• Smazaný účet

    Viz nadpis. Váhám mezi cyklistickým 21 l nebo turistickým 30 l, maj stejnou konstrukci, ale chtěl bych vědět jaký sou vevnitř a tak. Tak jestli jste je někdo někde viděl, ušetřete mi prosím lítání po krámech. Díky.

    0 0
    • Meesha  

      Zkus Hudy sporty – tech je hafo. Ja sem kupoval Vapa na Slezsky, ale to uz je davno…

      0 0
      • Smazaný účet  

        Jsem uz prolez outdoorovy obchody, ale vsude maj akorat bolly a deutery a doldy a dalsi bud zahranicni nebo noname. Mozna ze na batohy na kolo neni sezona, nevim. Tak mi asi zbejvaj jenom cyklisticky shopy. Ted koukam ze by je mohli mit v humi, ale tam mam neprijemnou zkusenost s prodavacem a tudiz tam jako spravny zakaznik uz nepachnu… achjo.

        0 0
        • Meesha  

          Jo, tak koukam, ze na ty Slezsky je Hudy…

          0 0
        • tulda  

          V humi je maj 100% ale ten prodavač je fakt divnej. Vape sem myslim viděl v nějakym outdoorovym šopu na Florenci

          0 0
          • pos3k  

            v Humi by Vape meli mit stopro, a ten prodavac je fakt divnej :-)

            0 0
    • enjoy  

      bikeranch nebo treba u tyrse.vic z hlavy nevim.

      0 0
    • MaPa  

      Mám pocit že jsem je zahlíd v Bikeranchi a na Strossmayeráku (v cykloshopu ne u Hudyho)

      0 0
    • Jenda  

      temer urcite v Bikeranchi – pri vsech reklamacich s nim tam meli dalsi:-)

      0 0
      • Smazaný účet  

        jakýpak reklamace? jsem zatím slyšel jen pozitivní hodnocení.

        0 0
        • Jenda  

          no ja taky ale prvni co nevydrzelo byly svy co drzej napnutou tu sitku na zadech (a fakt nebyl pretezovanej) to mi vyreklamovali no a pak praskla ta plastova vyztuha zad – to mi na reklamaci nevzali s tim ze to vyrobce neuznava a ze jediny co ze by byl mesic u vyrobce a tti to stejne zamitli a nova stala stovku. Takze jsem z nej trochu rozpacity ale mozna jsem narazil na mimoradne nepovedeny kousek:-(

          0 0
          • Smazaný účet  

            Hmmm… tak to já to podrobim zevrubný prohlídce. Jsem byl právě u tyrše, tam maj bohužel jenom tu cyklistickou 21, a předpokládám že v bikeranchi to bude stejný. Ta je pro mě možná až moc malá a jednoduchá, chci to mít i jako civilní ba?oh do školy. Asi pudu do humi ****** prodavače. Podivám se na batůžek a pak si ho drze nekoupím. :o)

            0 0
          • SELMIRA  

            Já už ho vozim asi 100 let a nema problema. Velmi často ho i peru a furt je dobrej. Tu plastovou výztuhu vyndavám při každym praní, tož jsem si řikala, že to jednou musí prdnout a taky se stalo. Ale asi po 2 letech. Navíc jsem zjistila, že se dá koupit nová za Kč 50. Je ale fakt, že jsem u kamarádů viděla nějaký novější kusy a ty se mi zdály jaksik méně kvalitní. Co se týče materiálu. Nějaký fórovější se mi zdály. Já ovšem Vape dávám 101 bodoů.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Jak ten batůžek vypadá když se vyndá výztuha? Dá se to třeba nosit bez ní? Že bych jí na běžný nošení vyndaval.

              0 0
              • SELMIRA  

                Nó, nevim. Bez toho je takovej beztvarej. Jsem to ještě nezkoušela.

                0 0
              • enjoy  

                da se bez toho nosit uplne v pohode,je to i muj civilni batohi,kdyz nekdy po jizde na to nevypada:-) vyztuha samozrejme praskla taky:-),ale nekupoval jsem novou,takhle praskla tam jde lip nandat a pri jizde s prasklou nepoznam rozdil.

                0 0
    • Smazaný účet  

      jejda, teď koukám že jsou dvě humi – humi sro v martinské (vedle alpinusu a hudáče), tj tam kde byl divnej prodavač, a humi outdoor v pasáži j. grossmanna na václaváku. Dle webu maj vape v tom prvnim. Který jste mysleli vy?

