? Mám změnit Kopřivnické MTB stránky ?

83 nepřečtených
  • ROMAN_BIKE

    Ahoj bikeri, potrebuji trosku poradit.

    Uvazuji totiz, po konstruktivni kritice mych stranek v casopise Velo ;-) o zmene tech stranek, chci tam dat jine menu (roletkove), zrusit ty ryby a taky tu stranku udelat sirsi (aby zabrala celou sirku 17" monitoru), no proste moje predstava vypada ted takto: http://www.cykloart.cz/…ult-test.htm

    Pro porovnani, stavajici stranka vypada takto: http://www.cykloart.cz/www/default.htm

    Co na to rikate? Zlepsi se tim (menu) orientace na strankach? (jak ve Velu kritizovali) Nenacita se to dlouho? Je to celkove lepsi, nebo ne? Diky za kazdy nazor

    Jinak dopredu rikam ano, vim ze to neni graficky pojate nic moc, ale na predani informaci to staci. Vice se grafice asi ani venovat nebudu, protoze a) to neumim a b) nechci aby to zvetsovalo objem stranek c) porad si myslim, ze v jednoduchosti je sila. Radeji se zamerim na doplneni textovych informaci, nez aby tam nekde neco blikalo… :) ROMAN_BIKE

    0 0
    • Rozumik  

      urcite zmen barvy. tadle modra vypada hodne … ehm. a v opere 7.54 se menu rozbali pod ten shoutboard vpravo. a odkaz na mtb.netbox.cz uz nefunguje, pouzivej dolekop.com :)

      0 0
    • blue  

      podle me v tom zasadni rozdil neni (mam 1600×1200 na 19" a 21")

      to menu bych asi ale nechal to stary, je takovy stylovejsi, nez to javascriptovy

      a zkus se mrknout na CSS, mozna by ti to dost pomohlo vycistit kod od zbytecnosti typu FONT a pak by ti to ulehcilo praci pri zmenach vzhledu

      barvy nech bejt, ta bledemodra uz k tomu tak nejak patri :-)

      0 0
    • grafik  

      obsah bych hodnotil na 1* ,ale design .. no, toto bych zlepsil ja: urcite barvy, tyto tyrkysove bijou do oci, spis bych uvazoval o bilem pozadi, s modrou kombinaci a font cerny – odkazy tmave modre. Font bych zmenil na verdanu nebo arial. times se chlape nepouziva !! Jsou tam nutne ty bannery na bike zone ? urcite ne, staci textovy odkaz. Vyhod diskuzi, ta ti ‚seznam‘ degraduje. Dej ji pod zvlastni odkaz.

      0 0
      • radek z BF  

        tak tak…zejména patkový font je na rituální vraždu :-) souhlas s „grafikem“…

        0 0
        • grafik  

          moh' by udelat verzi pro tisk s fontem times, ten se na ‚papire‘ cte lip nez arial nebo verdana

          0 0
          • blue  

            a kdo si tiskne takovy rozcestniky? k cemu to je dobry, kdyz z toho nejsou videt jednotlivy URL?

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Asi pro tebe znamenaji uvozovky neco jineho nez pro me :)

              0 0
              • blue  

                vyjimecne asi tvoji poznamku nechapu, ty uvozovky mi taky nejsou jasny

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Aaaaa moje chyba. Neprecetl jsem si, ze se to tyka verze pro tisk. Moc se omlouvam a priste budu peclivejsi. Tak ted uz to taky „nechapu“ :)

                  0 0
            • grafik  

              chyba webmastera, protoze url by mel mit ve ‚viditelnem‘ odkazu – alespon pro verzi pro tisk.

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Interaktivni papiry do tiskarny jsou stejne drahy a tam kde potrebuju URL mam pristup i na rozcestnik. Asi mam malou fantazii :(

                0 0
      • ROMAN_BIKE  

        Jak „Vyhod diskuzi, ta ti ‚seznam‘ degraduje. Dej ji pod zvlastni odkaz.“ ? Co tim myslis? Tzn. ze ji mam presunout z pod-menu primo do hlavniho menu, nebo jak?

        0 0
        • grafik  

          Za ty roky co delam grafiku, tak jsem si bohuzel vytvoril averzi na ‚silene‘ diskuze od ‚blueboard‘, ucel splni, a nekomu se i muzou libit, ale radeji bych ji schoval pod odkaz v menu …

          0 0
      • ROMAN_BIKE  

        Diky za nazory, ted jen k tem mini bannerum – ty jsem umistil jen na ty servery, na ktere umistili webmastri na oplatku muj minibaner. Udelal jsem to proto, aby se o tom mem rozcestniku dozvedelo vice lidi.

