• kula

    Poradte prosím kde v Praze koupím tretry Lake. Dík.

    0 0
    • cabbage  

      nejaky sem potkal ve skorepce- kony sporut.

      0 0
    • MF  

      A niekde v BA resp. okoli by neboli? Tiez sa mi celkom pacia. Ma niekto skusenosti? Dost by ma zaujimalo ako sa v nich chodi s tym vybramom a hlavne ako dlho schne ta koze ked ju clovek premaca.

      0 0
      • Brko  

        Ja mám MX160 s vibramem r. 2004. Ten vibram moc nevyužiješ (pouze obchodní trik), protože to železo (SPD) na spodku podrážky Ti moc dlouhé výlety neumožní. Kůže se moc nepromáčí, jinak vysychají rychle.

        0 0
    • Glum  

      ja je kupoval v Hodkovickach – Praha 4 – ve Velointestu.

      0 0
    • kolombo  

      Já je koupil v Liberci u Kerdy :-) Z Prahy je to kousek.

      0 0
    •  

      Svitava je řeka řek!

      0 0
    • Lister  

      Dokázal by mi prosím někdo potvrdit jak přesná je tabulka velikostí aktuálních Lake treter dle stránek výrobce.

      Velmi pravděpodobné budu kupovat nové silniční tretry s řady Competition – CX 219 nebo CX238 – spíš ty druhé.

      Nohu mám 275mm dlouhou a 102–103mm širokou. Dle tabulky vychází 44 normal verze – šířka je hraniční.

      Kdysi jsem na MTB vozil 43.5 wide – to jsem si ještě myslel že mám širokou nohu. Teď když je nasadím, tak jasně cítím jak v tom plavu.

      Vozí je někdo, a sedí mu velikost podle tabulek.

      Rád bych je zkusil, ale obecně Lake u nás moc prodejen nemá a když mají, taky jen pár kusů. Asi budu brát z DE, kdy vyjdou docela dobře.

      0 0
      • sserpx  

        CX 219 budou mit svrsek boty z tuheho a malo poddajneho materialu, procez se potencionalne mohou zdat uzke. CX238 by mely byt z mekciho materialu, ktery by se mel lepe prizpusobit noze a ze zacatku netlacit.

        Vychazim z vlastni zkusenosti, kdy jsem objednal Lake CX 218 Wide a byl jsem rozcarovan tim, jak jsou ty boty silene uzke. Napsal jsem tedy email primo do Lake, jestli si ze zakazniku nedelaji legraci a odpovedi mi byl prave rozdil ve svrsku treter. Levnejsi = tuhe, nepoddajne, vyzaduji noseni nez po case povoli. Drazsi jsou mekci a tento problem pry nemaji. Primo mi doporucili CX 238 Wide nebo CX 241 Wide.

        Zkouset se mi to uz ale nechtelo. CX 218 jsem vratil a koupil jinou znacku.

        0 0
        • Lister  

          Tak potvrzují.

          CX218 na noze docela dost úzké a nepohodlné.

          Zato CX238 moc příjemná botka a klasická šířka bohaté stačila. Takže tabulka jim sedí – jak na šířku tak délku, kde mi to bych asi to přesně dle jejich doporučení délka nohy + 5mm. Hodně se mi líbí, ale mrzí mě tam jednostranná BOA kolečka – dají se otáčením jen utahovat na povolení se musí nadzvednout – takže chybí jednoduchá možnost lehce povolit. Novější modely už mají vylepšené povolování, ale tenhle model na to ještě čeká.

          Tak mě napadlo zkusit sehnat CX237, které by v mojí velikosti mohly být dostupné. Nemá někdo srovnání jaký je mezi nimi rozdíl. Trochu jinak mají udělané větrání, ale podrážka a systém stahování mají stejný. A rozdíl v ceně cca 2 tis – to není málo.

          1 0
          • gemini  

            Já rozdíl pocítil v tom, že CX237 jsou super na nohu v 46 a CX238 bych potřeboval 46,5…Ta 238 už má, jestli si dobře pamatuju, textilní vnitřek s lehkým polstrováním, což 237 nemají – tam je pouze kůže = bota se na pocit jevila víc jako papučka ( v dobrým slova smyslu ) a to provedení vnitřku byl asi důvod, proč bych potřeboval kapku větší než u 237ček…Jinak BOA mám u Laků ( 237 a 332 ) v obou variantách a nepociťuju u té 237 v praxi nějaký problém v tom, že je jen jednocestný – naopak – výhodu spatřuju v tom, že je profilem nižší…

            0 0
            • Lister  

              Díky díky.

              Díval jsem se že CX237 se dá sehnat lehce přes 3 tis a to je krásná cena.

