• BB

    mám jednu zkušenost s dualy. Mám je od května loňského roku a celý loňský rok jsem měl klasický šaltr a z dualů jsem nebyl nijak nadšený, nevadily mi, ale neshledával jsem nějakou novou přidanou hodnotu proti klasickým páčkám. Letos jsem si pořídil nový šaltr a opačným perem. Měsíc mě trvalo, než jsem si zvyknul, ale přišel jsem tomu na chu?. Má to něco do sebe, zvláště do kopce se skvěle řadí, jenom brnkneš o páku a o nic se nestaráš, v tahu si to krásně najde přechod na kazetě. Uvědomil jsem si, že v testech strašně nadávají na dualy, ale ti testeři to vozí na jedné výjižďce, tak tomu nemohou přijít na chu?. Chci jenom říct, nebojte se dualů, ale pouze s opačnou přehazkou, když k tomu přivyknete, už byste se nevraceli.

    0 0
    •  

      Mám řadu let Grip Shifta – half pipe a už bych se taky k páčkám nevracel ;-). Za ty peníze na rozdíl od dualů je užitná hodnota naprosto stejná. Navíc např. dualy XT sqěle řežou do rukou.

      0 0
    • lubos  

      No ale tys preci jsi napsal ne ze dualy jsou ok, ale inverzni pruzina :) A to jde i bez dualu, nebo ne ?

      0 0
      • rejow  

        jesne ze de, ja mam stx-rc řazení a xt04 přehazku. Musím říct že ta inverzní pružina je asi nejlepší nápad od šimana za posledních pár let, přesně jak psal „bb“, do kopce v tahu to řadí daleko lépe než klasika. Hlavně se člověk odnaučí zlozvyku narvat pod tahem třeba 4 pastorky naráz.

        0 0
        • Gatier  

          Rademie nahor je mozno fajn ale dolu… Naviac tymi dualmi od shimana sa mi podarilo preradit nechtiac o viac nadol.

          0 0
        • lubos  

          Hmm, no ja s oblibou radim pod tahem :) Je to moje oblibena cinnost :) Ale ne o 4.

          0 0
        • enjoy  

          takze chces rict ze je lepsi do kopce cvakat o jeden pastorek jako pako?

          0 0
          • BB  

            to teda chci, vzdyt kopec se utahuje pozvolne a prave tomu odpovida pridavani o pastorek na kazete a kdyz se kopec zlomi, tak prave uberu o nekolik najednou, to ma logiku.

            0 0
            • MartinXC  

              Každý má jinou techniku…

              0 0
            • kovar  

              no mozna na silnici, ale v horach kopec prichazi nenadale a neocekavane a hned prudce. TAkze nevidim zadny logicky duvod pro inverzni pruzinu.

              0 0
              • blue  

                sem si teda zatim nikdy, ani v horach, ani v alpach nevsimnul kopce, keterj by prisel tak nenadale, ze bych si nevsimnul, ze jedu do kopce a musel radit o 4 najednou ;-)

                0 0
                • MARIN  

                  asi moc nejezdis po neprehlednych uzkych kamenitych korenovych cestach ale jen po dalnicich vysypanych sotolinou :)

                  0 0
                  • blue  

                    jo jo, asi vis lip nez ja, kde jezdim, tak nejak to bude

                    0 0
              • MartinXC  

                Kdyz uz prijde opravdu nenadaly stoupak a mam blbe zarazeno, tak 4 stupne stejne neudelam, protoze kdyz se zadni kolo zastavi, tak to proste nejde (jen kankrlickovi s Rohlhoffem ano:) Jinak ja se takove zvraty snazim ziskat na placce napred (shodim retez na nejmensi placku), pak teprve resim pastorky.

                0 0
              • rejow  

                Nevím jak řadíš ty, ale mně trvá řazení nahoru přes celou kazetu asi 1–1.5s zatím co klasikou musíš dvakrát zapumpovat tj 2–3s. Já sem taky neviděl žádný „logický důvod“ pro tohle řešení, vlastně sem si tu přehazku koupil omylem, teprve po obědnání sem si uvědomil že je inverzní. Asi by sis ji musel vyzkoušet v praxi, nejlépe někde v terénu.

