• PEP/\N

    Caues. Tak jsem si konecne poridil prilbu (ac silnicar, tak UVEX Supersonic). Mam trochu atyp. tvar hlavy, tak mi maloco sedi. Tahle se zdala ok, ale zacinam mit trochu strach o pohodli v ni. Trochu mi totiz tlaci na celo, tak by me zajimalo, jake pocity v helme zazivate vy.

    0 0
    •  

      hm tak to chce si pohrat s vystelkama popr. s tema popruhama co obepinaji hlavu u týla, možná jí máš moc dotáhlou, já cejtim jen vedro :D

      0 0
    • rock  

      Bez problémů. O přílbu cítím, jen když si ji špatně (málo) utáhnu …

      0 0
    • Quake 9.0  

      Mnohem mnohem líp než bez ní!!! PS:Taky mi nesedí každá přilba. Třeba KED ani jedna.

      0 0
      • quassar  

        Jojo KEDek jsem zkousel snad deset a zadna mi nesedla, nakonec jsem si vybral Giro Havoc 2005 a velka spokojenost, krome tepla ji v podstate necejtim…

        0 0
      • Cejlon  

        V přilbě se cítím líp,něž ve slipech:-)…ale nosim trenýrky!

        0 0
    • Pinocio  

      Je to sílá zvyku, po hodině o ní ani nevim:))

      0 0
      • PEP/\N  

        To ne, paskama to asi neni, proste mi je „kratka“. Asi ji tam co nejdriv odnesu a slibim jim, ze si koupim helmu u nich, ale jinou. Co myslite, vezmou to? Ach jo, to jsou problemy.

        0 0
    • fousac  

      helmu (taky supersonic) vnimam jenom pri nandavani a sundavani.. jinak o ni vcelku nevim…

      0 0
      • preacher  

        taky tak…jedna z mála co mi sedla…jo ještě CASCO, ale ta byla taková „objemná“…Uvexka je na pohled menší…

        0 0
    • gummo  

      v helme cejtim tak akorat mozna bezpeci :D

      0 0
      • well  

        No já jsem taky zvědavej jak si na helmu zvyknu. Dávám tomu druhou a asi poslední šanci. Na MET Scudo jsem si nezvyknul (padala mi do očí), dnes jsem objednal Casco Viper, snad to bude lepší. Mimochodem METka je na prodej. Jako nová.

        0 0
      • PEP/\N  

        No nevim, rekl bych ze jsou hodne solidni. Toho supersonica jsem mel dodneska zamluvenyho, a kdyz jsem rekl, ze mam dilema jestli tuhle nebo jinou (kterou nemeli), tak rikala ze mi ji nenuti, takze i pres to zamluveni pohoda. No uvidime. Tak dik

        0 0
    • Lister  

      Naprosto v pohodě, ani o ni nevím a to nemám žádný top, ale jednu z najzákladnějších od Gira: verze Skyline.

      0 0
    • black.horse  

      Helmu necejtím, páč víc sou cejtit ponožky a kecky:-D

      0 0
    • enjoy  

      ne:-)

      0 0
      • cabbage  

        a ses si jistej? mozna bys mel nejakou aspon zkusit.

        0 0
        • enjoy  

          no jo,to bych mel.kdyz jsem si zkousel MET 5Th Element tak nic moc.a gdyz jsem si zkousel Giro E2,tak taky.myslim ze to bude v necem jinym:-)

          0 0
          • cabbage  

            5th element? ten musis trochu prizpusobit hlave. me taky nejdrv nesedel a po mastaveni… luxusni.

            0 0
            • enjoy  

              jako hezka je,ale na hlave vypada moc siroka,radsi bych nejakou nenapadnou a ne takovyhle satelit:-)

              0 0
              • homat  

                pak je tahle pro tebe jako dělaná: http://www.parts4u.de/…asco_Attack/

                0 0
                • enjoy  

                  no a to je presne ono:-).po casco s tou hlinikovou vystuhou jsem uz pokukoval.ale jsem nejak linej zjistovat kde je sezenu.a nemecko,fakt ne.

                  0 0
                  • cabbage  

                    co trinnity?

                    0 0
                  • homat  

                    v Praze Casco prodávají v obchodě na rohu žitný a legerovi nebo Trinity

                    0 0
                  • Cromoly  

                    když víš jakou velikost,pošlou ti ji přímo na dobírku z MC Sportu…www.mcspor­t.cz Zkušenost mám s nima celkem dobrou.

                    0 0
                • enjoy  

                  hm,chteli jste me zmast:-),tahle je silnicni:-). a model vautron uz neni az tak uzasnej.ale pujdu se na ne podivat.

