• Lubin

    Ahoj, uvazuju o koupi MERIDA Magnesium Comp 2003, je to za hodne dobrou cenu (23 tis.), vybava vyhovuje, ale dost jsem slysel o praskajicich ramech a mizerne geometrii ramu MERIDA pred rokem 2004. Tykalo se to i horcikovych ramu? Zkusil jsem se na tom svezt, na prvni pokus velikost ramu vyhovuje, ale nemam moznost projet to v terenu. Nejaky zkusenosti s timhle bikem?

    0 0
    • wroum  

      pokud jde o praskani, tak se to tyka predevsim horcikovych (k)ramu

      0 0
      • Lubin  

        Praskani jo, i kdyz jsem slysel hlavne o silnickach. Ale co ta geometrie? Nekdo tvrdi, ze mela MERIDA moc kratky ramy na udavanou vysku.

        0 0
        • wroum  

          no ja mel pevny meridy dve. kazda byla uplne jina. jedna byla super a druha uplne na hovno, protoze mela stred tak nizko ze sem o zem porad skrtal pedalem ci botou a nejednou to i bolelo. ted mam Big aira (full od meridy) a ten ma stred akorat – muzu slapat v jakymkoliv naklonu, ale zase to krasne prasklo. takze ja osobne meridu uz asi nikdy. to jestli je kratka a vysoka musis zjistovat u konkretniho modelu a roku. dost se to meni.

          0 0
      • Vilém  

        magnesium = hořčík :)

        0 0
        • wroum  

          no a co jako? to je nejaka nova hra? dobre. tak ted sem na tahu ja.

          calcium – vapnik

          hrajes

          0 0
          • Lubin  

            Hmmmmm, dobra hra, ale me moc nepomuze, kdybys aspon napsal: ta merida = dobry kolo To by pro me byla lepsi varianta. Ale vazne, mate nekdo tohle kolo? Nechci bejt sam.

            0 0
            • wroum  

              OK

              tak tady je muj nazor:

              merida HT Alu: ANO merida HT magnezium (pro rejpaly: horcik je totez): nebrat merida full: nebrat

              co sem ruzne posbiral za info na netu k merida Mg ramum se da shrnout takto: nulova uspora hmotnosti oproti alu (vic materialu kvuli zabezpeceni bezpecnosti), vic praskaj, mnohem vic stojej, rozdil v pohodli je nepatrnej…

              takze ja osobne nejsem tak bohatej abych si mohl kupovat veci na hovno.

              0 0
              • Lubin  

                Dik za radu, zamyslim se nad tim. Taky nechci vyhazovat prachy za neco, co mi nic neprinese. Myslel jsem, ze treba v tom pohodli – tlumeni vibraci – bude vetsi rozdil. ALe jak jsem pochopil tak jsi mel celopero, u pevnyho kola bude treba rozdil vetsi.

                0 0
                • wroum  

                  Mg ram sem nikdy nemel. mel sem od meridy HT ocel a HT Alu, potom este alu fulla. Mg je jen zajimava technologie, kterou mozna merida v budoucnosti dovede do takoveho stavu, ze pujde pouzit a bude to prinos.

                  ad pohodli: mezi Al a Mg ramem nebude prilis patrny rozdil v tlumeni razu. Mnohem vetsi rozdil poznas pri vymene sedla, plastu, popripade celych vypletu. byt tebou, popremyslel bych o tom este, protoze podle me to, ze je z horciku znamena v tomto pripade pouze to, ze je mnohem vetsi sance ze ti praskne a nic pozitivniho neprinese. u Al ramu usetris a jeste mas odolnejsi nastroj.

                  0 0
                  • Lubin  

                    Jo jo, vsak jsem se jeste nerozhodl. Nejdriv jsem o Mg vubez neuvazoval, ale bal jsem se tvrdosti Alu ramu, jsem zvykly na Cr-Mo. Kdyz se vyskytla nabidka na kolo s Mg ramem ve stejne cene jako srovnatelne s Alu, tak o tom chci neco zjistit. Bohuzel jsem na nejakou recenzi toho kola nenarazil ani u nas ani na zahr. serverech.

