• Mata.Lan

    Firma Morati, sídlící v Mariánském Údolí poblíž Olomouce, definitivně ukončila výrobu titanových komponentů na kola. Morati (Mora-Titanium) vznikla jako součást letecké sekce firmy Mora Moravia, která se po pár letech oddělila, aby je pak skoupil americký kolos HoneyWell. Ten letos výrobu komponent (údajně kvůli zanedbatelným ziskům) zrušil. Přitom pod značku Morati spadá několik unikátních patentů, jako odpružený rám pouze s jedním kloubem morati.com/en/pro­dukce_ramy_hc12­.htm titanová řidítka s integr. V-představcem morati.com/en/pro­dukce_riditka­.htm. Bohužel zmiňovaný rám přišel na 52000kč a řídítka na 7500kč. Pro fanoušky této značky nabízí Morati ještě zakázkovou výrobu, ta bude ale kvůli své ceně většině lidí nedostupná. Doporučuju navštívit stránky morati.com alespoň se pokochat fotkama

    0 0
    • McBlacky  

      já měl pocit že zakázková už byla předtím. ty jejich ceny to fakt sci-fi, kdyby alespon byli trochu milejší k tuzemským zákazníkům :(

      0 0
      • Mata.Lan  

        Ano, zakázková výroba byla už i před tím, jenže k tomu se sériově vyráběly komponenty. Teď už je jen zakázková výroba

        0 0
      • Vilém  

        Par let nazpet byli ceny ramu pro nasince ani ne polovicni.To se vsak nelibilo zahranicnim prodejcum a pod jejich tlakem se dostaly ceny tam kde jsou:(Jednou jsem si ho chtel koupit,ted uz si to asi neuskutecnim:(

        0 0
        • prodi  

          Jo, to si pamatuju. Ve Velu myslím z roku 1999 byl test softaila Morati asi za 42 tis.Kč… Že ja to tenkrát nekoupil…

          0 0
        • xstefi  

          No nemuseli jim to zrovna rikat, ne :)

          0 0
          • Vilém  

            Voni jim to nerikali,ale pak se lidem z okolnich zemi vyplatilo si domluvit ram primo v CR a ne pres mistniho dealera,cimz tento prichazel o zisk.Jinak ceny Morati nema cenu komentovat,kdyz clovek vidi za kolik se prodavaji Ti ramy z Ruska,tak pochybuju o tom ze je cena podlozena vyrobni narocnosti.Nevim jak ted ale pred asi 2 roky staly tyto ramy cca 1/3 Morati a ta firma vari ramy pro hodne renomovane znacky.Timto nechci Morati zhazovat,nektera jejich technicka reseni jsou fakt super promyslena a nasledne provedena.

            0 0
    • Pekáček  

      No vidíš, já mám odpružený rám bez jediného kloubu a má větší zdvih (nepočítám oka na tlumič, nějak ho tam přidělat musíš). Morati a ?ajvani by to měli dát dokupy, bejt to celý titanový tak by to bylo supr. Url:http://www.bike-forum.cz/…07155607.jpg

      0 0
      • Mata.Lan  

        Máš tam o kloub víc než morati, pořádně si ten systém prohlidni. kolo máš hezky, ale oproti Morati je to pořád slabota. Morati je kompletně českej výrobek (návrhy, výroba, testy…), tak sem neple? ?ajvany

        0 0
        • Pekáček  

          No je to dvojplanžetovej systém, kde je ten kloub kolem kterýho se jedna z nich točí? Neberu samozřejmě uchycení tlumiče, jak ho tam jinak dáš, že? Jako lepší kolo mám Duratec. Z Plzně.

          0 0
          • hanz  

            však je to fuk ne, ani jedno z tehle kol mi nepřijde pro mě dobré s tím rozdílem že za morati jsi vysypal balík a odměnou ti bylo to že ses vozil na morati, moc se o tudle kategorii kol nezajímám ale proslýchalo se že morati je fakt jen na frajeření, že za ty prachy nebylo odpovídajících kvalit paradoxně právě kuli tomu titanu.