        0 0
    • Seppy  

      jojo, ta modra je strasna, dal bych tam jinou, ne takovou svitivou, nakou matnejsi nebo bilou, ale bilou ma kde kdo…

      0 0
    • Radek Broz  

      To JavaScriptovy menu bych nevolil – v opere je to prekryto tim shoutboardem. Grafika nemusi nutne zvetsovat objem stranek – pocmoci CSS se daji udelat pekne stranky s minimem (ci zadnou) grafiky a jeste tim musez zmensit samotny kod. I kdyz… k tvemu rozcestniky tenhle oldschool design patr;-) Jak uz to delas dlouho? Pamatuju, ze kdyz jsme zacinali delat etbikez.com, tvuj rozcestnik uz davno fungoval- meli jsme nejakou dobu ny strankach nazajem ikonky.

      0 0
      • ROMAN_BIKE  

        Diky za nazor, stranky jako souhrn vice rubrik (rozcestniku, stranky naseho bikeklubu, atd. + tehdy jeste i eroticke stranky „Retizek“ :-) ) delam od prosince 1998, od tehdy funguje taky pocitadlo, do nynejska pres 150 tisic unikatnich IP adres. Asi rok pred tim existovaly jine moje stranky, jen o nasem klubu, ale to bylo jen takove jednoduche. Taky uvazuji, napr. k 10 letemu vyroci, ze bych ty prvni stranky vystavil na web, jako takovou perlicku :-)

        0 0
    • Palo TT  

      Mne ta modra tiez moc nesedi, ale je to uplne jedno. Dolezita je informacna hodnota a Drtic :)

      0 0
    • Spawncz  

      Moc to sem nepatri ale preci.

      Psal jsem ti aby jsi pridal do Teamu novej tym TESMAN BIKE TEAM (http://www.tesman.wz.cz) ale jeste se tak nestalo :o(

      Budu ti vdecny kdyby jsi tam ten team pridal.

      Diky

      0 0
      • ROMAN_BIKE  

        Ahoj, odkaz na „Tesman bike team“ jsem uz pridal (do te starsi = stale aktualni verze. Hledal jsem v mailech, ale nejak to nemuzu najit… (ze bych jej prehlidl ve spam kosi?). Jinak stranky aktualizuji co 1–3 tydny, jak se mi toho vice sejde…

        0 0
    • MARIN  

      Na kritiku panu z Vela bych se byt tebou vyprdl. Me vyhovuje soucasny vzhled

      Nejak se mi nezda ale svoje stranky,ktere nestoji za moc porad hodnoti nejak dobre at uz forum nebo ted bazar (kde mimochodem nejak zapomeli na www.cyklobazar.cz i presto ze je to asi nejvetsi bazar s corkama mel byt v tom poslednim prehledu)

      0 0
      • ROMAN_BIKE  

        Jeste musim uvest na pravou miru, ja to menu (javascriptove) udelal uz na podzim, ale uzsi (kratsi) a vlevo a vpravo byly ryby. Bohuzel to nejak pekne nevypadalo a tehdy jsem to zkonzultoval s par znamymi a pak na to zapomel. No a recenze ve Velu me popostrcila, abych o tom zase zacal uvazovat.

        Jinak souhlas, vyber bazaru byl i pro me prekvapujici.

        0 0
    • Darius  

      asi nejsem moc pokrokovy jedinec, ale ten ‚ild-style‘ vzhled se mi libi… jak bylo zmineno vyse, hlavni jsou informace a Drtic

      0 0
    • MartinXC  

      Romane, nenech se zblbnout časopisem – design tvých stránek je kultovní. V novém kabátě to vypadá divně, teda pokud web nechceš prodat.

