• CZechy

    Chci si poridit nove kliky tak kolem 3000, uvažoval jsem o novych LX , HONE a FSA GAMA DRIVE MEGA AXO oboje s dutou osou prijde mi to lepsi nez resit kliky a stred

    0 0
    • peeet  

      akcebike.cz…LX kliky za 2000 + střed jakej chceš :o) ..hmmm???

      0 0
      • Seveřan  

        A hlavně to nikde neskřípe :O)

        0 0
        • CZechy  

          myslis ze s dutou osou kliky skřipou nemam s nima zadne skušenosti jen se mi to docela zamlouva

          0 0
          • Pekáček  

            No jo no, co třebas řetězová linka?

            0 0
            • CZechy  

              tak tu mam nahovno i se stavajicima klikama nevleze se tam ani nejmensi prevodnik a osu mam ¨tusim 116 ale nejsem si jisty

              0 0
                • Seveřan  

                  Právě že neskřípou.

                  0 0
                • Mamut  

                  Tento prevod by si nemal jazdit, aj keby si nemal sprasenu ret. linku.

                  0 0
                  • Pekáček  

                    A proč ne? Snažím se moc nepoužívat „kašpárka“ a na starých klikách to bylo s křížením v pohodě. Tam jsem měl aj prostřední tác 30 zubů a na tento převod se daly vyjet i strmé kopce.

                    0 0
                    • Mamut  

                      Snažím se moc nepoužívat „kašpárka“

                      Preco? Vyzera to potom, ze nie si taky macher?

                      na tento převod se daly vyjet i strmé kopce

                      somzrejme, ze ho radit mozes a verim, ze na neho aj kadeco vyjdes, ale potom sa nediv retazi ze kluckuje ako had.

                      Verim, ze tie kluky su divne, ale tou fotku ich pozuvas niekam, kde nie su. Proste to je volbou prevodu hodne prifarbena fotka.

                      0 0
                      • Pekáček  

                        Kašpárek – většinou se řadí když je pozdě a tak se mi to občas vesele sukuje. Proč se asi používá systém 2×9? Tedy 29×44? Já měl 22×30×44 s hodně dobrou řetězovou linkou. Takže převod 30×34 se zdaleka nekřížil tolik co teď 32×28 s XT04. Machýrku.

                        0 0
            • Fernetbiker  

              dobry kliky jsou taky truvatyv,i kdyz do trech tacu budou jen na ctyrhran.ja je mam ctyri roky a super.

              0 0
              • Pekáček  

                Stylo Team! Nikdy víc. http://www.bike-forum.cz/…21152823.jpg

                0 0
                • Fernetbiker  

                  trebas si mel patecni vyrobek.ty moje jsou malinko za ty leta do uhlu,ale jina v pohode,a to dostavaji srot.

                  0 0
                • bru-baker1  

                  A měřil´s to hned po koupi? A jak jsi přišel na to, že je to ohlé? Nějak to házelo, nebo Tě to jen tak napadlo? Nebo jsi koupil vadný výrobek? Kliky Truvativ STYLO mají totiž na MTBR absolutně nejlepší recenze. Jen tak na okraj.

                  0 0
                  • Vilém  

                    No myslim ze pokud by byla zohla z vyroby tak to poznas hned,staci slapnout dozadu,pokud to nepoznas pri slapani dopredu.Jinak Pekacek nebyl sam kdo tu o jejich blativosti referoval.

                    0 0
                • Smazaný účet  

                  sem ty truvativy taky vohl… este vic jak ty… ale nechtej videt jak dopadl pedal…, no a ram bylo taky treba vymenit ;))))))))))))))))

                  0 0
      • Vilém  

        No nejsou za 2000,– ale za 2100,– a stred tam das jen Shimano,mam model pred nima a vrzou:(

        0 0
        • Seveřan  

          A, nedorozumění, vržou, myslem jsem nové jako LX 2005. Ty by neměli, ovšem cena je poněkud vyší.

          Moje ženuška byla ze skřípání krapet nervozní, pořád něco mazala a povolovala a zase utahovala :-)

          0 0
          • Vilém  

            Ty letosni by snad vrzat nemely.Aspon ne v spoji osa-klika.Kamosovy XT,jeste na octalink vrzaly ve spoji pavouk-klika,coz se teoreticky muze stat i u modelu 2005.Zatim je vsak asi brzo na to aby to nekdo potvrdil nebo vyvratil.Osobne se mi system osy nalisovane v klice moc nelibi,ale to je asi zpusobeny mou stale rostouci averzi vuci Shimanu:)

            0 0
            • Seveřan  

              Mrkni třebas na FSA, už to začíná taky dělat (osa nalisovaná na klice). Řek bych že to je vývoj a asi k lepšímu.