            0 0
            • Pekáček  

              No a jak je to s kvalitou těchhle planže?áku jistě všichni víte :o) Jen bych dodal, že se na tom systému nic netočí, to co vypadá jako čep (imbus za tlumičem) je napevno utažený váleček na kterej je přichycená planžetka.

              0 0
            • McBlacky  

              moje řeč, osobní hranice co bych dal za jejich rám je 20tkč, kdybych se chtěl někdy hodně odvázat. Ale to by museli chlapci trochu poladit vinyly. Rám je hezky zpracovaný ale to jak ho zhyzdí polepkama je hrůza. Jízdní vlastnosti nechám stranou, mě by spíš šlo o výdrž rámu. Komponenty z titanu se dají sehnat levněji a to jak od výrobců z cz tak zahraničí. Kliky prý neměli nic moc, M-barů bude škoda, to potenciál mělo.

              no ale ted se z toho stane už brutální kultovka :)

              0 0
              • Pá-dlista1  

                To je jen strategicky tah zahranicniho marketingu, aby lidi akceptovali tu vysokou cenu:)

                Obvykle se teda tomu rika vyprodej a cena klesa, ale… :))

                0 0
    • Lance  

      jde mimo me:))) hnusnejsi kola jsem nevidel – muj nazor!

      0 0
      • fousac  

        bacha na Selmiru.. kouse ;)

        0 0
        • Lance  

          jsem daleko:))

          0 0
        • SELMIRA  

          Ale nekouse. Steka, ale kousat prej neumi.

          A vubec, co to kecate? Tak se podivejte na svoje boty! :o)

          Ja si snobsky nepripadam, proste Moratku jsem chtela, tak ji mam a jsem s ni spokojena, ale to neni duvod, aby se vsem libila.

          0 0
          • vlk  

            a proč nemáš foto kola v profilu.Snad se za ni nestydíš.

            0 0
            • SELMIRA  

              Nevim. Se mi jí tam nechtělo dávat, páč se mi to nezdálo důležitý. Je to taková osobní věc, já mam svého Titanika ráda a nějak nepotřebuju žádný vaše komentáře. Spíš by se můj milý Titanik mohl někdy stydět za mně. :o)

              0 0
              • fousac  

                stejne uz i takhle vsichni vi, ze je to nejtezsi a nejosklivejsi moratka v evrope..

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Ke konci vety jsem se zacinal bat, ze si neudelas kamaradku :)

                  0 0
                  • fousac  

                    no a?? mi taky pomlouva silnicku.. ;)

                    0 0
                    • SELMIRA  

                      no jo, ale tady se bavíme o KOLECH :o)) Já už si ani nepamatuju jak ta Tvoje VĚC vypadá, ale už předem je jasný, že uplně nemožně. :o)))

                      0 0
                    • Pá-dlista1  

                      V poho. Tim zes pouzil slovo moratka sto vsechno „zachranil“ :)

                      0 0
                      • fousac  

                        se nechytam.. ?:/

                        0 0
                        • cabbage  

                          nejses sam, mozna se nechyta ani mistr padlo:)

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            Vetsinou se smeju sam, ale ze jsem dobrak, tak tentokrat se o to podelim s vami :)

                            //Spíš by se můj milý Titanik mohl někdy stydět za mně.
                            stejne uz i takhle vsichni vi, ze je to nejtezsi a nejosklivejsi ....... v evrope.. //

                            0 0
                            • Vojtíšek  

                              ještě, že tady máme moderovanou diskuzi :-) Některé souvislosi snadno leckomu uniknou, takhle však nejpřijde vniveč žádná.

                              0 0
                            • cabbage  

                              tak vysoko sem zpetne tu debatu necet:(, ale uznavam ze je to ftipny.

                              0 0
                      • Vojtíšek  

                        pomalu už Tě přestávají soudruzi bikeři chápat (spíš nestíhají chápat :-)

                        0 0
            • SELMIRA  

              tak už se můžeš podívat

              0 0
          • Lance  

            Pekny kozacky:)

            ale ja o snobstvi nic nerek:)

            0 0
            • SELMIRA  

              Ajo. Ale byly by dobrý na mý mámě. :o))

              0 0
              • Lance  

                no vidis, ja nemam nic proti tvymu kolu ani sem ho nevidel, pouze konstatuji,ze jak vidim vzdycky morati tak je mi zle,ale asi to dela ten tvar tech jejich priblblych riditek – proste hnus, vic se mi libilo sobi 20!

                diky tato....... ty jsou co?......