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Ahoj, děkuji všem že jste mi napsali své názory. Beru to teď jako poločas svého rozhodování, ještě nejsem rozhodnutý, na kterou stranu se přiklonit… a protože mi to přišlo tak půkl na půl, tak jsem se rozhodl ještě na té své stránce dát anketu, viz http://www.cykloart.cz/www

      Zatím tedy odpovím na pár věcí:

      • že se v opere rozbalí menu přes shoutboard, to bych rychle vyřešil jednoduše, posunu shoutboard níže ;-) stačí kousek, sub-munu tras nebude asi nikdy delší. Ale díky za to, operu nemám (používám Firefox a na test i IE)
      • ne ne, web nechci prodat ;-)
      • nevím, proč tu stránku hodnotili ve velu, ale je pravda, že ten rozcestník mi dělá cca 50% i více z návštěvnosti a ta je 150 až 300 lidí (unikátních IP) v pracovních dnech, což je na tak málo aktualizovanou stránku (tj. bez zpravodajství) dost. Sám se to mu divím (upřímně). Ale asi nemají lidi co dělat…
      • jinak na dlaší věci (barva pozadí, CSS, atd.) jeste odpovím a nový odkaz přidám (dnes už ne, jdu spát;)

      Tak ještě jednou díky a kdo ještě nic nenapsal, tak klidně svůj názor napište. Díky, Roman.

      0 0
      • MartinXC  

        Hmm, tak já jsem nejmíň jeden z těch 150–300 – na řadu odkazů na produktové stránky nebo prodejce lezu raději přes rozcestník, než bych si je bookmarkoval…

        0 0
      • blue  

        taky si myslim, ze ta navstevnost rozcestniku je logicka, malokdo si asi bookmarkuje jednotlivy weby vyrobcu, natoz aby si ty adresy pamatoval, jednodussi je spolehnout se na to, ze to nekdo dela a udrzuje funkcni na jednom miste pohromade

        0 0
      • Roman  

        Už dávno nemám v „oblíbených záložkách“ jednotlivé výrobce/prodejce, ale jen rozcestník…

        0 0
      • zirecek  

        Jezdím Drtiče pravidelně a už su zvyklý na klasické stránky, takže jsem spíše zpatečnický a vyhovují mi takhle stránky. K té 50% díky rozcestníku. Je to pravda, ja když hledám nějakou znacku, tak jdu k Tobe, bo je tam v podstate vse. Obdobne je na tom i seznam zavodu, ktere se pojedou v blizke dobe. Nerad se prohrabuji v celorocnich seznamech zavodu. Z tehle dvou hledisek jdu vzdy na tve stranky drive nez na jine. Kdyz k tomu pripoctu jeste Drtice, tak supr stranky. A navic hodne dulezity odkaz je webkamera na Lyse hore. Vim, ze se proklikam z Tvych stranek, takze ani nemam ulozeny orig. link. Su rad, ze to neplanujes prodavat, :-). Mirek

        0 0
        • zirecek  

          K tomu barevnemu schematu, nevim. Ja bych to asi nemenil zasadne. Obmenu by to chtelo, na tom se uz shodli vsichni. Hlavne zadne temne barvy, ci drastickou zmenu. Jen treba poladit tu tyrkysovou, trosku ju ztmavit/vice zmodrit. Ale jen, aby si clovek vsiml, ze je vlastne jina barva, ale zase to cloveka neliskne. Uz se tesim s cim novym prijdes nakonec, :-). Ten 4sloupcovy rozcestnik (na 17") je lepsi nez ten dosavadni dlouhy 3sloupcovy.

          0 0
        • ROMAN_BIKE  

          Diky moc za prizen, vidim, ze jsi opravdovy fanda mych stranek! :-) To potesi, kdyz slysim, ze moje fandovstvi prijde ostatnim vhod. Jinak at uz to dopadne jakkoliv, tak zase tak velka zmena to nebude ze jo, svet se nezbori. Zmeni se jen vrch (menu) a rozsiri se stranky (napr. misto 2 sloupcu budou 3). Naopak vyhoda bude, kdyz se nekdo bude chtit podivat z rozcestniku na napr. ty on-line kamery, tak nyni musi 3 kliknout a pak uz to rychlejsi, 2×.

          0 0
          • zirecek  

            Myslim, ze by aj stalo zato pozmenit trosku ten odstin tyrkysove. Je to mala zmena v technice stranky, ale velka na oko navstevnika. Jak jsi rikal i s tim bikem, zmena je zivot po urcitem case. Hlavne ne tu sedou co je na Home.

            0 0
    • Paja  

      Vetsi sirku ano, rozbalovani menu neni spatne kvuli orientaci, ale vzhled stareho menu s rybama bych zachoval, je cool:o)

      0 0
      • ROMAN_BIKE  

        A co kdybych pouzil to nove menu trosku kratsi (a vyssi na vysku, napr. s nejakou grafikou) a pridal tam vlevo a vpravo ty ryby?

