• Mike22

    Tak jsem se rozhod na základě vašich příspěvků , že půjdu do páček od Sramu. Jen pořád nevím zda poměr 2:1 či X9 čili 1:1. Díky za názory a rady.

    0 0
    • Daf  

      System 2:1 je shimano kompatibilni. Jestli chces plnohodnotnej Sram tak ber 1:1.

      0 0
    • Pá-dlista1  

      A prehazovacku budes kupovat az podle pacek?

      0 0
      • Mike22  

        Ne přehazku už mam starou X9, ale v případě potřeby ji mohu dát přítelkyni a koupit novou-chci sramovskou. A take nevi jak funguje přesmyk na Sram – pečkach, stejně jak np. XT Shimano?

        0 0
        • Vilém  

          Na SRAM X.9 jen 1:1. 2:1 je na Shimano, tzn ze bys musel koupit Shimano saltr.Smyk je jedno jakej pouzijes.Pro letosek ma SRAM novej ,pekne vypadajici smyk.

          0 0
    • Azagthoth  

      Plis mohol by mi niekto vysvetloit co znamena 1:1 a 2:1? Coho je to pomer?Mozno pojdem aj ja do paciek Sram tak by mi to helplo…dik

      0 0
      • Pekáček  

        2:1 je u Shimana, na 1mm pohybu lanka přehazka udělá pohyb 2mm. Takže je to převod dorychla se vším co k tomu patří (menší přesnost a vyšší citlivost na rozladění). 1:1 používá Sram u ESP, na 1mm pohybu lanka přehazka udělá pohyb 1mm. Je to přesnější a se stejným odporem můžeš použít daleko silnější vratnou pružinu. Nejlíp to posoudíš na otočných rukojetích Sram, dělá je také ve verzi 1:1 a 2:1. Prvně jmenovaná má čísílka (a indexy) dvakrát tak daleko od sebe a řazení s ní je preciznější, musíš ovšem použít přehazovačku Sram. Takže když už bych šel do Sram páček nebo šiftů a neomezovala by mě výměna přehazky za Sram, volil bych 1:1.

        0 0
        • Mike22  

          Dík za radu, takže si nejspíš nechám přehazku sram X9 a dokoupim páčky sram 1:1. Přesmyk pořídím ten nový model Sram. Ještě dotaz: Kdybych koupil páčky sram 2:1 tak je k tomu i specielní sram přehazovačka, nebo je to kompatibilní jen se Shitmanem?

          0 0
          • Vilém  

            Jen Sh,pripadne hodne starej Sachs.

            0 0
          • Volf  

            Já nevím jak ty, ale já až budu řešit nový kolo tak tam budou šifty a ne páky.

            0 0
      • Daf  

        Shimano a sram maji razeni zprevodovane v jinem pomeru sram 1:1 a shimano 2:1 proto nejsou vzajemne kompatibilni.

        0 0
    • jecnak  

      Kazdopadne 2:1 – radis 2 krat rychlejc. To uz za to stoji ne? :-)

      0 0
      • lith  

        už docela dlouho pokukuju po Sramu…zkušenosti s nima nemám…ale když jsem si zkoušel řadit na Sportlifu s otočnou rukojetí,tak mě zarazilo že to nema 3 polohy přesmyku,ale je jich tam víc…dá se asi potom lepší doladit poloha …

        0 0
        • jakub  

          spravnej postreh, proto spousta lidi tvrdi, ze je rukojet lepsi… nevim nezatracuju ani jedno. ale dualy se mi fakt nelibej, paky sram jsem zkousel a musim priznat ze je to fakt dobry razeni ale kdyz radis ve stoje (da se) tak na RF nemaji, moc kroutis ruku…

          0 0
        • Pekáček  

          Jo, tak nějak. Já používám 4 polohy na přesmykač, na největší placku dvě, jinak mi na malejch pastorkách škrtá řetěz o vodítka.

          0 0
    • norman  

      Jezdil jsem Shimano páky Deore zbytek XT/LX. Po létech na silnici s Shimanem 600 jsem z toho byl značně rozpačitej, řazení měkký, nepřesný, hlavně při zahnojení komponentů blátem. Teď mám SRAM X7 s páčkama a je to o něčem jiným.Řadí přesně , snadno i v záběru.Od­řazovat dolů se dá palcem i ukazovákem, další výhoda. K Shimanu bych se už nevrátil.

      0 0
      • jecnak  

        Ono je problem v tech jejich mekych pruzinach. Na silnicce tohle jeste diky bohu neprislo do mody, takze se da s klidem pouzit silnicni prehazovacka. Kupodivu to na MTB funguje lip nez to co tam ma normalne byt. Mrkni na muj bike…

        0 0
        • norman  

          Jasně, asi taky důvod proč starý STXko chodilo líp než dnešní řady. Vím o člověku, který dokonce používal na MTB přehazce klec ze silniční Exage 300 a chodilo to skvěle. Bike máš pěknej.

          0 0
          • Vilém  

            Prave STX uz melo klasickou,tzn slabou pruzinu. Ta EXAGE 300 ma pruzinu umistenou a udelanou uplne jinak.Je z hranatyho dratu cca 1,5×1,5mm.Podobne to melo Shimano600,kterou si mi v lete podarilo urazit o parez:(Jedina nevyhoda tech silnejch pruzim byla zes musel mit silnej palec:)To vsak plati pro dnesni razeni.Treba stary DX razeni s packama nad sebou se silnejma pruzinama nemelo problem, v te dobe to delali i na horskejch saltrech.

            0 0
    • tutite  

      Rok jsem jezdil obrácenou pružinu na novém XTR šaltru s otočnou rukojetí SRAM rocket a bez problému. Teď jsem čuchnul k X.O. na Triggeru X.9. a posral jsem se. Kvůli ceně i funkci. Musí se zažít, nelze popsat.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.