      0 0
      • pos3k  

        v MARTINSKE u toho divneho prodavace (v suterenu)

        0 0
      • MaPa  

        S tím Humi v pasáži JG se dobře komunikuje telefonem i mailem (odpověděli mi do 10min.), takže tam chodím jen „najisto“.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Tak jsem navštívil Humi s divným prodavačem. Nevím kerýho jste mysleli vy, ale dole u batohů byl docela dobrej. Já měl rozmíšku s tim nahoře. Akorát teď nevim co si koupit. Vyřazuju vape trek 21, páč je poněkud moc jednoduchej. Já koukal do testu v květnovym velu a tam je nějakej jinej, asi ho změnili, bohužel k horšímu (nutno říct že klesla i cena). ten 30 l turistickej je docela pěknej, ale ukázal mi eště doldy zion 23, to je obehranej model, ale řešenej je v porovnání s tim vape mnohem líp. přinejmenším má možnost instalace camelu. Tam mám dost velký dilema… co byste pohaněli na doldy?

      0 0
      • enjoy  

        zadnej jinej batoh nema tak vyreseny zada jako vape,tim u me veskera konkurence skoncila.

        0 0
        • Smazaný účet  

          ten doldy zion a třeba deuter ty s přídavkem „air“ maj taky výztuhu a sí?ku. líbil by se mi deuter race x air II nebo cross air, ale první se asi nevozí a druhý už je drahý. ale mám pocit že ta sí?ak je u nich možná větší než u Vape.

          0 0
          • pos3k  

            Ja osobne bych sitku nebral, mam ji na camelu Source Vector, neni to az tak pohodlny.Osobne jsem nosil i ten 30L Vape, ale pak jsem ho z radosti vymenil za Deuter Transalpine 30L.Ten ma tzv.: Airstripes.Uplna pohodicka i kdyz je bagl narvanej. Je to stejnej system co ma rada Bike (S,L). O prazdninach jsem radeji vozil vetsiho a poloprazndneho Deutera, do ktereho jsem dal vak Source. Kdyz jsem pred 2 rokama tez kupoval bagl, tak jsem chtel taky sitku, ale potom zvitezil vetsi objem a pohodli. Jedina nevyhoda je asi cena :-) Ziona jsem nevozil,ale co jsem mel moznost prozkoumat tak se mi zdal opravdu vychytanejsi oproti Vape.

            0 0
          • enjoy  

            sitka je vetsi,to ano.ale to spis spatne,protoze je snad umelohmotna nebo co(kamarad ma deutera).u vape je mensi,cili mensi zapocena cast zad.jedine misto kde se clovek zapoti je bederak,to je vsechno.nechtel bych jiny batoh nez s vystuhou zad.mista je v nem na den dost.plny ho ani nevozim,rad se na biku vozim a nehraju si na serpu.

            0 0
            • Smazaný účet  

              enjoyi, prosimtě, upřesni mi to (a šelmíra může taky): vozíš batůžek tento http://www.vapesport.cz/…c/trek21.jpg nebo má ten tvůj takovou kapsičku dole tam kde je ten reflexní proužek? Mně příde provedení toho na obrázku dost blbý, má prakticky jenom jednu velkou kapsu a vevnitř jednu malou na zip. sí?ka menší je lepší, to je jasný. proto mám takový dilema. esli vape, který má asi lepší odvětrání, nebo doldy/deuter, který sou zas mnohem líp vyřešený kapsama/uspořá­dánim. ty airstripes mě dle obrázku nějak nepřesvědčily. přítelkyně má boll s air flow systémem – tzn 4 pruhy a mezi nima mezery, ale prd to větrá, protože mi to stejně přitiskne triko na záda v celý ploše. obávám se že tohle by bylo podobný. chci aby batoh dolíhal v co nejmenší ploše na záda, samozřejmě ale aby to nebylo moc na úkor stability.

              0 0
              • kovar  

                mám přesně tento batoh – vevnitř v jediné hlavní komoře je kapsa na vodní pytlík a zapínací kapsa. U reflexního venku proužku není kapsička, po boku jsou dvě kapsy ze sí?oviny a jednou ninikapsou na pumpičku (ale co do sí?ových nich dát? – člověk má strach, že by to něco v lese vyklepal) a pod tím reflexním pruhem je vlastně taky velká kapsa se sí?oviny.Úplně dole vně batohu je zapínací kapsa a v ní pláštěnka na batoh. (Některé verze ale pláštěnku nemají) JE fakt, že místo otevřených sí?ových kapes venku z boku by radši mohly být nějaké uzavírací.

