Bez mozku se da sjet vsechno... :-)

89 nepřečtených
  • robero

    http://www.gougoule.com/mountainbike/ 55 sek., ma to neco pres 2MB Obzvlast obdivuju odvahu toho posledniho…

    0 0
    • Darkson  

      loňskej red bull, koukni na www.redbullrampage.com na letošní video, tam je snad nejdrsnější pád, co jsem viděl!

      0 0
      • Mox  

        Myslíš ten jak ho to nakope nahoře na dropu a pak spadne dolů?

        0 0
      • robero  

        hm, tak ten je peknej… ale zda se ze to ustal bez uhony!

        0 0
      • Richie  

        YoYo RedBull rampage… Prej se to letos uz nepojede, ze pry to riders jeli uz moc na hranu… :-(

        0 0
        • enjoy  

          aha:-),tak to jednou asi zrusej vsechny zavody:-).vlastne ne,ony se ty dropy daj vlastne vsechny objet,tak nic:-)

          0 0
    • hanz  

      hmmm…nic novýho.....mě třeba přijde mnohem větší bezmozkárna silniční závod na 200km.

      0 0
      • Gatier  

        Blbost!!! To treba len vypnut a slapat do mrtva:-)

        0 0
        • Radek Broz  

          No prave. Kdyz vypnes u toho sjezdu, tak ti za par sekund zdravotnici provadej reboot.

          0 0
          • zirecek  

            taky si myslim, ze mozek potrebujes mnohem vic u Rampage nez u TdF.

            0 0
            • ihik  

              Myslím, že srovnáváte 2 nesrovnatelný věci. Na FR ten sjezdík nebo dropík zabere pár vteřin. Na TdF se závod jede 5–6h a příprava je daleko delší. Nehledě na to, že celý závod se taktizuje a blíž k cíli, tím víc. Takže bych to opravdu nesrovnával. Ve vašem podání to vyznívá jako že jezdci DH a FR jsou intelektuálové, co jim to zapaluje a hoši žhlaví závity, zatímco na TdF jezdí jedinci bez mozku s žabíma nožičkama.

              0 0
              • Rozumik  

                A nejsou? :)

                0 0
              • Pá-dlista1  

                Lepe bych to nevystihnul :) Kdyby byly zkopce tak dlouhe jak TdF, pak by to platilo doslova.

                0 0
              •  

                jj je to tak, Podivej se na padlistu takovej chytrej clovek a co jezdi, no? zadna bezducha silnice kde se nadopujes vselijakejma sajrajtama a pak bezmyslenkovi­te slapes

                0 0
              • Radek Broz  

                A taktiku podle tebe ridi jezdec nebo sef tymu?:o)))) Samozrejme, ze jsou to nesrovnatelny discipliny, ale kdyz tu nekdo napsal, ze „bez mozku se da sjet vsechno“…

                0 0
                • ihik  

                  Taktiku samozřejmě řídí šéf týmu, ovšem pokud víš alespoň něco o silniční cyklistice, tak pro tebe nebude novinkou, že jezdec a tím spíš leader se na taktice dost podílí a? už vstupem z trati a objetivními informacemi z trati, tak i subjektivním pocitem o tom, jak se mu jede a čeho je schopen. Těžko ho může boss poslat makat, když on už chudák sotva plete nohama. Ale k tématu. Myslím, že poslat to na silničce kilo dvacet z nějakýho pěknýho vrcholu chce taky trochu umu a odvahy. A k tomu co chtěl básník říci: pokud se nějakej FR týpek obouvá do silničářů a myslí si, že je to jenom v tom tupě šlapat, tak by si to měl někdy vyzkoušet, většinou to jsou takoví, kteří silničáře viděli jenom z auta.

                  0 0
                  • wroum  

                    Myslím, že poslat to na silničce kilo dvacet z nějakýho pěknýho vrcholu chce taky trochu umu a odvahy. – mas pravdu, na tak uzkejch plastich a na nebrzdicim kole… proste bez mozku se da sjet vsechno.

                    0 0
                  • Radek Broz  

                    AD posledni odstavec: Plati to i obracene.