        0 0
    • homat  

      Nevyměňuj staré věci za nové …

      0 0
      • ROMAN_BIKE  

        To jsem si taky rikal, ale raz za cas udelat zmenu tez neni spatne (i u kola).

        0 0
        • homat  

          Neříkám, že je to špatný. Pokud chceš změnit stránky proto, protože chceš, tak to udělej. Pokud je chceš změnit proto, že se někomu nelíbí … Mám tvoje stránky v oblíbených položkách už hodně dlouho, a kdykoliv hledám něco o kolech v čechách použiju je. Nikdy mě nenapadlo přemýšlet o tom jak vypadaj, vždycky jsem byl mile překvapenej, co tam všechno najdu. Pokud nejde o komerční stránky, může bejt všem kromě autora ukradený jak vypadaj. Každý se může rozhodnout zda navštíví nějaké oku lahodící stránky bez obsahu nebo již „kultovní“ stránky s obsahem. Rozhodnutí je jen tvoje.

          0 0
    • ROMAN_BIKE  

      AD BARVY (hodne zminovana otazka)

      • no tak schvalne, ktere byrvy by jste mi doporucili? A muzete krome jedne pridat hned dalsi 2 podkladove do tabulek, tak jak jsem zkusil v prvni rubrice „Beskydske mtb info“ ( www.cykloart.cz/mtbinfo/ ). Nyni tam mam tyto barvy:
      1. #CFFFFF – barva pozadi vsech stranek
      2. #9FFFFF – podklad tabulky
      3. #6FFFFF – podklad tabulky

      Napiste tedy sve tipy (jestli muzete, mate cas a moznost, nejlepe vsichni, co jste rikali, ze by jste tu barvu zmenili). Diky moc! Slibuji, ze se na vsechny barvy podivam a o vseh popremyslim.

      0 0
    • SELMIRA  

      …a neměls tam taky nějaký baby? A nechceš nám tam dát i nějaký borce? Nahatý bejt nemusej. Spíš naopak. Chocho. Ale s pořádnýma…BIKAMA! Žádný žile?áky, yu?

      0 0
    • rock  

      Přidám ještě jeden total laický názor:

      • čtyři sloupce místo tří jsou fajn
      • roletky jsou taky dobrý
      • rybiček je škoda
      • ta neskutečné barva (tyrkysová ? asi) by mi chyběla také
      • zůstaň u jednoduchosti, když budu chtít barvičky, kouknu do krasohledu …
      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Ted asi udelam radost ROCKovi :-) http://www.cykloart.cz/…lt-test2.htm Libi?

      Nad barvama se jeste zamyslim…

      Jinak nametu se seslo vic nez dost, jeste i tyto:

      1. http://www.cykloart.cz/…nek_Luka.jpg
      2. http://e-pojistovak.com/…sloupce.html
      3. http://www.e-pojistovak.com/…beskydy.html
      4. http://www.e-pojistovak.com/…dymodre.html
      0 0
      • grafik  
        • zelena kombinace je OK
        0 0
      • blue  

        zelenej navrh je sice ok, ale autor zrejme jeste nezaregistroval jinej prohlizec, nez ten systemovej

        jinak k tomu menu… neslo by horni okraj ramecku posunout niz, aby nezasahoval do ty hlavni listy, ale byl s ni zarovnananej na jeji spodni okraj?

        0 0
        • pojistovak  

          Ale zaregistroval..jen jsem si myslel že když je to ok v Opere a MS tak i jinde..až teď jsem si spustil Firefox a ouha..no, nic, večer to předělám. Jinak k okraji ramecku..co přesně myslíte? Můžeze mi třeba poslat na email obrázek? Díky, Patrik

          0 0
      • blue  

        a v tech odkazech na ostatni servery me trochu rusi, ze neco je text a mezi tim par ikonek

        0 0
        • ROMAN_BIKE  

          Ano, neni to graficky idealni, ale je to schvalne, minibannery jsem umistil jen u tech zprav.webu, kteri umistili na oplatku banery me. Jinak drive jsem byl uplny odpurce vsech banneru a reklam (na rozcestniku, aby to bylo co nejkratsi) a dlouho jsem nemel na strankach ani tohle.

