• dhmiki

    čus lidi hej ja bych vsazel na tu manitue ta cena je supr a jak pišete že ste ji skošeli na výstavě-to nic neřeší ta vila se musí nejdřív zajet a pak bude šlapat,a junior je lepší ale dražší,ja mam tet polamane nohy ale už tet spořím na tu stance kingpin! jo a určitě pevnou osu miki

    0 0
    • Pá-dlista1  

      Frikulín z progresscycle :)

      0 0
    • Richie  

      Hele hele ja uz ji mam asi tri tydny. Uz jsem psal recenzi i je to ve foru. Tak se na to jukni. Jo prisel jsem na ten problem s mazanim.

      0 0
      • Tomcat  

        Jo prisel jsem na ten problem s mazanim.???? Rozepiš to plz.

        0 0
        • kovar  

          problém s mazánim byl, že v Geniálním Evilu nebyl olej?:-)

          0 0
          • Tomcat  

            Problém říkám věcem který nejdou hned vyřešit.;-) Tak to doleju a je to.

            0 0
      • Richie  

        Jo no. Bylo treba vysroubovat ty srouby dole. U nohy s air assist normalne a u regulace tak nejak vselijak, a povytahnes kousek nohy. Pak nalijes asi 6ml do kazde nohy plnesyntetickeho oleje a vratis zpet.

        A yeto…

        0 0
        • McBlacky  

          hehe takhle sa mazaj SR, takže žádnej pokrok koukám :-)

          0 0
          • Tomcat  

            hmmm a taky starý RS a fůra vidlic na motorky. Ty spíš myslíš, že se to musí furt dolejvat, tak to u Manitou naštěstí ne. Tohle je jen údržba kterou má provést prodejce, no bohužel nedělá.

            0 0
            • hanz  

              To není údržba, ale naprosto normální věc která by u té vidle měla být už od výrobce, to že jí tam možná nedal je věc prvnía to že manitou používá na mazání pružiny v noze vazelínu(a bohužel ta noha prakticky není utěsněná), která se následně míchá s olejem a stává se z toho kaše která akorát tak dobře drží na stěnách vnějších nohou, ale o mazání futer si může nechat leda zdát.....je věc další. Nejsmutnější na tom že to tak maj pružinovky od manitou i za 20 tisíc.....­...todle je jeden z mnoha důvodů proč já prostě manitou už nechci a? si kdo chce říká co chce. Další důvody na přání.

              0 0
              • Tomcat  

                Nevím asi si nečetl okolo Manitou co se tu psalo ,ale nové Manitou nepoužívají na mazání vazelínu. Jedná se o prodejní a přepravní problém že není správně naplněna. Ta vidlice jak přijde do Evropy není ve stavu pro okamžité použití. Měl by se dolejt mazací olej a zkontrolovat olej na tlumení. To že to neudělá prodejce je věc druhá. I u ostatních firem je nová vidlice s olejem tvz. jen na vypláchnutí. Srovnání s ostatními vidlicemi není na místě protože Manitou používá svůj systém ,který jako celek není u jiného výrobce. Ohledně utěsnění , ano tohle mazání je ztrátové těsní to jen jak má. Osobně pokud se řekne že vidlice netěsní představuji si únik tlaku vzduchu, průsaky oleje spodem, velké úniky tlumícího oleje. A to Manitou nezničené nové vidle naštěstí nemají stejnak jako jiné.

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Mas pravdu. Unik oleje spodem a unik tlumiciho oleje jsem u Manitou dlouho nevidel. Mel bych se u tebe zase nekdy stavit :)

                  0 0
                  • Tomcat  

                    Hele co tvůj vakl v Mazocchi? Nechceš to vymezit izolepou :-P

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Nijak mi nevadi. A kdybys ho chtel, muzes jezdit tolik co ja a mit ho jeste driv :)

                      0 0
                      • Tomcat  

                        Nechci, mě olej zatím neteče, tak tomu prostor (vaklem) dávat nebudu. Imho není to o nejetých KM ,ale o stylu . Stím ,že jezdím jako prase, přese si říkal že nedoskakuju, hraním atd… dy? máš pravdu, tak to mu dávám kapky. A ta mizerná kotoučovka co si říkal, tomu dává taky nafrak.