                    0 0
                    • zirecek  

                      :-)

                      0 0
                    • ihik  

                      S tim souhlasim na 100%. Kdyz jsem zacal jezdit na biku, tak jsem zjistil, ze ono to neni tak jednoduche jak to vypada a kazdej silnicar ma minimum techniky, pokud nejezdi v zime cyklokros. Takze jo, ja pred temi lidmi smekam, protoze to jsou dablove a to co jezdi a skacou oni da maximalne par desitek jinych.

                      0 0
                  • zirecek  

                    :o) Nejsem FR typek. Jses prilis vztahovacny a ze vseho vyvozujes extremy. Nikdo tu nikdy nerekl, ze Armstrong je bezmozek nebo blbec… .

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Pockej, pockej. Ne tak zhurta. Bez neceho on je, ale bez ceho? :)

                      0 0
                      • vlk  

                        hele nechte bejt silničáře.Co jsem viděl záběry kamoše jak to v alpách na silničse klopí okolo 120km/h -jak vybírá serpentýny.Jak při jednom sjezdu odrovnal špalíky-až na botku.Kdyby jste viděli ty náklony v zatáčkách… Přiznávám se ,že na to bych neměl a myslím si že ani většina z Vás.To se to jezdí se zdvihy 200mm a kotoučovkami.To jo.Ale chtěl bych tě vidět na té silničce.Neříkám co je těžší nebo nebezpečnější apod. Skoro v každém sportě je něco nebezpečného.Na tom vašem zase ten terén, ale přiznejte si, že na ty silničky při sjezdech třeba v alpách byste někteří neměli.

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Ja urcite ne. Ja se bojim na silnicce 20 po rovine. Ale vazne. Takovy alpsky serpentyny pres 100km/h na silnicce povazuju za hazard i kdyby meli na sobe chranice a helmy. Myslim opravdovy helmy.

                          0 0
                        • fousac  

                          tak za sebe muzu rict, ze na silnicce se z kopce bojim rozhodne vic, nez na biku..

                          0 0
                        • zirecek  

                          Uz jste jak TV Nova, :-). Hledate senzace, tam kde zadne nejsou. Jedina vec, co tu byla recena je, ze sjezdujici biker na Rampage ma vetsi mozkovou aktivitu nez Armstrong na TdF. Nikdo se tu do nikoho nenavazi, :-). Je jasne, ze silnicari pri 120km/h v alpskych serpentynach jsou nejvetsi tvrdaci na svete… .

                          0 0
                        •  

                          a kdo ti brani dat si avidy na moratku :)) nj proste magori najedne strane magori na druhe Respect

                          0 0
                        • McBlacky  

                          mě stačí jak silničáři krouhaj zatáčku z Komořan na most Závodu Míru na Zbraslavi, na to nemám na biku ani náhodou

                          0 0
                          • Gatier  

                            Co to znamena krouhaj? Pretante s tymi nespisovnymi vyrazmi!

                            0 0
                            • McBlacky  

                              prostě krouhaj, ale že jsi to ty, tak ti to zkusím vysvětlit, aby aj brati na Slovensku mohli ocenit můj duchaplný příspěvek :-)

                              • to jako že to jezdí rychle-
                              0 0
                          • fousac  

                            me teda jeste zadnej silnicar ve sjezdu po asfaltu nezariz, pokud sem byl na biku.. jo silnicka, to je jina, to se bojim..

                            0 0
                            • enjoy  

                              tak to ja se jednou drzel za starsim panem na colnagu,jeli jsme oba tak 40km/h a pak nasledovala vracecka ve ktery to tak polozil ze sem neveril.zkusil jsem to taky ale hrozne bych se rozmaz.zariznul by kohokoliv na biku!

                              0 0
                              • zirecek  

                                Ale vzdyt je prece logicke, ze guma bikova musi byt schopna lepsiho naklonu nez silnicni galuska. Jde jen o to, ze nejsme zvykly to prilis klopit, kdezto silnicari ano, :-). Takze je to jen o tvem psychickem „bloku“.

