• CZiko

    Nazdar. Pořád zkouším bunny hop, ale ne a ne:( vždycky jen tak poskočím… Máte nějaké fígle jak se to naučit? Předpokládám, že většina odpovědí bude „cvičit a cvičit“, ale nějakou malou radu mít určitě budete:) Díky

    0 0
    • cabbage  

      z toho si nic nedelej, ja ho taky neumim.:-((

      0 0
    • Kreten  

      mno ono sa to lahsie uci na mensom bajku. najlepsie na bmx. ked to budes vediet na bmx tak na mtb uz je to len otazka cviku. kamos dal bunyho aj na liberte. ale potom ztoho viletel dajaky klinec co drzal kluky a obidve mal dolu hehe

      0 0
      • CZiko  

        he he… no právě… podívej se do mojich kol, na toho červeno-bílého araba. Tak na tom vyskočím výš než na tom mojem MTB:) Ten arab váží 20 kilo, ale ten rám je takový zvláštní, takže to na něm jde:)))))

        0 0
        • Kreten  

          je to tou geometriou. tiez som tomu dlho nechapal, ale je to tak. na kamosovom xc co vazi 12,5 kg dam polovicu toho co davam na mojom 15kg GT. ono sa to dost takzko dava na xc, ale da sa to. normalny buny asi nedas, ale skus zdvihnut obidve naraz a postupne to zlepsuj. kamos dava na CTM s geometriou jak ten tvoj bajk tak tri palety

          0 0
          • CZiko  

            no to moje sice XC je, ale ten rám není tak špatný… je docela malý a vzadu je to hodně nízké. Tak myslím že by to časem snad mohlo jít, ale zatím mám v rukách nasrane, tak nic no:)))

            0 0
            • Kreten  

              jo neboj. a bud trpezlivi. inak dost naprd sa to uci ked len tak skaces namieste. skus si dat na cestu nejaku krabicu a skusaj ju preskocit. ked sa ti to nepodari, aspon nepreseknes dusu ako ked skaces na obrubnik. inak skusal si to uuuuplne zdvihnut a uuuuplne sa prevazit dopredu? sice dopadnes dost tvrdo dopredu, ale zadne by sa malo zdvihnut trochu viac.

              0 0
            • Kreten  

              jo neboj. a bud trpezlivi. inak dost naprd sa to uci ked len tak skaces namieste. skus si dat na cestu nejaku krabicu a skusaj ju preskocit. ked sa ti to nepodari, aspon nepreseknes dusu ako ked skaces na obrubnik. inak skusal si to uuuuplne zdvihnut a uuuuplne sa prevazit dopredu? sice dopadnes dost tvrdo dopredu, ale zadne by sa malo zdvihnut trochu viac.

              0 0
            • wraftler  

              kludne skusaj aj na XC biku… ja som na author spirit dal nakych 40cm;) ale jasne ze nieco s kradsou zadnou stavbou je lepsie, po kupe dirtoveho biku som to tak za 3 tyzdne zdvyhol na 70cm…

              0 0
              • sikipiki  

                myslite ze z XC ckom,s geometriou aku mam ja,sa da dat viac ako 40 cm na bunny hope? alebo manual? dal som zatial 30 a chcem vediet ci ja to vo mne alebo v biku ze to ani za boha nejde viac.

                0 0
                • CZiko  

                  podle mě už to bude v biku… xc je xc…

                  0 0
                •  

                  no ja sem dal 35, pak sem prestal vic zkouset,protoze to mi stacilo, myslim ze by se dalo urcite vic

                  0 0
                  • CZiko  

                    jo tak víc by se dalo, ale ono už se pak přidává pomaleji…

                    0 0
                    •  

                      tjn sakra pomaleji, a cim dal vic to boli kdyz se nedari, ale mam poznatek ze to jde jenom pri urcity rychlosti, kdyz se jede moc rychle tak to clovek ze zeme nezvedne tolik co normalne, no pekne sem se prosel no, este ze to bylo ve meste, akorat sem pak musel lepit 4 diry a vybouchat rafek, ale skoro sem tam byl ;))

                      0 0
                      • CZiko  

                        no když jsem se to učil tak jsem taky chodil pěšky domů… naštěstí jen 400m:) Dycky jsem ucítil jak to bouchlo až o ráfek, ale nic se nedělo, a asi po 10 vteřinách – pSSSSSsssssst… a už jsem to táhnul:)

                        0 0
                        •  

                          kdyz to clovek pozna vcas tak se na tom da kus ujet, ale me se prkrat stalo ze to bylo hnedka, proste jako kdyz to mas nabouchany co to de a vysroubujes ventilek

                          0 0
                          • CZiko  

                            mi to většinou trochu trvalo no… zrovna když jsem to bouchnul tak jsem řekl kámošovi – koukni, za chvíli se mi vypustí duše a kopl jsem do pláště… a už jsem táhl bika domů:)

                            0 0
                          • blue  

                            neni lepsi trenovat na prekazce, ktera neni pevna? nez nicit jeden rafek za druhym?