              S tou velikosti jsi mě úplně nepotěšil. Protože 44 mi byla tak akorát, na levou nohu už lehce volnější, jestli je v 237 víc místa, tak bych asi snesl o půl čísla menší, ale v půlených číslech ji asi už nikde neseženu.

              0 0
              • gemini  

                Já popisuju svůj pocit, zas je možný, že v tvé velikosti by ten rozdíl nebyl tak markantní. Nicméně, pokud můžu, doporučím ti ty 238, protože ta ochrana ( i když decentní ) proti okopání má něco do sebe…nehledě na to, že píšeš, že ti sedí:-)

                0 0
                • Lister  

                  Sedět sedí, ale když za jedny 238 můžu mít dvoje 237, tak je to lákavě. Navíc chci bílé a ty prý obecně nic moc nevydrží, tak aspoň budu mít za 2 roky důvod proč si koupit 239 ;-)

                  0 0
                  • gemini  

                    237 v bílé právě mám a ta bílá je bohužel hrozně choulostivá na okopání. Takže tímto moje doporučení ještě podtrhávám:-)

                    0 0
                    • Lister  

                      Dobrá no. Tak si zase koupím černé.

                      Už vidím na co narážíš. Původně jsem si té nechráněné špičky vlastně ani nevšiml.

                      0 0
                      • milan.v  

                        Přesně, dnes už bych si tretry s nechráněnou špičkou také nekoupil a vlastně ani už bílé, obojí mám za sebou… Poslední silniční tretry CX 403 jsem proto pořídil černé…

                        0 0
                        • gemini  

                          Já su nepoučitelnej a mám bílý 332ky bez ochrany – ale ty jsou hodobožový a používám je jen na pozérský vyjížďky po kavárnách – na běžný ježdění mám odrbaný 237:-) Navíc mi klokan příjde lehce odolnější než vepř/kráva…

                          0 0
                          • milan.v  

                            Ano, ta klokanní kůže bude odolnější, také si nechci kupovat každou druhou sezónu nové tretry, stačí mi ty na trenažéru, ty jdou vždy hodně rychle pryč…

                            Aspoň si ale díky tomu postupně osahávám různé značky.

                            0 0
                          • Lister  

                            A pozoruješ nějaký rozdíl v těch botách – hlavně v oblasti podrážky?

                            Chci tvrdší botu co rozloží tlak, protože poslední dobou mě víc začala bolet chodidla – cca 3× větší nájezd než já byl zvyklý. Od tvrdší boty si slibují větší rozložení tlaku, protože mě to bolí vždy jen v jednom místě.

                            PS:klokan je na těch vyšších?

                            Já ty závodní asi brát nebudu, jsou užší a nižší a já mám docela vysoký nárt.

                            0 0
                            • gemini  

                              Klokan je na těch vyšších a opravdu je ta bota nižší a užší, ale kupodivu mě sedí stejně dobře – a to považuju svoje chodidla za široký. Podrážka je příjemně tuhá a ve spojení se silničním pedálem nebudeš mít problém.

                              0 0
                              • Lister  

                                Díky

                                Koupím černé 237, protože prostě 3 tisíce není skoro 7 tis, za ten rozdíl můžou být nové zimní, které už taky dosluhují – po více než 10 letech mají nárok.

                                0 0
                                • Lister  

                                  Když už to někdo vytáhl, tak zkušenost po pár měsících.

                                  Koupil jsem 237 ve 44 a 2 měsíce jsem se snažil sám sebe přesvědčit že mii nejsou velké.

                                  Ale bohužel byly, tak jsem koupil ty stejné ve 43 a ty byly za začátku dost těsně. Bál jsem se že budou tlačí ale ta kůže fakt povolí. Z počátku jsem tam vozil tu jejich vložku, Pak dal svoji upravenou (tlustší) a teď už tam dokonce dám i teplé ponožky. Takže to muselo povolit docela dost.

                                  Boty super, nechráněná špička už miň – nemám jo okopanou, ale obroušenou od předního pláště :⁠-⁠) A Boa kolečka tam jsou oboustranná, takže super.

                                  Nepříjemná je jedna věc – tak jsem si na silniční boty zvykl, že mě asi brzo čeká nákup i zimních. Asi by to bylo potřeba i tak, protože stará dobře zimní NW už dosluhují.

                                  0 0
                      • gemini  

                        Ono se to nezdá, ale i tato decentní ochrana špičky dost pomůže, protože pokud nemáš speedplaye, ale nakopávací pedály typu look/shimano, tak tu špičku prostě dřív, nebo později sedřeš…mimochodem, zajímavý, že na fotce 238 je dvoucestný BOA…to tam sekaj asi jak co mají skladem:-)

                        0 0
                        • Lister  

                          S tím nakopáváním ti budu muset věřit. Budou to moje první silniční boty. Dosud klasické SPD.

