen nepochopil

                        0 0
                        • sharkeeCZ  

                          jsou tam i formy toho slova, proto sem to daval, tva varianta vubec neexistuje

                          PS: nerika se ty vete, ale v te vete

                          0 0
                          • vanderpoel  

                            existuje. dokonce je spravnejsi.

                            http://prirucka.ujc.cas.cz/?…

                            1. ptal se ho na cestu, ale odpovedi mu byla ignorace (prave probihajici udalost)
                            2. k jeho nejvyraznejsim rysum patri ignoraNce (vlastnost, je to proste ignorant)
                            0 0
                            • Spider_29  

                              Tak tak… Navic jsou to znalosti ze zakladky…

                              Chudak sharkii se tu snazil nasadit mimikry pana poucovatele, vysledkem je ale jeden fail v neznalosti naprostych zakladu za druhym…

                              0 0
                            • sharkeeCZ  

                              ale to je již jiné slovo

                              0 0
                              • vanderpoel  

                                tak nejdriv tomu rikas varianta, ted jine slovo. brusli si tu jak chces, proste jsi to pouzil spatne a jeste tu delal ramena. tecka. ted se tu k tomu jeste pode mnou jednou vyjadri, abys mel posledni slovo a hotovo.

                                0 0
                          • mr.ricardo  

                            kamarade :) chtelo by to trosku rozsirit obzory, nez zacnes skolit druhy

                            0 0
                            • sharkeeCZ  

                              ta varianta daneho slova neexistuje, tedy forma sklonovani

                              netusil jsem, ze myslel v podstate jiny vyraz

                              0 0
            • mandak  

              Mě tykání nevadí v práci na horizontální úrovni. Ale nedokážu si představit, že bych šéfovi tykal ( i když mi to nabízel, a pak je zas člověk za blbce když to odmítne). Jasně, v 70 procentech záležitosti by to asi nevadilo, ale nedokázal bych přenést přes srdce, kdybych chtěl přidat nebo o něco požádat a on by mě poslal na tykacku s úsměvem do háje. Takhle to je alespoň malinko formalni.

              0 0
              • Breakpain  

                Obousměrné tykání s vedením, důvod je u nás jednoduchý – skutečně se lépe delegují úkoly a snáze Tě můžou kárat. A nijak se tím netají.

                Je mi to jedno, moje firma to není, ale pokud si můžu vybrat, tykám si pouze mezi přáteli. Nebo s kolegy, se kterými dlouhodobě spolupracuji :-).

                0 0
                • Pavel  

                  Přesně tak. „Jdi do ******“ zní lépe, než „Jděte do ******“… :)

                  0 0
          • TeryPV  

            to neměl být popis situace zákazník – prodavač. Asi jsem to blbě napsal. Myslel jsem nadřízený podřízený. Chtěl jsem Tím říct, že i když jsme si s regionálem, sales ředitelem atd tykali, tak že bych k němu byl neuctivý, nebo se choval jako buran, to nikdy. Není to o tom vykat/tykat je to o lidech, ale osobně se přijemněji cítím, když se tyká, protože vykání je pro mě neosobní, povýšené a číší z něj odstup od dané osoby. Snad už jsem to popsal správně :)

            0 0
        • Kouba_2005  

          Jak řikáš. Obzvlášť malý děcka, když už ti parchanti pozdraví, se snažím ukázkově pozdravit též. Trochu mi to vždycky připomene scénu, jak nažraný Bohuš Stejskal zdraví děti z mateřské školky na vycházce v polích ..... dobrýýýý dééén děckáááá

          0 0
      • Jakobo  

        Jako ze kdyz nekomu tykas tak reknes you a pokud chces vykat tak You?

        0 0
    • Jenda  

      Jsem spíše vykací typ, asi je to daný i zvykem z práce. Pokud si s prodavačem tykám, většinou u něj nenakupuju. Jsem občas náročnější zákazník a tak nerad míchám obchod a přátelský vztahy.

      Nicméně prakticky 95% věcí kupuju přes eshop, občas potřebuju jen něco v servisu.

      0 0
      • Peslezedirou  

        Jsem občas náročnější zákazník a tak nerad míchám obchod a přátelský vztahy.

        To platí pro těch 5% nákupů, třeba lanko, koncovky? :-)

        0 0
        • Jenda  

          donutil jsi mě zapřemýšlet kdy jsem vlastně koupil něco klasicky v kameňáku – cca před dvěma lety eloxovaný čepičky na ventilky. Lanka a pod. samozřejmě beru v eshopu :-)

          0 0
    • Člověk a jeho svět  

      To je zase pi*ovina jako mraky. Lidé, bděte! (A aspoň občas se na tom kole projeďte.)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Jsem slušně vychovaný, takže „dobrý den“ všude:)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.