                                0 0
                                • McBlacky  

                                  nene, právě že při náklonu to vezmeš na boční špunty (kroutí se a ustřelí to) a to nedrží jako hladká galuska. a taky těžiště na silnici je níže=lépe se klopí

                                  0 0
                                  • fousek  

                                    s tim ze spunty klouzou souhlas, ale nizsi teziste? Proc by silnicari mely mit niz teziste, kdyz maj mnohem vyssi ram, vejs sedacku? Ja jezdim na celoperu i na silnici a teda na celoperu mam mnohem niz tezistenez na silnici

                                    0 0
                                • enjoy  

                                  ver mi ze bocni spunty na velociraptoru a z-maxu by mi to nedovolily.jsem si tim jistej.abych taky nebyl,kdyz uz jsem citil jak se mi kola utrhuji a zavanelo to skoro drzkou.

                                  0 0
                                  • robero  

                                    taky bych rekl – jezdim oboji – na silnicce mam naprosty slicky bez jakyhokoliv vzorku 20mm od Vittorie, na biku 2,1" IRC Serac. Ve stejnych pasazich na silnici pri podobny rychlosti si na biku dovolim min, protoze citim, ze to proste neni tak prilepeny jako ta galuska. Navic bike neni tak tvrdej abych cejtil dostatecnou odezvu od silnice kam az muzu zajit!

                                    0 0
                                  • Pá-dlista1  

                                    Panove a Maxxis Hookworm znate? To jsem na silnicce jeste nevidel a pritom to taky nedrzi na asfaltu spatne.

                                    0 0
                                    • fousac  

                                      ach ta cena.. :( bejt za normalni 4 kila, uz je mam… ;)

                                      jo, jednou si je proste koupim… ;)))

                                      0 0
                                      • Pá-dlista1  

                                        4 kila jsou sice normalni, ale ne cena za plast. Vy krosari jste tak zhejckany… :)

                                        0 0
                                • zirecek  

                                  Hm, s tema spuntama mate asi pravdu. Nevim, jezdim spise hladke gumy na biku, tak i bocni vystupky nelze oznacit jako spunty, : – ). Ale stejne si myslim, ze je to hodne o zvyku, bo my jsme spise zvykly, ze guma ustreli na nesoudrznem podkladu a na asfaltu moc netocime.

                                  0 0
                                  • Daf  

                                    Cim uzsi pneumatika tim lip se kolo poklada do zatacek. Rozdil je poznat uz mezi gumou 2.1 a 1.9 nejen na silnici, ale i v terenu. Jednou jsem nasadil slicky 1.2 a ten rozdil je opravdu neskutecnej. Kolo vubec neplave a do zatacek se poklada uplne samo. Zase ale clovek musi davat bacha pri pribrzdovani hlavne na mokru.

                                    0 0
                                    • McBlacky  

                                      ale platí to i v terénu? mě přijde, že na širší to klopím tak nějak radši (lesní cesty, šotolinka,…).

                                      0 0
                                      • zirecek  

                                        no, prave, vetsi stycna plocha, coz plati na jakemkoliv povrchu, tedy i asfaltu – ale tam je znatelnejsi vliv bocnich vystupku na MTB plasti, takze se vyhoda vetsi stycne plochy stira… .

                                        0 0
                                      • Daf  

                                        Take si to nedovedu dost dobre vysvetlit, ale je to tak i v terenu. Chce to vyzkouset. Ja plaste na kole casto prohazuji. Sice s 1.9 je veskery komfort v haji ale ochotneji se kolo poklada do zatacek.

                                        0 0
                            • jecnak  

                              Ha ha, me uz jo, ale bylo to tim, ze jsem mel na biku bagaz. Jeli jsme do z Glockneru k Zell am See a dostali me nakonec ve vraceckach, kde jsem to nemohl tak klopit, protoze bych coural bagazi o zem.

                              K vasim uvaham – na uzkych slickach (1,5 a niz) si dovolim za sucha totez jako silnicari, protoze ty opravdu sedi podstatne lip nez nejaky XC gumy. Chce to ovsem umet najit na asfalte idelani stopu pri prujezd zatackou, coz 90% bikeru proste neumi a asi jen tak umet nebude, protoze to chce hodne jezdit na silnici (na silnicce, nebo na horaku s slickama) a hodne v kopcich.

