• TinkTink

    Damy a panove, vznasim hlasovani o mem budoucim tlumici na todle http://www.bike-forum.cz/…26000347.jpg

    K hlasovani jsou tyto tri moznosti.

    1. DT Swiss SD225
    2. Manitou SWINGER R 3-WAY
    3. Manitou SWINGER COIL 4-WAY

    Co by jste zvolili a proc? (FOX nenabizi mne dostupny model ktery by se mi zamlouval)

    0 0
    • Seveřan  

      V tvým případě bych šel asi do SWINGERA 4-WAY a to vzhledem k tomu že lze při tvém zdvihu očekávat drsnější zacházení, a ten tlumič je na to postavenej – určení je pro enduro kola a trojka pro XC. Aby jsi z té trojky nebyl pak zklamán.

      Sám jdu do SWINGERA 3, ale to mám zdvih pouze 100 mm a jezdím pohodové XC, takže tam je naprosto dostačující.

      0 0
    • raceface  

      Já bych tam vrazil 3 way na vzduchu… Je lehkej a vydrží podle mě dost…

      0 0
      • TinkTink  

        Dik za nazor…zatim je to 1:1 :)

        0 0
        • Seveřan  

          Co vidle, bude změna ?

          0 0
          • TinkTink  

            Bude, ale ne hned a ne protoze musim – ta vidle je naprosto uzasna :) – aspon ted v ramci moznosti jak to vyzkouset – na doraz jsem ji jeste nedostal i kdyz jsem se fakt snazil…

            Hladkost chodu – po kazdy vyjizdce mazu silikonem (to jsem delal vlastne na kazdy vidli)…vidle se zajela behem cca 25km (ale v lete by to bylo rychlej teda…)…a chod ma krasne hladky…nemuzu si na neco stezovat..za cas to rozeberu, vrazim tam novou vazelinu a bude to

            Na tedle vidli musim ocenit jednu vec – delali ji mozkem – na tu cenu ma tyto vlastnosti:

            1. na 130mm s 30mm nohama je fakt tuha
            2. hladky chod – manitou proste vazelinu umi a ani v – 10°C (max teplota kdy jsem ji vytahl)…a kdyz se veme v potaz cca 4mesicni interval pro vymenu…pohoda
            3. kde neni olej, nemusi to extra tesnit, muzeme snizit cenu, bude to fungovat – jednoducha logika – skoda ze to u Suntouru nefunguje jak tady :)
            0 0
            • danno  

              Naprosty souhlas co se vidle tyce, taky me hodne prijemne prekvapila.

              0 0
    • visby  

      myslim, ze coil 4way je lepsia volba na drsnoty, hlavne ked ti nejde o vahu…

      ale ak ide o vahu, tak potom radsej ten dt…

      0 0
      • TinkTink  

        5:1 pro pruzinu.

        Takze to vidim jednoduse…objednam si pruzinu :)..akorat to bude chvili trvat :)

        0 0
        • Seveřan  

          Máš recht pokud nejsi chrt a nechceš mít extra lehky kolo pak není co řešit.

          Když si to vezmeš, co hovoří pro vzduch: nízká váha, a cena, možnost lépe doladit pružení – široký rozsah pro experiment. Mínus, když povolí těsnění, tak ani snad nedojedeš. Horší charakterstika pružení oproti pružině.

          Pružina. Plus: charakteristika pružení, menší šance poškození. Mínus váha, není pro gramaře :-) a chrty. Nutnost výměny pružiny pro doladění.

          Jinak si ho uží.

          0 0
          • TinkTink  

            No lehky kolo by mi nevadilo, ale kola mam pomerne lehky (muzou byt lehci, ale uz ne o moc pri zachovani odolnosti)…a tlumic se prece jenom netoci :)

            Co se tyka tech vlastnosti – jeden se smaze – ja muzu mit tu pruzinu za stejny penize jako ten vzduch… :)

            Dik…uziju…az ho budu mit, tak dam foto do fot bajku :)

            0 0
    • Darkson  

      já mám na AC taky pružinovej tlumič (RS Deluxe) a nestěžuju si-fakt dobrá žehlička:)

      0 0
      • TinkTink  

        No jo…ale ty tam mas hloupy tlumic a nizkozdvihovou vidli :)…bych to chtel nekdy porovnat – na jaky jedes zavody? :)

        0 0
        • Seveřan  

          Jen pro zajímavost, s jakou vahou počítáš po úpravách.

          0 0
          • TinkTink  

            Nepocitam :)

            Predstavu mam, ze kdyz se vlezu do:

            1. 13 kg – zazrak
            2. 14 kg – dobry
            3. 15 kg – jooo…pohoda jazz :)
            0 0
        • Darkson  

          s tim tlumičem jsem spokojenej, což mě příjemně překvapilo a 105 mm neni snad zas tak málo:). Malevil, Drásal, možná Drtič…někde se srazíme a porovnáme:)

          0 0
          • TinkTink  

            Ten tlumic – jde o preference uzivatele…ja chci aby se mi to tak nehoupalo :)

            105 – vim..mel jsem…pak jsem mel 120 a ted mam 130 :o))

            0 0
            • Darkson  

              to jsem zvědavej, kde skončíš:-). časem počítám taky s přechodem na těch 120–130, ale výš už ne.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.