                          0 0
                          • gemini  

                            U syntetiky jsem tento problém nikdy neměl ( Sidi, Spešly, NW ), ale kůže je v tomto bohužel špatná – přesto bych Lake neměnil a pokud něco nějak zásadně nezmění, tak budu rád věrný značce až do mého cyklo důchodu:-)

                            0 0
                        • Andrzej  

                          Musel hsem jit overit na svych botach, na mx238 otecenim kolecka povoluju i dotahuju. Kdyz kolecko povytahnu, povoli se to najednou…

                          0 0
              • sheenecek  

                Já ty 237 koupil včera v 43.5 v Procycle v Praze, cena ale lehce přes 3 nebyla xD skoro 7.

                0 0
            • Vvigos  

              Já mám mx237 boa jsou dvoucestný…

              0 0
              • gemini  

                Já měl mx237 jednocestný a mx237Endurance dvoucestný:-)

                0 0
      • cyklista86  

        Delka(merena vlozka) to sedi, takze vyber podle te delky.. Ja mam mx238 supercross wide v 45 a podle specialized recon 3 vel 45 to jsou fakt pohodlne backurky. Hlavne me slo o tu sirsi spicku, ktera vic pripomina lidske chodidlo.. No a je to kuze a ta se casem roztahne kde je potreba..

        0 0
      • Enron  

        Já myslím, že to docela sedí. Mám od Lake zimní a letní mtb (letní jsou mx168) a ty zimní jsem kupoval podle délky vložky + 1 číslo a bylo to přesné.

        0 0
        • cyklista86  

          Jak plus jedno cislo jako ze nosis normalne treba 45 tak si koupil 46? No to psali prave na .de webu, ze jsou docela male, ze silne doporucuji o cislo vetsi nez normalne, tak jsem vzal 46 a kdyz jsem nacpal spicku dopredu, tak jsem mel mezi botou a patou asi 2cm mista. :D I ty 45 oproti ostatnim 45 mnohem vetsi. Otazka je jestli to je tou wide verzi a u te normalni, ze by byly o dost mensi. Tezko rict..

          0 0
          • Lister  

            Díky pánové. A jak máš dlouhou nohu?

            Tímhle číslováním se už dávno neřídím a botu kupuju zásadně dle udávané délky v cm. Kdysi mi stačily 27,5, teď už v naprosté většinu beru 28 cm – což je u Lake 44.

            0 0
          • Enron  

            Jo, normálně mám 45 a na radu jsem ty letní koupil 46 a sedí to. U zimních jsem koupil ještě o číslo víc 47.

            0 0
            • cyklista86  

              Ok. No ja mam wide a ty jsou fakt velke a takova zajimavost. Koupil jsem do tech 45 wide vlozky lake ty karbonove a ta vlozka ma pate napsane 46. Pritom ten rozmer je totozny jako vlozka od tech 45 wide.. Takze wide urcite nebrat o cislo vetsi. :D U te normalni verze jak psies budou asi teda trochu mensi neco jako shimana..

              0 0
              • Enron  

                Přesně. U Shimano treter jsem taky bral o číslo větší než normální botu. Ten rozdíl bude v tom wide jak píšeš, ty jsem ale nikdy ani nezkoušel.

                0 0
      • Vvigos  

        Zdravím,

        Délku chodidla mám zhruba 257–260mm. Normální boty nosím vel. 41.0 (Ecco). Na běhání mám Asics 42.5.

        Šířku chodidla mám zhruba 100mm, těžko se to měří mám šišatou nohu.

        lake mx237 mám 41.5, jsou mi akorát, může mít jen s ultra tenkou ponožkou. Příště bych koupil asi 42.0.

        lake mx146 mám 43.0 wide, jsou mi akorát s teplou ponožkou, s tenkou ponožkou jsou mírně (pohodlně) volnější, 42 jsem vracel.

        lake mxz304 mám 43.0 wide, trochu v nich plavu, na zimu mi to moc nevadí.

        Dle mého názoru nejvíc záleží na střihu boty (last). Obecně Competition je oproti italským střevíčkům širší

        Každopádně doporučuju zkusit nebo objednat 2 a jednu vrátit (možnost srovnání je nenahraditelná).

        0 0
        • Lister  

          Právě proto chci vzít tu Competitin řadu – má být o něco širší než základní. Kdybych vzal wide, tak asi budou volné. Zkusím klasiku a ono to časem trochu povolí.

          0 0
    • keymaker  

      Včera jsem si byl vyzkoušet MX238 a ve 43,5 cítím dotek jednoho prstu o špičku. 44 mi už přišly zbytečné velké. Mám se bát, že se mi ten prst bude o tu špičku mlátit, popř. budou puchýře?

      0 0
      • cyklista86  

        Nezapomen, ze v lete kdyz je vedro ti chodidlo trochu natece/roztahne..