                            0 0
                            • CZiko  

                              ano je… ale ty první pokusy na pevnou překážku se mnohdy nevydařily:)

                              0 0
                            • CZiko  

                              jo a ráfek jsem si kupodivu vůbec nepoškodil… přitom to je ráfek na XC a doteď zvládá 1,6m dropy – po třech vlastnoručních vycentrováních naprosto rovný a drží…

                              0 0
                            •  

                              no to uz sem prave netrenoval, to sem chtel vyskocit na obrubnik, krizoval sem cestu, jel sem z kopce, ale moc sem to rozjel a nejako sem to nezvedl na ten druhej obrubnik, jinak rafku se kupodivu nic nestalo, teda az na tu vybouleninu na boku, kterou sem srovnal kladivkem, uz ani nevim kde to je, neni to poznat,rafek se nijak nerozcentroval nic, tak ze zas takova katastrofa to neni,

                              0 0
    •  

      Já mam v podstate skoro stejny rám jako ty, akorat 20" a jiny rocnik a naucil sem se to v skoro za jedno odpoledne, je dobry se na to rozjet na nejake velke ploze, zacinat s nejakym klacikem protoze u toho nevadi kdyz ho prejedes a mas aspon neco na co se zameris pri tom preskakovani,a postupne davat vetsi prekazky, nebo zacit s necim vetsim a ty rany te pak budou vic motivovat :),presne techniku jak to delam ti nereknu protoze uz to pro me je mechanicka zalezitost, musel bych si to skusit, asi bude lepsi kdyz budes mit kratsi sedlovku, protoze jesti to nezmenili tak vevnitr sou takovy vystupky kluvi drzaku na flasku, tak ze nejde zastcit, taky je lepsi mit teziste spis ve predu nez vzadu aby se odlepcilo zadni kolo a to slo lip nahoru.

      0 0
      • Andrzej  

        jenze to teziste musi jit do predu, az kdyz bude mit zvednute predni kolo, predtim musi jit telem spis dozadu…

        0 0
        •  

          no jasny, rikam uz to presne nevim, musel bych to jit zkusit, ale myslim ze musi byt trochu nad riditkama a pak se trosku nahnout dozadu pred odrazem a hnedka jit zas dopredu, protoze kdyby byl vzadu a pak sel dopredu tak jenom zvedne predni kolo a tak jako se prehoupne

          0 0
      • CZiko  

        uspěch… dneska jsem se usilovně snažil a skočil jsem na patník co měl 15cm :)))))))) bylo to sice úplně akorát a několikrát jsem solidně obil ráfek na zadním kole, ale už to kapku jde:)

        0 0
    • Shadow Walker  

      Ja kdyz sem se ucil banny hop tak sem mel zabrzdene obe dve brzdy a poskakoval na miste a potom sem to pustil rozjel se a za jizdy a fpoho. TAkze mej zabrzdeno a zkus poskakovat naklon se jako by vic do predu roztahni trochu ruce a melo by to jit a potom taky zkus banny hop z manualu ale aspon ve 40km/s to je sila :))

      0 0
      • fousmen  

        40 km/s musi bejt docela frkot.. (-:

        0 0
        • MartinXC  

          Hopneš – a pak už jen vidíš, jak se ti Země vzdaluje a blíží se měsíc :-)

          0 0
      •  

        hele kdyz uz se tady resi tohle tema. Nemas nakej tip jak se naucit manual, ten mi nejako nejde, dikec

        0 0
        • Andrzej  

          tak u toho mam ja pocit, ze se projevi, jestli je clovek uplne levy :) ja se manual nenaucim asi nikdy, vzdycky jdu doleva…(a stejny problem mam i pri jizde po zadnim kdyz slapu)

