Manitou Black Super Air AL - co to je?

58 nepřečtených
  • preacher

    Na bikestore nabízejí tuto vidlici za 6990,. Kč. Nikde jsem nenašel její popis. Není ani na stránkách progresscycle ani answerproducts. Je to asi nějaká oholená verze bez lockoutu, či co. Narazili jste na tento model někde?

    0 0
    • pitelboy  

      AL = absolutne lehka ?? asi naka odlechcena verze..

      0 0
    • Vilém  

      co takhle Al krk?

      0 0
      • Vilém  

        Ted jsem tam kouk a je to tak.Normalni Black Super ma Fe krk.

        0 0
    • vlk  

      řek bych, že v bikestore pobrali součástky co měli kd dispozici a složili vidlici mimo modelovou řadu.

      0 0
      • TinkTink  

        To je kravina…tudle vidli prodaval normalne Progress Cycle…myslim ze je to dobra nabidka pro normal lidi. Pro me uz to ale neni..ma to malej zdvih :)

        Ze je mimo modelovou radu? Vis ty vubec, kolik takovych vidlic Manitou dela? Ani to nemusi byt zrovna OEM a uz se o ni nic nedozvis – proste vznikla…no :)

        0 0
        • vlk  

          koukal jsem na momentální nabídku progresscycle a nenašel jsem ji tam a protože podobnou věc-složení vidle z dílů a následný prodej jsem už u této firmy zažil, bych se tomu nedivil.Je samozřejmě možné, že je to nějaký oem.Ale většinou oem vidle nemívají hliníkový sloupek.Nevím co to je, jen jsem navrhl jednu možnost.

          0 0
          • Vilém  

            To ze ji nenabizeji oficialne jeste neznamena ze je nenabizeji obchodnikum.OEM muze mit cokoli.

            0 0
    • jecnak  

      Ma alu krk a nema lock. V ty vaze a cene je to hodne dobra vidle. Koukal jsem tam na ne a zadny smecko to neni – cely krk, zadny skrabance nebo tak – proste nejaky OEM vidle co se zacaly normalne prodavat nebo tak neco.

      Rekl bych, ze je to celkem zajimava alternativa k RS Duke XC.

      0 0
    • raceface  

      Já sem tenhle model koupil minulej rok v koloshop.cz (samo, že model 04, ne 05) a je to parádní vidle. Akorát moje má 1650 gr a ne 1757 jak uváděj oni… Manitou sou skládačky, takže myslim, že není problém někde přidat, někde ubrat Lock Out, tu přidat SPV, tamhle změnu zdvihu a tak… Tohle je jen další z verzí jak to de udělat :-)

      0 0
    • McBlacky  

      tlumení v pravý noze je ffd, což zatím neměl žádnej black air!, takže se nedá dokoupit lock out.

      0 0
      • TinkTink  

        Hmmm…stejne je ten jejich Lock pekne drahy, coz? :)

        0 0
      • hanz  

        ale dá…black komp 02 byl taky ffd a jak na něm fungoval lock out.

        0 0
        • McBlacky  

          tak to sorry ty jsi tady boss přes manitou, ale někde jsem četl, že na patrony ffd se narozdíl od tpc a tpc+ nedá dát lock. Ten comp02 ho ale neměl v továrním setupu ne?

          0 0
          • hanz  

            továrně to neměl ale mohl sis ho za těch jejich bratrských 3000 kaček dokoupit. Jinak už těm manitouum přestávám stíhat, spíš celkově…už mě nák nebaví se v tom vrtat, nemam čas a když ho ušetřím tak radši jezdím…občas už dávám kola aj kámošovi na nějaký větší generálky.

            0 0
    • McBlacky  

      tak zatím jsem ji nejel, ale už ji mám doma. na levé noze je ventilek na foukání vzduchu, pravá má zespodu tlumení. Nafoukáno na 130 chodí pěkně, ale žehlička jako pružiny to nebude, leda že by se brutálně zaběhla -co taky čekat od vzduchu. Váženo na digi váze cca 1710gr se sloupkem 28,6cm.