                  0 0
                  • Lister  

                    Kup si šátek a životní pojistku a? po tobě kromě kola taky něco zůstane

                    0 0
                    • enjoy  

                      satek asi ne,vlastne nevim jaky ma na biku ucel.. a zivotni pojistu prehodnotim,pre­cijenom nejsem velkej sobec.ale obavam se ze to nefunguje tak,ze nic neplatim a pak oni vysolej penize ze ne?hm,ja to vedel.

                      0 0
                      • Lister  

                        Bohužel tak to fakt nefunguje, ale jak by viděli tvého bajka tak by tě stejně nepojistili, páč by jim bylo jasný, že na ježdění po obýváku to nemáš :-)

                        Ale vážně. Já bych už bez helmy asi nevyjel. Stejně jako se v autě cítím děsně nepohodlně když nemám pás, tak bez helmy si zas připadám jak bažant na honu. Doporučuju něco sehnat, s helmou dávám i věci na které bych si bez ní asi netroufl.

                        0 0
                        • enjoy  

                          me zase vadi kdyz necitim vitr ve vlasech.je to skoro neprekonatelna zabrana.snad skoro:-) no a v tom je to vlastne o dost nebezpecnejsi ne?:-)

                          0 0
                          • Lister  

                            Bych neřekl že necítíš vítr ve vlasech. V té mojí teda hustě profukuje a třeba pod 16 st. beru čelenku abych nevymrzl. Subjektivně ten vítr vnímám víc než bez helmy, ale je fakt, že ti ty vlasy moc nevlajou, ale při mojí délce 20 mm to je úplně jedno :-)

                            0 0
                            • enjoy  

                              no ja to mam na hlave podobne:-),ale stejne:-). nebudes to resit:-)

                              0 0
                            • Dumbo  

                              no jak to chcete ? Trojkóóu :-) ja to mam na 3mm a parada..... vlasi nevlaju a nepotia sa

                              0 0
                              • Gumicuk  

                                Ja si to beru holicim strojkem na vousy takze 0mm Jsem vas trumfnul, co? :-))

                                0 0
                                • Dumbo  

                                  tak tomu sa vravi BEZudržboví učes :-)

                                  0 0
                                  • Gumicuk  

                                    :-) Ma to ale jeden hacek a to ze kdyz v lete jezdim a mam na hlave helmu, tak se mi tam jen opalej ty otvory, takze pak clovek vypada jako hlavoun :-)))

                                    0 0
                • guard  

                  Ja mam tuto http://www.parts4u.de/…Casco_Viper/ uz druhy rok. Nemozem sa stazovat, je sice trosku tazsia okolo 300 g ale ja ju vobec necitim. Ma sietku proti hmyzu, vytahovatelne polstrovanie a hlavne chrani dost velku cast zatylku ,je vzadu predlzena a myslim ze tym padom aj lepsie sedi na hlave.

                  0 0
                  • homat  

                    Tu mám taky a neměnil bych. Co se týká váhy byla to jedna z nejlehčích přileb, tedy těch funkčních. K tomu co jsi uvedl dodávám ještě upínací pásky z collmaxu = nestuděj. Přilba je dost hluboká a sedí na halvě jako prdel na hrnci :-)

                    PS: pro dolukopcáře, jde k ní připevnit kryt brady a předělat tak na „intgrálku“ http://www.parts4u.de/…co_Viper_MX/

                    0 0
    • zwwak  

      Dost často si s hrůzou sahám na hlavu, jestli ji vůbec mám.

      0 0
    • ddd - andy  

      Vetsinou jsou to pocity obycejneho silnestvi.. :-)

      0 0
    • R.1  

      No, hlavne bez ni se citim nepohodlne.

      0 0
    • Vymi  

      chlape ja ji mam taky a je to pohoda… nastav si spravne vystelky a nebudes o ni ani vedet ze ji mas na hlave… UVEX je proste skvelej :-)) jo a jeste neco s citem dotahuj stahovaci kolecko… aby te nebolelo za tylem… vsak si zvyknes… taky jsem byl takovej NESVUJ :-)))

      0 0
      • j-c  

        souhlas, UVEX je dobrej blembak na kokos, kdyz se dobre nastavi, tak clovek o nem nevi a navic ma vcelku dobry sitky na moskyty, aspon se nemota hmyz po plesce :)

        0 0
    • MARIN  

      Snad uz kdyz si clovek kupuje prilbu musi se v ni citit pohodlne(nesmi nikde tlacit a prekazet)

      0 0
    • mosquito  

      taky mam krivou sisku a helmy mi moc nesedely, pak jsem koupil MET TOMO a ta mi sedi paradne, prakticky si ani neuvedomuju ze ji mam

      0 0
    • goofy  

      Mam taktez shishatou hlavu, tak sem vyzkoushel fshechno mozne, a skoncil u Bellu. Mam Aquilu a Bellistica, a nijak mi nevadi a neprekazi…

      0 0
      • pitelboy  

        ja moc ne, na hlave mi sice sedi, ale strasne se v ni potim, nemuzu se podrbat a skla nejsou kam odlozit.

