• libik

    Cus, vyhlizim nakou vidlici. Mezi favority patri Fox Talas R, Marzocchi Marathon XC a Rock Shox Reba. Nejlevnejsi je reba, ale na mtbr sem cet ze je dost poruchova – dokonce i tady (pripad honkong). Tak by me zajimalo jak to je. Nejvic se mi libi Fox, ale ten je dost drahej, tak nevim jestli to za to stoji. Dik za rady a cus. A prosil bych osobni zkusenosti. Ne rady od radoby znalcu. Dik a peace.

    0 0
    • bajaja  

      nechal sem se přesvědcit na MARATHON SL, proste mam k marzocham peknej vztah, vsechny ktery sem mel byly absolutne v poho tak zase marzocchu, tod vse

      0 0
    • enjoy  

      co znamena dost drahej?ani ne 17000,– je moc?

      0 0
      • libik  

        Me to prijde docela dost. Nevis jestli se da Vannila predelat na 100mm ? Asi tam budu muset zavolat, u Floata to jde za 500,–

        0 0
        • enjoy  

          da se velice lehce.me to udelali v RB zadarmo,kdyz jsem si o to rekl pri koupi.

          0 0
    • cabbage  

      mno, koukam ze neumic cist, pripad honkkong nebyla zavada, ale chyba uzivatele

      0 0
      • libik  

        to byl jen priklad, cet jsem to dobre, ale podobny zavady maj i na mtbr…

        0 0
        • cabbage  

          to muzou bejt stejny lamy jako kralovek(promin:)

          0 0
          • libik  

            jasny, ale jestli si na to koukal, tak je jich tam celkem dost. Jaka je tvoje zkusenost s rebou ?

            0 0
            • vinca  

              no treba ja sem s rebou spokojenej

              0 0
            • cabbage  

              uz to jednou udelala- kdyz sem upoutel tlak v pozitivni komore rucne bez pumpicky- takze sem to tak na potreti vyfouk skoro uplne kdyz byla bez zateze tak vypadala normalne, ale kdyz sem nased tak zajela na plny zdvih. krome tohoto uzivatelova vypadku funguje perfektne.

              0 0
        • cabbage  

          u verze race jsou stiznosti jen dve- a z toho jedna dvakrat.....

          0 0
          • vinca  

            a to jaky ? at vim co me ceka

            0 0
            • cabbage  

              vpodstate to co popisoval kralovek........ si to muzes precist…

              0 0
              • vinca  

                tak to jo, vono kdyz se tam da nastavovat 6 (vlastne 7) veci, tak aby si to clovek vychytal to da docela praci …

                0 0
    • senožrout  

      Zdar! Já měl taky vyhlídnutej Marathon XC, ale pomalu se kloním k SL. ETU potřebovat nebudeš, když máš TST. Místo TAS si nafoukneš komoru a máš ze 100 na 120 taky. Ta vidle má lineární charakteristiku, jak pružinový. Můžeš si naštělovat progresivitu i citlivost. No a je o čtvrt kila lehčí. Jediný, co má smysl zvažovat je potenciálná bezporuchovost pružiny v jedný noze. Jenže ten nejsložitějsí vzduchovej systém s TST máš v tý drzhý noze tak, jako tak. Tak si vyber…

      0 0
      • cabbage  

        etu potrebovat nebudes? me to prislo jako jedina rozumna vec u marzochy- snizeni zdvihu tst nenahradi.

        0 0
        • Seveřan  

          No, většinou když měl někdo problém s rebou, tak si zapoměl nafouknout pozitivní komoru :O) Tak se pak není čemu divit. A bylo to i v příspěvku vidle honkog (když to celé přečteš, tak zjistíš že majitel opoměl tu + komoru dofouknout). A nestalo se to jen u nás, i na MTBR dle popisu závady.

          Jinak ta vidle za slušný peníze poskytuje širokou škálu nastavení, slušnou váhu i tuhost /mám 95 kg/. Spousta lidiček zrovna na MTBR volila REBU místo foxe kvůli ceně i výkonu, chovaním je réba velmi podobná foxu. V neprospěch foxe hovoří pořizovacíé cena a drahý servis.

          Jinak Marzocha spolu s rebou v německých testech dopadla podobně.

          0 0
          • enjoy  

            jo kdyz si clovek kupuje drahou vec tak se nediva na levny servis. ps:o jakem servisu u foxe mluvis?:-)

            0 0
            • Seveřan  

              To píšou amíci (lockaut a podobně + různé rachtání – za 25 klacků bych se asi střelil) a setkal jsem se ze špatnou zkušeností i tady (samozřejmě ne mojí). Údajně se u nás několikrát změnil i dovozce, což neprospívá zrovna věci + to že v případě závažnější poruchy se nedělá servis u nás, ale odesílá se to do zahraničí, obdoba je u tlumiče 5-elemnt. Netvrdím že se tu nenajdou šikovný ruce, ale pokud nemáš součástky, tak ti to je na dvě věci. Tak asi tak.

