• rich

    chcem kupit na leto „celodenny“ batoh, do ktoreho pobalim hromadu zbytocnosti aj pre dvoch ludi. Prave Transalp by som mohol mat za cca 2.500Kc. Velmi zbezne som pozeral Deuter Transalp (zhodou okolnosti) 25l pripadne 30l alebo mensie modely Superbike 20l. Skor ma zaujimaju nejake skusenosti uzivatelov Camelov s tymito proporciami. 30L sa mi zda celkom dost a obavam sa istej nemotornosti batohu, ale zase HAWG uz je maly. Na BOLL som zatial nepozeral. Deuter je bez rezervoaru za 2.200. Ak je 30L vela, nejake odporucania na batoh 20–25L s rezevoarom?

    0 0
    • RomanH  

      Mam Camela, ale model MULE. Presto ze nedam na Camel dopustit, tu tricitku bych si koupil od Deutera – TransAlp. Jiz jsem se na nej dival a prijde mi podstatne povedenejsi. Chvalil si ji i Michal Bulicka pri prejezdu Alp, zrovna tak vyhral test batohu v nemeckem Biku. Do nej bych ale jako vnitrni vak pouzil ten od Camelu.
      Musis si zvazit, jestli tu tricitku vyuzijes – ja ji vozil jen tehdy, pokavad jsem hodlal nekde prenocovat – vozil jsem tam ultralehky spacak, stan, ALU karimatku a veci na spani. Na par veci pro dva na jeden den staci Doldy Zion 23.

      0 0
      • rich  

        stan aj spacak??? tak to je fakt velke. som nad nim premyslal prave kvoli cene, ale „toto“ fakt nepotrebujem :-) takze nieco do 25l, kde 3l odoberie rezervoar..

        0 0
        • McBlacky  

          to ti bohatě bude stačit, vem si že do batohu 50 už zabalíš na 14 dní na lehčí trek. sám mám ještě kromě mini camelu, boll blues river, což je asi 35 ale je to kráva jak hovado a proto ho nevozím a chci si koupit tak 20 max

          0 0
          • rich  

            som len skusal ten deuter (hudy mam na ulici) a skusil som si predstavit, ze tam balim 2× nahradnu obuv + dalsie veci a zdalo sa mi to na hrane. takze to bude 20 max 25l batoh. Ten 22L Deuter Biker (?) je za 1.790Kc a myslim, ze je dobre rieseny.

            0 0
            • figur  

              Jo,mám ho asi dva týdny,zatím jezdí na běžkách.Je dobrej,vytvaruješ si alu lyžiny na zádech.Jen si ohlídej – model 2005 má na rozdíl od ostatních kompresní popruhy a ty já docela oceňuju.Na prodejnách jsem viděl i tři roky starý typy s venkovníma kšírama na přilbu(ten nový to má integrovaný).Na centrále Hudy v Bynovci by ho měli mít(zašlou – e shop).

              0 0
        • RomanH  

          Bacha – mam docela drahej letni spacak (750g), ktery je (byl – holt micro vlakana starnou) dost teplej, stan byl jen jako nouzovka (jednoplastovy 850g) a ALU karimatka byla jen kvuli izolaci vlhkosti.

          0 0
          • rich  

            tak ten „letny“ spacak mam aj ja uz nejaky ten rok a mometnalne je pouzitelny len na chatu alebo doma ako prikryvka pre necakanu navstevu :-)) Uz je priesvitny :-)) Aj tak sa mi to zdalo dost.

            0 0
            • RomanH  

              No ale prvni tri roky uplne super. Extrem mel udavvanej –7 a v Pakistanu jsem v nem fakt pri tech –7 spal a za celou noc jsem se jen 3× probudil s tim , ze mi je chladno, ale po pretoceni jsem zase v klidu chrupkal. Vubec tech 2500kc za nej nelituji.

              0 0
    • Andrzej  

      hlavne pocitej s tim, ze 25l batohy od ruznych vyrobcu budou ruzne objemne, takze to chce zkouset

      0 0
    • kralovek  

      mam deutera 20l. maximalni spokojenost, co do kvality. Co do objemu, zvlast v zime, kdy je potreba vozit vseljaky objeceni by se preci jen hodil vetsi, takze az doslouzi, koupim 30l.

      0 0
    • Luke  

      ja jsem nakonec koupil Pinguin Biker 25, cena kolem litru. na zadech ma tu sitku a hlavne se da nastavit prohnuti zad. sedi dobre, je to docela vychytany kousek. doporucuju zkusit

      0 0
    • pos3k  

      Vlastnim Deutera Transalp 30 L. Je to paradni batoh. Jezdenej 2 sezony na biku na nekolikadennich vyletech. Prostoru dostatek,moznost dvou komor. Na zadech sedi sqele i kdyz je plnej tak me vubec nikde neskrti, dalo by se rict ze ho necitim. Davam do neho 3 litrovy vak z kejmlu. Nekdy ma i pres 7 kg a v pohode, uz samotnej dost vazi :-) Nosim ho i v civilu. Co ho mam tak jsem jeste nenasel nejake negativa.

      BTW: vozim ho radeji nez kejml Source Vector.

      0 0
      • defenger  

        Jen poznámku.Také uvažuji o Deuteru Transalp 30. Ted používám Corazon 30.

        0 0
    • rich  

      co camel ventoux? z pohladu cena vybava vyzera dost prijatelne – 3L/21L, za 2.400 kde v centre prahy by sa dal pripadne pozriet?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.