          0 0
          •  

            ja nevim jak se do toho dostat, abych jel bez slapani a este u toho „sedel“, jet po zadnim a slapat neni problem, aj s rovnovahou sem na tom docela dobre, akorat nevim jak nato

            0 0
            • Romus  

              mno, u manualu je asi nejdůležitější vychytat si to švihnutí… je to asi tak že jedeš s pokrčenejma nohama pak to škubneš dozadu a propneš nohy jako bys chtěl zadní kolo kopnout dopředu no a pak už jen jedeš a mrd.š kolo ( to je ten pohyb jak vyrovnáváš rovnoháhu jen zadkem ) jo a obtížnost manuálu je přímo úměrná dýlce zadní stavby :)

              0 0
              •  

                tak s tou obtiznosti zavisejici na dilce zadni stavby si me nepotesil, ale ono se to casem podda, ale skusim a uvidim

                0 0
              •  

                tak sem si to dneska trosku zkousel a snad mi to pude. hele a je lepsi ucit se to z kopecka nebo na rovine, a asi je dobry jet rychlejc ne

                0 0
                • CZiko  

                  já osobně se to učím na rovině… se dycky rozjedu a nadhodím, ale nejedu moc rychle a? si nenabiju držku kdybych spadl… Ale asi je to jedno, protože když pak pojedeš po rovině tak to bude nezvyk, stejně jako když já potom pojedu z kopce:)

                  0 0
          • Pá-dlista1  

            A nemas kotoucovky?:)

            0 0
            • Andrzej  

              hehe, no mam, to myslis vazne, ze by to taky melo vliv ? :) ja mam jinou vymluvu, pred par rokama sem kvuli rovnovaze stravil nekolik dnu na J.I.P. a problem byl v levem uchu, takze taky proto padam zasadne na levou stranu… a ted si taky uvedomuju, ze mi to nejde ani na kole s veckama

              0 0
        • Hanz_Zlin  

          fintu na manual bych taky uvital uz sme si pri nem dvakrat vyhodil koleno .)

          0 0
    • Lister  

      http://www.bike-forum.cz/forum/forum.php?… Najdeš tam odkaz na video, jak se skáče.

      0 0
      • CZiko  

        to video znám, taky vím ten způsob,jakým se to dostane do vzduchu, ale neznám způsob, jak se to naučit:(

        0 0
    • grafik  

      dej si panaka a bude vse OK

      0 0
      • CZiko  

        no a nebo 2… nebo 3… a nebo rovnou 4… ale to už nemá smysl být tak moc střízlivý, tak dáme 5… :)))

        0 0
        • grafik  

          no a po pá-tým das takovej bunny hop, ze se budes sam divit …

          0 0
        • vlk  

          kamoš to říká jinak.První nic moc, druhý na náladu u třetího se prý motá u 5 už je údajně zase v pohodě a žádné motání necítí :O)

          0 0
          • CZiko  

            protože je už moc ožralý na to, aby to poznal:)))

            0 0
            • vlk  

              no my to teď docela probíráme.Má se u nás jet za 2–3 týdny pivní závod.Asi 20 km-5–10 piv povinně na občersvovačkách. Tak mě kamoši přemlouvaj. :o)

              0 0
              • fousac  

                to zni zajimave.. kde se to jede??? ;o)))))

                0 0
              • CZiko  

                jo to kámoš taky jezdí… v každé hospodě 2 piva… vždy skončil na čtvrtém kilometru a musel se vrátit domů:)

                0 0
    • Shadow Walker  

      No kdyz delas manual ze slapanim tak normalne nahod predni kolo a zacni slapat napred lehce potom prehazuj na tezsi dobrzduj zadni brzdou abys to vyrovnaval a to je vse treba ti pomuze kdyz budes mit zabrzdenou predni brzdu to nevim. No a normalni manual delej ve vetsi rychlsi nebo si dej normalni manual se slapanim a prestan proste slapat :D

      0 0
    • -b-n-x-  

      krome toho co zde jiz napsali jini me jeste napada mit na brzdovych pakach jen jeden prst. Asi to je samozrejmost, ale kdyby ne, tak to docela ovlivni drzeni riditek a nasledne provedeni skoku.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Ja jich tam nemivam vic ani pri brzdeni a pri bunnyhopu mam jen v pripadech kdy je to potreba jeden prst na zadni brzde (na pacce samo:) Kdyz se to uci (na rovine), tak by bylo lepsi drzet riditka poradne a na brzdy vubec nesahat.

        0 0
    •  

      Svitava je řeka řek!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse