• Luk029

    Ahoj chci se zeptat jestli někdo z vás vozí zdvih 120mm na hardtailu. je poznat rozdíl ze 100mm.změní se moc geometrie. díky.

    0 0
    • cagalam  

      na jednom kole jsem místo 80mm dal 120mm a geometrii to změnilo tak, že jsem měl důvod kolo prodat :-) ale ze 100 na 120mm by asi díky většímu sagu nemusel být takový problém!

      0 0
    • pernaaa  

      Cau,

      ja mam na HT zdvih 130mm U-turn, takze si menim zdvih v prubehu cesty. Nerekl bych, ze se zmeni geometrie kola nejak vyrazne… Spis posed bude jinej. U 100mm budes vic natazenej k riditkum. U 120mm bude posed takovej vzprimenejsi. Ja napr. nerad chrtim a vzprimenej posed mi vyhovuje. To zalezi i jakej teren chces jezdit.

      Ja jezdim bikovat i do Javorniku, kde bych uvital fulla. Ale radsi sem koupil lepsi HT, nez mizernej full za ty penize co sem mel…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Mám HT se 140mm Epiconem a žádný problém. Změna geometrie tomu kolu spíše prospěla. Změřil jsem hlavový úhel a teď mám 68 stupně. Jaký úhel to mělo s 63mm vidlicí nevím.

      0 0
      • jIrI___  

        Už máš vyhlídnutý nový rám a založené kvalitní úrazové pojištění? :)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Rám mám vyhlédnutý od té doby co jsem to tak udělal:-) Vozím to tak od roku 2007 a žádný problém. Rám není zeslabovaný, je z roku 2001 a protože je to 16tka a jsou k sobě svařené horní a dolní trubka, tak je to podle mne pevnější.

          0 0
        • pold  

          Ono není „140 na HT“ jako „140 na HT“… taky jsem míval 140mm na 14" HT, hlavovej úhel ještě koplejší a pohoda… na DaBomb-u :-)

          0 0
      • Blade  

        Z 63 na 140mm je velice odvážnej počin :)

        0 0
        • kubad  

          no jo :-)

          ale hlavně že je majitel spokojený

          0 0
        • Smazaný účet  

          Fakt se mi líbí tyhle reakce od stolu. Původně tam byla rst 321 s prakticky nulovým sagem, pak 130mm manitou slate taky s prakticky nulovým sagem, teď mám epicona TT se správným sagem a tak ta změna je jen z asi 60mm na 100–110mm. Nijak to kolo nešetřím (ale neskáču nic velkého) a drží a drží.

          0 0
      • ponnylafuma  

        a to z toho ještě nemáš 2 x jednokolku?

        0 0
      • roud  

        140mm na HT na XC JEZDENI JE KRAVINA ! ! !

        0 0
        • maajkee  

          naopak si myslím, že je to pořád ještě málo, doporučoval bych aspoň 180mm!

          0 0
        • Smazaný účet  

          Pleteš se ;-)

          0 0
          • McBlacky  

            pleteš se ty. Časem pochopíš, když to dřív nepraskne.

            na 16" rám dát 140 vidli je tak dobrý na enduro, když nemáš prachy na fula

            0 0
            • fousek  

              Enduro v tvym pojeti bych chtel videt, nebo radsi ne:-) Podle me je na XC 180mm akorat nad obema kolama, jinak je samozrejme 140/0 docela kravina, ale jen o malo mensi nez treba 100/0 :-)

              0 0
        • Georrge  

          náhodou je to fajn, já to taky zkoušel :) ale tak já mám rád pohodlíčko… a že by to mělo prasknout? HOVADINA :D

          do piči datum…

          0 0
    • Dzapko  

      Mám starej 4Ever a 120mm epicon a jezdím bez problémů. Jiný se mi to zdálo akorát na zahradě když sem to tam dal ale pak sem si rychle zvykl.

      0 0
    • Smazaný účet  

      jestli to chces dat na tu 22" meridu v profilu tak uplne v pohode. Pokud nejsi princezna na hrasku tak rozdil nepoznas skoro nepoznas. Co to bude za vidli?

      0 0
      • Luk029  

        mam toru 318 solo air a teď bych tam měl mít něco mezi 100mm a 110mm. a budu ji nechávat čistit a vyměňovat olej tak chci zvednout zdvih na 120mm.

        0 0
        • Luk029  

          možná bude v půlce sezony rám merida one twenty tak ji chci mít nachystanou. :-)

          0 0
    • mawrhis  

      spíš než geometrie bych se bál jízdy do kopce. od doby co sem změnil zdvih vepředu z nějakejch 80 na 110 tak mám už s některejma kopcema problém – padám dozadu. ještě víc se to pak změní když člověk nasadí vlaštovky místo rovnejch řidítek, ale to už je zas jiná story

      0 0
    • Rammsteinfan  

      Trochu se na tomhle tématu přiživím – včera jsem dal novou vidli a ještě předtím jsem ji zvedl na 120 mm. No a z výsledku mám smíšený pocity, možná to i vrátím na původních 100, potřebuju slyšet pár subjektivních názorů na vzhled kola se 120 mm – líbí nebo nelíbí? Myslím čistě ten zdvih samozřejmě… Trochu se mi zdá jestli to není moc a nevypadá to blbě. Díkes

      0 0
      • nox159  

        ten ram je tak na 80mm vidlu ne ? protoze tohle vypada desne nakopnute…

        0 0
      • Mr.Dawe  

        Snížit na 100mm, těch 120mm rám evidentně nezvládá.

