Jak hodně utáhnout sedlovku na imbus?

31 nepřečtených
  • bouchač

    Někde jsem četl že to má být 8 NM, ale nemám nic jako nanoměr, tak jak? Mám normál hliník.

    0 0
    • Meesha  

      utahuj, dokud to nebude poradne utazeny! U hliniku si mysim, ze to je jedno. Nezalejza ani nepopraska.

      0 0
    • Matts.  

      Zabudol si sa ešte spýta?, či tá voda čo padá z neba je dážď.

      0 0
    • MARIN  

      tak aby nezajizdela

      0 0
    • slayer  

      Tak si ho rychle kup, bez nanoměru to prostě neutáhneš.

      0 0
    • Robo  

      „Nanoměr“ :-))))))) Sorry, ale musel jsem se zasmát. A ještě to „N“ je Newton – jednotka síly, neplést s „n“ – 10na-9 :-)))))

      0 0
    • fousac  

      hele, to je uplne jednoduchy… ten imbusovej klic si necim nastav, tak aby byl 1m dlouhej a na konci za to zaprahnes mincir a tahnes tak, aby ukazoval 0,8kg.. ;) a je to..

      0 0
      • McBlacky  

        ty krávo, než bych takhle dal dohromady bika by to trvalo nějakej pátek :)

        jinak samozřejmě dotahovat co nejvíc :)

        0 0
        • fousac  

          myslis treba jako ten tvuj predstavec, co si zalomil sroub?? ;)

          0 0
          • McBlacky  

            no ale pak jsem ten závod opravdu naplno prožíval, hlavně z kopce :)

            0 0
            • cabbage  

              sjezdy tam moc nebyly,ale to co bylo mezi nima bylo intenzivni az moc:)

              0 0
              • McBlacky  

                no takovej ten na cca 12km po šutrech (kus za místem kde fotila tvoje máma) kde se pak na konci točila pravá, tam kdyby mi to povolilo, tak jsem měl asi ve výsledcích KIA :)

                0 0
      • TinkTink  

        To by nemel dost dotazeny :) Musis 0,815 kg…a to jenom za predpokladu, ze bude v miste, kde je g=9,81m.s-2… :))

        0 0
    • Pinocio  

      já to zatím utahuju bajoko a vše je naprosto v pořádku:)))

      0 0
    • 2-czech  

      hele ja bych byt tebou napsal Rehulovi, on ti rad poradi…:)

      0 0
      • sachil  

        By mě zajímalo, proč kdykoliv se tu na něco ptá nějakej chudák, co tomu prostě nerozumí, naivně a v dobrý víře doufajíc v normální odpověď, děláte si z něj srandu. Taky jste tomu snad jednou nerozumněli ne? Někdo si to dělá po svým a někdo potřebuje poradit. Holt má asi strach aby si nezkurvil rám nebo sedlovku. Taky je možný, že my co technický stránce nerozumíme, máme víc najeto a jsme v lepší kondici než zdejší neomylní experti na vše.-)

        0 0
        • Pá-dlista1  

          A neni to snadny s povolenou sedlovkou, co? ;)

          0 0
          • sachil  

            Lepší je to bez sedlovky i bez sedla, když jezdíš ve stoje, namakáš pořádný kvadráče, sedlo je pro baby. Proto nemám problém s objímkou frajere:-)))

            0 0
        • Volf  

          Hele Sachile sice je tvoje obhajoba hezká, ale dotaz jak utáhnout šroub je kulantně řečeno trochu zvláštní. Můj názor je ten, že běžnej člověk by takovouto operaci měl běžně zvládnout za předpokladu, že používá mozek. Pokud ne tak se bude muset stavit v servisu, protože pokud na imbusák nenasadíš půlmetrovou trubku tak ho snad rukou nestrhneš.

          0 0
    • JFB  

      ja to utahuju docela na krev, aby fakt drzela…

      0 0
      • Petr_67  

        Taky jsem dneska shodou okolností utahoval sedlovku, ani ne nijak extra fest a šroub rupl. Mám ještě klasické uchycení bez rychloupínáku. To je ale pech, drbal jsem se s tím 3 hodiny, dal jsem tam obyč. šroub a matku:-/

        0 0
        • pitelboy  

          ta?ka před pár dny utrh 8 šroub na objímce.ale asi byl načatej, protože dotahováním se přibližují konce a objímky a „lámou“ šroub…

          0 0
          • Bulda  

            no, pells ted dela nejakou objimku se ctyrkou sroubem, a ten ma tusim pri 5NM prasknout jako ochrana pred promacknutim carbon. sedlice

            0 0
            • Pá-dlista1  

              To jako, ze kdyz prejedes hrbol a krapek zatizis sedlovku → roztahne sedlovou trubku → roztahne objimku → napne sroub nad tu sychrmez → praskne sroub → zajede sedlovka → jedes domu ve stoje? Chapu to dobre? No to je genialni vynalez :)

              0 0
              • Zdyn  

                Ne Nechapes. Kdyz ho budes utahovat moc velkou silou,tak ten sroub pretrhnes a objimce ani sedlovce se nic nestane. A v baleni mas jeste jeden nahradni sroubek pro druhej pokus.

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Tak si to zkusis jak silne a pak tam das normalni sroub abys na tom mohl jezdit? Teda si myslim, ze kdyz dopadnes na sedlovku tak to ten sroub odsere. Jsem takhle znicil i objimku co byla konstruovana, aby vydrzela… natoz neco uz napul ulomenyho :)

                  0 0
                  • enjoy  

                    jak ty to na tom kole jezdis..?:-).nebo spis sedis?:-))

                    0 0
                  • Belial  

                    To je teda velmi zajímavý styl jízdy. Já bych opravdu na sedlovku dopadnou nechtěl, ale věřím, že někoho to baví. Možná mu to i něco přináší :-))))

                    0 0
                    • enjoy  

                      no jiste.vzdyt padlista se uz priznal,ze za sedlem jezdit neumi:-)

                      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.