        0 0
        • goofy  

          O ktere se bavish? Bellisticu?

          0 0
        • MMX  

          „Drbat“ sa musis s nejakou palickou alebo konarikom, ties som si na to musel zvyknut. BTW mam Giro Torrent, cierna, 18 vetracich otvorov a nepotim sa v nej o nic viac ako ked ju nemam (mozno to bude tym ze mam cca 20cm vlasy?)

          0 0
    • Radek Broz  

      V integrale mam krasny pocit sucha a bezpeci a XC helmu na hlave vubec necitim.

      0 0
    • Medi  

      Cítím se OK. Bez helmy mám už takový blbý pocit jak v autě bez pásu ( nejedu ani 100m ).

      0 0
    • j-c  

      Pokud neni venku 30 ve stinu, tak je to v prilbe v pohode… ta trocha bezpeci asi za tu uvarenou lebku v blembaku stoji …:)

      0 0
    • stanley  

      Hlavně pocit bezpečí.Ty magoři , co na mě koukaj a klepou si na čelo mě neberou.

      0 0
      • Vymi  

        jo jo… souhlas… kdysi jsem taky bez helmy chvili jezdil a rikal si na co proc helmu… ted ji mam a nevim o ni a kolikrat lidi maji ze me respect kdyz se ritim ze srazu… a tak… helma je zdrava… :-)))

        0 0
    • wraftler  

      v integrale zazivam pocit parneho hrnca a pocit neuveritelneho smradu… uplne najhorsie je ked mi nevyschne a idem zase von… si davat taku mokru smradlavu vec na hlavu, to je zuzo… XC helma ma zatazuje asi ako ciapka

      0 0
    • sosal  

      MET Stradivarius – ani nevim,ze je na kebuli

      0 0
    • senožrout  

      Mám asi 4 nebo 5 let Cratoni Maniac. Když jsem ji vybíral, bylo to zoufalý. Taky mi nic nesedělo. O téhle v podstatě nevím. Skvěle větrá. Pohoda. Jen už se nevyrábí. Tak až budu shánět náhradu, to zas bude anabáze…

      0 0
      • TepZepi  

        No já mám Bell X-ray http://www.progresscycle.cz/firma.asp?… a naprostá spokojenost. Jen co ji nasadím, už o ní nevím, je perfektně odvětraná takže v ní není ani ve 30°C přehnaný vedro. Už si nedovedu představit, že bych jel bez přilby třeba půl kyláku k rybníku.

        0 0
    • Unca  

      Jo, zvláš? z kopce.

      0 0
      • PEP/\N  

        Prosimvas a kde se daji ty helmy Casco sehnat? Jinak tu helmu jsem vratil a uz mam potvrzeni ze si muzu prijit pro jinou:)

        0 0
        • homat  

          stačí zvednout oči :-)

          cabbage (05.04.2005 23:29:38)
          > > > > > > > > Citite se pohodlne v prilbe?
          Oblečení co trinnity?

          [ Odpovědět | Odpovědět – root ] zpět na obsah

          homat (05.04.2005 23:34:32)
          > > > > > > > > Citite se pohodlne v prilbe?
          Oblečení v Praze Casco prodávají v obchodě na rohu žitný a legerovi nebo Trinity

          [ Odpovědět | Odpovědět – root ] zpět na obsah

          Cromoly (06.04.2005 11:31:43)
          > > > > > > > > Citite se pohodlne v prilbe?
          Oblečení když víš jakou velikost,pošlou ti ji přímo na dobírku z MC Sportu…www.mcspor­t.cz Zkušenost mám s nima celkem dobrou.

          0 0
        • homat  

          a? máš to rozhodování jenodušší:

          TEST MOUNTAIN BIKE 04/2003 Pro dubnové číslo časopisu Mountain Bike byl vyhlášen test cyklistických přileb. Bylo osloveno 13 firem, které poskytly do testu svůj nejlepší model. Vítězným modelem se stal VIPER firmy CASCO. Mimo bezpečnostní kvality bylo poprvé na světě testováno provzdušnění ve vzduchovém tunelu (všechny testy do této doby byly v oblasti provzdušnění vyhodnoceny jen na základě subjektivního hodnocení). Vítězný model jako jediný v testu neztratil žádnou hvězdičku v kategorii: přizpůsobení (upnutí), provzdušnění (průchod vzduchu přilbou) a pohodlnosti nošení.

