• matko

    Ahojte, som zaciatocnik a uvazujem o kupe oblecenia. Jazdim vacsinou na jar, v lete. Staci kupit dres, alebo aj nieco pod? Ake cyklisticke nohavice? Prip. poradte aj nejake znacky, skusenosti. Vyhliadol som si veci – zatial – od Authora. Vdaka za odpovede.

    0 0
    • Lance  

      kup si co se ti libi a v cem se budes dobre citit. Veci od Authora jsou dobre (pro antiauthoraky, kterych tu je dost, je to muj nazor:-)) Ja pod dres beru vzdycky neco i kdyby bylo +50 stupnu ve stinu, to pak poznas sam, ja jen v dresu neumim jet nebo spis nechcu. Jak nohavice? klidne od authora, nehlede na to,ze nejsou drahe a stejne to je tak, ze jedna firma sije pro x dalsich a ti si tam pak daji svoji znacku.

      0 0
    • Daf  

      Ja bych doporucil veci od Kalase. Jsou levne a dobre. Jestli jezdis jen za tepla tak staci dres, kratasy s vlozkou, nejakej funkcni natelnik pod dres treba Moira. Pri chladnejsich ranech clovek oceni takove drobnosti jako navleky na ruce, nebo pres kolena. Pozdeji prijdes sam na to co se ti bude hodit.

      0 0
      • kungpao  

        Nemusíš sa vobec bá? takých tých malých lokálnych výrobcov, ako sú Kalas, Top a spol. Vačšinou sú lacné a plne konkurencie schopné, v mnohých prípadoch sú kvalitnejšie ako výrobky veľkých ako sú Axon, Author, a spol (vačšinou šité v Ázii z kvalitných materiálov vo veľkých množstvách…). Osobitnou kategóriou sú potom bomby ako sú Nalini, De Marchi, My Bike, Castelli, a spol. – vačšinou talianské výrobky, ktoré sú kvalitou materiálov a prevedením niekde inde, ale odrazí sa to aj na cene. Ten kto veľa a dlho jazdí sa nutne časom k nim prepracuje a ostane u nich, v tomto prípade ale už maniaci peniaze do súčastiek a príslušenstva naozaj nepočítajú… Vo všeobecnosti ti odporúčam zača? tak ako všetci – ekonomickejšími variantami a postupne sa prepracuješ vyššie. To oblečenie má aj tak svoju životnos?, takže sa neboj vyhodených peňazí, a ak by ?a bike v budúcnosti až tak nebavil, tak aspoň nebudeš ma? pocit, že si vyhodil 4000 sk zbytočne za Windstopperovú bundu.....

        0 0
    • rasto  

      cyklokalhoty si muzes koupit bud volne (s vlozkou) nebo elasticke, podle toho, co Ti vic vyhovuje. doporucuji kratke (nad kolena). a navleky na kolena, idealni na nizsi teploty. volne

      • maj kapsy
      • jsou teplejsi
      • jsou oderuschopnejsi
      • v hospode nevypadas jako baletak
      • jsou teplejsi :-)
      • nezakryvaj zada (ledviny)

      elasticke

      • jsou idealni do velkych tepel
      • kalhoty s ksandama (s curanim neni problem) chrani ledviny
      • v hospode vypadas jako baletak :-)
      • jiz pri 1. padu na asfaltu jdou obycejne do kopru :-)
      • v pripade toalety, ’horsi manevrovatelnost’

      obecne, kdyz koupis cz (sk) vyrobek, dostanes vic za mensi cenu (neplati se cla + marze pro dovozce). jedna z nejoblibenejsich firem na cz trhu: www.kalas.cz, mozna www.cykloschein.cz.

      a vrsek: nepreberne mnozstvi. ja vzdy pod dres beru moiru. doporucuji zacit s kratkem dresem (vic vyuzijes). muzes koupit navleky na ruky. biku zdar! ;-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.