                    0 0
                    • wroum  

                      zkus este historii BF. mam dojem ze se tady uz neco takovyho resilo. ani to neni tak uplne davno

                      0 0
              • xstefi  

                Mozna jedna vec, na kterou zapominas a tou je unava hliniku, kterej vadne. To by melo Mg prave odstranit. Takze pokud na ten ram bude zaruka a ta bude aspon 2 roky, tak bych do toho sel. Protoze, jestli do 2 let ten ram nerozstipe, tak je to rozhodne lepsi volba nez ten hlinik. Co se tyce geometrie, tak sam mam ht meridu a ja bych nemenil a povazuji ji za jednu z nejpovedenejsich, co sem kdy jel. Samozrejme, ze to zalezi na tom, na co je clovek zvyklej.

                0 0
                • enjoy  

                  koho by ale bavilo cekat klidne vic nez mesic na novy ram.zaruka je hezka vec,ale nezaruci ti ze budes hned v klidu jezdit. ale osobne si myslim ze veskery ten humbuk okolo praskani magneziovych merid je prehnany.

                  0 0
                  • xstefi  

                    No jo, mesic je fakt dost uznavam. Ale urcite mash pravdu s tim humbukem, znam asi 2 lidi, co ten ram maj. Jezdi na nem uplne normalne a zadny praskani jeste nebylo :) Mimochodem, vzdyt na tech Mg meridach jezdej i elitaci a nikde jsem nevidel a ani necetl, ze by nekdo odstoupil kvuli prasklemu ramu. Prasklej ram jsem videl tenhle rok na Prazskejch schodech a bylo Absolonovo Bianchi :)

                    0 0
    • tek  

      Mam magneziovou meridu, 2003, ale silnicku. Taky jsem ji koupil, protoze byla za cenu hliniku a predpokladal jsem, ze bude trochu pohodlnejsi a tudiz vhodnejsi na nase rozbite silnice. K tomu praskani mi prodejce rikal, ze to bylo hlavne u starsich ramu v oblasti uchyceni sedlove trubky a ze to uz vyresili. Zatim bez problemu, ale mam na tom najeto teprve 1700 km (i kdyz po dost spatnych silnicich). Geometrie mi vyhovuje. Bohuzel nemuzu srovnavat s hlinikovym ramem, ale s timto jsem spokojeny. Tuhost je dobra, tlumeni nemuzu posoudit, ale subjektivne mi to prijde taky dobre, i kdyz, jak uz bylo receno, sedlo, plaste a nahusteni udelaji mozna vic nez ram :-). Myslim, ze Mg neni spatny material. Merida od nej sice ustupuje, ale spis bych to videl na to, ze technologie je to drazsi nez hlinik, z pocatku jim to praskalo (zajimalo by me, jak na tom byli v pocatcich hlinikove ramy), cimz tento material neziskal nejlepsi povest a dnes je trendem spis karbon.

      0 0
    • lith  

      s tím praskáním je to fakt zbytečnej humbuk…holt tahle značka není pro některý moc nóbl…

      0 0
    • Daník  

      Jezdil jsem asi 3 týdny M Magnesium Comp 2004.Údajně se praskání starších modelů projevovalo hlavně v místě spojení sedlovky a sedlové trubky, což bylo snad řešeno změnou provedení u objímky a dále změnami vyztužení u hlavové trubky (to nevím jistě). Rám mi přišel nesrovnatelně pohodlnější z hlediska tvrdosti – nárazů do sedla než má starší alu Merida, ale to může být ovlivněno i změnou geometrie zadní stavby apod.Dají ti roční nebo už 2letou záruku?Nakonec jsem ho ale vrátil v reklamaci – zadní stavba byla křivá a kolo táhlo znatelně a nepříjemně ke straně (viz.starší příspěvky).Po téhle zkušenosti se už do další Meridy bojím jít. Hodně štěstí-pokud ho budeš mít, je to super kolo s výhodnou výbavou:).

      0 0
      • lakiss  

        mám magnesium 2002.jsou na ni odzavodeny tri roky.musim zaklepat,není s ni zadny problem.rozhodne bych s takovou koupi nevahal.ramy jsou celkove kratsi,to je pravda,ale neni to zase zadny extrem.spis je dost podsekla vidla.ale je to spis o zvyku

        0 0
        • lakiss  

          zapomnel sem jeste dodat ze to je magnesium elite. ale nemyslim si ze by v elite a pro byl zase az tak velky rozdil

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.