shimano 2005- rozdíly u komponentů.

36 nepřečtených
  • vlk

    Našel jsem u shimana několik komponentů, které patří vždy do jiných sad a přitom jsou designově zcela stejné.Kdyžtak napišete v čím se liší.

    1)třmeny hydraulických brzd shimano lx 2005 a hone.

    • jediné co jsem zjistil, že hone mají sintrované destičky oproti lx 2005

    2)samostatné brzdící páky k hydraulikám, shimano deore 525, lx2005 a xt 2004.Taky mi přijdou stejné-neviděl jsem je sice přímo po hromadě.-v čem se liší

    3)Třměn hydrauliky shimano xtr a saint.-mám pocit, že se zase liší jen destičkami a úpravou povrchu.

    4)kliky shimano lx 2005 a klihy hone.

    možná existuje i více podobných, ale tyto jsou docela markantní.Pokud někdo víte v čem se dané komponenty liší, napište.Díky.

    0 0
    • visby  

      pokial viem tak xt a saint maju rovnake strmene… a to u shimano nie je ziadna novinka…

      0 0
    • fousac  

      ale jako zase mozny to je, ze… ja jenom vim, ze sem znouze kupoval na bika starsi ACERA saltr a ejhle, je to to samy co vysi na silnicce s nalepkou SORA.. :)

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Je snadny vymyslet si spoustu sad, ale vyrabet v nich ruzne komponenty uz takova legrace neni :)

        0 0
    • Air  

      u tech trmenu a pak hydraulik asi budou ruzne prumery pistku, ne?

      kliky se budou taky v necem lisit, jestli neni stejna vaha… minimalne asi v materialu

      0 0
      • vlk  

        no a kde bych sehnal nějakou tabulku s průměry pístků u shimano hydraulik.

        0 0
        • vlk  

          dodal bych, že se to tu již řešilo, ale nikdo žádnou tabulku neposkyt, nebo nenašel.

          0 0
          • Air  

            zkus zajit do nejakeho obchodu a zeptat se na to, maji na to „chytre knizky“

            0 0
            • vlk  

              no tam mi ukáží jen to co tu kdesi kdosi v bikeforu zveřejnil.

              0 0
    • vlk  

      jen tak pro zajímavost shimano lx 2005 http://www.paul-lange.de/…-M585-F.html

      hone http://www.paul-lange.de/…-M601-R.html

      0 0
      • vlk  

        jeden obchodník mi napsal „v příloze Vám zasílám rozkreslení diskových brzd nových modelů, kde sám uvidíte rozdíl mezi těmito dvěmi modely jako je HONE a LX.“

        • soubory z přílohy BR-M601-F.pdf -rozkreslení brzd hone a BR-M585-F.pdf -rozkreslení brzd hone

        Oba soubory najdete také na http://www.paul-lange.de/…sz/start.htm

        0 0
        • vlk  

          ještě podotýkám, já jsem v daných obr-pdf souborech-rozkreslení brzd žádný rozdíl ve třmenech nenašel.Co vy.

          0 0
          • fousac  

            jo, Hone je cerny… :)

            0 0
          • Vilém  

            Na Hone je na trmeni 2ka kdezto na LX 1ka.

            0 0
            • Vilém  

              Tak drobna oprava.Ta 2ka je na zadnim trmeni i obou dvou.Takze krom barvy nic.

              0 0
          • K2  

            A jak jsou na tom s cenou? Možná že se liší skutečně pouze destičkami a barvou

            0 0
    • vlk  

      takže co jsem zjistil:

      1. hone a lx 2005 třmeny jsou totožné u hone jsou standartně sintrované destičky oproti lx 2005.
      2. pákylx 2005 oproti deore mají dvojité těsnění.O xt jsem nic podrobnějšího nezjistil.
      3. kliky shimano lx2005 a hone jsou i malinko desigbnově jiné-toho jsem si dřív nevšim.
      0 0
      • K2  

        Neviděl jsi někde Hone páky, jsou stejné až na barvu jako LX? (U Hone se mi líbí více ta černá barva vesrovnání s LX stříbrnou) Nevíš jak jsou na tom váhově a cenově Hone kliky ve srovníání s LX? Díky za info.LX (Hone) začínají být vzhledem ke svým cenám horkýmí kandidáty na nové brzdy (vzhledem k cenám Juicy5) Počkám ještě na nějaké recenze.

        0 0
        • Orbis  

          na www.cyklovb.cz je maj za +/- 3500 Kč :))

          0 0
        • vlk  

          hone páky samostatné jsem zatím tedy nikde nevidel,Můj kontakt mi nabízel hone s pákami deore 525-s černými.Já už mám ty lx,Až sjedu desky zkusím ty sintrované.Stříbrná se mi na mé černé vidli líbí víc než černá, takže toto právě neřeším.