                0 0
                • SELMIRA  

                  jak neni neco z USA, tak se to pánům nelíbí

                  ale řeknu Ti tajemství, mě se Morati taky 2× nelíbí nebo spíš nelíbil když jsem si ten rám kupovala, teď už se mi samozřejmě líbí, páč je moje, že yo, ovšem já si to kolo nekupovala kvůliva vzhledu.

                  Vám ho teda zejtra asi ukážu, aby byl klid. Ale dneska tu nemám žádný příhodný foto.

                  0 0
                  • fousac  

                    pokud budes delat aktualni foto, tak aspon necim zakrej tu silenou vidlici.. dekuju.. ;o)

                    0 0
                    • McBlacky  

                      hele až tě zejtra potkám a z jednoho voka ti bude trčet rám a z druhýho vidle s Ty-víš-jakým nápisem, nebudu se divit :)

                      0 0
                      • fousac  

                        tak na me hlavne nepraskni, ze budu vecer u pigiho, at Selmira nevi, kde me ma hledat.. psssst… ;o)

                        0 0
                        • SELMIRA  

                          jé, hele, koukám, že sám uznáváš, že si trest zasloužíš. Ale možná se slituju, páč jsem právě posvačila a po jídle mívám dobrou náladu. Chi.

                          0 0
                    • SELMIRA  

                      Tedy normálně slabší nebiju, alébrž chránim, ale asi se budu muset vzepřít svým zásadám. Kdy máš zase cestu do Brd???

                      0 0
    • vlk  

      Já jsem zaslech,že se tam dělaly nějaké titanové rám y, ale že moratiny to jsem netušil.Kruci kdybych to věděl dřív.Pracovali tam někteří moji známí.No co se dá dělat.

      0 0
    • wroum  

      tak to si moratku asi nikdy nekoupim. ale sem v klidu protoze bych si ji nekoupil ani tak. sou to nehorazne predrazeny a hnusny ramy. snobici maj holt smulu :-)

      0 0
      • náčelník  

        Pokud jsou rámy Morati „hnusné“, potom musí být „hnusné“ titanové XC HT rámy v přírodní barvě i u všech ostatních výrobců. Pár písmenek na rámu to už nezachrání. Pokud se za danou cenu prodávaly, nelze mluvit o předraženosti – cena je výsledkem rovnováhy nabídka-poptávka. Končí-li výroba, dle mého mínění to je škoda.

        0 0
        • wroum  

          dle meho mineni jsou vsechny titanove ramy osklive. mylis se, samolepkama lze hodne zkazit i zachranit. konci-li vyroba, je to skoda jen proto, ze zpracovatelu titanu u nas moc neni (ted jeste min), ale urcite neni pruser to, ze bude min ramu z titanu. s to cenou to je spis dan za zbytecnou exkluzivitu a nasmerovanim na urcity typ zakazniku (prachaci a zavodnici)

          0 0
          • blue  

            se obavam, ze s tema prachacema mas mozna trochu zkresleny, nebo spis zaslepeny predstavy… nerekl bych, ze si moratky kupujou jen prachaci a snobove… a i kdyby, je to jen jejich vec a nechapu, ze te to porad tak irituje, ze to porad musis zminovat, at si se svejma penezma delaj, co chtej

            0 0
          • náčelník  

            Cena je vysoká kvůli technologické náročnosti výroby a ne kvůli nějakému „nasměrování.“ Zpracovatelů titanů neubude – nekončí firma, pouze přestává vyrábět určitý výrobek. „neni pruser to, ze bude min ramu z titanu“ – to je obecně špatně, ubude konkurence.