      0 0
      • blue  

        tak at ti slouzi aspon tak dlouho a bez problemu, jako me :-) tu cernou barvu ti zavidim, to je asi druha vec, ta seda barva, ktera mi na tom mym vadi

        0 0
      • blue  

        ty jo, kdyz koukam na bikestore, nebylo lepsi priplatit petikilo za toho pruzinovyho RTWD?

        0 0
        • McBlacky  

          já chtěl vzduch (a zdvih 100) kvůli váze (budu ji mít na závodáku)

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Od Foxe sis mohl koupit klidne pruzinu a byl bys na tom vahove minimalne stejne o ostatnich parametrech ani nemluvim… nepletululi se.

            0 0
            • blue  

              za 7–7,5 tisic? ktera to je od foxe?

              0 0
            • McBlacky  

              nevím jaký ty máš info o Foxu, ale jediná xc/enduro pružina v jejich nabídce je vanilla a ta má 2,2kg, což je o 0,5kg víc než tenhle black a cena základního modelu pro tento rok u Šveceje 2,2× víc než jsem dal za blacka :)

              0 0
              • pepino  

                Dyk je to jasny z prispevku,on nemyslel vidlici ale pruzinu:-)

                0 0
                • McBlacky  

                  ahaaaa :) no náhradní díly fox jsou fakt masoxx, třeba vzduchový patrony do talase stojí 8000 a 16500kč a to si nedělám prdel…

                  0 0
              • Pebe  

                Dražší je určitě, ale na SP bylo na cedulce 1,79kg viz http://www.bike-forum.cz/forum/foto.php?…

                0 0
                • McBlacky  

                  hmm tak to jsem ani nezaznamenal, to šli teda s váhou hodně dolů, na to že to je pružina v obou nohách. Na webu fox píšou 1,81, ale to už je malý detail.

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Prej to je vaha sakum prdum vyndany z krabice vcetne neserezanyho sloupku. No zaradil jsem ji mezi kandidaty na lehky XC pro holky.

                    0 0
                    • McBlacky  

                      koukám že nevíš co s prachama co :)

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        To je jen otazka priorit. Vzdyt nemusim jist kazdy den :)

                        0 0
                        • McBlacky  

                          mě by teda jídlo jednou za měsíc nestačilo :)

                          0 0
                          • blue  

                            zase si ale predstav, jak by se ti jelo do kopce, kdybys mel treba 30 kilo :-)))

                            0 0
                            • cabbage  

                              myslim ze mrtvole by to bylo jedno.....

                              0 0
                              • blue  

                                tak zase na nejakej ten rohlik jednou za tejden by dohromady snad dal i tak :-)

                                0 0
                      • Pá-dlista1  

                        Tak uz je doma :) No jsem zvedavej jak se predvede. Doufam, ze Sirenne vydrzi deel nez kdybych ji vozil ja :)

                        0 0
                        • Pebe  

                          Ach jo, já bych musel zaříznout manželku a dítě :-) abych na ní našetřil :-)

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            Vsak taky nezbyde na nabytek a ostatni blbosti. A to jsem jeste pekne zadluzenej. Si uzivam dokud muzu (nez me zavrou:) .

                            0 0
                            • wroum  

                              taky tak. predevcirem sem si konecne koupil novej ramec a kdyz to sectu, tak dluzim tolik, ze bych si poridil slusny jety auto. ale za ten ramec to stoji :-)

                              0 0
                              • Pá-dlista1  

                                Ja bych si za to poridil i novy, ale slusny by asi nebylo :o

                                0 0
                              • blue  

                                chaparral?