          0 0
          • Orbis  

            Hone páky taky samostatně nejsou je to totiž komplet s řazenim – Dualy na hydr.:))

            0 0
      • K2  

        Nevíš jak jsou na tom páky XT03, jestli mají taky dvojité těsnění jako LX05 a jestli jdou kombinovat s LX, Hone třmeny? Kde jsi ty LX brzdy kupoval? Celkem dobrou cenu mají na Velotrade

        0 0
        • Jogador  

          Já je kupoval ve Velotrade, došli druhý den, a brzdí uplně krásně. na cyklovb mají i třmeny hone, který tady nemaj (tušim).

          0 0
          • K2  

            Jaké používáš kotouče? Originál LX centerlock, nebo nějaké jiné? Mám Author náboje, takže si budu muset pořídit nějakou klasiku (hezké jsou Avidy, ale ta cena:(

            0 0
            • Jogador  

              Mám tam normal, 6děrovanej, a 185 kotouč od A2Z Teppan, ale ten si nekupuj, blbě se rozkmitává… ale brzdí to uplně krásně, sem to odní ani nečekal

              0 0
        • vlk  

          o xt jsem se nic podrobnějšího nedozvěděl ale zrovna v cyklovb, kde mi nabízel třmeny hone,–k těm hone dával deore brzdné páky-ty 525.takže předpokládám, že u shimana se snad dají páky libovolně kombinovat-nemám to ale ověřené.Jinak k těm ostatním dotazům tady.Já si je nakonec bral taky z velotrade a tam měli i kotouč deore xt-na 6 děrový náboj za 500kč.A sende skoro přesně.Až asi na 1mm destička komplet vychází na brzdnou plochu.Jinak dobrý ceny kotoučů jsou taky- u cykloprofi tam mají od a2z kotouč TY-160za 321Kč.-podobný jako to xt a nebo třeba kotouč aligator 160mm-okolo 500 vypadá jako ty od hayes.

          0 0
          • vlk  

            jinak s těmi kotouči od a2z nebo aligator nemám zatím žádné zkušenosti, pokud někdo ano, tak sem napište.

            0 0
            • wroum  

              kamos ma 205mm kotouc od aligatora vzadu na sjezdaku uz asi 2 roky a bez problemu.

              0 0
              • vlk  

                supr jako další ho taky zkusím.Vždy? s (botama) kotoučem od aligatora nemůžete nikdy stoupnou vedle.

                0 0
          • K2  

            Ta destička přečnívá 1 mm z brzdné plochy vně z kotouče, nebo směrem ke středu? Jinak pořád spokojenost? Nezavzdušňují se např při převracení biku vzhůru nohama? Jak se montujou? Nechal sis je namontovat, nebo sis hadičky zkracoval sám?

            0 0
            • vlk  

              přečnívá mi to dovnitř ale zase na obvodu malilinko -tak 2mm je navíc, tak uvažuji že tam dám ještě podložku.

              Ta brvní instalace se seřizováním byla blbá, jak jsem to dotahoval, tak se to vždy trochu hejblo, ale po vyjížce bahnem jsem seřizoval znovu a už to šlo vpohodě.

              Hadičku jsem nezkracoval.Ta 90 je dost dlouhá.Ale viděl jsem na jednom obr jak má hadičku kroucenou do spirály.Tak jsem použit taky podoubnou věc.

              Vedl jsem to po noze vidle nahoru vnitřní strana na podkově vidle upevnil stahovacím páskem a pak pud řidítky jsem udělal takovou smyčku kterou jsem dost navolno stáhl dalším stahovacím páskem.Před tím jsem ale třmen otočil myslím alespoň o 360 oproti páce aby mi hadička vlastně sama přirozeně tu smyčku udělala.

              Až si to trochu sedne tak pak oddělám ten stahovací pásek co dost volně drží tu smyčku.Zatím je to v poho.Délka je teď akorát.takže už se tak nebojím, že to nějaká větev vezme a vytrhne.Výhoda toho bude ta, že i přes to že padne to skoro přesně by se náhodou přihodilo,že nějaká haluz se zachytí, že to má docela kamacitu k tomu ,abych stačil zastavit než se ta smyčka rozvine a dojde k vytržení hadičky.

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Kolikametrovou mas tu smycku? :) :) :)

                0 0
                • vlk  

                  moc ne, to je tak 10–15cm hadičky.Ale mě se především s tím nechtělo dělat-zkracovat to.A ani zrovna teď doma na to nemám potřebné vybavení.Mimoto když jedu někde nějakým křovím nebo něčím podobný tak zas tak moc rychle nejedu.Prostě když už není zbytí a musí se to vzít vzdušnou čarou prodírat se křovím, tak to zrovna nevalím 60.Především jsem teď dost líný abych to zkracoval. No vidíš, tak jsem se nakonec přiznal. :o)).já jsem teď dělal generálku a modernizaci , takže už jsem toho měl plný zuby a chtěl jsem jezdit-tedy se zkracováním nezdržovat.

                  0 0
                • vlk  

                  PS: Delší nechci riskovat.Ještě by se mi při pádu do ní mohla dostat hlava.A mě se tu tak líbí. :o))

                  0 0
    • Orbis  

      třmeny Lx a Hone brzdná síla a to samý XTR a Saint:))

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.