FSA Alpha Drive (vs. Deore M510)

14 nepřečtených
  • tbc

    Jazdite niekto kluky FSA Alpha drive? Ja o nich uvazujjem ako o alternative k tym Deore. Tie totiz v 170mm proste nejdu zohnat. Viete to niekto porovnat?

    Rezervoval som si jedny tie FSA, ale na predajni mi povedali ze maju len nejake na stvorhran. V inej predajni mi ale vraveli ze su s integrovanou osou a ze ta hmotnost (721g) je spolu za kluky aj osu. Tak ako to je?

    0 0
    • Quake 9.0  

      Já je mám a jsem spokojený. Podle předchozích příspěvků je čtyřhran výhoda… Jinak pravdu hledej tady: http://www.vokolek-import.cz/

      0 0
    • tbc  

      Uz som sa skoro na-sto-pro rozhodol pre tie Alpha Drive. Su sice asi o liter drahsie ako M510, ale daju sa zohnat.

      Poradite k nim nejaku vhodnu osu na stvorhran? Moja predstava je asi „najlacnejsia pouzitelna zauzdrena na priemyslenych loziskach“. Ma niekto tip?

      0 0
      • Quake 9.0  

        Hlavně se vyvaruj KINEXum, třeba už jsou lepší, ale kamarád nějaké nakroutil, viděl jsem i prasklé a já jednu ohnul. S jinýma jsem to nezažil.

        0 0
        • tbc  

          Zrova dnes som sa v servise bavil s chlapikom o kinexe. mal som dobre referencie od kolegu „zilerkara“ ktory si ich specialne kupil tusim k tiagre alebo ku 105ke. Tvrdil ze pinarello vraj dava robit svoje stredy v kinexe. Ze je to to iste.

          Ale ten predavac mal iny nazor, tiez mal naporudzi vela negativnych prikladov. Tak somsa rozhodol ze Kinex nie. Ale stale neviem ze aky je rozdiel medzi Shimanom UN25 za 250Sk a Shimanom zo sady LX99 za 750…

          0 0
          • tbc  

            oprava: ten „zilerkak“ mal byt „ziletkar“

            0 0
          • Quake 9.0  

            Na bikestore maj osu Shimano UN-72 – tu používám a už několik let (asi 4) je bez vúle a to ji vůbec nečistím. Tak nevím, ale myslím že je bez průmyslovejch ložisek. Peníze s mi ale už bohatě vrátily. Jinak něco dělá Point a něco Truvativ. Možná bych se přiklonil k tomu Pointu, ale zkušenosti nemám. http://eshop.bikezone.cz/index.php?…

            0 0
            • Yeti  

              Point mam teraz, je to sice ISIS, ale su sqele, truvativ neviem to som neskusal len som cosi o tom cital na anglickych forach…Ale Point doporucujem..

              0 0
        • Yeti  

          Mal som Kinex a ziadny problem…

          0 0
        • TinkTink  

          JO…normalni problem Kinexu nekterych rad…to je normal…musis kupovat ty nejlepsi :)…

          Ja mam i na DH 4hran od Kinexu – delka 119…a zatim zije :)…na 113mm, co mam na Enduro mam zatim nakroutino asi 5000km…vic jsem zatim nestihl a taky drzi…proste pohoda :)…

          A navic – proc nepodporit znacku, ktera vyrabi tu, v Evrope, kdyz je to i levny?

          0 0
      • tomaasz  

        Podle mých zkušeností na čtyřhran jedině kinex, nikdy mi neodešel dříve než po 25 000 km, je poměrně lehký a dělá se ve velkém výběru délek a mají ho skoro všude. Má v sobě 2 průmyslová ložiska , na kterých není co zkazit – na rozdíl od zapouzdřených kónusových os shimano BB-UN xx, které jsem měl 3× a jejich životnost dosáhla 2500km, 2200km a 1500km. Výhodou kinexu je cena 240 – 360,– podle materialu misek.

        0 0
        • tbc  

          hehe, tak teraz fakt neviem. navyse ta osa urcite nebude nejak nahana… je to pre moju lepsiu polovicku. idea je aby mala aspon tak dobry bike ako ja. aby som jej ubiehal co najmenej.

          inak nukali mi aj nejake truvaticy a take veci… cena bola nizsia ako za lepsie shimano.

          0 0
        • Vilém  

          Jen maly dodatek.V kinexu nejsou 2 zapouzdrena loziska,je to v podstate jedno lozisko s dvema drahama.Vnitrni krouzek nahrazuje osa.Campa stredy v nizsich sadach je taky Kinex,akorat jinej rozmerove.Da se velmi lehce rozebrat a vycistiz,pipadne vymenit kulicky.Nemel jsem s nim narozdil od Shimana nikdy problem.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.