• RomanP

    Vím, že si člověk většinou podobným dotazem říká o vtipné rady a narážky o puntíčkářství, ale přesto to zkusím a vy to zkuste přehlédnout, pokud Vás to bude prudit :-)

    Při zařazení na páté (prostřední) kolečko na přehazce XT 04 Dual nemám oranžový ukazatel na prostředku prostředního políčka, přestože to v obchodech a u kamarádů tak vídám. Zkoušel jsem štelovat o několik otoček seřizovací váleček i za cenu rozladění přehazky, ale nemá na to narozdíl od XTR 03 vliv, tam je ukazatel přímo na lanku. Svět se neboří, ale když ma to kouknu, nevypovídá to v první chvíli o ničem. Nevíte někdo, jak to vyřešit ? Třeba je náprava jednoduchá a já jenom nevím jak. Po sundání plastového krytu jsem nenašel, čim bych to mohl ovlivnit.

    0 0
    • Lada1  
      1. Ses si jistej , ze nemas treba 8kolecko ?
      2. Mozna mas mezi 5–6 nebo 4–5 vlozeny neutral
      0 0
    • Daf  

      Nevim jak to tam vypada, ale u klasickych pacek by urcite sel ten jazycek priohnout.

      0 0
      • RomanP  

        To jsem myslel, proto jsem to rozebíral, ale je to takovej materiál, že by to prasklo, ale napadlo mě, jestli tady někdo neví. Je mi jasný, že aš to ohnu, tak to buď lupne, nebo mi pak někdo napíše „nejsi magor, je tam na to šroubek“ treba.

        0 0
        • Mata.Lan  

          Jestli se to rozhodneš ohýbat, tak bych doporučil to nejdřív nahřát (např tryskovym zapalovačem), pak to nepraskne (ale už to nikdy nebude tak pevny – jedině kdybys to ihned po nahřátí/ohnutí rychle zchladil)

          0 0
      • RomanP  

        S tím přihnutím to vypadá asi takhle http://www.bike-forum.cz/forum/foto.php?… Zkrátka se mi do toho moc nechce.

        0 0
        • hanz  

          se ti ani nedivím že se ti do toho ohýbání nechce…asi to budeš muset přežít........ještě mě tak napadlo, nedá se ten strojek pootočit celej v tom plastovým domečku?.....tím bys to vyřešil.

          0 0
        • Daf  

          Vybodni se na to. Ja ten praporek v packach mel hlinikovej, takze to nebyl problem. Tady je to zbytecnej risk.

          0 0
    •  

      já bejt tebou bych se v tom moc nehrabal, takovej detail, ja sem si to na svejch deorkach ulomil a naky takovy veci uz neresim, lepsi něco nez nic, kdyz to budes nejakym zpusobem ohejbat tak ti to praskne a uz to vidim jak tady pises kde by se to dalo sehnat, nic proti, jenom muj nazor.

      jinak prvni odstavec je hezkej no

      0 0
      • RomanP  

        Máš pravdu s tím, že je to detail a i s tím, že až to praskne, bude po pr… úplně. Ale je to o dost, v podstetě o jeden převod a to je pak lepší na to ani nekoukat, no a za ty prachy to zamrzí.

        0 0
    • pos3k  

      a nechces si tam udelat carky? By mohlo pomoci ne?

      0 0
      • RomanP  

        To by pomohlo, ale to už je skoro jednodušší to zkusit ohnout, než vyrábět zářezy na pažbě :-)

        0 0
        • pos3k  

          myslim ze uhnutim by to spis prdlo, ja bych to resil cernym tenkym lihofixem Me u xtr docela stvalo ze tam nemam prave ty carky ale „jen 3 oddily na 8 poloh“. Casem jsem si zvykl i bez tech zarezu (je to ulehcene pac mam o kolecko vzadu mene :-) , ale neni problemo so to tam nacmarat a zkusit to s tim.

          0 0
    • Mata.Lan  

      Zkus to reklamovat :)

      0 0
      • RomanP  

        Hm, to mě taky napadlo, ale na výměnu to asi není a aby se mi v tom někdo š?oural a nahřejval zapalovačem, tak to můžu udělat taky. Určitě se na to ale v mým servisu zeptám. Nevíte, kde je tady servis na Shimano ?

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.