                              0 0
                              • McBlacky  

                                no jo ty to prostě klopit umíš i na biku, už jsem se tím smířil :-)

                                0 0
                  • hanz  

                    do nikoho se neobouvám, já s tím nezačal…a silnici jsem jezdil od 14–18…ale člověk po pubertě zmoudří…ale dost, prostě jsem napsal adekvátní reakci na nadpis tohodle příspěvku, je mi fuk co kdo jezdí…někdo holky jinej vdolky.

                    0 0
              • zirecek  

                Jses asi haklivy silnicar, :-). Jedine co jsem prispevkem myslel je to, ze mozkova aktivita u jezdce co zrovna jede Rampage je vetsi nez u cloveka, ktery zrovna splha Alpy na TdF. Nerikam, ze jeden ci druhy je blbec.

                0 0
                • ihik  

                  Haklivy silnicar rozhodne nejsem, jezdim na biku i silnici, takze si myslim, ze na rozdil od nekterych flamaru tady mam srovnani. Myslim, ze sjet neco na Rampage je záležitost velkého žhavení závitů, spíš otázka toho, co má člověk natrénováno a naskákáno a jak moc mu to proniklo pod kůži. Myslím, že při takových věcech se už jezdí spíš podvědomě a je to na úrovni naučených reflexů, což je podvědomá záležitost.

                  0 0
                  • Manas  

                    Tak tohle je presna trefa do Cerneho. Vetsi premysleni totiz ve sjezdu snad ani neni mozne, pri te rychlosti. Jsou to spis jen reflexy. Ale zase najit si stopu a premyslet kterou to pak dat je zalezitost mozku :-) Takze kdyz ses rychlej a mas reflexy tak jeste si muzes popremyslet kudy vlastne jet.

                    0 0
                    • Gatier  

                      Tiez si nemyslim, ze by to bola zalezitos mozgu- zjazd. Skor tam ide o to vypnut. A mat cit pre vec. A podla mna je tazsie jazdit smykom zakruty na cestaku na asfalte ako na mtb v terene. A to ani nehovorim o dropoch :-)

                      0 0
                      • BUCEW  

                        ja teda nevím jak vy ale já abych si udržel trochu soustředění tak si ve sjezdu dokonce povídám..vem to z leva…opři se..bacha šutr..zpomal…zpo­mal..........kur­va…

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Ja si povidam jen v duchu a nahlas komunikuju s divaky. „***** to byla ale mrda. Jo jsem v pohode. Vysadite me na kolo?“ :)

                          0 0
                          • BUCEW  

                            …můžete mi prosím vás podat támhle tu ruku..)

                            0 0
                          • náčelník  

                            A není náhodou pomoc od diváků důvodem diskvalifikace? :)

                            0 0
                          • Manas  

                            To sme na tom stejne. V Pelechove jsem hodil masku a jak jsem byl nas*anej tak sem zbytek cesty rval jak tur. To si mel videt ty ksichty lidi co uskakovali od trate :-) Ale jinak si taky povidam s divakama… pochytil jsem od Ivanka jeho : „Jejej, auvajs, hopla“.

                            0 0
                            • visby  

                              vidim, ze nejsom sam… ja si spievam nejaku pop hitovku a ked nieco nevyjde tak zarevem hops a zacnem bojazlivo kricat…

                              pri treningu na slovenskom pohari som pocul jedneho chalana vydavat zvuky, ktorymi imitoval pridavanie, brzdenie, podradovanie rychlosti v aute;-) vcelku dobru soundtrack…

                              0 0
                              • hanz  

                                já jen nadávám a kurvuju…v duchu aj nahlas.

                                0 0
                                • visby  

                                  poznam jedneho podobneho… bola velka sranda ked sa ucil jazdit na volnych(jazdil 3 roky spd) a furt ho vykopavalo z pedalov… tolko nadavok tie stromy v lese asi nepoculi:-)

                                  0 0
                              • Radek Broz  

                                Gaspi, kdyz nekeho dojede, tak „turuje motorku“;-)

                                0 0
                                • Manas  

                                  To delal i na 1st FR contestu, a celou jizdu :-) Nebo aspon tak daleko jsme to slyseli ze startu :-)