            0 0
            • wroum  

              jaka konkurence? Morati nema konkurenci, kdyby mela nestojej ty ramy tolik. technologie vyroby je slozita, to mas pravdu, presto lze vyrobit stejne kvalitni titanovy ram skoro za polovic. muj skorozivitel jedna s jednou zahranicni firmou o podminkach dodavek titanoveho materialu a ta firma uvari z titanu cokoliv a zivi se i tim ze pro jine firmy vari ramy. kvalitativni rozdil bude minimalni, cenovy skoro 50%.

              0 0
              • náčelník  

                Morati sama je konkurencí pro jiné firmy, tak to bylo míněno. Nahoře se píše, že důvodem zrušení výroby rámů je zanedbatelná ziskovost. Pokud má ta tvoje „jedna zahraniční firma“ technologii výroby na stejné úrovni jako Morati a prodává za poloviční ceny, jaké má potom hospodářské výsledky? A proč už neovládla trh s titanovými rámy?

                0 0
                • wroum  

                  ta firma zpracovava titan jiz pomerne dlouho a vyrabi ramy, ramove sady a soucastky pro mnoho jinych firem z celeho sireho sveta. navic je blize zdroji titanu nez jini. hospodarske vysledky neznam, ale ta firma funguje a existuje, takze asi problem nemaj. jeji katalog se podoba katalogu ze ktereho si vybiraji zastupci velkych znacek na taiwanu produkci na ten ktery rok. akorat tech polozek tam je samozrejme mene.

                  0 0
                • Mata.Lan  

                  Tím, že mají zanedbatelné zisky není myšleno vzhledem k jejich obratu či ziskům v jiných cyklo firmách, ale vzhledem k ostatním částem společnosti HoneyWell. Pro ně je nějakých pár milionů ročně jen zbytečná přítěž v papírování

                  0 0
              • blue  

                a co poprodejní zákaznickej servis? bude za tu poloviční cenu na stejný úrovni?

                0 0
                • JIRA  

                  A čo si Kefalín predstavujetě pod takým „poprodejným servísom“? :)

                  0 0
                • wroum  

                  jako jestli fungujou reklamace? nevim u nas se (zatim) od nich nic neprodava. ale neni duvod proc by to nemelo fungovat, je to solidni firma.

                  0 0
              • náčelník  

                Bylo by možno vysvětlit termín „můj skoroživitel“?

                0 0
                • wroum  

                  clovek ktery mi umoznuje privydelat si k memu pravidelnemu platu, tim ze pro neho delam ve svem volnem case. skorozivitel proto, protoze by me to skoro uzivilo. konkretni osobu nechtej.

                  0 0
                  • náčelník  

                    To stačí. Už mi je jasné, proč haníš Morati.

                    0 0
                    • wroum  

                      to neni ten duvod. zatim se jen jedna a testujou se prototypy veci, ktere morati nedela (nedelalo). ani kousek sortimentu by nebyl stejny a morati by teto firme (a obracene) nekonkurovalo. ramy se delat (vozit) nebudou.

                      0 0
    • Pilot  

      nevim odkud mas tu zpravu. mluvil jsem s reditelem z programu a ten mi rekl, ze nekonci (jsou jejich oficialni distributori v CR). jedine co zastavili je vyroba sedlovek (na webu uz je nenajdes), protoze se to nevyplatilo. v prosinci/lednu vymenovali stroje a vyroba ma bezet dal.

      0 0
      • Mata.Lan  

        Tady se o tom mluví už půl roku. Nevím, jak moc je to oficiální informace – mám ji od zaměstnanců – ale možná o tom distributoři ještě neví :)

        0 0
        • Pilot  

          no uvidime. myslim, ze by to byla skoda. na druhou stranu morati nema skoro zadny marketing a asi nechapou, ze sami se ty vecinemuzou prodat.pred 2 rokami sponzorovali dva kluky co jezdili svetak v XC, team se jmenoval morati-honeywell.nikde se o tom nepsalo, na jejich webu ani zminka.

          0 0
          • homat  

            marketing není propagace !!!

            Propagace je jen jedna ze součástí marketingu, pokud uvažuješ z pohledu 4P marketingu, pak je to pouze 25%.

