Kingpin vs. Jr.T vs. Drop Off Triple

54 nepřečtených
  • peak

    Ahoj, potreboval bych trochu poradit. Zkousel jsem procitat ostatni prispevky a podobne, ale moc odpoved jsem nenasel. Jezisek premejsli, ze by mi nadelil jednu z techhle vidli, v horsim pripade velikonocni zajicek ;-) Jenom dost vaham, ktera by to mela bejt a PROC. Dokazal by mi nekdo poradit? Melo by to bejt na freeride/sjezd, vzadu mam 6", takze tech 170mm je akorat. Mno a jsem spis zacinajici jezdec, takze zas az tak krute a „likvidacne“ nejezdim. ;-)

    Prosim o radu zkusenejsi z vas ;)

    0 0
    • Pá-dlista1  

      KingPin

      • nizsi cena
      • nizsi vaha
      • duralovy sloupek
      • ocelove vnitrni nohy
      • reverse arch
      • vnejsi regulace zpetneho utlumu
      • hexlock osa (jestli beres variantu s pevnou osou), uchyceni osy na 4 srouby do ocele.
      • PostMount 74

      Junior

      • vnitrni regulace zpetneho utlumu
      • hlinikove vnitrni nohy
      • ocelovy sloupek
      • moznost pridelani predstavce primo na korunku
      • IS2000
      0 0
      • peak  

        Takze myslis ten kingpin? Je o hodne hodne levnejsi zaroven :o

        0 0
        • hanz  

          no já bych zase radši do marcošky(a pádlista určitě taky-jen nechce aby se tady zase strhla bitka).....ono totiž není všechno zlato co se bliští.

          0 0
          • toto  

            marzoccha – jedině

            0 0
            • peak  

              Mno o tom boji marzocchi vs. ostatni (hlavne manitou) bylo napsano uz hodne, asi nema cenu to zatahovat do tohohle threadu. Kdyz to ale budu resit po konkretni strance srovnani techhle vidli, tak ten kingpin vychazi opravdu mnohem levneji, coz kdyz nemam extra moc penez, muze bejt argumentem. Jde o to, ze nepotrebuju nic uplne extra na to svoje jezdeni, potrebuju jenom nejak zjistit, jestli se vyplati na tomhle usetrit nebo ne. I kdyz zatim asi moc zkusenosti s tema kingpinama nikde neposbiram zrejme :/

              0 0
              • toto  

                to mas pravdu, za tu cenu je ten kingpin libovej , hlavne si porid toho s pevnou osou

                0 0
              • hanz  

                s těma penězma right, ale je taky jedno pořekadlo že nejsem tak bohatej abych kupoval levný věci, co se týká marcocha X manitou tak mám prax a manitou už nechci, a na DH už ani omylem.

                co se týče toho tripla tak kámoš ho jezdí a chod ok, problem za 1/2 roku ani jeden, u toho Jr byly myslím dolní brejle na tvrdo-nevím jestli letos nebo kdy, ale to bych nechtěl, takže zjistit jestli je to tak furt

                proti manituovi je ten jejich postmount, co když se ti podaří strhnout závit? Sice má štelování odskoku zvenčí, ale manituum to tudy rádo teče…

                A to že tedka nejezdíš pořádný fr neznamená že ho nezačneš jezdit třeba za rok.

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  A za rok si koupi poradnou vidlici :)

                  Junior mel lepenou korunku v roce 03. Letos a pristi rok bude sroubovana.

                  0 0
                • toto  

                  manitou řešení vyvložkovat, drop off nema regulaci ale da se naredit olej a pak pripadne nekope, ja sem proste na marzocchi

                  0 0
                  • hanz  

                    jasně že se dá vyvložkovat, jak moc to bude pak stabilní je ale už diskutabilní.

                    taky bod pro marcochu

                    0 0
      • vó?a  

        No hele já dávam taky na Marzocchi,určitě bude nejlepší ten JuniorT, znám několik lidí co ho maj a to i model 2002,dávaj tomu kouř největší a drží,problém modelů 2003 s praskajícíma korunkama byl vyřešen,poměrně slušná nastavitelnost,váha a pevná osa je v pohodě-na koloship.cz je k mání za 16500.drop Off Trtiple je k máníjen na sestavených kolech(Kona,Nor­co,..) A Manitou je nový a neodzkoušený,ale měl jsem tu čest s jednokkorunkouvým Stancem Flow a to chodilo jak zanešená Suntourka,ale jak říkam to nemusí bejt u každý,ale ani na pohled to ve mně nevzbuzuje tolik důvěry,myslim že když koupíš Juniora a ktomu kotouče Shimano Deore 525(kus 2500) tak je to nejlepší volba.

