• black_raven

    je takto prasknuta helma este funkcna, alebo ju mam rovno vyhodit? http://www.apbc.wz.cz/helma.jpg

    0 0
    • kralicek azurit  

      no to jednoduchý, pokud chceš zjistit funkčnost musíš hodit tlamu:)

      0 0
    • Vrci  

      Možná jo, možná ne. Nejde ani tak o ty praskliny, ale o to, že nárazem se může změnit pevnost a schopnost pohlcovat energii (ne elektrickou) toho „polystyrenu“ uvnitř. Jestli je to po pádu, tak bych jí pěkně poděkoval a vyrazil pro jinou.

      0 0
    • Mooky  

      no jasne, pokud ses sebevrah tak s ni klidne jezdi dal … pokud clovek nabyde dojmu ze ma helmu jakkoli poskozenou, tak by ji mel vymenit … to je muj nazor

      0 0
    • Pekáček  

      Určitě to neprasklo jen tak samo od sebe. Já si taky myslel že sem si ne?ukl přilbou o zem při pádu a ejhle, byla prasklá a pak mě pěkně bolela hlava a krk.

      0 0
    • blue  

      chtelo by to zjistit, jak to vypada pod skorepinou, podle ty fotky je tezky rict, jestli to je jen popraskanej lak, nebo dostala poradnou ranu

      0 0
    • MARIN  

      funkcni bude ale jestli chytne ranu na to praskle misto urcite nebude funkcni 100%

      0 0
    • Dumbo  

      ojojo takych prasklin som mal fuuuru… vmojom pripade to bola len skrupina… tak to jazdim dalej… polistiren je ok…

      0 0
      • Lahváč  

        Tim si nemůžeš bejt tak jistej. Ta trhlina v polystyrenu může bejt nepatrná, ale při nárazu ti může bejt osudová. Já bych se na takovou helmu už nespolíhal.

        0 0
        • Dumbo  

          snad dozijem do tej doby kym kupim novu motokrosovu integralu… :) ale vzdy je to lepsie ako nemat ziadnu na hlave.....

          0 0
    • mosquito  

      podle toho z ceho ta prasklina je jestli po padu tak tezko, jestli to kruplo jen nejakym tuknutim o stul tak to mozna vydrzi, ale asi bych to neriskoval

      0 0
    • black_raven  

      dal som dole skrupinu a polystyten pod tym nieje vobec poskodeny(vidi­telne). skor som myslel, ci konkretne ta prasklina ma vplyv na funkciu hlemy, lebo ako to vlastne funguje pri naraze netusim.

      0 0
      • sosal  

        Ta skorepina je na helme jednak kuli zpevneni (in-mold) tak i kuli tomu aby se pri padu sklouzla po povrchu a tys nenechal palici dva metry za telem.Asi by to nebylo moc prijemne na krcni pater.

        0 0
    • enjoy  

      tak zrovna ja nejsem na helmy odbornik:-)),ale okolo tohohle snad delate moc velky humbuk ne?vypada to asi na stejny problem jako jezdit zalepenou dusi.

      0 0
    • jonti  

      myslim ze v pohode, sanca ze spadnes znovu na to iste miesto je fakt mala, ja jazdim prilbu v ovela horsom stave. Ja to beriem tak, ze pokial nie je prasknuty polystyren je to v pohode. Tiez netreba zabudat, ze aj ten plast ma ucel, drzi tu prilbu pokope pri pade a lahsie sa smyka po asfalte.

      0 0
      • PEP/\N  

        Ach jo. A ty si snad naivne myslis, ze aby se projevil vliv praskliny na spolehlivost prilby, tak musi spatnout na to postizene misto? Zamysli se trochu, ta helma pusobi jako celek a pokud je jakkoliv poskozena, meni se pusobeni vnejsich sil po narazu. Uz to proste neni ta prilba navrzena pro konecny prodej…I kdyz, nejsem zadnej odbornik a tak je naopak dost mozny, ze to takovy vliv nema a ze na sve spolehlivosti timto skoro vubec neztraci:) Ted si vyberte:o)

        0 0
        • enjoy  

          ber to tak ze je to jenom predrazenej polystiren,zadna magicka hmota,ktera meni vlastnosti pokazdy kdyz do ni klepnes prstem.