                        0 0
                • TinkTink  

                  Vim ze vecne bojujes na strane manitou… :o))…ale to co jsi napsal je docela blbost.

                  Jednoducha otazka – kdyz nemuzu prohlasit, ze vidle tak, jak mi byla prodana, neni na okamzity pouziti, co muzu? Ze pouzivaji svuj system je jedna vec, ale to, ze ho proste nenachystaji k pouziti je druha – toto je uplne normalni duvod pro nekoupi :)

                  0 0
                  • Tomcat  

                    Auto v autosalonu taky neni k okamžitému použití , značkový(HP, IBM, FS.....)počítač taky není hned k použití atd… takovejch výrobků je moc.

                    …ze ho proste nenachystaji k pouziti je druha – toto je uplne normalni duvod pro nekoupi … pro člověka který není informovaný , pohodlný , nebo je servisu takové blbosti neshopnej.

                    0 0
                    • TinkTink  

                      Tak ja se priznam.

                      ANO, JSEM POHODLNY, VOZIM MARZOCCHI.

                      Ad HP, IBM – ale kdyz si ho donesu domu, tak uz funguje :)

                      0 0
                      • Tomcat  

                        Ad HP, IBM???? Co je funguje ;-) Tak jak se dodávají je potřeba ještě je doinstalovat nebo registrovat Widle. Pokud je to už na 100% dotažený do konce někdo už udělal něco navíc. To poznáš podle toho, že to je taky 100% zabalený pod pečetí.

                        0 0
                        • TinkTink  

                          instalaci woken beru jako instalaci jezka a seriznuti sloupku…

                          IBM – nezda se mi, ze by nefungoval…

                          0 0
                          • enjoy  

                            tak co treba zahoreni..? kdyz si koupis novy auto tak ti taky vyrobce nedoporuci abys ho hned po vyjeti okouril na 200km/h.jako si na biku soucastky sedaji atd… ja bych se i spokojil s tim ze to hned nebude stoprocentni.ne­vidim duvod trvat na plny fci hned.

                            0 0
                      • RomanH  

                        No ja jsem se uprime trochu vydesil, kdyz jsem koupil zene novyho Marathona. K sametovemu chodu se probudil po cca 500 km (a to i pres dvoji rozborku). Zato ted je to parada. Takze ten pocatecni zabeh bych Manituovi nevycital.

                        0 0
                • hanz  

                  přečti si to příště pořádně…MAZÁNÍ PRU?INY…to s evilem nemá co do činění…manitou totiž maže pružinu ve vnitřní noze vazelínou i při použití evil genius A PRÁVE TA NOHA NEMÁ ABSOLUTNĚ NIJAK UTĚSNĚNÉ DNO.

                  Nikdy nepíšu o tom co jsem nerozebíral nebo nespravoval takže asi tak, jenže spousta lídí když se dočte že manitou už má evil genius, tak si myslí že manitou už vazelínu nepoužívá…omyl.

                  0 0
                  • Tomcat  

                    No o jakých vidlicích se vlastně bavíme? Já mluvím o Manitou 04/05 a některé 03 nad 15000,– Nemůžu si pomoct, že v manuálu od Answer Manitou není zmíňka o mazání vazelínou! Poslední vidlice ze skupiny lehké Enduro, 4×, FR která se mazala vazelínou byla Manitou Black.

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Mazani pruziny mazani pruziny na druhou kolej prijede rychlik z vizovic. mazani pruziny.

                      0 0
                      • Tomcat  

                        Jadnak je tam pružina a né pružiny. Zadruhý kde je zmíňka o mazání vazelínou v manuálu Manoutou?

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Kdybych myslel vic nez jednu pruzinu napsal bych mazani pruzin, ale jsem jeste ze stary skoly. Mozna to vy čechaj delate jinak.

                          0 0
                        • kovar  

                          A o nutnosti doplnit olej do Evialního Geniusu po zakoupení Manitou se Korán taky nezmiňuje ?

                          0 0
                          • náčelník  

                            Nezmiňuje. Já měl v nové vidlici olej všude tam, kde měl být.