        0 0
      • AleZ80  

        Podle mně v pohodě. Když si dáš 3cm SAG, tak už zbývá jen 9cm. Mně teď přišel z T-T Recon a je zvedlej dokonce na 130 ( taky jde na HT ).

        0 0
        • Rammsteinfan  

          S nějakým takovým SAGem právě počítám, jsem totiž těžkej. Jinak nevím na co je ten rám stavěnej, v originále je to Spyder 20".

          0 0
        • Rammsteinfan  

          S nějakým takovým SAGem právě počítám, jsem totiž těžkej. Jinak nevím na co je ten rám stavěnej, v originále je to Spyder 20".

          0 0
      • rbcrx9  

        Neřeš to, je jen na Tobě, co je dobré a co Ti vyhovuje. Já mám na svém RB Recona 120 a taky jsem si zvykl.

        0 0
      • Jauda  

        já bych to taky nechal. Možná bych zkusil otočit představec případně dát nějaký rovnejší. Jinak to bude vypadat, když na to sedneš.

        0 0
      • Vilém  

        Ted uz jen kozenou bundu s trasnema:)

        0 0
      • pepek  

        Líbí-nelíbí, podstatné je, zda s tím pujde zatočit. Toto vypadá, že to bude zatáčet ochotně asi tak, jak ta Concordia .

        0 0
      • oddie  

        Vypadá to dost drsně. Jaký je hlavový úhel?

        0 0
        • MlokCZ  

          Kdyby jenom hlavový úhel (i když ten by stačil sám o sobě), dle fotky to má také ještě cca BB drop 0mm.

          Můj odhad je, že na ten rám by byla vhodná asi tak o 8–10cm nižší vidlice, tedy že snad ani není na odpruženou s nízkým zdvihem, ale na nějakou nízkou pevnou…

          0 0
          • JayDee  

            souhlasim! hlavovej uhel a uhel sedlovy trubky mluvi o vsem…

            0 0
      • Lister  

        Fabienne: Whose motorcycle is this?

        Butch: It's a chopper, baby.

        Fabienne: Whose chopper is this?

        Butch: It's Zed's.

        Fabienne: Who's Zed?

        Butch: Zed's dead, baby. Zed's dead.

        0 0
      • BigKarel2  

        To je moc, ten rám to už od pohledu nedává :D Já měl na HT 130mm vidli a vypadalo to normálně :D relativně teda :D Ale tohle vypadá se 120mm hrozně…dal bych jí tak na 100mm…

        0 0
      • JakubV  

        Fatty by bola dobrá voľba imho

        0 0
      • JSt  

        dopredu bych dal devetadvacitku.

        0 0
    • zixinis  

      Dobrý den, mám kolo Mongoose Tyax Expert 2013. Chci se zeptat jestli ten rám vydrží zdvih vidlice 120mm?

      0 0
    • cyklista30  

      Tak ono asi vždy bude záležet na tom na jakej zdvih ten rám byl dělanej – sou kola co na 120mm vypadaj blbě a sou HT kola co se 140–160mm blbě nevypadaj viz toto – http://www.transitionbikes.com/…ransAM26.cfm

      A hlavně jde o to se na tom nezabít a nezničit rám – osobně bych se spíše držel toho na co byl rám navržen – ono i ten posed je pak takovej divnej.

      0 0
      • zixinis  

        A jak zjistím na co byl rám navržen? Chci koupit vidlici suntour epicon x2.

        0 0
        • cyklista30  

          Tak asi jedině najít geometrii u výrobce.

          0 0
          • zixinis  

            V té geometrii se moc nevyznám. Dá se z toho vyčíst kolika mm vydlici na to můžu dát?

            http://www.mongoose-bikes.cz/…-tyax-expert

            0 0
            • Nimrod  

              120 bych se nebál, 140 už může dělat problémy

              0 0
              • zixinis  

                Mám velikost L

                0 0
                • Nimrod  

                  to na to nemá prakticky vliv

                  0 0
                  • zixinis  

                    Takže na 140 mm to nemám zkoušet?

                    0 0
                    • Nimrod  

                      osobně bych se na to vybod, ale třeba to bude ok… přijde mi to tak nějak na hraně. ale epicon by měl jít stejně kdyžtak přenastavit, tak můžeš zkusit 140 a když to nebude k tomu, tak ho sniž

                      0 0
                      • zixinis  

                        jj díky moc

                        0 0
                        • zixinis  

                          Před chvílí jsem byl u chlapa, který mám u nás v obci cykloshop. Říkám mu, že chci zvíšit zdvih na 120mm (zatím mám vidlu suntour xcr 2013 hlo) a on mi říkal, že to prý to nejde.

                          0 0
                          • tonik666  

                            No to je možný, záleží na konkrétní vidli, hledat manuál zda zvyšování umžňuje, nebo na fórech. Chlapa v shopu bych bral s rezervou, pravdu mít může, ale nemusí.

                            0 0
                            • zixinis  

                              Na foru psali že jo, v manuáli to samé.

                              0 0
                              • akula  

                                Nejde (pokud myslíš tu stávající XCR), resp jde, ale musí se vyměnit pružina a i vnitřní nohy jsou u 120mm verze jiný.

                                0 0
      • mr.nikdo  

        A tak ram to treba i vydrzi, ale nevyjedes cast kopcu, protoze to bude v tech prudkych pasazich moc stavet na zadni.

        0 0
    • kubiik  

      Připojím se s dotazem – co 120mm na Anthema? Prodává se se stovkou, nemůže mu 120mm uškodit?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.