              0 0
              • Vilém  

                Ano ostani vyrobci prebiraji toto reseni.Klesa vsak moznost volby vlastni osy atd.Tato moznost u Sh. neexistovala uz predtim diky jejich octalinku.Vahova uspora treba u LX sady neni zadna,vaha naopak trosku vzrostla.Kdyz zavadeli tento system,rikal jsem si je to dobry,koupis jednou za cas loziska a jezdi se dal.Tak to ale nemysli Sh. ktere misto lozisek prodavaji celej domecek,matky,pros­te vse co je v ramu a to za cenu ktera se rovna klasicke Octalink ose:(Proste delaj z lidi blbce.Naladeni retezove linky muze byt take na nekterych ramech oriskem,nechapu proc to neudelali jak na BMX klikach,kde si naladis retezovou linku podlozkama pod klikou,kterou nasledne dotahnes.K cemu je velka tuhost?Na celoperu to nemusis moc resit,ale na HT?Zivotnost lozisek taky nic moc.Asi jsem zaujatej,al eprijde mi ze jen proste vymysli veci proto aby vic vydelali a ty keci okolo josu fakt jen matenim verejnosti.

                0 0
                • Seveřan  

                  Jak víš že životnost nic moc, uveď příklad, pokud máš z okolí atd. kolik km najeto a co se stalo.

                  0 0
                  • Seveřan  

                    Jinak kliky se prodávají včetně vymezovacích podložek.

                    0 0
                    • Vilém  

                      Nekdo tu popisoval zivotnost XT lozisek cca rok,zalezi jak jezdis.Moje prvni Octalink osa bb-un71,vydrzela taky ani ne 5000 a to ma mnohem vetsi plochu lozisek,kamosova Ultegra cca stejne:(Osobne jezdim cca 10000 za rok a kdyz jsem videl jak jsou ty loziska velky tak tomu verim ze dlouho nevydrzi.Podloz­ky,ktery jsou soucasti jsou ale pod misky,ne?Chtelo by to aby byly podlozky mezi klikou a loziskem,cimz bys kliky oddaloval nebo priblizoval,nevim jak to presne popsat,tim by se ale zkracovala stycna plocha leve kliky na ose.

                      0 0
                    • Pekáček  

                      Jenže těma podložkama si maximálně celý komplet budeš posouvat doleva či doprava. Jinýma slovama: naladím v pohodě super řetězovou linku, ale levá klika bude o dost dál od rámu než pravá.

                      0 0
                      • Vilém  

                        Samozdrejme bys musel dat podlozku pod obe kliky,tim by vsak byla mensi kontaktni plocha klika/osa.Proste na tento zpusob nejsou staveny,ale na BMX klikach se to tak pouziva.

                        0 0
                        • Pekáček  

                          Stačilo by, aby Japonec začal dělat dvě délky os pro dvě šířky domečků.

                          0 0
                          • TinkTink  

                            No jo…ale pak mas jeste domecky 68 na fullech, kde by ti ta kratsi osa mela za duvod, ze by ti neslo tocit klikama bo by neprosly okolo zadni stavby :)

                            0 0
                • miťo  

                  Ja ti rozumim, JAPONEC praska na trh jednu „zarucene“ lepsi novinku za druhou! Zacalo to zeslabenim vratnych pruzin na saltrech, aby to nechodilo se starym Grip Shiftem, pak Otalink, pouze pro osy od Japoncika, inverzni saltry a ted hovadina nejvetsi: Nejvetsivynalez­nabikuvsechdob: MTB Dualy! Smejdi jedni!

                  0 0
                  • rejow  

                    takze by bylo lepsi kdyby sedeli za peci, nemeli vlastni vyvoj a nechali se pomalu sezrat konkurenci… ?

                    0 0
                    • jonti  

                      Problem je ze to co vyrabaju nie je riadene tak velmi tym vyvojom ako marketingom. Povedz mi co je lepsie na XC stroji za poslednych 8 rokov. V podstate jedine odpruzenie. Vacsina komponentov ma naviac o dost kratsiu zivotnost.

                      0 0
                      • Pekáček  

                        Výrobce se jen snaží ti ulehčit „dělání radosti“ kupováním nových komponentů :o))) A nebo prostě ví, že průměrný biker v naprůměrně vyspělé zemi prostě po roce komponenty zahodí?

                        0 0
                    • wroum  

                      me by stacilo, aby udelali cenove dostupnou, kvalitativne na urovcni XT, radici packu jako je SIS. na FR dle meho soudu idealni a obrovska vyhoda je, ze se o ni nekopnes do kolena :-)

                      0 0
                      • náčelník  

                        Oni ji udělali. Jenom ji přestali už dávno vyrábět.

                        0 0
                        • wroum  

                          ja vim a oni ji pry delaj i ted v rade Dura-ace (asi?) jako razeni na takovou tu casovkarskou „hrazdu“, ale pro normalni pouziti potrebujes dokoupit jinou objimku (nedela shimano a stoji cca 2500kc). takze kdyz to sectu, tak za jednu blbou packu na razeni dam odhadem asi 8000 kc a to bych musel bejt magor.

                          0 0
                          • náčelník  

                            Kamarád má prastarý Checker Pig a na něm tyto páčky. Určitě je neprodá, takže to ani nezkoušej :)

                            0 0
                            • wroum  

                              stejne nebudou na 9 rychlosti, coz?

                              0 0
                              • náčelník  

                                To jistě ne, tenkrát se neumělo do devíti počítat :) A kdoví, jestli nebyly ještě na sedm?

                                0 0
    • Berbr  

      Na kupkolo.cz LX s integrovanou osou za 3200Kč . Za ty prachy perfektní.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.