• ihik

    Koupil jsem si nový rám a tlumič (Manitou Radium RL). Ani k rámu ani k tlumiči nebyly takový ty čepy (šrouby), které tvoří v rámu osy pro tlumič a které mají procházet očkem tlumiče na každé straně. V bike obchodě mi tvrdili, že by to mělo být součástí rámu. Jak to je? Máte s tím někdo zkušenost? Díky

    0 0
    • fousac  

      ja je mel u tlumice.. ale zase nesly do ramu.. takze sem si stejne nechal delat jiny..

      0 0
    • eisman  

      Tezko rict k cemu by to meli dodavat,protoze ty hlinikovy kusy se lisi u kazdeho ramu,a aby to nebylo tak jednoduchy,tak i u kazdeho tlumice.Obavam se ze bude nutna vyroba u nejakeho soustruznika

      0 0
    • Rozumik  

      Vem si petikacku a zajdi do ferony :)

      0 0
    • o.ndra3  

      Každá firma, co dělá tlumiče by to měla dodávat v nejběžnějších velikostech (22×8 apod.) Pro Manitou tedy: http://www.progresscycle.cz/firma.asp?… Odborný název je Hardware Kit.

      Pokud máš nějaký nestandardní rám, budeš si to muset někde nechat vyrobit, nebo se obrátit na vyrobce rámu.

      0 0
    • black.horse  

      nazdar nazdar nazdar… hele, nejjednodušší rada zní: vezmi rám, vezmi tlumič a domluv se s Frantou Mrázkem a tenhle slavný šikovný človíček Ti ty šrouby vyrobí během chvilinky a za pár kaček;-) tak neřeš a utíkej…

      0 0
      • ihik  

        ještě mi řekni kam… dík

        0 0
        • black.horse  

          za prvé je pravda, že to zvládne každej kdo má soustruh a za druhý když nikoho se soustruhem neznáš, tak do Černošic u Prahy…

          0 0
          • ihik  

            Soustružníka seženu, to není problém… díky všem za pomoc!

            0 0
      • McBlacky  

        to zvládne každej kdo má soustruh ne…

        0 0
    • raceface  

      Jasně, nech si to vysoustružit, protože za ty vložky (Hardware Kit) dáš 2 × 290 kč a to je pak maso… Mě to dělal známej a maká to good!!! Jinak většinou to bejvá tak, že v tlumiči sou ty alu vložky, který maj díru, kterou procházej nějaký osičky nebo šrouby, který to spojujou s rámem… U toho rámu by měly bejt ty šrouby nebo osičky nebo tak něco… Jakej máš rám???

      0 0
      • ihik  

        Koupil jsem Full3 od Spydera a kromě faktury mě ničím neobdarovali… Ale při porovníní se starým rámem od Meridy jsou ty šroubky stejný, bude to nějaká šestka dlouhá tak 3cm. V tlumiči je díra s průměrem tak 10mm, takže si nechám vysoustružit vložku mezi šroubek a očko tlumiče a vymezovací podložky, aby byl ten tlumič veprostřed. Na starém rámu mám ty vymezovací podložky z nějakého tvrdého plastu, což bude asi vhodnější kvůli kontaktu materiálu a hmotnosti.

        0 0
    • designer  

      Potřeboval bych sehnat náhradní těsnění pouzder čepů tlumiče. Nevíte kde se dají sehnat? Je to na kolo GT Sensor 1.0 2010. Nevím jestli jsou tyto pouzdra dělaná přímo na tento konkrétní rám, nebo se jedná o univerzální provedení??? Na fotce je poškozené těsnění.

      0 0
      • Vilém  

        Zkusil bych nejakou loziskarnu. Mivaji v nabidce o-krouzky ruznych profilu, at uz ctvercove, x-krouzky atd.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.