              Jinak foxík dělá úžasný věci, ale taky průměrný jako všichni :O)

              0 0
          • libik  

            Zdravim, prihod prosim te nakou zkusenost s rebou. Ted sem si ji byl prohlidnout v kramu a vypada fakt pekne a navic neni tak draha jako fox. Zajimalo by me jestli nechyta vuli, jestli netece a tak podobne, jak tomu bejvalo pomerne casto u psyla. dikes

            0 0
            • cabbage  

              na to aby chytila vuli ji mam moc kratkou dobu(od ledna), netece, ani nic podobneho ale na to ji mam proste moc kratkou dobu. sem spokojem, pri brzdeni se nekrouti a uz mi neskrta predni kotouc pri zataceni jako na skarebovy. nevim co bych mel napsat vic.........

              0 0
              • libik  

                A co U-turn ? pouzivas ho ? to je spis asi si nastavit jednou zdvih a jezdit. pochybuju, ze nekdo bude pred kazdym kopcem 6× kroutit aby se dostal na 85mm respektive na 115mm nebo snad jo ? Tak asi nakonec pujdu do Reba Team 100mm…

                0 0
                • cabbage  

                  jo, u-turn pouzivam docela casto protoze 115 vidle namisto 80skareba je dcela rozdil a ma max zdvih se do kopce zveda predek.

                  0 0
            • vlk  

              jestli neteče-dodnes jsem nepochopil ty koumáky co si to prostě nespravily.Když praskne těsnění, tak ho vyměním a většinou rockshox používá klasické O-kroužky-které se dají sehnat z každém 2 železářsví.+práce na 20 min.Jen ta reba co jsem koukal má 1× klasický pístový, jinak standart o kroužky.Víc než toho aby netekla apod bych se bál té druhé nohy-pružení vzduchem, ale to bych se bál stejně tak i u foxů.Si myslím, že reba je velice zdařená vidlice-systém tlumiče je principielně stejný jako na Duku-a na ty si nestěžují, takže bych ji s klidným vědomím vzal.

              0 0
              • bazi.marko  

                vozim Reba SL a zatim bez jekych koliv zavad a vubec ji nesetrim, dostava pekne pokourit. Da se nastavit presne podle tvych pozadavku a pokud nejses uplne levej, nemuzes na ni nic podelat. Presedlal jsem z Bomber Z5 2001 pruzi­ny+olej a krome vahove uspory vidim i prinos v Lockout, nastavenim se na ni da dosahnout stejne cilivosti, torzni tuhost je o dve tridy lepsi nez u me stare Z5. Mam klasickou verzi 100mm bez U-turn, oficialne se k ni dodavaji vymezujici spacery(krouzky), kterymi se da interne po rozebrani volit zdvih 85, 100, 115cm. Jak uz jsem rikal, je citliva, lehka a hlavne tuha. Viva REBA:-)

                0 0
                • libik  

                  cus, a co motion control ? pouzivas ?

                  0 0
                  • bazi.marko  

                    muzu ti rict, ze funguje tak jak ma, ale abych pravdu rekl, vozim rebu nastavenou na vyssi citlivost a kolecko floodgate zasroubovane skoro az na doraz, cims vidlice pri zamceni dosahne temer stoprocentni tuhosti, da se naladit pro kazdeho, jak je komu libo a tim chci rict, ze motion control funguje:-)

                    0 0
                • -jon-  

                  jak a cim ji mazes?

                  0 0
                  • bazi.marko  

                    kdo maze, ten jede, ale priznam se, ze jsem ji jeste nemazal, jen obcas striknu nohy silikonem, az pujdu dovnitr zjistim si od authorizovaneho servisu co tam patri, nebo to necham primo na nich

                    0 0
    • libik  

      Tak uz ji mam objednanou – Reba Team U-Turn Air, poploc… Tak sem na to zvjedav – az prijde tak sem hodim svoje zkusenosti… cus a dik

      0 0
      • marapara  

        Po čase se pochlub o zkušenosti. Je to také moje kandidátka :)

        0 0
    • tutite  

      to libik. REBA je levná, ale musíš trefit dobrej kus. MARATHON je dobrá, ale už to není to, co bývalo, 2 krátká pouzdra, je celkem měkká do krutu. U FOXe zase tak často nepotřebuješ regulovat zdvih, kup obyč. FLOAT R se 130 mm a je to. Minulej rok jsem však jezdil PACE RC40 se 100–130 mm zdvihu a ta byla hodně dobrá. Tento rok dělaj model RC39 bez locku za 16, s lockem za 17 tkc, s 10 cm vzduchového zdvihu, váhou 1,45 kg. Naprosto luxusní kousek s karbonovým monokokem zevních nohou, dutou korunkou, lockem na řídítkách, černými vnitř. nohami. Dovoz je v MAXCURSORu. Zdar.

      0 0
      • Seveřan  

        Máš snad nějaký špatný zkušenosti, pochlub se.

        0 0
      • libik  

        snad trefim na dobrej kousek, budu ji mit z nemecka, takze hodne levne… Snad to vyjde a nebudu litovat…

        0 0
    •  

      Kočička! Haf!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.