• Tino

    rozmyslam o kupe biku (giant trance 3) ktory ma hydrauliky hayes sole. Neviem nic blizsie o tychto brzdach zistit ani na stranke hayesdiscbrake.com. neviete co je to zac? nie je to nejaky smejd?

    0 0
    • kralovek  

      Ja mam ted v hayesach taky peknej chaos. Kdyz jsem je kupoval v roce 2001 tak byl snad jen jeden typ (mozna jeste jeden DH) a toho casu patrne nejlepsi xc brzda na trhu. Ted jsem z toho fakt tak trochu mimo.

      0 0
    • Pá-dlista1  

      Jo je to smejd, ale to musi ukazat az cas :) Je to nejlevnejsi hydraulika od Hayesu jen s jednim pistem a druhou destickou pevnou. Bez plovouciho kotouce nebo trmenu. System jak u stary Louisy (myslim) nebo vetsiny mech.kotoucovek.

      0 0
      • Tino  

        dik za info

        0 0
      • tomPY  

        Ano je to ako u Louisy 99/00,ale tam to fungovalo v pohode.Kamoš to jazdí spokojne doteraz.A to nastavenie doštičiek je genialne jednoduché a účinné.Možno to šmejd ani nebude.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Pokud ani Magury nenazyvas smejdem, pak to tedy smejd nebude. Zalezi na vykladu pojmu :) Mi pripada, ze treba Hope rozsiruje svoji nabidku smerem vzhuru (Mono6), tak Hayes (Magura) smerem dolu (a tam tezi uz jen ze sveho jmena:( ).

          0 0
          • tomPY  

            Fakt že kamoš bol jediný prípad spokojnosti s Louisami o ktorom viem,ale ak spojíme jednoduchos? sistému a osvečenos? hayesov/s mojho pohladu/… no skratka, ked sa naserem tak ich kúpim miesto plánovaných Juicy 7.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Doufam, ze nebudou stat stejne :) Jinak si myslim, ze jejich cena by mela byt tak 2000 max. zbytek je priplatek za znacku.

              0 0
    • vlk  

      no vzhledem k tomu, že podle mě je špatná identifikovatelnost dosednutí destiček na kotouč a s tím související houbovitý chod při brždění mechanikou dán především tím, že se pod silou 1 destičky přihýbá kotouč k druhé destičce.U sole je to stejné.Takže to teoreticky vidím tak jako že bude brzdit co hodně podobně-možná trošičku lépe jak nejlepší mechaniky.Ale i 525 budou jistě lepší.

      0 0
      • tomPY  

        Teoreticky ano,ale práve u Louise to v praxi nebolo pozna?.Ked sa nehybná doštička nastaví čo najtesnejšie ku kotúču rozdiel oproti klasike by mal by? minimálny.A čo sa týka 525,pri dobrom nastavení brzdia perfektne,tak zrejme máš pravdu.

        0 0
      • McBlacky  

        kotouč ohneš lehce, houbu dělá z mechaniky lanko a propružení bovdenu…

        0 0
        • vlk  

          myslím si že na tom má vliv jak lanko, bowden tak i to že se zohýbá kotouč.No nevím.Dlouhodobě jsem mechaniky nejezdil.Jen teoretizuji.

          0 0
          • McBlacky  

            já jen že když se opřeš do kotouče i jedním prstem tak ho vyhneš, takže v reálu to přes hydra vedení nebude znát.

            0 0
            • vlk  

              no když seřídím hydru brzdu např trochu zešikma-s výsledkem že když zmačknu páku tak se před dosednutím celé plochy obou destiček ke kotouči vyhne mírně někde kotouč a když ji seřídím správně tak, že když brzdím, pohybují se oba pístky zároveň a zároveň na kotouč dosednou tak to brzdí o mnoho lépe.Tak asi tak.

              0 0
              • McBlacky  

                tak si to někdy zkus, jak je snadný ten kotouč prohnout a teprve pak to tady řeš. peace

                0 0
                • vlk  

                  já si to zkoušel a taky jsem na to přišel při seřizování hydry brzdy.To pak poznáš rozdíl.Alespoň u mýho kotouče z xt 755 myslím smrt75 to při špatném seřízení poznat je a dost.

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.