• actus

    nazdar pls poradte nejake lahke pneumatiky 2,4 na dirt a street. cena tak do 1500 za par. teraz vozim wtm motoraptor 2.4, vazia 850g a to sa mi zda celkom dost.

    0 0
    • Pá-dlista1  

      Tak takhle daleko jsem asi jeste nedosel. Ja porad preferuju u pneumatiky na dirt a street jiny vlastnosti nez vahu a pneumatika pod kilo je jen vroubkovana duse.

      0 0
      • actus  

        tak sorac, len som pozeral na pneumatiky pre horaky a tam bolo 0,5kg. tak nic a ja som si myslel ze vozim daco tazke, lebo pojdem kupit dajake nove, tak som to chcel trochu odlahcit. inak je to normalne – bajky na dirt vazia tak 15kg a horaky aj pod 10. teda viem ze bajk na dirt musi daco vydrzat ale zebi tam bol rozdiel az 5 kg?

        0 0
        • Manas  

          Hehe, to si pis. Je to v ramu, komponentach a hlavne samolepkach :-) Jinak ty pneu bys mozna mohl vozit DMR Moto. Prisli mi celkem slusne lehky a na dirt/street ideal.

          0 0
          • Kreten  

            a v ktorom eshope ich mozem zohnat? co stoja a kolko teda vazia?

            0 0
            • jecnak  

              Nechtel bys, aby za tebe nekdo mackal i klavesy?

              0 0
              • Kreten  

                no mohol bysi:D ale nije. jediny eshop na slovensku co poznam je akcebike.sk, a tam som ich nenasiel. preto sa pytam

                0 0
          • libi  

            Mota sou sice dobrý, ale jestli chce za každou cenu 2,4 tak Mota sou 2,2. A s tou váhou bych to viděl tak, že když má pneuška něco vydržet, tak nemuže mít 0,5kg. A hlavne XC gumy sou max 2,1

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Schwalbe Racing Ralph jsou i 2,4 a 590g, ale je to XC pneu se vsim co k tomu patri.

              0 0
              • libi  

                uznávám že sou i širší XC gumy, ale stejně se do většiny XC rámů nevejdou

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  To oznaceni v palcich neni vubec smerodatne :)

                  0 0
                  • libi  

                    to ja vim. Ale to je pravě na … když výrobce neudá i v mm. Třeba Tiogy maj přepočet z palcu na mm přesnej, ale maxxisy sou ty palce fakt jenom orientační

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      A u Maxxisu dokonce neplati ani v ramci jedny firmy. Podle toho cisla se muzes maximalne orientovat v ramci jednoho modelu (radsi i jedne verze:) Manas mel dva ruzny Maxxisi, kde 1,9" byla sirsi nez 2,1" :o

                      0 0
                      • libi  

                        Maxxis je v tomhle na dvě věci. Já měl Swampthinga 2,5 a bylo to spíš jak nějaká 2,1 nebo 2,2

                        0 0
                      • Manas  

                        Presne tak, od ty doby vozim jenom Tiogy a vim na cem jsem :-)

                        0 0
                        • libi  

                          Tak tak, taky ted mam vobě Tiogy Factory DH 24×2,3

                          0 0
                          • wroum  

                            by se mi taky libily, ale neprolezou zadni stavbou, takze mam maxxis minion DH 2,35

                            0 0
                            • libi  

                              Tak na 24 by snad prolezli ne? Nebo mas tak uzoučkou stavbu? Takhle mam na každý straně ještě min 5mm misto. A když sem měl 26 tak tam byl Point 2,6 a taky ještě s lehkou rezervou, ale byl težkej jako kráva.

                              0 0
                              • wroum  

                                maxxis 2,35 ma na kazdy strane cca 2 mm rezervu (uz je to i zavareny protoze rozhozenej rafek predchoziho majitele zapricinil prodreni zadni stavby gumou) :-) 24" kolo mi prijde jako nesmysl – nevidim v tom moc vyhodu (pro me), spis nevyhodu. Treba Bighit se mi fakt libi jako kolo, ale kvuli 24" bych si ho neporidil.

                                0 0
                                • libi  

                                  To nechápu předchozího majitele jak to mohl nechat dřít až prodřít. Ja sem se 24" spokojenej, mam je na pevňákovi a nestěžuju si. Myslim ze je to odolnější nez 26", ale to hodne záleží na rafcích, mam níž těžiště to mi taky vyhovuje a to kolo se mi takhle libí víc÷)))

                                  0 0
                                  • wroum  

                                    puvodni majitel byl tak trochu punkac. uz takhle mam vidli „predkoplouů“ dost se 24" by to bylo este vic. Intense mag 30 dh je dost odolnej i v 26" :-)

                                    0 0
                                    • libi  

                                      Jo koukal sem se na foto tvyho biku – moooc pěkný RBaso, na něco takovýho nemam finance. A je fakt že ty mag 30 sou hodně odolný. Na celoperko bych asi taky nedal 24"

                                      0 0
                                • Manas  

                                  Hms, 24' je celkem dobra co se tyce zrychleni a tak, ale rozdil nepoznas :-) Ja ji vozim jen kvuli tomu ze to Norco je na to staveny. Na kazdy strane aspon 5mm – 1cm mezera, do blata ideal. Puvodne tam byla 26' ale to bylo fakt na tesno i s Kendou 2.35. Jinak 24' ma na DH spis nevyhody, nesezenes spiky ani kdyby ses postavil na hlavu, a vyber plastu taky nic moc.

                                  0 0
                                  • wroum  

                                    ja DH moc nejezdim a v bahne taky moc ne. takze ta mezera mi bohate staci a plaste taky nijak vyrazne neresim. paradoxne mi ale prijde ze s 24" to jede znatelne hur. kdyz je to kolo na to staveny, tak budiz, ale pro me to je duvod si takovy kolo nekoupit (pokud tam nejde 26"). kazdemu co jeho jest :-)

                                    0 0
                                    • Manas  

                                      Njn, v ty dobe to byla snad jedina rozumna volba komplet kola. Taky se to ukazalo, jezdim ho ted treti sezonu a vsechno drzi jak ma. Zatim :-)

                                      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.