• Misfit

    Jazdite ju uz niekto? je to oem… neni pretlmena ako minulorocne dirt jumpery?

    0 0
    • Bleda tvar  

      je

      0 0
    • MnemonicJ  

      abych to tu nezasíral dalším vláknem, tak přidám sem… Nadchází zimní čas, takže bych vytáhnul ze sklepa starý HT s Marzocchi DIRT JAM Pro. Po měsících strávených na fullu mi trochu (možná i trochu víc) vadí to, jak ta vidlice funguje. Má někdo zkušenosti s nějakým laděním? Další variantou je koupě Raidona nebo Epixona, ale ta Marzocchi je takový parádní kladivo na čaroděnice, tak jí hned nechci házet do žita :) Díky za případné rady

      0 0
      • Strakááč  

        pošli foto tý vidle.. často jsou strašně extrémně progresivní to znamená, že prvních 2–4cm je jak houba pak 2cm tužší a zbytek už je strašně tvrdý..asi to bude ten chod co popisuju.. nebo spíš takovej chod měl kámoš u nějaký dirtový marzošky.. a taky se mi to nelíbilo…bejt tebou to rozeberu a uvidíš.. nejlepší by bylo vyměnit všechen olej a pořádně jí vyčistit.. ale myslím že ten chod se zas tolik nezmění ale zkus to :D kdyžtak popiš jak se chodá.. jinak pokud je tvrdá odzačátku zdvihu a jinak chodí do zdvihu v pohodě, tak si budeš muset zvyknout.. to je asi ta nejlepší možnost.. plno dirtařů vozí vidlice totálně na tvrdku :D prostě maj sag třeba tak 5–10mm :D

        0 0
    • MnemonicJ  

      jo, olej mám v plánu vyměnit, ale podle mě bude zásadní problém v pružině… Tu vidlici jsme ještě rozebranou neměl, na rozdíl od Foxe jsem to před pár lety svěřil servisu (ne že by to nějak výrazně ovlivnilo chod, bylo to asi spíš pro pocit). Podle všeho by měla bejt v jedný noze pružina a v druhý vzduch/olej. Chtěl jsem vědět, jestli s tím nemá někdo zkušenost, na zimáka asi nemá moc smysl dávat echtovní vidlici, nicméně pokud by to znamenalo pětikilo a dvě hodiny práce, tak bych asi otevřel pivo a zkusil to trochu poladit…

      0 0
      • Strakááč  

        Hele pružina je fajn.. věř že jedinej problem u pružiny je vaha, nikoliv chod.. :) takže výměn olej.. podle mě tam bude otevřená lázeň.. já mám pružinovku ktera chodí jako bejk jen je to těžký.. :)

        0 0
    • MnemonicJ  

      řekl bych, že ta pružina je hodně tvrdá (což by se možná dalo usuzovat i podle toho jména vidlice) mám problém jí zmáčknout a to mám skoro metrák :) Váha není ideální, mylsím že katalog říká něco kolem 2,8kg, ale na zimáka asi nemá smysl to moc hrotit a pokud s tím náhodou vyjedu někam natrail, tak se to alespoň snad hned nezlomí.

      0 0
      • Strakááč  

        Tak do toho sežeň měkčí pružinu… poměř jí a uvidíš.. :) tvrda je, na to se spolehni.. na dirta je tvrdá super :) ale na nejaky klasicky cx naprd :)

        0 0
        • MnemonicJ  

          no takhle bych si taky dokázal poradit :D ta vidlice je stará 10 let, takže nevím, jakej problém bude tu pružinu sehnat, navíc výsledek je stejně nejistej, proto jsem s etu ptal, jestli nemá někdo zkušenost s podobnou úpravou :)

          0 0
          • Strakááč  

            Pružinu musíš sehnat delka se podle mě moc nemění hlavni je to rozebrat a zjistit co je uvnitř pomerit ji a pak kouknes na čem jsi :)

            Klidně pošli naky foto po rozebrání :)

            0 0
            • MnemonicJ  

              ok, až to rezeberu, tak něco nafotím. Když jsem rozebíral Foxe, tak jsem docela koukal že tam nic vlastně není :D Tohle bylo moje první HT s odpruženou vidlicí a na servis jsem se moc necítil. Zkusím víc pohledat na netu, zatím jsem žádnou pružinu do té mojí vidle nenašel, ale ono to asi bude kompatibilní s jiným modelem, jen zjistit se kterým… Případně zkusím Bartoníčka, když ho mám tady „za barákem“

              0 0
              • Strakááč  

                Dle mě to budeš moct zkombinovat podle zdvihu skoro s každou a kdyby ve zdvihu chybělo tak dáš podložku dospod.. :)

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.