                                0 0
                                • wroum  

                                  bingo :-)))) + tlumic FOX vanilla RC (bez propedalu :-), vaha 5,3 kg s tlumicem ve velikosti 15", barva tmave-zeleno-seda metaliza, lesteny prepakovani (foto umistim co nejdriv). naaadhera. uz se tesim az to testnu (bohuzel to potrva, bo mam koleno v pr…)

                                  0 0
                                  • Pá-dlista1  

                                    To je vaha slusnyho sjezdovyho ramu ;)

                                    0 0
                                    • wroum  

                                      je fakt ze je tezsi, ale ja nejsem zadnej kilogramar :-). bez tlemice ma nejakejch 4,1 (bandit FR ma bez tlumice asi 3,4 kg, takze zadnej velkej rozdil)

                                      0 0
                  • Pebe  

                    To dělaj ty sundaný čepy na Véčka :-)

                    0 0
    • McBlacky  

      nikde v manuálu jsem se nedočetl na kolik se má foukat patrona podle váhy jezce. Pouze jakési divné doporučení 75% váhy jezdce na 80 zdvih a 50% na vyšší zdvihy, což teda fakt nechápu a beru to jako vtip. máte někdo kdo vlastní vzduchový blacky tuhle tabulku? Max tlak do patrony se prý snese 190psi, v německém testu měli pro 80kg nafoukáno 90psi, já tam ted mám 130 a je to tvrdý a nejvíc ze všeho v tom mám pěknej bordel. Ne že by se to nedalo za odpoledne zjistit metodou pokus omyl, ale nemám air pumpu a ani na ni zatím nemám watu, protože jsou jiný priority…dík

      0 0
      • wroum  

        pumpu ti urcite nekdo puci, a jinak nez systemem pokus-omyl nenajdes idealni nastaveni. ja ti pumpu klidne pucim at muzes laborovat.

        0 0
      • náčelník  

        V tom testu je to správně – pro zvih vyšší než 80 mm je tlak 50 % z hmotnosti jezdce v librách! Pro hmotnost 80 kg vychází tlak opravdu 88 PSI. Pokud ty máš natlakováno 130 PSI, tak by si měl při tomto zdvihu vážit 118 kg, ty tlus?ochu :)

        0 0
        • McBlacky  

          ahááá ale uznej, že to je fakt dost obecný doporučení, to bych čekal v návodu v rst ne manitou :)) hodím tam 85 a uvidím, co a jak, dík

          0 0
    • McBlacky  

      tak jsem ji v rámci zajetí protáhl včera na xc na výstavišti, hned po namontování na kolo jsem ji dal pořádnej kouř a pracuje jak má. Ovšem aby se dala použít na xc, nafoukal jsem ji na 150PSI, místo 75 doporučených k mé váze. Když jsem ji měl na těch 75 tak zobala luxusně i malé dlažební kostky, ale při brždění šla moc do zdvihu a vůbec to bylo divný v terénu. I při tlaku 150 tlumí dobře. Až na ní dám víc hodím to do recenzí

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Prechod ze Suntoura na odpruzenou vidlici je vzdycky skok :) Ja zas trochu zkousel tu Vanillu. A jako jo :) Sice pri pohledu zhora vypada ta korunka neduveryhodne, ale je to precijen XC vidla.

        0 0
        • McBlacky  

          proti mýmu SR ani slovo :) teda při teplotě nad 15C -přestože v ní nemám vazelínu, je v zimě tuhá- a samozřejmě se musí často čistit, ale tobě to asi nemusím vysvětlovat :)))

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Fakt nemusis. Premazani Suntoura jsem zvladal pod minutu (jsem to nestopoval:), ale blby bylo, ze to chtelo po kazdych 20 vterinach jizdy :(

            0 0
            • McBlacky  

              to já to mám na dýl, vyndat z biku (+ sundat tacháč, véčka) stáhnout vnější nohy, vylejt zasranej oil, vytřít, složit a před sešroubováním nalít oil (otvorem na imbus). No vazelína

              0 0
          • vlk  

            rada je jednoduchá v tom suntouru v pružině je elastomer vyhoď ho a nebude ti tak tuhnout.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.