          0 0
      • rock  

        :-) … líbí …

        0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Teda abych byl uplny, nez jsem dospel k teto verzi (s obrazky a fotkami) www.cykloart.cz/…lt-test2.htm tak predtim jsem uvazoval o necem takovem http://www.cykloart.cz/…st2-prac.htm s tim, ze jsem ale jeste nevedel, co dat do tech okynek… (a pak jsem ty okynka opustil)

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Pro priznivce stareho designu, co rikate na tohle: http://www.cykloart.cz/…lt-test3.htm

      0 0
      • blue  

        to je dobry, sjeste kdyby sly zaoblit ty rohy submenu (pres CSS by to snad mohlo nejak jit)…

        a jeste bych zkusil vymyslet neco s tema odkazama na zprateleny weby, treba i ty textovy odkazy dat do stejne velkyho ramecku, jako ty ikonkovy odkazy

        0 0
        • ROMAN_BIKE  

          Jo, to bych bral, ale nemam odhad o kolik by se to zvetsilo. Ted uz je to tak blizko „idealu“ :) ze mi asi spise pujde o rychlost nacitani stranky, nez o „designovy ideal“. Ale promyslim to.

          Jinak stavajici pomer je 131 vs. 153 kB a to neni zas takovy narust… Viz: puvodni stranka ( default.htm ) = 131 kB (54 html + 60 ryby + 7 menu + 10 tri minibannery) nova stranka (verze default-test3.htm ) = 153 kB (54 html + 22 javascriptove menu + 60 ryby + 7 menu + 10 tri minibannery)

          Takze rezervu vidim napr. ve zmenseni tech ryb, protoze 2× 30kB je dost (a treba zuzeni noveho menu) (verze test3 ).

          0 0
          • grafik  

            mrskni mi sem prosim odkaz na ofic stranky krale sumavy, sumavanet.cz nejak nefakci a na netu se jinych nemuzu dohledat . diky

            0 0
            • ROMAN_BIKE  

              Jo, mrknu, pokud existuji. Obcas se mi stava, ze poradatele nekterych akci nechaji udelat stranky na jeden rok a ty pak „zapadnou v zapomeni“, dalsi rok treba nemaji zadne stranky, pak zase uplne nekde jinde, apod.

              0 0
          • pojistovak  

            RAději než ty rybky zrychlit menu..Ale o tom jsme se už bavilu..než se načte celé docela to trvá a brzdí..a to maám rychlé připojení.

            0 0
            • ROMAN_BIKE  

              no jo, jenze rybky maji dohromady 60 kB a menu jen 20 kB. Uznavam ale, ze se to „nejak“ v jednu chvili jakoby zarazi…

              0 0
    • kandik psi zub  

      rozhodne zmen barvy, urcite ti to tu uz rekli nekolikrat – toto ,(pokud se vyhnu vyrazu hnusne), pusobi studene a prilis kontrastne. Doporucuju nejaky podzimni tony – piskova bezova oranzova vinova atd.

      0 0
    • Eila  

      me se ta barva docela libi:-D jen bych asi zmenila pismo

      0 0
      • pojistovak  

        Evidentně co člověk to nazor:-)) Asi to Romane zůstane na Tobě:-))

        0 0
        • ROMAN_BIKE  

          jo jo, těch názorů je dost (hlavně těch, co mi přišlo mailem) a překvapilo mě to, že hodně jich bylo ve stylu a? to neměním, a? to zůstané takové „jednoduché, divné,.. apod.“, že díky tomu se ty stránky nedají splést s jinými. A taky se rychle načítají. Rychlost je taky důvod, proč jsem zavrhl to javascriptové menu (prostě načívaní stránky zastavily). Jinak asi týden stránky zešiřuji (pro 17" monitory), postupně. A taky asi týden je to nové menu: www.cykloart.cz/beskydy , ale dnes mě zas pro změnu napadlo toto: www.cykloart.cz/trasy (důvodem je mimo jiné to, že názvy rubrik jsou textové, tj. velice rychle se načtou)

          0 0
          • pojistovak  

            S tím JS je to jenom dobře. K tomu rozšiřování..za­jímavý článěk na toto téma najdeš zde. Je to o rozlišení uživatelů, ale hlavně o rozměrech okna: http://www.jakpsatweb.cz/…grafech.html A jen tak trošku téma..v pátek vyrážím do ostravy, kolo jede se mnou tak se zase podívám do svých milovaných Beskyd:-))) Huráá

            0 0
    • Richie  

      Zmento! Ten stavající design je hrůza… To i ty moje se mi líbí více a to se mi sakra to moje nelíbí.

      0 0
    •  

      666er for ever!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.