                            0 0
                          • Tomcat  

                            Ne o doplnění ne. Jen o výměně po určité době provozu. Jak jsem už uvedl nahoře, rozlišujme chybu v distribuci a přípravě před prodejem s chybou konstrukce!

                            Jako problém vidím postmount. Není to problém prostě strhnout. Další problém je oddělení mazání od tlumení, šlo by to přece jedním tlumícím olejem bylo by to jednoduší ale taky jinej systém Proti Mazocchi sou málo tuhé. Štelování ze spodu nohou je náchylné na uražení. V poměru cena ku výkon není její produce moc atraktivní. Hmotnostně nic moc.

                            0 0
                            • vlk  

                              cituji: Štelování ze spodu nohou je náchylné na uražení.-to bych chtěl vidět někoho komu se to podařilo urazit.

                              0 0
                              • Pá-dlista1  

                                Kam chces tu fotku poslat? :) Tak jako stat se to muze. Uz se staly i divnejsi veci.

                                0 0
                                • vlk  

                                  klidně mi ji pošli na mail.by mě zajímalo co ten člověk dělal.A už mi to došlo, ja zapoměl, že jsou i lidé co nejezdí zrovna v přírodě, že skáčou po lavičkách po schodech atd.Tak tam se to asi urvat dá.

                                  0 0
                                  • Pá-dlista1  

                                    I v lese ti muze ujet predni kolo na hrane skalky atd. Variant na destrukci materialu je nepreberne.

                                    0 0
                                    • vlk  

                                      A tak to já jsem co se týká držkopádů asi jen začátečník.naš­těstí :o))

                                      0 0
    • hanz  

      To TOMCAT: Měl jsi někdy v ruce rozebranou manitučku od roku 02 až do 05??????? asi ne, protože bys věděl že manitou má vlastně dvoje mazání-

      1. futer-dříve vazelína, dnes evil genius
      2. pružiny (jedné PRUŽINY!!!!..ale radši budu všude používat výraz PRUŽINA, aby opět nedošlo k mýlce) a to je co pamatuju furt vazelínou......a ta vazelína je tam kuli tomu aby se ta PRU?INA netřela o vnitřní nohu na sucho.

      Jenže ono by to pak chtělo dno té vnitřní nohy utěsnit, aby se olej z evil genius a vazelína od PRUŽINA nemísili…to bohužel není takže se vesele do sebe patlaj a to co vzniká je solidní lepidlo, a to se potom snaží mazat futra…spodní to možná ještě umaže ale o vrchním si to může nechat leda zdát.

      Ano mluvím o vidlicích manitou 02–04, a to že to není v manualu nic neznamená, taky tam není napsáno to, že je dobré při záběhu vidle parkovat kolo hore nohama, protože slavnej evil genius nemaže horní futra, dokud ve spodních nevznikne minimální vůle----to je co----to mi odpověděl servisní technik školenej přímo answarem----a modří už vědí kdo to je.

      Je to celé smutné, ale je to bohužel tak. No flame

      0 0
      • náčelník  

        Do Evilu se lije olej ve vodorovné poloze vidlice, když vnitřní nohy jsou nasunuty jen na horní futra. Olej se tedy dostane do prostoru mezi horní a dolní futro. Ta vůle ve spodním futru snad tedy není potřeba. Ona se tam ale stejně udělá :)

        0 0
      • TinkTink  

        A ty si jako myslis, ze to ta cicinta pochopi? :o))

        0 0
      • milan1  
        • Odstraneno na pozadavek usera –
        0 0
        • Pá-dlista1  

          To je zajimavy. Marzocchi prece stejneho principu vyuziva umyslne a nic tam netece :) Proc by mela byt noha s pruzinou tesnena? No treba proto, ze kdyz uz se rozhodnou pruzinu mazat vazelinou a pouzdra olejem, aby se jim ta media nemichala.

          0 0
          • milan1  
            • Odstraneno na pozadavek usera –
            0 0
            • Pá-dlista1  

              Jestli nema zcela utesneny nohy, tak by z ni mel asi nekde tect olej, ne? Proc by pouzili mazani vazelinou, kdyz je vidlice plna oleje? To byl mozna zbytek vazeliny kvuli konzervaci, kterou treba zapomeli odstranit. Ale urcite to nebyl umysl.