                0 0
            • lubos  

              No, takhle z dalky bych ale videl jednu vyhodu, pokud je pruzina dostatecne silna, tak by mela umet preradit rychlejc nez ja palcem. Cili … lepe prerazeni a setreni zubu/retezu. Dolu uz v zaberu neprehazuji.

              0 0
              • BB  

                to je asi to podstatne, pruzina si vzdy najde nektery „gate“ a prehodi bez zbytecneho kravalu. Kolega co jezdi se mnou se podivoval nad tim, ze vubec neslysi, kdyz radim nahoru.

                0 0
                • kovar  

                  nestane se treba, ze inverzni pruzina to neprehodi nahoru na vetsi pastorek, treba pri znecistene kazete? Pri klasickem razeni se to resi tak, ze packou pohnes trochu vice nahoru.

                  0 0
                  • BB  

                    pripada me, ze ten saltr ma mnohem silnejsi pero, nez ty klasicky.

                    0 0
          • JJ  

            Neblbnete a kupte si gripshifty… Pak si muzete radit najednou treba o osm :)

            0 0
            • BB  

              na tech jsem zacinal, jsou fajn, lehke, levne, funkcni, ale po te, co jsem cuchnul k packam bych se uz nikdy nechtel vracet.

              0 0
              • kovar  

                take jsem zacinal na otocnem razeni a never more. Zlate packy.

                0 0
                • Vymi  

                  Dual opravdu jen pro zacatek… dva jsem uz strhl… packy urcite nejlepsi…

                  0 0
                • JJ  

                  No vidis, ja mam Sram 7 a na druhym kole deore. No a na ty packy si nemuzu porad zvyknout. ASi mam kratkej palec, ale zaradit na smyku je pro me docela problem

                  0 0
                  • Mox  

                    Ja nemam presmykac takze me je to jedno, ale packy jsou stejne nejlepsi. I kdyz mam na jinem kole i Gripshift a v pohode. Nelibi se me jen to nove packove razeni od sramu a dual kontrol ve me taky nevzbuzuje nadseni, ale na tom jsem nejezdil.

                    0 0
                • Meesha  

                  Ono zalezi, jaky otocny razeni myslis. Ja sem mel na hooodne starym kole (snad prvni horsky) nejakej otocnej sachs a to bylo peklo. Ale mel sem radost, ze mam horsky kolo s 21 prevodama a velkym napisem US Cycles. Dneska bych z otocnyho volil asi jen X.O.

                  0 0
                  • kovar  

                    to otocne razeni, ktereho jsem se rad zbavil na horskem kole, bylo Sram. Ale bylo dobre, jen mi nesedlo to krouceni zapestim a za dva roky jsem se na tom nenaucil radit tak, abych s tim nemel v terenu potize (napr zarazeni toho, co jsem nechtel, kdyz to treba drovna drnclo, nebo lov prevodniku mikroindexem – to byla sila – hlavne quli tomu sel Sram pryc). No ale proti otocnemu razeni nic nemam, na FAvoritovi, se kterym jen tak popojizdim, mam otocne razeni Shimano revoshift – kdesi jsem ho koupil ve vyprodeji a jsem s nim velmi spokojen, na asfalt je v pohode. Kdybych se pred tim nezbavil teho Sramu, tak jsem ho soupl na FAvorita.

                    0 0
            • lubos  

              zkusil jsem i je .. ma to sve vyhody, ale zatim packy.

              0 0
    • cabbage  

      jedina vyhoda pacek je ze v noci se lip radi na presmyku tot vse. dual control my pripomyna murphio zakony- jeste vedsi blbost nez rapidfire. jedina pouzitelna vec je otocny razeni

      0 0
      • MartinXC  

        Ještě jednu situaci bych dualum přiznal jako výhodnou: když si někdo dodrbe šlachy na palci na ruce (u mě levá), že s palcem nejde pohnout bez bolesti, tak tomu se může řazení prstama hodit !

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.