• rejow

    V jednom obchodě jsem našel starší nádherný kliky, CNC frézovaný téměř ruční práce, ale maj 180mm a já měřím 183cm, bude to v pohodě oproti normálu?

    0 0
    • náčelník  

      Kliky o délce 180 mm jsou doporučovány pro dlouhány okolo dvou metrů. Já bych to nedělal, ale zkušenosti s tím nemám.

      0 0
      • MARIN  

        Mel jsem driv na zimakovi 170 a na zavodakovi 175 a pri prechodu jsem osobne zadny vetsi rozdil nepocitil. Merim 176cm

        0 0
        • Daf  

          Zkus to obracene. Ja se zkusil projet na horakovi se 170tkama. A rozdil je to opravdu neprijemny a znatelny.

          0 0
          • Milan  

            Moje pritelka mela 170 na zimakovi a byla v poho. Pak sem ji zajistil poradnyho bika se 175kama a mame problem, je vysoka jen 153cm a ty kliky ji vadej, ze je neutoci a opravdu je mnohom pomalejsi na lepsim biku. Zaver:neprimerene dlouhy kliky taky vadej.

            0 0
            • Daf  

              Muze to tim byt. Ty okrajovy velikosti klik jsou opravdu pro lidi dost male, nebo naopak hodne vysoke. Jinak si myslim ze 175 bude v pohode pasovat tak 90% bikeru.

              0 0
              • Paja  

                Jak byste stanovili odpovidajici vysku pro jednotlive delky klik (nebo odpovidajici delku nohou – ruzne dlouhe nohy pri stejne vysce). Ja ze zkusenosti muzu rict, ze 175mm je pri 192cm vysky lepsi nez 170mm (mel jsem je na starym kole od dob, kdy sem netusil, ze existujou ruzne dlouhy kliky), ale tohle muzu rict az ted, kdyz mam moznost okamziteho srovnani, protoze dokud jsem jezdil na tech 170mm byl jsem spokojeny. Ted jsem spokojeny se 175mm. Nebyly by jeste delsi kliky jeste lepsi?

                0 0
                • kovar  

                  ne – viz pruchodnost terenem.

                  0 0
                  • náčelník  

                    Delší kliky = delší dráha, kterou opisuje pedál. 180 mm „neutočíš“.

                    0 0
                    • Paja  

                      Takze myslite, ze 175mm je od urcite vysky nejlepsi nebo treba pro lidi pres 2m uz jsou ty delsi kliky lepsi, horsi pruchodnost terenem na biku je jasna, ale kdyby to bylo treba na silnici?

                      0 0
                      • enjoy  

                        takova merida a 180mm kliky,hmm:-)

                        0 0
                        • lubos  

                          No jo, ale ne kazda ale ma nizko stred.

                          0 0
                          • enjoy  

                            jeste pred par lety jich bylo dost,ne?nevim jak posledni rok.

                            0 0
                            • lubos  

                              Jo, nizko stred, kolmo postavena vidla, kratka tamova trubka … jo, uz to pomenili. Ale nedavam jim nejakou velkou sanci na skutecne spickove ramy .. jsou moc masovka.

                              0 0
            • Honzis  

              S tím souhlasím, ségra má na RM taky 175mm a je vidět, že už to úplně neutočí pří cca 168cm výšky. Na 170mm se jí jezdilo líp, ale její blbost, že si to koupila, že ano. U sebe rozdíl mezi 170 silnice a 175 cross nevidím, stejně mi připadá, že to při nízké frekvenci nejede ani s delšími klikami. Na hodně starým biku jsem jezdil asi 165mm nebo kolik a to už bylo znát, že jsou kliky dost krátký, ale i při níké kadenci to jelo, tak nevím.

              0 0
              • Paja  

                Co myslis tim „i pri nizke kadenci to jelo?“ Chau, ze pokud by clovek chtelk jezdit nizsi kadenci, muze pouzit o malinko delsi kliky, aby utahl tezsi prevod, ale kratsi?!

                0 0
                • Honzis  

                  Tím jsem jako myslel, že jsem nepoznal ani „velký“ rozdíl v délce klik. Myslel jsem, že cross s 175mm bude do tahu lepší, ale moc se to nepotvrdilo. Nebo jsem spíš vyměkl a jezdím víc frekvenčně.

                  0 0
          • MARIN  

            Obracene tj ze 175 na 170 sem presel vlastne vzdy az po 1–2 mesicni pauze. Ted uz to nevyzkousim protoze mam i na zimakovi 175

            0 0
    • kovar  

      krome toho o pet milimetru budes bliz pedalem k zemi, jestli je to moc nebo malo, zda zavadis pedalem za ten kamen nebo ne, to nevim.

      0 0
      • zirecek  

        dnes se vetsinou voli varianta 170 ci 175mm. Ja mam 202cm vysku a taky se rozmyslim, jestli kliky 180 ano ci ne. Taky noha v horni uvrati je vyse. Pruchodnost terenu je taky nutne zvazit, taky dle vyse stredu od roviny kol.

        0 0
        • Siddha  

          jestli mas primerene dlouhy nohy, tak rozhodne jdi do neceho delsiho!

          0 0
    • Dlhý pes  

      Myslím, že Indurain jezdil zrovna 180mm kliky a určitě nebyl moc vyšší než ty :-).Ale do terénu bych to raději nezkoušel viz příspěvek přede mnou.

      0 0
    • Moah  

      A co zkusit kompromis t.j.177,5. Tedka doufam,ze nekecam, ale pred dvema rokama jsem takovou velikost v katalogu shimana videl. Neni to sice k tematu, ale je to v souvislosti tou vyskou.. Kazdopadne nevite jestli se v takove velikosti daji sehnat nebo objednat XT04?

      0 0
      • Daf  

        V techto rozmerech se delaji jen XTR, dura ace a ultegra. Stejne kliky v jinych rozmerech nez 175 jsou nekdy drazsi.

        0 0
        • Moah  

          No spis jsem se chtel zeptat, jestli by ty dva a pul milimetru udelaly hodne. Nebylo by to lepsi nez tech 175mm?? teda na moji postavu –18× cm a lehce delsi nohy nez je prumer(jen od oka a podle me rodicky, nevim totiz kolik je prumer v cislech) Ted jsem se dival a delaji se i v XT coz by bylo cenove prijatelne.

          0 0
          • Daf  

            Tech 177.5 by mohlo byt pro tebe OK. Zajimalo by me kde jsi videl ty XTcka v rozmeru 177.5 protoze na strankach shimana jsou jenom rozmery po 5mm

            0 0
            • Moah  

              Je to mozne, ja to bral z katalogu 99, ted uz to asi nebude.. ale jinak dik

              0 0
    • MartinXC  

      Jezdit na tom půjde, ale zapomeň na dynamiku. Leda bys měl delší dolní končetiny, než je obvyklý průměr – to bys měl vědět, jestli ti každé kalhoty prodlužují o 5 cm.

      0 0
      • rejow  

        Díky všem za rady. Vykašlu se na ně, asi bych pořád škrtal o zem.

        0 0
    • Meesha  

      To je takovej rozdil, jestli sou kliky o 5mm delsi nebo kratsi?

      0 0
    • Kopálista  

      Ve starým fóru byl tenhle odkaz týkající se délky klik: http://www.sosenka.cz/kliky.html

      0 0
      • lubos  

        Hmm, jeste tak vymyslet nejake hydraulicke prepakovani klik .. to by bylo neco.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.