              0 0
              • enjoy  

                neda pokoj:-)

                0 0
              • milan1  
                • Odstraneno na pozadavek usera –
                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Nenapadlo te, ze ta vazelina tam byla predtim nez namontovali pruziny do vidlice, aby ji chranila pred korozi? Proc by to bylo kvuli zvuku? Komu by vadil, kdyz by ta vidlice nebyla pouzivana a jak by vubec vznikl? A byla by pouzivana, byla by mazana olejem.

                  0 0
        • McBlacky  

          stávat by se nemělo, aby to „chcalo“ přes gufera, pokud se nevydřou. Možná až u vysokých zdvihů, ale do 100 určitě ne.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Co s tim ma zdvih co spolecneho. Pripada mi to jako myty co se traduji mezi lidmi nemajici zkusenosti s vyssimi zdvihy.

            0 0
            • McBlacky  

              já reagoval na M1… on napsal, že je to tím, že při dorazu se ve vidli udělá tlak a ten to protlačí přes gufera, tj čím větší zdvih, tím větší tlak, tím větší šance že se to stane. mě osobně je to jedno a myslím že by se to nemělo stát ani při 300.

              0 0
              • milan1  
                • Odstraneno na pozadavek usera –
                0 0
                • McBlacky  

                  hmm ono když naleješ moc oleje do jakýkoli tak to začne chcát… ale -+ 0,25dl by vadit nemělo a pokud není někdo střevo tak tohle trefí i od oka :-)

                  0 0
        • kovar  

          žádnou pružinu v žádné marathonce ani MX Comp ani v Z4 zapaplanou od vazelíny a podobně jsem N E O B J E V I L

          0 0
      • hanz  

        to milan1: to že v italii do vidlic lejou olej asi od oka je bezesporu hnus, jestli si někde ital neumyl ruce je ještě větší…toto nechci nijak obhajovat, je to jasné, ale na manitou mi vadí konstrukční chyby…asi tak…manitou má dle mě konstrukční chyby a italové si zase nedokážou poradit se 100%-ním kompletováním­......jenže to si já dokážu dořešit, oproti konstrukční chybě s kterou bez většího zásahu do vidle neudělám nic.

        K těm nohám u manitou…jak říkáš, je pravda že se při ponoru vidle ve vnějších nohách zvišuje tlak a tím pádem může docházet k unikům oleje(ale spíš okolo šroubu na dně než okolo gufer), toto řešení je prostě takové jaké je, ale když tedy už začnu používat evil genius, tak bych se měl začít zabývat tím, co mi to udělá když tu levou nohu neutěsním. pružiny mazané vazelínou jsem na vlastní oči viděl v manitou mars04-bez evilu takže bez problému, black02-take bez evilu, minute04 a black04 je už ale mazán evilem a tam už to po smíchání těch médií rapidně snižuje schopnost mazání futer.

        s tím přelitím oleje souhlasím…udajně shiver DC když se přelije tak dokonce při dorazu vystřelí gufera z nohou(nikdy jsem to neviděl, ale kdo zná shivera konstrukčně a ví jak jsou tam gufera pojištěná perkem tak ví že je to asi opravdu možné)

        0 0
        • milan1  
          • Odstraneno na pozadavek usera –
          0 0
          • hanz  

            když to tak vezmu, tak mně na manitou vlastně už vůbec nic nevadí…nemam momentálně doma žádnou:-))), ale ted vážně…vyzelína by se opravdu dala nahradit olejem(jen by to asi přibralo na váze, ale to by mi bylo fuk),ale proč tam výrobce teda musí cpát tu vazelínu?

            ale s tím tečením vážně nejsem ten co tomu pomohl…dal jsem tam přesně 16cc jak praví manual.

            Když tak přemýšlím tak asi jsem militantní marcoškář, z části že xc nejezdím(leda enduro) a tím pádem pro mě italové nabízej víc vidlí jak všichni ostatní dohromady a z další části proto že vzždy když jsem vyměnil manitoua za marušku tak jsem byl spokojenější ale co já vím...........já už ani nevím proč vždycky když se strhne hádka ohledně vidlí, tak musim něco napsat.

