• baltazarek

    Ahoj. Chci si poskládat nové kolo a potřebuji pomoci s výběrem rámu a vidlice. Cena za rám a vidlici MAX 10000, ale raději méně. Většinou jezdím po cyklistických stezkách s taškama na nosiči. Jinak jezdím i po lese, ale už ne tak často, pouze příležitostně. Nemám žádné ambice na závodní ježdění, jezdím pouze pro zábavu. Za léto najezdím kolem 3000Km. Vážím 75Kg a měřím 180cm. Můžete mi poradit. Dík moc

    0 0
    • Meesha  

      Zkus se pokouknout u Spyderu http://www.spyder.cz

      0 0
      • baltazarek  

        jsou to dobré rámy ? Jak vypadají ? A co ta vidlice ???

        0 0
        • Meesha  

          Nikdy sem na tom nejel, ale stiznosti sem taky neslysel – pockej az napise nekdo s vice zkusenostma. Design resp. barvu laku a samolepek si snad muzes navrhnout sam.

          U vidle je docela vyber: Muzes usetrtit a koupit nejakou Suntourku, ale osobne bych spis bral treba Manitou Axel Elite.

          0 0
          • baltazarek  

            no já budu asi potřebovat něco se zamykáním, abych se moc nehoupal když pojedu po silnici, ale moc se v tom nevyznám.

            0 0
            • Lišák  

              Od Spydera můžeš mít rám za 4 litry a šeska ti na Axela s LO stačí.

              0 0
            • Meesha  

              Promin, spatne sem si to precet – jezdis 3000km za leto – to uz docela jde – to bych s tvoji vahou bral toho Axela. Elite lockout ma.

              0 0
            • Pekáček  

              S tím zamykáním se to nemá přehánět, škodí to vidlici. Když už tak jen do výjezdu, ale ne celej švih po asfaltu.

              0 0
              • baltazarek  

                aha, to jsem nevěděl. To znamená že zamykat vždy jen na chvilku ? Ta vidlice se nějak ničí ? Jak moc ? Jinak nebude ta vidlice AXEL pro mě zbytečná ?

                0 0
                • Lišák  

                  Proč zbytečná?? Přítulka ji má (loňskou bez LO), jel jsem na tom-dobře žehlí a pokud ji nebudeš rasovat v těžkým terénu (a podle toho,co píšeš asi ne),tak budeš spokojený. Já vážím 75kg a standard. pružina je vyhovující po předepnutí. Když jsem ji nechal povolenou, jak to má nastavený ona, tak je dost měkká.

                  0 0
                  • baltazarek  

                    jak se provádí to předepnutí. A není teda ten lock zbytečný ? když se to tím ničí.

                    0 0
                    • Lišák  

                      Předepínáš kolečkem na pravé noze.LO nemám a nemám ani pocit, že bych ho potřeboval.

                      0 0
                      • baltazarek  

                        Takže jestli tomu dobře rozumím, tak i pro jízdu na silnici je LO zbytečný ? Mě známí tvrdil, že je to dobrá věc. Pochopte, nikdy jsem odpruženou vidli neměl a nevyznám se v tom. Jinak ještě jeden dotaz. Jak je to tedy s tou barvou rámů Spyder ? To jim napíšu že chci třeba zelený a oni ho tak udělají ? Nebo mají nabídku jako ostatní firmy ? Dík

                        0 0
                        • Jogador  

                          www.spyder.cz

                          LO je dobrá věc, mám jí taky, balim na něj holky, ale jinak ho moc nevzužiji, na silnici když sedíš je zbytečný,ve stoje je dobrý, ale pak si ho zapomeneš vypnout jako vždycky já, vjedeš do terenu, skočíš si a jsi v…:)

                          0 0
            • fousac  

              misto axela bych dal splice.. prece jenom ma vetsi predpoklady co do vydrze, a ze zkusenosti muzu rict, ze na 75kg je akorat.. na lockout se vykasli.. to je dobry maximalne pro chrty spurtujici na vrcharskou premii, pro normalniho cloveka nema vyznam.. ja mam odpruzenou vidli, aby pruzila.. k cemu vy ostatni??

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Ja jo, ale o tvem nastaveni pochybuju. Kdys ji naposled dostal na 130? ;)

                0 0
                • fousac  

                  co se furt navazis do mejch vidlic?? ;) no ale jestli te to zajima, tak na 130 sla treba v sobotu na bixce, nez sem pritah predpeti.. ji mam „vyladenou“ na XC, takze jezdim s 3cm (23%)sagem a chodi v celym rozsahu..

