• Po velkých rozhodování i zde na forum jsem se rozhodl koupit pořádnou vidlici. Dělám si zálusk na Marzocchi MX Comp 105. Jaké máte s touto vidlí zkušenosti. Jak se chová na menších nerovností i na velký rýgolech či pri skoku atd. i jaký má zápory. Mám 95 kg.

    0 0
    • pit  

      Mas !!! Jazdil som predtym RST OMEGA AET a teraz mam MX COMP 105 ETA…to je nebo a zem. Na malych nerovnostiach nie je velmi citliva, ale mne to vyhovuje. Chod je famozny, progresivita vidli dofukovanim alebo uberanim tlaku je super. Ak chces kupit zdvih 105 mm, tak urcite ber s ETA-ou. Povodne som chcel bez ETA,ale nemali ju tak som kupil s ETA a teraz dakujem vsemohucemu. 105mm bez ETA je na prudke vyjazdy uz vela…

      0 0
    • PietroUL  

      Mám MX Comp 85, 2003 a kdybych se teď měl rozhodovat znova, asi bych šel do nějakýho Skareba. Tahle M je snad o 0,5kg těžší a stejně hned chytla vakl. Taky se mi moc nelíbí, že je nízkotlaká. Neni tak jednoduchý trefit správnej tlak. Drobný nerovnosti moc nepochytá, ale to mi vůbec nevadí. Po skoro 2 letech hledání správnýho nastavení s ní jinak začínám bejt spokojenej, ale ten vakl mě stejně štve.

      0 0
      •  

        Skareb je prý moc měkej a váha ta mě už vůbec netrápí. A co takhle MX Comp Coil 105

        0 0
      • RomanH  

        Jestli mas na M malyho vakla, na Skarebu by jsi uz mel velkyho. Ale pokud Ti jde o vahu… Jinak s tim vzduchem mas pravdu, jako vzchuchvku bych si asi M taky nekoupil, ale na pruzinach je to o necem jinym.

        0 0
      • lubos  

        Ten vakl asi nebude vakl, ale vlastnost. Alespon si to myslim, ledaze bys upresnil jak to s tim vaklem je. Btw, s jakou Marzocchi tos vlastne jezdil, kdyz pises o 2 letech ?

        0 0
        • PietroUL  

          Vakl myslim jako předozadní pohyb vnitřních nohou ve vnějších, a to dost výraznej. A opravdu jde o model 2003, mám jí od srpna 2002, takže přesně je to 1 rok a 7 měsíců.

          0 0
      • jeniik  

        A nemas vakl treba v predni brzde? Spousta lidi si mysli, ze ma vakl ve vidli, protoze kdyz zabrzdi predni kolo, tak se jim to „kyve“, ale pravou pricinou je mirny pohyb celisti brzdy a tedy i celeho kola (treba mech. Avidy se mi tak chovaji)

        0 0
    • visby  

      jazdil som chvilu na MXC air '02… bol som spokojny, kraasne chodi a ani po drsnejsom zaobchadzani vakel nechytila… teraz ju jazdi kamarat, nesetri ju- skace na nej a stale je v pohode, nema vakel aj napriek 180mm korucu…

      0 0
      • lubos  

        Vau .. to uz je nieco .. asi si na nu toto napisem :), a teraz prezrad preco ju uz nejazdis :)

        0 0
        • visby  

          pretoze nie je neznicitelna a nahradilo ju psylo… ktore tiez nie je neznicitelne :-)

          0 0
      • PietroUL  

        Vypadá to, že problémy s vaklem začaly až od roku 2003, kdy jedno dlouhý pouzdro nahradily dvě krátký. Ale můžu se utěšovat tim, že moje MX Comp 2003 má hezčí korunku :)

        0 0
        • TinkTink  

          Neznam MX Compa, kterej ma vakl – bud nemas vakl tam kde ho podle sebe mas nebo jsi ji pouzival k necemu jinemu nez je urcena nebo tam byla vada materialu..ale neverim tomu vaklu jenom tak…03jky sou praveze jeste odolnejsi

          0 0
          • PietroUL  

            Vakl mám :) Když dám prst mezi podkovu a nohu a zalomcuju, tak je znát. Uvnitř vidlice jsem ale nic neobjevil. Horní pouzdro vypadá jako nový, na spodní neni moc vidět.

            0 0
          • PietroUL  

            A nic hroznýho jsem s ní nevyváděl. Tak 5 skoků ročně :)

            0 0
            • kovar  

              to je normalni, to maji i stare Marcoki s tim jednim dlouhym pouzdrem, akorat vakl narozdil od RS a Manitou neni citit tim neprijemnym jemnym klepanim v riditkah – jako by byla uvolnena hlava, vakl poznas jen tim zpusobem, jak jsi popisoval.

              0 0
              • Pá-dlista1  

                U M je dobre, ze se ten vakl sice po case udela, ale nijak zvlast rychle se nezvetsuje a nema dalsi negativni vliv. Proste mas vidli s vaklem a to je vsechno :)

                0 0
        • Twisp  

          Mel sem moznost se kousek svezt na Pietrove Marzosce a taky se mi nezda ze by mela vakl, bylo to teda jen po asfaltce ale i tak sem ji zkusil. Btw. ja si na moji Mx comp ETA 105 (03) nestetuje, je krasne tuha, ma nadhernej chod, lepsi nez ta pietrova. :) A za chvilku ji osadim haysem.

          0 0
    • slou  

      Mno na kole mam MX COMP ETA s 85mm, koupil jsem ji s kolem, moc najeto na ní nemám ale zatím je dobrá. Chvíli jsem si zvykal na vzduch, na starym kole mam Z3 Light ta se mi zda trochu kultivovanější hlavně začátek zdvihu. Tož tak, jinak moc neskáču a váhově su na tom podobně.

      0 0
    • hmm  

      Pokud máš 95kg tak je to jasná volba! Já mám 96kg mám MXC ECC 2002. – Jedině vzduch při větší váze bikera. I Marzocchi se dá zničit jak jsem se přesvědčil, ale kde jiná vidle praská bomber jede dál.

      0 0
      • zirecek  

        vypada to, ze na tomhle bikeforu jsou drtivi PRO – Marzocchi. Takze vyvracet nazor, ze je to „jasna volba“ asi nema cenu…:o)

        0 0
      • Mlha  

        Co je vetsi vaha bikera? Kolik je tak „limit“ pro pouziti pruzinove vidlice (bavime se o Marzocchi)?

        0 0
        • Pá-dlista1  

          limit?

          0 0
          • Mlha  

            no je to jednoduchy ne? o neco vis se pise, ze pro 95 kg jedine vzduch, tak me zajima, jak by se pri tehle vaze chovala pruzinovka, resp. proc ne pro 95 kg pruzinu.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Nevidim jediny duvod. Das tvrdsi pruzinu a jedes dal unlimited! :)

              0 0
            • slou  

              Mno, na M Z3 light jsem jezdil 4 roky a vahove sem se hybal 90–98. Jediný co jsem přehodil byly pružiny. A jezdila teda ještě i jezdí jak namydlenej blesk. Tož nevidím důvod nedávat na 95kg pružiny.

              0 0
    •  

      mam MX Comp Air 105mm 2003…uz to budou skoro dva roky…skvela vidla…stejnou kvalitu koupis radove dvakrat draz..ja si cenim bezudrzbovost,skve­ly chod,skvele zpracovani-citlivost se da vychytat spravnym nastavenim-bez vaklu

      nechapu kolegy se santourem,kteri se ve vidli hrabou 3krat tydne a pak tu pisou jak je to skvela vidla(o tohle fakt nestojim)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.