• Dinoxus

    Potřeboval bych trošku poradit.Jesti koupit Giant Reign 2 nebo Jamis XLT 1.0. Nebo něco úplně jinýho?

    0 0
    • butcha  

      Specialized Enduro

      0 0
    • blue  

      Norco Fluid

      0 0
      • butcha  

        To je predsa take obslehnute stare enduro od Spesla :-)

        0 0
      • Dinoxus  

        Tak Fluid asi ne. Fluid 1 moc drahej a Fluid 2 se mi nelíbí osazení.

        0 0
        • blue  

          co se ti na nem nelibi?

          0 0
          • Dinoxus  

            Ta vidle, řazení a brzdy. Přece jenom ten nixon nebo minute jsou lepší.

            0 0
            • blue  

              razeni je spotrebak a ty brzdy jsou naprosto v pohode… s tou vidli souhlasim… ale taky je reign o 20 drazsi

              0 0
            • blue  

              a kdyz tu vidli na norcu vymenis treba za toho nixona, porad to financne vyjde lip, nez ten reign treba, i kdyz ten je taky vybornej

              0 0
          • cabbage  

            hnusnejsiho fulla jsem jeste nevidel.

            0 0
            • blue  

              me se taky na prvni pohled nelibil

              0 0
              • wroum  

                me se nelibi ani na desatej pohled, ale musim uznat, ze slape fakt slusne a kdybych se povznes nad vzhled, asi bych byl spokojenej.

                0 0
              • enjoy  

                a nacpali ti ho vid:-) a rekli bud tohle nebo s nama nejedes a nebudes ve velu:-)).ale ne,tak treba je to nakonec dobrej bike.ikdyz hnusnejsi snad uz v tom testu byla jenom merida.to si jeste dopad dobre.

                0 0
              • goofy  

                Tak tohle kolo se mi hooodne moc libi… By mne zajimalo, co se ti na nem nelibi…

                0 0
              • wroum  

                souhlas, to je fakt humus. je to takovy divne zvohybany, skoro jak po nejakym crashi. vubec fully od norka sou vzhledove specificky. jedinej co se mi libi je 4BY

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Myslis asi spis Six.

                  0 0
                  • wroum  

                    lonskej six byl peknej, letosni se mi nelibi. ale myslim opravdu 4BY 2004. z letosnich norku bych si nevybral.

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Lonskej Six byl stejnej jako 4by. No me se letosni Six libi a to velmi. Fakt asi letos nejhezci kolo vubec. No a Team DH se mi libi moc. Ale lonskej se mi libil vic… zas letosni ma lepsi zadni stavbu.

                      0 0
                  • zac  

                    Kdyz jsme u tech norco, tak co udela s geometrii Torenta 130cm zdvih, kdyz je tam standartne 150cm? Dik

                    0 0
                    • wroum  

                      nic zasadniho. kamos mel torrenta se 120 blackem. 130 mi prijde dokonce lepsi nez tech 150.

                      0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Opravdu nic. Kdyz se podivas na geometrie, mely by bejt pro vsechny NS HT modely stejny a zdvihy pouzivaji od 130 do 170mm.

                      0 0
    • PePu  

      Canyon Nerve ES, Kona Dawg Dee-lux

      0 0
      • vojta  

        to PePu : Jak jsi na tom s Canyonem – koupil jsi, kupujes nebo jsi to vzdal ? Pristi tyden jedu do Prahy, tak se chci v Bikeexpertu stavit. Jsem zvedav, jestli jsou zvesti o jejich „privetivosti“ tady z fora pravdive.Jak mne nastvou, koupim tady Spesla FSR XC Comp.

        0 0
        • PePu  

          Canyony uz jsem vzdal. Uz jsem koupil nove brzdy a razeni, takze ted uz bych bral asi jen samostatny ram (coz nejspis nebudou mit – neptal jsem se – nebo, ze by nekdo chtel jen komponenty – to asi take nevyjde). Zatim pojezdim jeste na HT a vyckam, zda nahodou nebude nejaky ram (rad bych SJ FSR s triadem) v 69 koncem leta nebo na podzim.