          0 0
          • kovar  

            pohodlnost nošení je 100% subjektivní parametr a jak vidím, nic pro gramhoniče, je to jedna z nejtěžších přileb v testu.

            0 0
    • Ardno  

      ohledne prilby neni mozna zadna diskuze – kdo jezdi be zni, je nezodpovedny. Na prilbi (met, pred tim giro) jsem si zvykl tak, ze ani nevim, ze ji mam. Aadej at tlaci, myslim, ze asfalt v 60km/hod bude tlacit vic

      0 0
    • jihra  

      Mi osobně přilba nevadí, ale než jsem si ji koupil, tak jsem měl na hlavě snad 10 typu (asi mám nějakou šišatou palici). A přilbu bych vozil i kdyby mi vadila. Zrovna dnes jsem byl u klienta vyřizovat pojistnou událost (jsem pojiš?ovák) a opět jsem se utvrdil v tom, že přilba je nezbytnost. Klient byl loni v srpnu na vyjížďce na a zapomněl doma přilbu. Už se mu pro ni nechtělo vracet a tak vyrazil bez ní. No – při sjezdu se mu do cesty připletly nějaké ženské na kolech, následoval let přes řídítka – a pak už vrtulník atd. Nemocenskou má dodnes a výsledek – díra v hlavě, má tam teď platinovou destičku, má problémy s krátkodobou pamětí – no prostě *******.

      0 0
      • Gumicuk  

        Brrrr zamrazilo mi z toho… ale snad to zapusobi na ty co jezdej bez helmy… Jinak abych se vratil k tematu… helmu na hlave cejtim, ale nevadi mi to- neni to neprijemne, jen proste vim ze ji tam mam. Jet ale bez prilby, tak si pripadam jak nahej. Jeste markantnejsi je ten pocit kdyz jedu autem a nejsem pripoutanej. Ja se poutam i kdyz jedu preparkovat auto na 20m vzdalene misto :-))

        0 0
        • jihra  

          Jo máš recht. Je to pouze otázka zvyku.

          0 0
        • Lister  

          No vypadá to že inteligentních lídí přibývá. To je přirozený výběr, přežije ten silnější, ehm tedy ten připoutaný :-)

          Mám stejný přístup a navíc kde se nepřipoutá musí z mé káry ven, nechci aby mě zabylo napřipoutané letící tělo ze zadu.

          0 0
          • Gumicuk  

            Tak tak, to je vec kterou si malo lidi uvedomuje… a bohuzel se jich v zadu pripoutava jeste mene nez vepredu. Nechci si predstavit tu silu kterou vyvola naraz 60kg tela v nejakejch treba jen sedesati km rychlosti do stromu. A co teprv kdys ze vzadu veze nejakej devadesatikilovej chlap. Dalsi otazkou ale je jestli ma clovek sanci prezit ten naraz v sedesati do poradneho stromu… kazdopadne ji ale ma, narozil od nepripoutaneho cloveka. Jen tak pro zajimavost http://www.auto.cz/main.php?…

            0 0
    • Jarous1  

      Zdravím !

      Už jsem tu na něco podobného odpovídal, ale proč se nepodělit znovu…

      Mám Giro Havoc'04 a nemám důvod si stěžovat. Na hlavě sedí jak přibitá, skoro o ní nevím a větrá taky super. Jedinou výtku bych měl k té přední vycpávce nebo už nevím čím by to mohlo být. Během jízdy mne nic netlačí, ale když si helmu po více než půl hodině sundám, tak mám tu vycpávku pěkně vytlačenou do čela. Takové dva červené, ostře ohraničené otlaky. Vypadá to celkem komicky, většinou se mne každý ptá co to jako mám, kde jsem hodil tlamu…;-) Ale během nošení mně opravdu nikde nic neškrtí ani netlačí… Kdyžtak někdo poraďte co s tím…

      0 0
    • Charles  

      pocity? v prilbe? no tak nak normalne, nesmi tlacit, musi drzet. jestli ne, je neco spatne a je treba to menit

      je fak, ze znam i prijemnejsi veci :-) s prilbou sem zatim nejprijemnejsi pocit zazival potom, co mne pomohla z plny rychlosti zastavit o osfalt – vyrazne pohodlnejsi nez bez ni!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.