                                  Ja jsem na dojetyho ridera rval uhni, a on mi uhnul primo pod kolo …

                                  0 0
                                  • Pá-dlista1  

                                    To jeste nebyl tak dojetej, kdyz se mohl hybat :) A ty sis toho vsiml a dojels ho, vid? :)

                                    0 0
                                    • Manas  

                                      Ani nepipnul kdyz jsem se od nej odrazil nohou :-)

                                      0 0
                                      • visby  

                                        to je jeden z dovodov preco nechodim do ciech na preteky :-)

                                        0 0
                                        • Manas  

                                          No nemyslim ze by to delal kazdej :-) Ale kdyz on upad vazne do jediny stopy co jsem si mohl vybrat :-)))

                                          0 0
                                          • visby  

                                            musis to chapat to su tie stresy ked ta dobehne taky manas :-)

                                            0 0
    • admxx  

      mno…hele…a nemate pocit ze nekteri jezdci by mohli byt taky docela solidne zfetovani? Delaji se nejake testy na doping? Treba kokain?!…Zbystruje smysly, urychluje reakce a dava pocit nepremozitelnos­ti…pak se to musi jezdit samo:-)

      0 0
      • Manas  

        Asi takhle, jezdil jsem pod vlivem jak alkoholu i marihuany a spis jsem se podstatne zhorsil, a i vic bal. Ale treba Wroum na to ma jinej nazor :-) Nicmene, jezdit i trochu pod vlivem je celkem nebezpecny. Ale to uz je vec jezdce. Neprijde mi ze by to nekdo bral … ty co jezdej zavodne se bojej ztratit kontrolu, protoze zraneni te vyradi. Mozna ty co jezdej jen tak aby rekli jak dropli osmicku … tezko rict.

        0 0
        • hanz  

          třeba já se v dh do třech piv zrychluju, od třech ještě víc ale to už zase začínám bejt nebezpečnej, hlavně sobě. U hulení mam zase strašnej problem odhadnout rychlost nájezdu apd.

          0 0
        • wroum  

          nemam na to jinej nazor. FR i DH sou discipliny kde se jezdi na hrane a nekdy je riziko uz dost velky, proc tedy riskovat zdravi tim, ze budu pod vlivem chlastu nebo ganji? hulim rad, bavi me to, ale az po jezdeni. vim ze ganja zpomaluje reakce, nekdy to vadi a jindy ne, ale pri nejakym skakani by se to mohlo krute nevyplatit, staci i mala chybicka… . Ale pri takovym pohodovim XC, to je jiny kafe, to se klidne zhulim este nez vyjedu :-)

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Kde se pak bere to spojeni FR/DH a huleni? To krosari jsou hulici a nejlepsi obranou je utok. Proto ta stvava kampan na bezmozky a hulice :)) Ja si zase rad popiju, ale na kole jsem jezdil (neplest s vozil se) max. po pul pivu. To jsem jeste schopnej se vrhnout na DJ a to bylo jen proto, ze jsem nevedel, ze budu jeste zavodit. Jinak musim mit cistou hlavu. Na to se mam moc rad.

            0 0
            • wroum  

              ze by nejaky druh komplexu? :-))

              0 0
            • McBlacky  

              no jasně, běžně na XC dostaneš v promo tašce od sponzorů i pytel hulení :-)

              0 0
            • Manas  

              Ja vim kde se to bere. Vzpomen si na letosni Da-li-da Camp a Zubovy bramboraky. V zivote jsem nejel tak pomalu jako druhej den po snedeni asi osmi placek. Sice jsem je sned vecer ale ucinek se dostavil v pravy okamzik. Slapal jsem jako krava a vono to vubec nejelo :-)))

              0 0
              • enjoy  

                anebo uz si davno projel cilem a porad sis pripadal jako kdyz jsem nekde v pulce:-) jinak to spojeni DH/FR a huleni myslim proste nejde prehlidnout:-). ale vic me teda provokujou krosari jak si v prubehu svihu daj s radosti par „kousku“.znam sebe,jak bych vypadal.

                0 0
                • Manas  

                  Jako to jsem vsechno vnimal .. ale na to ze sem jel „kudlu“ tak vysledek nic moc :-) Vono s tim pivkem je to taky sranda. Nekde se pak neco semele a hned za to muzes, pac mas v krvi.

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.