          0 0
          • vojta  

            S tim SJ jsi se uz svezl? FSR XC by mela byt „ekonomická varianta“ SJ a vzhledem k tomu, ze nemam moznost se na nem poradne svezt (par metru kolem kramu nepocitam), tak by mne docela zajimaly zkusenosti. Tady na foru jsou obcas protichudne nazory. Dle infa, ktere mam, by to mohl byt vhodny stroj na potulovani krajinou (nezavodim a neskacu)… ale.. Triad je jen prejmenovany RP3, nebo je spesl pro Spesl ?

            0 0
            • PePu  

              Na SJ jsem nesedel, ale kdyz uz si chci udelat radost, tak poradne :) (SJ se mi libi vic, nez fsr xc). RP3 je myslim odlisny od triadu (3 nastaveni propedalu vs. open+propedal+loc­k) – ale to by mi az tak nevadilo.

              0 0
              • vratan  

                triad obsahuje lock-out na baze patrony naplnenej dusikom. kamosovi sa to uz pokazilo na triade. traduje sa ze kvoli problem s tou patronou (a zlozitemu servisu)sa fox vzdal lock-outu. to ze predavaju len tlmice bez locku tuto domnienku potvrdzuje…

                0 0
                • PePu  

                  Mas k tomu locku nejake dalsi info? Podle jedne poruchy se neda usoudit na vyrobni/konstrukcni vadu jednoho modelu tlumice. Navic triad bezi (pokud vim) uz druhym rokem, takze by to mohli mit vychytane? RP3 (a septune) je prvnim rokem, takze moji duveru jeste uplne nemaji (viz nejake poznatky na mtbr.com).

                  0 0
                  • vratan  

                    nemyslim ze to je nejaka vada. je to vysokotlakova patrona ktora proste po nejakom case zacne prepustat a potom nefunguje lock (to sa stalo kamovi). a fox to musi opravovat a stoji ho to peniaze. preto sa toho fox zbavuje – ani septune uz lock nema (a hodil by sa). uvidime ako to bude s triadom buduci rok. osobne by som sa RP3-ky nebal. propedal funguje cez nejake planzety – uz to asi maju vychytane s minulych rokov. o problemoch som cital -tlmice sa pomaly vracali. bolo to u predseriovych kusov. zmenili zlozenie tesneni ktore potom zmaklo a tlmic sa nevracal. na seriovkach by to malo byt OK. neznamena to vsak samozrejme ze sa na tej RP3 casom nemoze nieco pokazit. Kto chce vacsiu istotu kupi pruzinovy tlmic…

                    0 0
    • Gumicuk  

      To me se libi tohle… www.ellsworthbikes.com/…nt/index.cfm jen s cenou a sehnanim to bude horsi… Vite neco o tehlech kolech? Pripadne jak se bude chovat tohle odpruzeni?

      0 0
      • cabbage  

        tak na tom se shodnem, klasickej 4cep, anodizace a dobry recenze na mtbr.com, co vic si prat:-)

        0 0
        • Dinoxus  

          Tak to bych bral taky ale 2295$ za rám je taky krásnejch.

          0 0
        • Gumicuk  

          Asi snad jen aby to sem nekdo vozil, pokud mozno za cenu ktera by odpovidala te emericke, ne jako nejaci jini dovozci jinejch znacek…

          0 0
      • Andrzej  

        vim jenom ze se mi libi, moc

        0 0
    • fousac  

      co treba tnhle krasavec??? http://www.elanbikes.com/default.cfm?…

      nebo si pockej do zimy… ;) http://www.hot-chili.biz/…hmen/Enduro/

      a tady koukam, pekna parta fesaku, jen ty zdvihy sou trochu mensi.. http://www.bmc-racing.com/bikes.cfm?…