            0 0
        • Vrci  

          Z toho co ty sám píšeš v úvodu „definitivně ukončila výrobu titanových komponentů na kola“ já usuzuju, že skončili s klikama, představcema, řidítkama a sedlovkama a ne s rámama – rám není komponent

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Asi se tomu tak nerika, ale jinak to neni nic jinyho. Jako predstavec spojuje vidlici s riditkama, tak ram spojuje ostatni soucastky. A predstavec komponent je. Pro me je ram komponent jako kazdej jinej.

            0 0
          • Vilém  

            Kliky uz delsi dobu nedelali,praskaly, vaha vsak byla uchvatna.kdybych na ne nekde narazil na jety,tak je hned beru.

            0 0
            • Pilot  

              videl jsem je v jednom nejmenovanem krame v praze, vypadaly novy, cena byla asi 17k…tohle uz je fakt moc

              0 0
            • prodi  

              Já bych chtěl sedlovku, ale nedělaj velký průměry. A taky by mně zajímalo, jak by pružila titan.sedlovka průměr 31,6mm......

              0 0
              • McBlacky  

                za 2tkč ji můžeš mít u konkurence, ale mám pocit že ti sedlovky se obecně dělaj jen 27,2

                0 0
                • prodi  

                  Díky, já už jsem si pořídil XY od RaceFace :) Sice 3tKč, ale nádhera.

                  0 0
    • Pilot  

      jeste k ty unikatnosti jak pises…ohledne softailu hc 1.2, mrkni se na web moots, na model ybb, tam pisou ze ho delaj 16 let, v ty dobe v more jeste delali vrtule :-). mbary jim ale uprit nelze

      0 0
      • Vojtíšek  

        Pořád vyhlížím Tvoji reportáž z Jeantex Tour!

        0 0
        • Pilot  

          no jo, uz je text hotovej, ted uz jen zajit s matrou na pivo a nejak to dohodnout…samoz­rejme dam vedet :-)

          0 0
    • MartinXC  

      Čest jejich památce a sláva novému kultu…

      0 0
    • morati  

      Pro ujasneni realneho stavu:

      1. Morati je obchodni znacka pro titan.komponenty, ktere vyrabi firma Mora Aerospace, ktera je soucasti americke firmy Honeywell
      2. Rozhodne neni pravda, ze by Mora Aerospace ukoncila vyrobu techto produktu, mimo sedlovek
      3. Vse co je prezentovano v soucasnosti na www.morati.com je mozno realne objednat u ceskeho prodejce a samozrejme obdrzet v dohodnutem terminu
      0 0
      • va-bo  

        A je to …

        0 0
      • Vojtíšek  

        Ty, ti, ty MORA-Ti !!!

        0 0
      • jizby  

        Tak to by bylo dobře, jestli MoraTi nekončí. Sice si to nehodlám kupovat, ale a? šíří slávu Au moravských ručiček. Zvláště značka Mora má co napravovat. Měl jsem doma asi 10 let kotel Mora467 a to byl tak neuvěřitelně a stručným způsoben nevypověditelně strašnej šmejd :-( Já vím, že Aerospace je už dávno jiná fabrika, natož divize Ti, ale původně to spadalo pod sebe. Je to divný.

        0 0
      • Jogador  

        Jak anonymně?:)

        0 0
      • Vilém  

        No ja minulej tyden mluvil s chlapem z MoryAerospace a ten mi rek,ze Morati je srdcova zalezitost jejich sefa,ale majiteli(Honeywell) se to moc nelibi a vyroba bude asi ukoncena:(Zatim jen sedlovky,ale ostatni bude pravdepodobne nasledovat.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          S povesti krachujici firmy bez dalsiho servisu se blbe doprodavaji skladove zasoby za „kultovni“ ceny. Mozna sberatelum…? :)

          0 0
        • vlk  

          rámy-to mi nevadí, stejně sou hnusný.Ale zrovna těch sedlovek a řidítek je škoda.

          0 0
    • Smazaný účet  

      sem objevil takovou starší diskuzi…zábavné některé názory zde, v porovnání se současnými :-D

      0 0
    • Joseph de Sax  

      pokud na to mají mentálně, tak mohou pro mně dělat bezplášťové ráfky z titanu na kola, která letí…a nemusejí končit..avotomtoje.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.