        0 0
        • peak  

          No to je prave fakt, ze v mym okoli je napr. jeden Jr.T snad 2002, kterej ma uz xtyho majitele a zazil uz HODNE velkou cocku a porad chodi dobre. U toho kingpina tohle zatim odzkouseny ani bejt nemuze, protoze je novej.

          Zkousel jsem si nejakou STANCE na sportlifu a tam se tvarila jako nejhorsi sunka, neco jak pises. Chod uplne desnej. Z toho mam trochu strach :-/ Na druhou stranu nevim, co to tam meli v tom „zkousecim“ stojanu. Asi by to chtelo zkusit si toho kingpina nekde nazivo na kole, jenze o5 – kdo ho dneska ma? :( Temer nikdo.

          0 0
          • wroum  

            ja zkousel zajetou Stance na kole a musim rict akorat tohle: pruzi a tlumi tak, jak ma. Kingpin bude v tomhle podobnej. co se tyka trvanlivosti a odolnosti tak je to trochu loterie, ale ja bych se nebal.

            0 0
          • Richie  

            Lidcky lidicky vy jste zkouseli suche nenamazane Stance. Ta moje mi to delala taky, ale ted si troufam rict, ze to ma libovejsi chod nez Jr.T. Fakt nekecam. Nevim jestli jste nekdo z frydku-mistku klidne si to muzete vyzkouset.

            Chod ma STANCE (aleson Kingpin) velmi dobry. Zustava otazka co to vydrzi.

            0 0
            • vó?a  

              No já jsem si bohužel zkoušel už rádně zajetýho Stance a to byl promázlej v těsnění silokonovým olejem, ale to může bejt jen jeden blbej kousek,hlvně mi na tom vadilo jak při vracení to na konci z ničehonic koplo do rukou. myslim si že to bude ale vadnej kousek no.

              0 0
    • peak  

      Co si eventualne myslite o srovnani Jr.T a Drop Off Triple? Ten triple neni moc nikde k videni/precteni a buhvi jak k dostani. I na oficialnim webu je v sekci OEM forks. Tak se nejak nemuzu moc dopidit nejakejch informaci ze zivota.

      0 0
      • toto  

        v Plzni mi kluci rikali ze bude k mani v setu s jejich ramama ( zatim maj pevny tak asi budou i fuly) a ma prej vychazet kolem 14 tis

        0 0
      • Richie  

        No vim ze snad si na chod DropOff ve verzi 150mm stezoval, protoze tam je moc vysoky zdvih na tu techniku vevnitr (jako ze zvednuta 130) nebo co.

        0 0
    • Richie  

      Kdybych mel kachle, na manitou bych ani nesahl. Nic mene nemam s ni zaden problem a chodi velice pekne. Jsem pro Marzochu, ale na druhou stranu uz jste sliseli o posranem STANCE? Ja o Jr.T a DropOff jo.

      A taky kdyby jsme brali pomer cena/vykon (tady spise cena/co nabizi) tak asi vyhrava Kingpin. Myslim, ze je to velmi velka konkurence i drazsim vidlim.

      Ale kazdy mame svuj nazor.

      0 0
      • hanz  

        nojo, ale jak dlouho je stance na trhu…až bude dlouho jak ty druhý dvě tak budeš slýchávat aj o stancích, to mi věř.

        0 0
        • Richie  

          Stim, ze u stance se jeste neobjevil problem jsem si delal prdel, protoze kdo ji ma dele jak mesic, ze? :-D

          0 0
      • peak  

        to je fakt, ze neni zatim temer na trhu. Kazdopadne ale mam pocit, ze ji zkusim. Mozna jeste nejakej ten mesic pockam (i kdyz pres zimu se asi moc novejch zkusenosti neobjevi). Pro me jsou problem hlavne ty penize ted, chci upgradnout na hydrauliky atd.. a nemam vubec nazbyt (respektive budu na oboji nejakej casek setrit jeste).