      0 0
      • Gumicuk  

        Ten Elan se mi taky moc libi! Jen mi to z te fotky pripadne takove divne kratke :-) Jinak se mi jeste moooc libi Santacruz Nomad :-)

        0 0
      • McBlacky  

        ty jsi divnej :) ty goldiggery to už je na mě moc

        0 0
      • goofy  

        Kdyz vidim toho Elana, tak to mne by se na Endurko libilo: http://www.kona.cz/2k5_kolo.php?…

        0 0
      • Pá-dlista1  

        To Hot Chilli je krasny..... krasny priklad jak udelat zadni stavbu jeste mene tuhou a pritom krasne zvednout teziste co nejvys. Spestrime pracnosti vyroby nefunkcnich vyfikundaci a je to kolo snu … zlejch snu :) Ale i ve me tahle znacka vyvolava emoce :)

        0 0
        • fousac  

          jaky emoce?? pochlub se..

          ja osobne kdyz sem videl a oslintal Filipovo (prodavac z Progressu) Hot Chili nekdy Leta Pane 1999, tak sem se do tech „cervenejch papricek“ zamiloval.. ani nevim proc.. proste takova slabustka.. ;)

          0 0
    • kesu  

      Canyon Nerve ES, Kona Dawg Dee-lux,tyhle dve bych do moznosti jiste zahrnul…

      0 0
    • vratan  

      a co tak marin rock springs. vo vele dopadol v porovnani s giantom slusne…

      0 0
      • fousac  

        to sem bral jako samozrejmost. ;)

        0 0
      • blue  

        tak zrovna ten marin se mi designove libil uplne nejmin, jeste min, nez norco :-)

        a jinak ja osobne bych je seradil asi takhle: 1. Giant, 2. Norco, 3. Marin, 4. RB…

        0 0
        • vratan  

          libivost je jedna vec, funkcnost druha. zmena zdvihu na 10 cm, 12, a 15 cm je super vec. mne na tom rame vadi len jeho dost velka vaha…

          0 0
          • blue  

            to poradi nebylo taky podle libivosti

            0 0
            • vratan  

              V com je lepsie Norco ako Marin? Nic ma nenapada. Ja by som Marin supol na miesto 2.

              0 0
              • blue  

                treba ze FSR?

                0 0
                • vratan  

                  marin je tiez stvorcap. len trochu inak rieseny. a podla mna je to aj tuhsie ako FSR. kyvka je z jedneho kusu. Skus nejaky iny argument…

                  0 0
                  • blue  

                    me to je fuk, to je proste jen muj pocit a zebricek :-)

                    taky mi prijde ten marin dost vysokej proti zbytku

                    0 0
                    • Lister  

                      Hele bleu, jsem trochu mimo, co máš společného s tím testem ve velu, tis to všechno jezdil????

                      0 0
                    • vratan  

                      s tou vyskou je to fakt ale da sa s tym zit (nieco podobne mam na g-zere) nezachytavam korene, ale zase sa citim trochu menej stabilne v technickejsich pasazach…

                      0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Neni ctyrcep jako ctyrcep :) NSR ma daleko bliz k FSR a chova se to uplne jinak.

                    0 0
                    • vratan  

                      o tom vobec nepochybujem. ale ma to tie iste dobre vlastnosti ako FSR pri (mozno) vacsej tuhosti…

                      0 0
    • well  

      Šel bych do Jamise, jen bych asi nepřiplácel za XLT 1,0 a smířil se z XLT. No nebo třeba takové Banshee Chaparal :-)

      0 0
      • wroum  

        chaparral na enduro je zbytecnej. mam ten ram mesic a je to regulerni FR (odolnosti i vahou – 5,2 kg s tlumicem FOX vanilla RC) na enduro je to zbytecne predimenzovany a tedy i tezky.

        0 0
        • well  

          Záleží jak to osadíš, on i Jamis XLT má spíš rám na lehčí freeride než na XC enduro. Já bych Chaparrala přirovnal ke Koně Coiler.