          0 0
          • Gumicuk  

            Jednou v lete jsem si takhle mirumilovne jel a najednou me zacal pronasledovat takovej vekej cernej mrak. Po nejake chvili me dostihnul a zacalo na me prset (!) dokonce mi zmokla i helma! Tak tedka zvazuju jestli nahodou nestratila sve puvodni vlastnosti a jestli by nebylo lepsi koupit si novou.. :-)

            0 0
            • Gumicuk  

              Kazdopadne ale zvaz jakym zpusobem ti tam ty trhlinky vznikli, pouzij na to selskej rozum. Ono podle meho nazoru je to takova strategie vyrobcu (samozrejme ze na tom bude kousek pravdy..) kteri se tim chranej a taky si z toho maj penize. Je ovsem pravda ze to muze bejt poskozene, takze tezko rict…

              0 0
              • enjoy  

                vyrobci…:-).zrovna dneska jsem si cetl pribaleny letak ke svym botam,ktere jsou po pul roce na odpis(za 2750,– docela husty) a dozvedel jsem se ze jsou urceny pouze ke sportovani a ne k beznemu noseni.to by me zajimalo k jakymu sportu se daj skejtovy tenisky pouzit:-))).zaprvy bych je odepsal za mesic a za druhy to je jako sportovat v backorach:-). ale to jentak k vyrobcum:-),trochu mi to ujelo od biku.

                0 0
                • madcat  

                  počkat tak to mně vysvětli, to jako že sis koupil skejtový tenisky za 2750,– a po půl roce šly do kopru? tak napiš co to bylo za boty, já si skejtový boty občas kupuju, tak a? vím, čemu se mám vyhnout :)

                  0 0
                  • enjoy  

                    moje milovana znacka etnies.nevim nazev,ale jsou uplne cely bily a z leskly kuze.zacala se kolem spicky odlepovat(spis odtrhavat)kuze od podrazky(ve spoji).ony jsou obecne skejtovy boty za ty penize pekny krapy:-).uz to,jak se vytvarujou po nejaky dobe..,asi jako prestige:-)

                    0 0
                    • madcat  

                      no to já nevím, já mám už asi dva a půl roku bílý kožený Adio Sumner a až na to, že mně praskly ty vzduchový bubliny v patách, takže když šlápnu do kaluže, tak to ze mě teče ještě 50 metrů, sou úplně v pohodě… asi lepší kvalita než Etnies :))

                      0 0
                      • Manas  

                        Obecne vzduchovy polstare v botach jsou na hovno, prvni jsem mel na Powerech a to byly na dlouho posledni. Kazdymu to praskne.

                        Ale pokud botky odejdou takhle rychle (Enjoyovy) tak uz je to na povazenou.

                        0 0
    • JejSi  

      Mne tá prilba príde skor ako odretá/natrhnutá skrupina, nie ako rozbitá. Po náraze materiál prilby moze skrývat vnútorné mikrotrhliny a prilba moze byt nachylnejsia k prasknutiu. Nieco ako ked párkrát ohnes dáky kov na tom istom mieste, tak tam bude oslabený a nakoniec sa na tom mieste zlomí. Ale nieco stále vydrzí. Akurát ze menej. Pokial je viditelne poskodený tlmiaci materiál, prilbu by som dal na hlavu uz len na piesku. :) Pokial je odretý inmold a viem ze som prilbu neudrel, nosím dalej. I ked mozno s vacsím rizikom zranenia. Ale ja som este na biku na gebulu nepadol. Padám zásadne na ruky prípadne na kolená. Je to istejsie… :)

      0 0
    •  

      Svitava je řeka řek!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.