Jak hodnotíte komponenty Amoeba

48 nepřečtených
  • pitris

    Tak co, co vy a Amoeba? Můj názor je kladný- pěkný vzhled i cena…

    0 0
    • enjoy  

      hele,upadne v nelibost stejne jako pells:-).do roka to ceka i woodman.takovy je zdejsi forum:-)

      0 0
    • myki  

      Ty řidítka mám a jsou uplne v pohodě, za ty prachy! A ještě k tomu vypadaj skvěle. Vřele doporučuju.

      0 0
      • pitris  

        No právě, já je chtěl, protože vypadaj bezvadně a navíc za super cenu a navíc netoužím po řidítkách za 2 litry.

        0 0
        • gonias  

          Taky je mám a maximální spokojenost, můžu jen doporučit!

          0 0
        • Darius  

          mam je taky, jedine 620mm za rozumnou cenu… zatim bez problemu

          0 0
          • gonias  

            A do sedlovky pujdu taky, hned jak budou chechtaky!

            0 0
            • kout.jk  

              když jsem řešil karbon. komponenty (levný) na můj bike amoeba byla můj velký kandidát. Jelikož jsem chtěl aby to fungovalo, tak po tom, co jsem měl sedlovku od amoeby v ruce, tak jsem ji zavrhnul a šel do pellse. Amoeba je obyč hliník s karbonovým potahem místo barevné úpravy. Jinak karbon. sedlovka od pellsu má průhyb min. 2cm. Sice zázraky v pohodlí se nedějí, ale změna k lepšímu je znát.

              0 0
              • Volf  

                můžeš ten průhyb vyfotit? Nějak ti nevěřím…

                0 0
                • TheIF  

                  :-) 2cm to dějal z gumy ne ?

                  0 0
                • kout.jk  

                  nevěř :) vymýšlet a svařovat nějakou stolici, proto abych to vyfotil, abys věřil nehodlám. Pod moji vahou (90 kg) takhle zapruží po prudkym dosednutí – já to nevidim (pochopitelně), tak asi těch pět lidí, co mi to řeklo asi kecalo, aby mi udělali radost

                  0 0
                  • Volf  

                    Prostě někdo kecá …

                    0 0
                    • SoLaX  

                      No 2cm se mi zda taky dost, ale pokud na to pusobi 900N a je vytazena treba 20cm, tak tam rozdil oproti Velu bude znatelnej..

                      0 0
                      • kubad  

                        přesně metodika měření: Zatížení 100N tj 10kg a vysunutí 10cm je trochu dál od reality. Pokud sedlovku vysuneš 250mm a zatížíš 900N tak se ty hodnoty pěkně změní. a teoreticjky by se k těm 2cm měly dostat.

                        0 0
                        • Volf  

                          To by musela být gumová. Jen mně je divný, že tady byla tak sepsutá Suntourka, protože prý se mění vzdálenost od řidítek. Že teda nevadí toto. Já prostě dokud to neuvidím, tak neuvěřím. Jestli se ti něco viklá dva cm pod zadkem tak to musí být svezení.

                          0 0
                      • MlokCZ  

                        Přesně ten rozdíl bude obrovský. Ta síla působení může být ještě mnohem větší při najetí na nějakou nerovnost nebo menší díru (řekněme klidně 120–130kg; na větší díře by to bylo ještě mnohem více, ale předpokládám, že tu by objel nebo skočil a nechtěl v ní zrušit sebe a kolo). A to vytažení průhyb zvětší více než lineárně (tzn. nebude při 2× větším vytažení 2× větší ale ještě o dost více). Konkrétní hodnotu tedy také nebudu ani odhadovat, na silničce jsem nikdy carbonovou sedlovku nejezdil.

                        0 0
                        • Luma  

                          Na silničce mám sedlovku vytaženou jenom 10cm a jde to hodně poznat/teda je tam větší rozdíl oproti hliníku/a to je ta carbonová sedlovka no name

                          0 0
                        • kout.jk  

                          jj, psal jsem po prudkym dosednutí, což je jako kdybych poskočil. Teď jsem to zkoušel na váze a ručička skáče nadoraz- tj. 140kg, což je asi 1400N. Sedlovku mám vystrčenou 23cm.Navíc tam při tom prudkym dosedu působí síla dynamická a ne statická, takže zas o něčem jinym než metodika vela se sedlovkou vystrčenou 10cm a staticky zatíženou 10kg .Průhyb 2cm mi přijde zcela reálný. Určitě se ty 2cm nevlní při normálním šlapání

                          0 0
    • Lister  

      Vždy? je to úplně jedno. Pro mě je prostě důležitý jen poměr cena/výkon/hmot­nost. Z pohledu člověka, která nemá praktickou zkušenosat a soudí jen podle designu tak musím říct že se mi líbí a klidně bych to koupil. Asi budu vybírat nový komplet řidítka, představec, sedlovka. A určitě budu vybírat mezi už zminňovanými Pells, Amoeba, Woodman a ještě BBB.

      0 0
      • ota  

        zajímavé,teď po letech.někteří skalní odpůrci měli i tenhle názor,nechápu…za­jímalo by mě čím se tyto výrobky tak pokazily:-)

        0 0
    • fireman01  

      Zdar taky mám tyhle vlaštovky jsou super, plná spokojenost a poměr cena vykon výborny takže jestli se rozmyšlíš tak mužu doporučit zkoušel jsem i pell's ale neni to ono

      0 0
      • ota  

        taky je mám,i scud představec a jsem spokojený.

        0 0
    • RapMan  

      ja mam taky ty riditka vlastovky scud, jsou v pohode, koupil jsem je na solidosport.cz

      0 0
    • peky  

      Spíš to musíš brát tak, že ty komponenty jsou v nelibosti, protže pro zdejší jsou moc levný=nekvalitní. (to víš jedna baba povídala a druhá říkala že to sestra přes koleno její kámošky i vyfotila) no a když sou tak levný tak to rozhodně bude pravda.

      0 0
      • MlokCZ  

        Když ten thread zakládal, tak ještě nebyly :-)

        0 0
      • CZiko  

        no já v dobách, kdy jsem ještě jezdil na xc jsem je nalomil:) a to nejsem extra váha:) takže třeba můj názor nepochází od nikoho, jenom ode mě:)

        0 0
    • Volf  

      Mám představec a řidítka a jsem spokojenej. Koupil jsem je protože se mně líbily:-) a klidně je koupím znovu.

      0 0
    • Tomcat  
      • vzhled nelze hodnotit každýmu se to líbí jinak
      • cena gut
      • kvalita prumer
      0 0
    • Gorgov  

      mě se teda nelíbí vůbec.

      0 0
    • bikerX  

      Měl sem představec Amoeba DH a po pár skocích se objevila prasklina viz foto, takže Amoeba už nikdy!!!

      0 0
    • pitos  

      Jezdím Amoeba představec,pří­telkyně řídítka a spokojenost. Osobně žádný problém s touto značkou.

      0 0
    • Andrea  

      Mam karbonove rohy a jsem spokojena. Hezky design, perfektne padnou do ruky, karbon nestudi.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.