          0 0
          • wroum  

            tak to nee. je to v podstate lehce odtucnenej scream s 15 cm zdvihu. oproti coileru to je tezsi kalibr. pisu o ramu, bez ohledu na osazeni.

            0 0
          • Pá-dlista1  

            Chapparal je spis na tezsi freeride. No a s tou Konou ma stejnej system a hranaty trubky.. tecka.

            0 0
      • Demon  

        Prosimte, precejenom by se mi hodil tvuj email. Fakt jsem se snazil, ale nikde jsem ho nenasel, vcetne infa. Uplne skvele by bylo, kdyz mi napises na mvybiral(zavi­nac)email.cz Dik moc.

        0 0
    • Mike22  

      zdravím, mam toho Reigna 2, dovoz z USA.Wyměnil jsem par komponentu ještě v obchodě, ale i na standartnim osazení to bude dobré. Pravda cena je u nás trochu přestřelená.??? Ale jinak supr kolo, jen by mohli dělat velikost 17". Jsem se do něho zamiloval, nebot v reálu je 16" krásné kolečko, doporučuji. Je fakt že nemohu srovnávat…

      0 0
    • teo  

      A nebo muzes taky pockat na nove enduro od Speslu na rok 2006. Stopadesatka se bude delat i na stotriceti.

      0 0
      • Lister  

        super díky moc, doufám že to tam chvíli necháš a? si to můžu doma stáhnout :-)

        0 0
      • Lister  

        Ještě dotaz, dá se ten časák někde objednat v české distribuci nebo to vyřešit jako individuální dovoz, díky za nfo :-)

        0 0
        • blue  

          uz se tu o tom taky mluvilo hodnekrat… da se objednat v cesky distribuci, ale zaplatis za nej stejne, jako ve stanku, tedy docela hodne

          ja mam dvoulety predplatny primo od nich a s postovnym az do prace na stul :-) a mesicnim predstihem oproti stanku za nejakejch 65–70 Kc

          0 0
          • Lister  

            já vím že se to tu probíralo, hlavně v souvislosti s tím, že Velo přece už nikdo nečte :-)

            Od nich myslíš, asi přímo objednat přes jejich stránky za USAbabky??

            0 0
      • K2  

        Škoda, že do srovnání nepřidali ještě Specialized Stupjumper 120

        0 0
      • Lister  

        hezké počtení, jen člověk nesmí koukat na ty ceny, jinak by ho to pěkně nasr…eeee rozladilo :o)

        0 0
    • Pá-dlista1  

      Taky by sis mohl vybrat nejaky model 2006 tady: www.norco.com;)

      0 0
      • goofy  

        Divam se, ze Torrent a Rampage maji prepracovany ram… No ja bych si urcite vybral, jen ted jeshte negde rozplakat to prase… :o)

        0 0
    • tutite  

      to dinoxus. Chceš-li rezervu ve zdvihu a dobré vlastnosti při šlapání, tak GIANT REIGN. Jamis je klasika, 4 čepy s vlastnostmi přepákovaného jednočepu. ALe ten GIANT, ten opravdu jeden. V USA se nad jeho vlastnostmi už taky podivují a zamýšlejí se, přoč kupovat drahého VPP od Intense, když mohou mít něco podobného od GIANTa.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        To se hezky posloucha od cloveka s jednocepem :-D

        0 0
        • tutite  

          že jo. Nejsem z těch, co do nebe vychvalují jen to svoje i kdyby to bylo prachšpatné. GIANT je fakt mooooc dobrý, trefili parádní systém. Jezdil jsem BLURa, a to je špička. Trochu kratší geometrie, ale funkce parádní. Např. s mým jednočepem /Prophet/ jezdím takovým způsobem, na jaký jsem předtím nemohl ani pomyslet! Zdar.