                0 0
              • enjoy  

                mam ten na fotce.me jedna velka kapsa vubec nevadi.protoze jak ma napnutou prohnutou cast,tak vevnitr vsechno drzi na svym miste a neic tam neskace a nepoletuje.deuter treba tu kostru nema vyndavaci,je uzkej a vejde se do nej kulovy.za ty prachy je uplne k nicemu.a navim zanedlouho vypada jakobys ho mel uz 10 let.fakt kvalitka.

                0 0
      • MaPa  

        Moc ti asi nepomůžu, ale přeci jenom (už jsem to tu jednou psal, tak mne neukamenujte): // Ziona jsem teď pořídil, ale na biku ještě nevyzkoušel. Ten systém odvětraných zad sí?kou je asi super, ale na úkor objemu. Těch 23l tam asi je, ale musí to být měkké věci, protože celá komora je prohlá podél těch zad. Jinak prsák, bederák, kapsička s karabinou, ve dně pláštěnka, boční sí?ované kapsy a taková ta plachta pro uchycení všeho co se nevešlo dovnitř. Zapínání na zip (dva jezdce). Chce ho ale vyzkoušet v prodejně, je takový „kratší“ a sedí vysoko na zádech. Barevná kombinace docela ujde – tedy ta černo-červeno-bílá. // Chce si to dobře vyzkoušet, tvarově a posazením na zádech je to skutečně odlišné.

        0 0
        • Smazaný účet  

          U ziona ty výztuhy asi nejdou vyndat, co?

          0 0
          • MaPa  

            Jdou, jsou tam takový dva pruty z plastu, kterej je dost odolnej – tipnul bych si že to dá práci to zlomit – a jsou vložený v takovejch kapsičkách ukončenejch suchýma zipama (= odloupneš vytáhneš). Ale nezkoušel jsem to nosit bez nich (ani mne to do dneška nenapadlo).

            0 0
            • Smazaný účet  

              Tak to já bych to asi v krámě zkusil. Protože když to chci nosit v civilu do školy, tak nemůžu ohybat knížky do oblouku… :o)

              0 0
              • MaPa  

                Běžně (ale dnešní vyjímka potvrzuje pravidlo) v tom nosím A4 kroužkovej blok (cca 5cm tlustej), a je to v pohodě. Horší to je, když tam chci dát tenké papírové desky, to se pak samozřejmě ohnou. S tou neskladností, to jsem spíš myslel třeba když jdu na squash – raketa + boty + nějaké oblečení + ručník a je plno a při zavírání trošku trápím zipy (dokud to nepřitáhnu tou vnější zástěrkou), ale je to i tím, že jsem se ještě nepřeorientoval a dávám tam ty věci ve špatnym pořadí… Jinak příprava na vak je super (zalepený zipeček na průchod hadičky a samostatná kapsa která může mít normálně i jiný účel, …)

                0 0
        • Luke  

          mam par dotazu: da se nejak nastavit prohnuti toho oblouku nebo je to napevno? a je tam nejaka kapsa na vodni vak nebo se to tam jen tak povaluje? objevil jsem jeste batoh Pinguin Biker 25, tak se rozhoduju…

          0 0
          • MaPa  

            Prohnutí je nastavené napevno – sí?ka je „všitá“ na obou stranách do zad. Ty vzpěry se dají vyndat (jsou to takové umělohmotné tyčky – taková zmenšenina těch žbržlinek lyžařských plůtků), batoh bez nich mi přišel že se chová stejně jako s nima (ale nebyl pod plnou zátěží). Na vodní vak je tam na zádech kapsa, která sahá do cca 3/4 výšky zad + sucháčové očko nahoře. Vývod hadičky je vodoodpudivým zipem. Pro hadičku je na obou popruhách gumové očko (docela v dobré vzdálenosti) Prsák je nastavitelný cca 15cm nahoru dolů po popruzích, bederák normální, širší.

            0 0
          • Smazaný účet  

            Jsem koukal etě na toho pinguina, hmmm, a taky mam dilema…

            0 0
            • MARIN  

              kdepak se da videt ?

              0 0
              • Smazaný účet  

                To kdybych věděl… neska sem navštívil holana, že si je porovnám. Maj doldy, ale pinguina ne. Vánoce… Snad po novym roce. Tak po novym roce. Já si počkám. :o)

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.