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    No dobre dobre. Jsem sel v nedeli tak, ze mit Blacka na 80mm, tak sem dneska prispevky nepridavam. Aspon je videt, ze ten zdvih vyuziju :))

                    0 0
              • baltazarek  

                Takže tet vážně. K čemu je ten Lockout dobrý ? Přece kdyby to bylo k ničemu tak se to nekupuje ne ? Ty rámy spyder jsou dobré ? Dík

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Ale kupuje. Vzdyt ty by sis to koupil aniz bys o tom cokoliv vedel :)

                  0 0
                • Daf  

                  Lockout pouzivam jen pri jizde ze sedla, nebo pri delsich stoupanich kdyz cesta neni moc rozbita. Na silnici vozim vidlici odemknutou, protoze se mi pri jizde nehoupe. Zamykam zase jen pri jizde ze sedla, nebo v kopci s dobrym asfaltem. Takze pokud vetsinu casu budes jezdit v terenu myslim ze vidli stejne budes mit porad odemknutou. Pokud chces jezdit zavody obcas se lockout hodi.

                  0 0
                • wroum  

                  spousta lidi ma strach z funkcni vidlice a presne pro ty tam je lockout. jinak je uplne nahovno :-)

                  0 0
    • baltazarek  

      Ještě jeden dotaz. Když se kouknu například na vidli SPLICE tak tam jsou 2 vidle, připadají mi stejné ale jedna stojí o 2000 více. Jediný rozdíl je v nějakém sloupku který je duralový a ten druhý je ocelový. Pomineme-li rozdíl hmotností, který je minimální, tak v čem je duralový sloupek lepší ? a nebo je finta v něčem jiném ?

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Zadne takove dve Splice nejsou (v nabidce progressu).

        0 0
      • davidak  

        mám rám spyder, columbus, můžeš se podívat do mýho profilu. Má na mě trochu delší geometrii, ale vyhovuje mi to. Stojí kolem těch 4000. Za tu cenu asi nic moc lepšího neseženeš. Jinak sloupek podle mě ovlivňuje opravdu jen hmotnost vidlice.

        0 0
    • JMT  

      kdybych mel koupit vidli za tydle prachy, tak bych sel do mx comp od marzocchi (jezdil sem ji 2 roky a super )

      0 0
      • davidak  

        Souhlasim, dá se sehnat za 6k, mám 85mm a na silnici se nehne(v jízdě na sedle) Na těch 75kg by byla vhodnější, to už se dá mluvit i o citlivosti:)

        0 0
        • baltazarek  

          berte to tak že tet mám 75Kg ale určitě přiberu. A na silnici jedu s báglama a stanem, takže hmotnost tak 90Kg.

          0 0
          • Lišák  

            Tak to na Axela zapomeň. Vem Marcochu.

            0 0
          • Seveřan  

            Taky jsem jezdil SPYDERA HT a teď přesedlávám na fůla. Již v Pátek – snad :O)

            Rámy jsou v pohodě. Vlastnosti rámu hodně ovlivňuje zdvih vidklice. Lockaut jsem nějak moc neocenil. Vadilo mě že se chovala při jízdě jinak odemčená a jinak zamčená. Pak jsem ho už ani nepoužíval. V terénu při jízdě do kopce při zamčené vidli se stavělo kolo na zadek. Takže spíš vidli bez lockautu, prachy který bys vrazil do lockutu raději vraž do funkčněšjší vidle bez něj.

            0 0
            • Lišák  

              Celopéro bude co? Taky Spyder? Ve Velu sem viděl jejich nový full a se mě docela líbí. Webkatalog je ještě 2004 :-(

              0 0
              • Seveřan  

                Tentokrát ne, ženuška mě dovolila hrábnout do úspor, takže INTENSE spider

                0 0
                • Lišák  

                  To jsi do těch úspor asi musel hrábnout pořádně… :-))

                  0 0
                  • Seveřan  

                    Nebylo to nakonec tak děsivý, stálo to kuchyňskou linku a podlahu, teď to budu muset vyrobit sám :O) Jinak cena byla překvapivě dobrá, kdyby ne, tak jsem šel do SPYDERA.

                    0 0
                    • Lišák  

                      Takže se Spyderem spokojenost? Co říkáš na ten nový full? Za šestku-to by šlo.

                      0 0
                      • Seveřan  

                        Nevypadá špatně, vyděl jsem ho u něj v obchodě. Já bych tam dal nějaký inteligentnější tlumič. váha taky dobrá, ale počitej s tím, že váha je uvedena v tý menší velikosti + barva a samolepy.

                        0 0
                • Darkson  

                  tak to je mooooc pěknej rám…holt neni pavouk jako pavouk

                  0 0
        • baltazarek  

          Díval jsem se na tu vidlici na www.bikestore.cz a našel jsem tam vidlice z roku 2003 – 2005. Jakou vzít. Moc se v tom nevyznám, nevím jaký zdvih atd..

          0 0
    • baltazarek  

      Vážení, jsem z Brna, není tu někdo kdo by měl ten rám spider ? Potřeboval bych na to asi sednou než si to objednám. a nebo nedá se to tu v Brně někde prohlédnout ? Nějaký obchod ?

      0 0
      • vili  

        tady v brne sem spydery nikde nevidel,leda jeden silnicni ram v rk cyklos myslim,ale to uz je dyl.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.