          0 0
      • lubos  

        Pred chvili jsem se koukal na ten naskenovanej casak, a musim rict, ze me konstrukce toho Giantu zaujala. Zatim jsem si to prohlednul jenom zbezne, ale uz se otevira penezenka v kapse :)

        0 0
      • lubos  

        Jaka je orientacni cena ramu GT Reign ?

        0 0
    • Pinocio  

      Mě se třeba hodně líbí tohle: http://www.santacruzbikes.com/…es/nomad.php

      0 0
      • Otaku  

        to je jeste enduro?

        0 0
      • Lister  

        Nomad se mi nelíbí, ale Blur je moc hezká věc:

        http://www.santacruzbicycles.com/…/blur-lt.php

        0 0
      • blue  

        protoze jsem zrovna v dobrem rozmaru… :-)

        http://modrej.info/…CNomad01.jpg http://modrej.info/…CNomad02.jpg

        0 0
        • lubos  

          Merida a STJ 120 by tam nebyl ? ;)

          0 0
          • blue  

            meridu sem snad v zivote v tom casaku nevidel :-) krome reklamy teda :-)))

            0 0
        • MartinXC  

          Ohohohó, to vypadá dobře, s těmi paramety i váhově (cca 14,3kg). Na tom by se dalo jezdit z kopce i do kopce.

          0 0
        • Lister  

          To bys pro nás mohl každý měsíc okopírovat to zajímavé a? to nemusíme kupovat :-)

          Díky moc, snaha se cení.

          Tak jsem pročetl ty testy, hlavně ten první srovnávací test kol enduro a pak jen tak pro srovnání jsem přečetl i test ve Velu mylsím že 05/05. Tam byl taky test endur a zrovna Reign a Marin tam byly v naprosto stejné konfiguraci a Kona jen ve slabší výbavě a jak jsem to tak četl tak mě napadlo :

          Oba testy vyhrál s přehledem Reign, Marin byl v obou testech hodnocený jako pocitově hodně robustní pohodlné kolo, které vám dodá odvahu a pomůže hlavně ve sjezdech, Konu zase oba časopisy hodnotili spíše jako XC full s vyším zdvihem – tedy blíže ke Kikapu než ke Stinkymu.

          Proč to píšu. No prostě proto, že Velo tady spousta lidí označuje jako totální žumpu a lidi, kteří pro ně píšou, tak těm kolům pratkicky vůbec nerozumí. Možná až někdo příště napíše takový názor tak a? se zamyslí jestli má natestování jako tihle kluci a může si dovolit tyhle soudy.

          Tak jsem se zase vykecal. Sorry za odklon od tématu :-)

          0 0
        • Pinocio  

          no není to krása?

          0 0
    • Pá-dlista1  

      Jako me by se libilo tohle: http://www.norco.com/…ke_model.php?…

      0 0
      • nakata  

        Je tam nejaky iny rozdiel oproti Coilerovi ako farba a napis na rame?

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Pro tebe..... ne.

          0 0
          • nakata  

            Ja len ze si nepamatam, zeby si odporucil nejaku inu znacku ako Norco..

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Jsem nejakej doktor, abych ti lecil sklerozu? A rozdil mezi Coilerem a kolem ti taky znova vysvetlovat nebudu.

              0 0
            • croscountry  

              Keď si pozrieš Pá-dlistovho hl. sponzora, bude ti jasné prečo može by? iná značka iba ak medzi nimi nie je Norco.

              0 0
    • Tomcat  

      No pokud chceš vybýrat jen z těchto dvou tak by to umě vyhrál Giant. Důvod je to že to má pro mne lepší kynematiku zadní stavby.

      Rozdoně můžeš počítat sněčím od RB ,nebo Norka , Trek a JoeFischer ,Specialized atd…

      Pokud má GR2 J XLR 1.0 , znamenáto že se pohybuješ v tam kde si můžeš vybírat i podle vzhledu. Kvalitativně jsou kola už vyrovnané.

      0 0
    •  

      Džez nade vše!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.