• pcejka

    Ahoj, jeste mi zbyva po delsi dobe nakalibrovat v Polaru nadm. vysku, jsem primo z Olmiku (Holice), poradi nekdo mistni nejakej ukazatel, momentalne se mi zadnej nevybavuje, mozna az v okoli (Kopecek apod.), ale radeji bych ve meste, event. dik za veskere informace.

    0 0
    • blue  

      udaj o vysce casto byva na vlakovym nadrazi

      0 0
    • HabanR  

      Vyhledej si v databazi nivelacnich bodu na adrese http://nivelace.cuzk.cz/…/mapTop.aspx nivelacni bod, ktery je nejblizsi tvemu bydlisti. Kliknutim na vybranem bodu v mapce se ti objevi protokol o bodu vcetne presne nadmorske vysky, umisteni atd.

      0 0
      • pcejka  

        Habanre, naprosto genialni rada a odkaz, diky moc, mam ten nivelac. bod doslova par kroku od baraku ve vedl. ulici…

        0 0
        • Paja  

          Vyskove body jsou vyznaceny taky v kazde zelene mape KCT 1:50000

          0 0
      • Glum  

        A jejda! To je super stránka, díky!

        0 0
      • Andrzej  

        o jej, to sem nevedel ze nas dum je taky poddolovany, ten odkaz jsem nemel najit :)

        0 0
      • mastihuba  

        a jak moc jsou ty měření přesná např. z roku 1956. Neni něco aktuálnějšího? Ne že bych byl puntičkář, ale např. turisticé rozcestníky se kolikrát dost hádají. :) V každým případě dík za odkaz už ho mám v oblíbených.

        0 0
        • Mata.Lan  

          Do teď se ještě používají měření z dob Marie Terezie, takže 1956 je dost aktuální:) V té době už věděli, jak to dělat. A jestli jim tam někde lítalo 10mm oproti skutečnosti, tak to stejně nepoznáš

          0 0
        • Honzajs  

          když se podíváš na ten nivelační údaj, zjistíš že je na milimetry, takže je 1000× přesnější jak ten barometrický výškoměr

          0 0
      • Dopitak  

        tenhle odkaz znám, ale nevěděl by někdo něco podobného o Slovensku?

        0 0
      • Martin  

        díky za ten link, kamarádovi pomohl v kalibraci jeho výškoměru

        0 0
    • grafik  

      a co na turistickyh ‚rozcestnicich‘ jinak zdravim kolegu ze stejne ctvrti …

      0 0
      • pcejka  

        …tak pochopitelne jsem mel na mysli zejmena ty turist. rozcestniky a prave na ne jsem ocekaval tipy (mozna i ja vul nakej ve ctvrti mijim, aniz bych si ho momentalne vybavoval)…jinak zdravim Te tez mladiku.

        0 0
    • Cyril  

      Zajeď si do Tovačova na zámek. Je tam rozcestník s přesně 200mnm a i podle mapy asi bude celkem sedět. Jinak na Kopečku určitě něco bude a i na těch nádražích bývá, tam je však potřeba zjistit zda se jedná o Bpv nebo něco jiného, no on ten rozdíl je pro potřeby Tvého měření stejně zanedbatelný (± 40cm, asi)

      0 0
    • Spawncz  

      Jeste je taky jeden ukazatel kdyz se vyjede z mysi diry prejede se rovne krizovatka a sjede se na cesticku vedle bystricky tak cca po 300m je most a u nej je nadhernej turistickej ukazatel i s nadmorskou vyskou. Mam pocit ze je tam neco kolem 217m.n.m

      Jinak zdravim vsechny Olomoucaky a co se takhle domluvit az bude hezci pocasi na nejakej spolecnej bike kolem kopecka ?

      0 0
      • Mata.Lan  

        Skvělej nápad. Já su z Bystřice:)

        0 0
        • grafik  

          ja jsem zatim jeste ‚velkej tynecak‘, ale do 2 mesicu budu bydlet v holici:))

          0 0
          • pepebiker  

            Olomouc je kolem 210m vsude. Jinak kopeček jezdime často a radi se přidame k dalšim bikerum. Poznavaci znameni: 3 kellysaci

            0 0
            • Myska  

              3 kellysaci? To mi připomíná jednu slušnou akci z konce května. Nebyls náhodou na slovensku na akci „Okolo Tater“??

              0 0
      • petryk  

        Taky se nekdy rad pridam… Sem zvedavej, jak po tech Dolomitech jezdis ty nase opici hory:)

        0 0
        • pepebiker  

          No jak? Nahoru dolu nahoru dolu. Kopeček, jivova. hruba voda atd. Na slovensku jsme nebyli. Chystame se na: Ramzova- č.sedlo.- praděd- a zpět do olmika. Přidate se někdo? na ramzovou asi vlakem.

          0 0
      • mosquito  

        dejte vedet kdyby se neco grupen jelo :) momentalne jsem sice nepohyblivy, ale lepsi se to (Olomouc)

        0 0
        • Martin  

          na nějakou akci kolem kopečzka bych se taky přidal. poznávací znamení – zelenej favál, kterej se líbí Grafikovi :-D co třebas v nedělu?

          0 0
    • giant  

      220 m.n.m.

      0 0
    • stan.zak  

      pcejka Zdravím, výšku kdekoliv v ČR ti můžu odečíst z mapy TOPO Czech v MapSource, stačí mi poslat součadnice nebo adresu.

      0 0
      • grafik  

        myslis, ze by to za dva roky nezjistil?

        0 0
        • pop  

          jj,tak to dopadá,když se někdo podívá do historie a přidá tam odkaz a ostatní pak zblne :)))

          0 0
        • stan.zak  

          A co myslíš ty?

          0 0
          • grafik  

            potkavam pcejku celkem casto a vzdy vypada na biku velmi spokojene … cili urcite to zjistil :)

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.