            0 0
      • Richie  

        Hele panove. Nez ta vidle prestala chcat tak jsem ji trikrat rozebral a fakt je, ze uz jsem na to, alespon u mojeho kousku, prisel a rad bych se k tomu vyjadril jako uzivatel i jako nekdo kdo uz to mel rozebrane a primo Manitou Stance Kingpin!!!

        1. Mluvite tady o nejake konstrukcni vade. Ku**a jake? Uz ji mam odskousenou nejaky ten patek a sakra jsem na zadnou pri provozu neprisel! Mel jsem to rozebrane a kdyz jsem to mel rozebrane a pochopil ten system rekl jsem si, „Jsem nouma, vdyt to ma logiku!“ Pokud myslite neutesnenou nohu pruziny tak si zrobte tesneni. Na chodu vidlice se to i tak neprojevi! Pokud vam vadi vazelina fine, vyndejte pruzinu a ji sakra vycisti a neres porad proc!
        2. Uchcavani vidle. Jo jo jesnou vychcal skoro cely obsah tlumici nohy a vite proc? Teda alespon u me to bylo zpusobeno tim, ze jsem ho lil presne do otvoru, kde je ta regulace utlumu misto mimo tu tycinku co tam couha z vrchnich noh. Je to mimo a ani kapka!!! OKe?
        3. Pokud se tady bavite o jakemsi prebytecnem vzduchu tak mi to jeste nikdy nevadilo a nijak se neprojevilo. Pokud znate manitou (alespon radu SHERMAN) tak chodi nadoraz celkem bezne a tak vim ze to problem nedela. Ted by mohl nehdo rict to je na pi**, kdyz to chodi na doraz. Odpoved: na co je tam asi ten vzduch???

        Autor: Mirne podrazdeny Richie

        0 0
        • hanz  

          nic ve zlém, ale očividně vůbec nechápeš o čem se bavíme, a hodnotit vidli po výrazu že jí nějakej pátek máš(asi myslíš ty 4, nebo 5 pátků?), je dost předčasné, nemyslíš?

          no flame

          0 0
          • enjoy  

            on ji uz mel rozebranou chapes?:-)).ostatni jsou jenom teoretizujici zabari:-))

            0 0
          • Richie  

            Ale poslouchej. Ja rikam, ze se u me ZATIM zadem problem neprojevil a myslim, ze neprojevi. Nic vic nic min.

            Taky bych radeji 888 jako mas ty, ale neni za tu cenu!

            0 0
            • hanz  

              Já tvoji vidlu nijak nehaním, myslím že nic na trhu v dnešní době nemá tak dobrej poměr cena/užitek jako tvuj kinkpin, jen jsem chtěl naznačit, že asi konkrétně nevidíš do problemu kterej tady probíráme

              a až ti bude to co mě, a budeš si vydělávat tak taky budeš mít vidli jakou chceš, v tvých letech jsem jezdil naprostou vraždu kolo, protože jsem prostě na lepší neměl lowe.

              0 0
            • milan1  
              • Odstraneno na pozadavek usera –
              0 0
              • Richie  

                Jo beru to jenom jsem se tady snazil shrnout moje dosavadni skusenosti a jsou to moje prvni skusenosti s jakymkoliv Manitou. Asi to bylo zbrkle a neprehledne, ale prestalo me bavit cist tady tydle vase dohady (nic ve zlem).

                Autor: Richie, ale uz v klidu…

                0 0
    • Romus  

      Mam Stance Statica 100m, chodi dobře, neteče s toho olej. a pokud se neudělá větší vakl budu spokojenej a bude mi vcelku jedno jestli mám smíchanou vazelínu s olejem, malou vzduchovou bublinu, nebo že měl ital špinavý ruce… S tím a? má práci servisman

      0 0
      • Richie  

        No jo, ale nekteri lidi to nechteji davat za kachle do servisu, aby jim to tam tyden stalo a pak to rozebrali a za deset minut slozili a pak si nechali zakachlit.

        Muj nazor je: cim min je treba servisu, tim lip…

        0 0
        • Romus  

          Můj názor: Na co nešáhnu, to nezkazím :) Taky se snažím co nejvíc udělat sám… ale rozebírání vidlice je zcela nad moje technickomanuální dovednosti

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.