        0 0
        • keymaker  

          Ano, ale nečekám, že nateče podélně, na šířku byly boty OK. Je to fakt jen, že ten jeden prst mám opřený o špičku a zas u bot za sedmičku nechci bejt pak nasranej. Tak spíš jestli nemá někdo obdobnou zkušenost.

          0 0
          • cyklista86  

            Nemely by se ti prsty dotykat spicky. Vzdycky tam ma byt nejaka mezera aspon 5mm.

            0 0
      • milan.v  

        Zkoušel jsi na krámě s těmi originálními vložkami?

        Nebo je budeš používat se svými?

        Pokud překáží něco nyní, bude i potom…

        0 0
        • keymaker  

          Ano s origo vlozkou. Podologie je taky v planu.

          0 0
          • milan.v  

            Jejich vložky jsou slabota, resp. já v nich mám nově například Sidasy na míru, od začátku jsem ty tretry používal bez té jejich originální, která mi nevyhovuje…

            0 0
            • cyklista86  

              Zalezi jakou ma klenbu. Ja mam vysokou a taky me nestacily ty originalni. Dal jsem tam ty karbonove taky od lake a to uz je mnohem lepsi. Ta podpora klenby.. Ale kdo ma ploche nohy, tak mu casto staci ty origo..

              0 0
      • adam1  

        Pokuď cítíš prst je to na prd a hledal bych u jiného výrobce

        0 0
        • keymaker  

          Jj. Jen jsem to chtěl potvrdit ;-)

          0 0
          • adam1  

            Synátor pořídil

            https://www.harfasport.cz/…3-2022-97046

            Raketa za to:))

            Ta kůže se časem hodně natáhne a ten Carbon jak jsem to obul tak “tortura”brrr:))už je nevozí ,dle mne jsou za ty peníze lepší botky ,ale je to individuální

            0 0
            • adam1  

              Sory ty se ptáš na mtb tretry :)

              0 0
            • milan.v  

              Tyto tretry v jiné barvě mám.

              Tak předně jsou tvarovací, když nazuješ botu bez tvarování, je to jako španělská bota, málokomu jsou hned a to mi potvrdili i v tom krámu, prodává se několik párů do měsíce, takže s tím mají zkušenost… Po natvarování to už je něco jiného a to samé bude s botami natvarovanými na nohu někoho jiného.

              A co se týče té klokaní kůže, tak ta se mi nijak zvlášť nenatáhla a to je mám od minulého jara, tzn. jezdím je už druhou sezónu a mám je od začátku natřené speciálním balzámem na kůži, tzn. ještě více by to mělo tomu roztažení pomoct.

              0 0
              • adam1  

                Jo Milane máš recht jsou tvarovací a tvarovali jsme ,tím že máme podobné chodidlo tak jsem jen zkusil nazout a rychle sundal:)vložky si nechal na míru od sidas a i tak mu prostě nesedly ,ale to prostě stane -dle mne jak šutr ta podrážka :) tady to jezdili další dva dobří kluci a měnili právě že ta kůže časem povolila .Tretra je strašně individuální záležitost .

                0 0
        • Lister  

          To se takhle kategoricky vůbec nedá říct, osobně to třeba vnímám přesně naopak. Pokud je tretra jen o fous větší, tak je to většinou špatně.

          Mám minimálně dvoje boty, kde se mi prsty dotýkají a nemám s tím problém – naopak jsou to ty nejpohodlnější tretry, které mám

          Tretry nejsou pohorky, kde musíš mít místo aby sis neokopal prsty cestou z kopce.

          Pokud někdo potřebuje větší prostor vepředu, tak to bude spíš tím, že sedí na kole moc vysoko nebo má kufry moc vepředu a šlape hodně špičkou nebo s patama moc nahoru.

          Vice prostoru navíc toleruju jen u zimních, kde se to hodí, když je fakt zima.

          0 1
          • adam1  

            Tady bych si dovolil nesouhlasit :)))

            Každý výrobce to trochu jinak a každé chodidlo je originál :)

            1 0
    • Lister  

      Neví někdo jestli se někde u nás dají vyzkoušet zimní silniční tretry Lake, jestli to někdo drží skladem?

      0 0
      • jkcz  

        https://www.bike-centrum.cz/tretry-mtb/

        V lete jsem u nich kupoval mx238 a zimni 304. Ale je to Hulin, takze asi pro Tebe z ruky. Nemaji to fyzicky na prodejne, ale do druheho dne to tam premisti ze skladu. Po tel domluve jsem si nechal privezt od kazdeho modelu 2 velikosti.

        0 0
      • Honzis  

        Lake myslím drží skladem Cyklomax a mně v Křinci Michl zajistil vyzkoušení (letní top CX402) – přivezou na vyzkoušení. Zkus poptat prodejce Lake

        0 0
      • Vvigos  

        Brno, 4 kluci od kol

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.