        Eventualne za rok muzu terba vymenit za lepsi, az budu jezdit zaroven lip :-)

        0 0
      • TinkTink  

        hele chlape, nebyl jsi CISTOU nahodou vcera na WBA? Jak se tak divam na tvyho bajka a na to razeni na nem…by to aj docela odpovidalo..te­oreticky :)

        0 0
        • Richie  

          Jestli tim mylis, ze jsem v nejake financni tisni tak nahodou mam u sebe dost penez jenom ten hak jeste v patek nemeli. Taky proto jsem skoncil jenom sesty. Starty a jizdu jsem odjel jak srac protoze jsem nemel moznos lehciho prevodu. Ale jinak jsem spokojeny. Snad mi to uz zitra prijde.

          0 0
        • Richie  

          Jejej. Cesto Tink Tink- to mi nic nerikalo, ale pak jsem si na tvojich strankach vsiml tvojeho kola a hned mi docvaklo. Cesto,Cesto. Nevis kde by uz byly nejake fotky z toho zavodu?

          0 0
          • hanz  

            ale hele, tak zdravím, další nick má už tvář

            http://www.rzhelmets.com/…5/index2.htm

            0 0
            • Richie  

              JJ a nemas jeste dalsi? Tenhle link mi uz poslal Tink pres ICQ. Jsem tam trikrat, ale ani jednou nejak dobre. Snad jenom na te lavici s TableTopem. Nevis kdy a kde to ma byt v telce?

              0 0
            • Richie  

              Ktery z tech riders ty vubec ses?

              0 0
              • hanz  

                kdy to bude v telce fakt nevím, další fota asi na stránkách wba až je tam daj a já jsem ten s tím oranžovým kolem co tě v prostoru startu litoval ohledně toho řazení.

                0 0
                • Richie  

                  Oranzove? Nevim oranzove si vybavim jenom RB. Spis mi rekni na cem si jel. (Jsem hlava derava)…

                  0 0
                  • hanz  

                    jj, RB full

                    0 0
                    • Richie  

                      Jo ja bych vedel ze ses to ty, ale ja myslel, ze to RB je od Tinka az pak jsem si vsiml 666 a docvaklo mi to. Jo nazdar. Tys byl jaky? Bych te podrtil nebyt toho saltru :-D.

                      0 0
                      • hanz  

                        dopadl jsem na chuja,dvakrát jsem si lehl, jestli tak si mě najdi ve výsledkách pod startovním číslem 28, jinak s tím kolem…no to je trochu guláš, moje kolo je na jeho stránkách, ale jinak tam jel taky(na ht), a je to 888

                        0 0
    • Azagthoth  

      Ja jazdim Drop Off Triple a uplne v poho.Niektori nadavaju ze je to na pi*u vidla,ale podla mna uplne najlepsia za tie peniaze.Nekruti sa,pekne chodi…ale ci sa nelame,poviem az ke ju zlomim.Ber Marzocchi,uz len preto ze je to Marzocchi :-)

      0 0
      • Richie  

        Souhlasim s tim, ze Marzocchi jsou lepsi (taky proc se k nim obratil skoro cely svet), ale za ty prachy (10K) za Kingpin je ad cim uvazovat a zatim se to chova velmi dobre.

        0 0
        • peak  

          cetl jsem ten tvuj review, mas od ty doby nejaky novy zkusenosti / poznatky?

          0 0
    • SODOVKA  

      A co jetou Jr.T. Tá dse dá sehnat kolem 12 litrů. ale jde asi o to v jakem bude stavu :o)

      0 0
      • peak  

        To je otazka no. ale zase i kdyz tech penez nemam zrovna moc, tak veci na bike bych preci jenom radsi novy :)

        0 0
        • hanz  

          musíš hledat…nedavno mi jeden známej nabízel monstera 02 za 14…byl jak novej, naprosto libovoučkej stav, to snad ani nejezdilo a nemělo to ani jeden škrábanec..... nemít vidli tak ho beru hned. jak říkám, musí se hledat.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            A 02 to byly jeste ty lehky… proste lahudka.

            0 0
            • hanz  

              jj, přesně tak…docela jsem slintal na tu cenu ale 888-ma taky není špatná…:-)

              0 0
          • peak  

            Tak to mi dokonce nekdo rikal, ze ty stary monstry byly uplne nejlepsi a lidi si je drzeli jeste doted a slapaly lip nez soucasny. :-D

            Takze tomu docela verim ;) V tomhle je ale asi potreba mit dostatecny zkusenosti, kterej rocnik ceho byl extra dobrej a co naopak praskalo a melo mouchy. Ja bych prave z tohohle duvod (absence techhle vedomosti) radeji volil novou vidli, i za cenu vsech + a – co s tim souvisej.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.